aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008 (pierwszy post)
Witam :)

Hmm... Mam nadzieję że chyba ten temat tu pasuje :)

Większość z nas urodziła się zapewne w latach 80,90 więc dzisiaj sobie trochę powspominamy :)

Na początek polecam ten krótki 4-minutowy filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4

1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?
2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)


Ja chociaż że jestem rocznik 90, to z tych lat chyba najbardziej pamiętam programy typu disco relax, bajki typu miś uszatek, rogale star foods heh, zespół Spice Girls :lol2: w sumie dużo mam takich wspomnień ale czekam na wasze wypowiedzi :P
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tez bym chciala

A co piwa nie chcą Ci sprzedać, nie martw sie mi też :tak:
:crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaraz ide na plaze z dzieciakami ;)

Weź nic mi nie mów :and: Fajnie masz zazdroszczę :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Slonce swieci, a gdy nie to solarium otwarte, a Ty odrazu chcesz na stos

Solarium to zło, nigdy z tego nie skorzystam :tak:
Zaraz obiad mam, kolesie z roboty wrócą, może się coś pomyśli nad jeziorkiem jakimś :) :)
baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mojego

ile masz lat?
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokladnie, moj ojciec zaczynal dopiero rozkrecac swoja firme, kasy bylo malo, strach, że pochlonie nas kapitalistyczny swiat, a jednak bylismy szczesliwi bardziej niz teraz.

:tak:
i pamiętam zawsze jak mój tata wracał z pracy, kupował chleb na następny dzień. Zawsze ciepły. Zawsze dawał mi piętkę :zakochany:

aaPaulinka
aaPaulinka: całe pudełko jakiś tam rzeczy xD były chyba 2 książki, zeszyty w sztywnych okładkach, jakieś segregatory, naklejki, gry planszowe :D

gry planszowe to był szpan. Tak samo zeszyty w twardej okładce :D
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: A co piwa nie chcą Ci sprzedać, nie martw sie mi też

Mam juz znajomych w ,, świecie alkoholi" i nie pytaja o wiek :mrgreen:
Gdy nie chce mi sie isc az tam, bo mam daleko, to ide do pobliskiego sklepu i wpieram, że mam 19 ;)
Takiemu staremu konowi jak Ty nie chca sprzedac? :lol2: no nie wierze :mrgreen:
Qbkens
Qbkens: Weź nic mi nie mów Fajnie masz zazdroszczę :)
Nie masz czego, dzieci z patologicznych rodzin w wiekszosci.
Qbkens
Qbkens: Solarium to zło, nigdy z tego nie skorzystam Zaraz obiad mam, kolesie z roboty wrócą, może się coś pomyśli nad jeziorkiem jakimś :) :)

Ja sie urodzilam na Mazurach wiec wiesz, nawet patent żeglarza mam :mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zawsze dawał mi piętkę

Kurde mać też zawsze piętkę brałem :)

Konto usunięte
Konto usunięte: gry planszowe to był szpan. Tak samo zeszyty w twardej okładce :D

Eorobiznes, Chińczyk :tak:
aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: A co piwa nie chcą Ci sprzedać, nie martw sie mi też

teraz wyrabia się w wieku 15 lat dowód tymczasowy i po kłopocie :ssh:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ile masz lat?

Zaledwie 16 ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: i pamiętam zawsze jak mój tata wracał z pracy, kupował chleb na następny dzień. Zawsze ciepły. Zawsze dawał mi piętkę

Tez zawsze lubilam piętkę, lubilam tez piankę z piwa, ale jej tak chętnie juz nie dawali :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: gry planszowe to był szpan. Tak samo zeszyty w twardej okładce :D
Zeszyty to wszystkie mialam w twardej okladce gdy szlam do pierwszej klasy i nic mnie to nie obchodzilo, ze moj plecak przez to wazyl o kg wiecej :lol2:
Gry planszowe to pamietam :chinczyka, grzybobranie i monpol..
Gral ktos moze w ,,Zgadnij kto to? " ?
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam juz znajomych w ,, świecie alkoholi" i nie pytaja o wiek

Pewnie specjalną sekcje masz pod ladą obok bałaganów i innych bełtów :lol: ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Takiemu staremu konowi jak Ty nie chca sprzedac? no nie wierze

Zależy też gdzie, w pobliskim sklepie to mnie znają więc bezproblemowo winiacza moge sobie kupić :lol:
Ale nie tak dawno temu w dyskotece barman nie chciał mi piwa sprzedać a jak mu pokazałem legitymację studencka to mało oczy mu z orbit nie wyskoczyły :lol:
Jak ja lubię ten wyraz twarzy :diabel: :lol:
baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: Kurde mać też zawsze piętkę brałem :)

i jeszcze z margaryną....
Rarytas :D

Qbkens
Qbkens: Eorobiznes, Chińczyk

Moja kolezanka dostała od taty z zagranicy grę "zgadnij kto to"
Wszyscy jej zazdroscili ;)
a jak tata przywiózł jej płytę Britney Spears to dopiero byl szpan, bo wszyscy słuchali kaset, a ona już ma płyty...
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie masz czego, dzieci z patologicznych rodzin w wiekszosci.

