aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008 (pierwszy post)
Witam :)

Hmm... Mam nadzieję że chyba ten temat tu pasuje :)

Większość z nas urodziła się zapewne w latach 80,90 więc dzisiaj sobie trochę powspominamy :)

Na początek polecam ten krótki 4-minutowy filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4

1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?
2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)


Ja chociaż że jestem rocznik 90, to z tych lat chyba najbardziej pamiętam programy typu disco relax, bajki typu miś uszatek, rogale star foods heh, zespół Spice Girls :lol2: w sumie dużo mam takich wspomnień ale czekam na wasze wypowiedzi :P
WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  28 lipca 2008

Ja pamiętam jak dostałem oryginalną kasetę "Kelly Family" i strasznie się nią jarałem. Otwierałem okno na oścież, wkładałem płytkę do jamnika "panasonic" (mam go do dzisiaj) i jazda. Niech sąsiedzi tez się delektują tak wspaniałą muzyką.

To byli gwiazdorzy na tamte czasy.

poetess
poetess
  28 lipca 2008

Nie wiem czy to ten dział ;)
Chyba raczej Hyde, ale zobaczymy, może moderatorzy się zlitują :mrgreen:
Ja jestem`92 , wiec stosunkowo młoda :pavarotti:, ale tez mam swoja wspomnienia.
Disco relax oczywiscie z samego rana na Polsacie, nienawidziłam tego, bo musiałam długo na Power Rangers czekac :mrgreen:
Spice Girl tak samo, mialam nawet figurki z ich podobiznami, juz nawet nie wspominam o Biritney Speras, ktorej kasete traktowałam jak najwyzszą wartość, mało sie nie posikalam, gdy rodzice mi ją kupili :lol2: .Potem mialam nawet "faze" na Ich Troje, ale do tych wstydliwych chwil juz nie chce wracać :mrgreen: . Wszystko skonczyło się w wieku jakiś 10 lat, zaczelam mysleć. :d

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: 2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)

Cartoon Network, gumy turbo :lol:
oranżada na miejscu :lol2:
Boisko do piłki przy szkole i piaskownica na podwórku.
Bawiłem się w chowanego i w syfa :mrgreen:
Łaziłem po drzewach całymi dniami i robiłem bazę w krzakach :lol:
Słuchałem Spice girls i Kelly Family i disco relax :lol:
Łezka w oku się kręci :)

aaPaulinka
aaPaulinka: 1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?

Nie wiem czy było lepiej, na pewno inaczej
Dzisiejsze czasy też mają swoje zalety :)
WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  28 lipca 2008

A tak poza tym to słuchało się smerfów, bo jakoś wtedy wyszły "Smerfne hity". Obowiązkowo w niedzielę rano, coś około 10 rano rozpoczynało się w niedzielę "Disco Relax" i te magiczne utwory Shazzy i pamiętam jak jakiś koleś szedł sobie po plaży z gitarą i coś podśpiewywał. Był moim faworytem i na pierwszej pozycji listy przebojów utrzymywał się przez bardzo długi okres. Picie oranżady na miejscu pod sklepem to było coś. Rozmaite zabawy na świeżym powietrzu. I obowiązkowo o 19 dobranocka i punkt 20 leżałem w łóżku ażeby wyspać się do szkoły. I wiele, wiele innych rzeczy. Aż śmiać mi się chce. Ale chociaż miałem prawdziwe dzieciństwo. Dzisiaj dzieciaki już tego nie będą miały...

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008

A i najważniejsze podrywałem dziewczyny za małolata :lol:
O Britney też zapomniałem :zakochany:

aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008

Pamiętam jeszcze jak kolekcjonowałam takie karteczki do segregatorów ;] jakie to przeżycie było jak się miało karteczkę jakąś z brokatem której nikt nie miał :P i nieśmiertelna gra Mario na Pegasusa :P Fajnie kiedyś było jak sie całe dnia na dworku siedziało, a w domu to tylko od święta ;) A z takich gorszych rzeczy to pamiętam zupe mleczną w przedszkolu :ble: :ble:

poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Smerfne hity

Jak moglam o tym zapomnieć, ja mialam chyba wszystkie częcie, to był dopiero szpan. :zakochany:

Jeszcze orenżada w proszku i vibovit - bez nich nie bylo dnia.
Gra w gumę też.
Zbierałam też takie karteczki do segregatorow, potem się przerzuciłam na pokemony :mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Gra w gumę też.

W gume to mistrzem byłem a klasy to już w ogóle :lol:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008

A i często z ekipą sobie wróżyliśmy na chodniku :mrgreen:

poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: wróżyliśmy na chodniku

Jak to sie robi? :mrgreen:
Andzia2711
Andzia2711
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: 1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?

Dzieciom było lepiej. Naprawdę byliśmy beztroscy i mieliśmy mniej stresujące dzisciństwo

aaPaulinka
aaPaulinka: 2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)

Zabawy na trzepaku, w zbijanego, w chowanego, zbierałam papierki po czekoladach, po gumach turbo, puszki. Słodycze były tylko raz w tygodniu w sobotę wieczorem i to miało starczyć na cały tydzień. Programy telewizyjne miałam 2... 1 i 2. Oglądałam Dynastię, miałam Comodore 64 znajomi szaleli za tymi grami na kasetach magnetofonowych....
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak to sie robi?

Nie wróżyłaś na chodniku :szok2: :szok3:
Pamiętam, że wszyscy później obgadywali jak wyszło, że koleżanka z podwórka sie zakochała w jakimś koleżce :lol:
Nie pamiętam już zasady bo to z 15 lat temu było :) a teraz dzieci na moim podwórku wolą bawić sie komórkami :and: więc nie mam nawet jak podpatrzeć
Andzia2711
Andzia2711
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: vibovit

vibovit kiedyś kupowałam całą rodziną bo na jedną osobę przypadało 3 opakowania....
aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008

ja pamiętam Vibovit w żelu hahah xD w takiej tubce :P a co do wróżb do kojarzę tylko taką KLUCZ (kocha, lubi, uwielbia, całuje, zdradza) i z tego się wróżyło :P

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.