Aha, ale chyba problemów nie ma dużych z Nimi ;)?

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja sie urodzilam na Mazurach wiec wiesz, nawet patent żeglarza mam

Ile żaglówek zatopiłaś :lol: ? ;)
baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaledwie 16 ;)

rocznik 92? To nie jest tak młode pokolenie ;)
Hugo bardziej kojarzyło mi się z pokoleniem '95, '96.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tez zawsze lubilam piętkę, lubilam tez piankę z piwa, ale jej tak chętnie juz nie dawali

a mi tata zawsze dawał :ssh:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zeszyty to wszystkie mialam w twardej okladce gdy szlam do pierwszej klasy i nic mnie to nie obchodzilo, ze moj plecak przez to wazyl o kg wiecej

:szok2: a ja zawsze miałam takie szesnasto kartkowe w pierwszej klasie.
A później jak mama mi kupiła z kolorowymi linijkami to dopiero był szpan.
I jak za własne pieniądze kupiłam sobie zapachowe okładki na zeszyty :zakochany:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: Pewnie specjalną sekcje masz pod ladą obok bałaganów i innych bełtów ;)

:lol2:
Zwyczajnie moj "znajomy" tam pracuje i gdy wchodze to tylko:
-,,o Asia co slychac??co znowu po winiacza?":mrgreen:

Qbkens
Qbkens: Zależy też gdzie, w pobliskim sklepie to mnie znają więc bezproblemowo winiacza moge sobie kupić Ale nie tak dawno temu w dyskotece barman nie chciał mi piwa sprzedać a jak mu pokazałem legitymację studencka to mało oczy mu z orbit nie wyskoczyły Jak ja lubię ten wyraz twarzy

hahaha, rzeczywiscie wygladasz młodo :tak:
Ja wygladam staro, wiec czasami wierzą. Kiedys mialam dowod, 100 za niego zaplacilam :lol2: Ale nie podobalo mi się imię moje z dowodu bardzo :D
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: teraz wyrabia się w wieku 15 lat dowód tymczasowy i po kłopocie

W sumie pamiętam, że kiedyś z 6-7 lat temu też można było sobie taki wyrobić :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: i jeszcze z margaryną.... Rarytas :D

Ja zawsze suchą wcinałem :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Moja kolezanka dostała od taty z zagranicy grę "zgadnij kto to" Wszyscy jej zazdroscili ;)

Ja miałem koleżke w przedszkolu który czasem do RFN z rodzicami jeździł i raz przywiózł taką tablicę po której mozna było mazać a ona po jakimś czasie powracała do stanu wyjściowego - to była furora :)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008

Mama na obiad woła :mniam:
Mykam :bye:
wrócę po jeśli ktoś będzie jeszcze :)

baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: Ja miałem koleżke w przedszkolu który czasem do RFN z rodzicami jeździł i raz przywiózł taką tablicę po której mozna było mazać a ona po jakimś czasie powracała do stanu wyjściowego - to była furora :)

ja takie coś dostałam od cioci z miasta :D
Ale to wczesniej miała moja sąsiadka, jedynaczka, więc ona często miała lepsze rzeczy...

Qbkens
Qbkens: Ja zawsze suchą wcinałem :)

i jeszcze grubo pokrojoną, bo nie było chleba krojonego.
Samemu trzeba było sobie go kroić.
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: Aha, ale chyba problemów nie ma dużych z Nimi ;)?

Są, ale z tymi starszymi, ja sie zajmuje 6-10 lat, tez wyszczekane, ale za mlode zeby robic duze problemy .
Qbkens
Qbkens: Ile żaglówek zatopiłaś ? ;)

ja raczej na omegach pływałam ;) Rodzice maja motorówke, a ona dosyc stabilna, wiec ciezko ja zatopic :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: rocznik 92? To nie jest tak młode pokolenie ;) Hugo bardziej kojarzyło mi się z pokoleniem '95, '96.

92 :tak: Zdaje Ci sie, Hugo byl w telewizji przez dobre kilka lat, ja gralam jak tylko sie zaczał, wiem, ze potem jeszcze byl, ale juz z niego wyroslam.
Konto usunięte
Konto usunięte: a mi tata zawsze dawał

Mi tez :mrgreen: , ale bałam się to napisac, bo wyszloby, że dorastałam w jakiejś patologii :lol2:
Konto usunięte
Konto usunięte: :szok2: a ja zawsze miałam takie szesnasto kartkowe w pierwszej klasie. A później jak mama mi kupiła z kolorowymi linijkami to dopiero był szpan. I jak za własne pieniądze kupiłam sobie zapachowe okładki na zeszyty

Tutaj jesteś do przodu, bo ja nigdy nie mialam zeszytow z zapachowymi stronami :and:
Jedynie takie kolorowe, jaskrawe flamastry o zapachu kojarzacym sie z kolorem ( np. zolty byl cytrynowy ) :pavarotti:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.