aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008 (pierwszy post)
Witam :)

Hmm... Mam nadzieję że chyba ten temat tu pasuje :)

Większość z nas urodziła się zapewne w latach 80,90 więc dzisiaj sobie trochę powspominamy :)

Na początek polecam ten krótki 4-minutowy filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4

1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?
2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)


Ja chociaż że jestem rocznik 90, to z tych lat chyba najbardziej pamiętam programy typu disco relax, bajki typu miś uszatek, rogale star foods heh, zespół Spice Girls :lol2: w sumie dużo mam takich wspomnień ale czekam na wasze wypowiedzi :P
aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. oglądając ten film zastanawiam się dlaczego tak wszystko się zmieniło? Mogliśmy wychodzić z domu na całe dnie i nikt się tym nie przejmował a teraz wypuścić dziecko na dłużej niż 3 godziny to jest wielki strach.

no właśnie też się nad tym zastanawiam.... :and: kiedyś wychodziło się z domu po śniadaniu a wracało na dobranockę, i w tym czasie rodzice nas nie szukali.... i zarazem wiedzieli że nic nam się nie stanie....

Hugo bleeeeeeeee :twisted::twisted: hahah pamiętam jak kradło się kiedyś jabłka i czereśnie :ninja::ninja: :ninja:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: No właśnie mi chodziło tutaj :)

Niepotrzebnie masz ten kompleks wieku, ja lubie straszych, przecież wiesz :and:

Qbkens
Qbkens: Na stos mnie

jeszcze raz powiesz mi tu zle slowo na Hugo, a wlasnie tam skonczysz :ziober2:
Andzia2711
Andzia2711
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A pewnie szkoda było im pieniędzy by za często kupowac ten vibovit

dlatego moi rodzice kupowali zamiennik visolvit...był tańszy i nie tak dobry jak vibovit....
baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: no właśnie też się nad tym zastanawiam.... kiedyś wychodziło się z domu po śniadaniu a wracało na dobranockę, i w tym czasie rodzice nas nie szukali.... i zarazem wiedzieli że nic nam się nie stanie....

a co najważniejsze widzieli, że nie robimy niczego złego.
I czasem wpadało się na chwilę do domu po drobne na oranżadę albo zapytać czy można iść do koleżanki do domu :d
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mi też wmawiali, że jak zjem za dużo to mogę mieć za dużo witamin a to jest niezdrowe. A pewnie szkoda było im pieniędzy by za często kupowac ten vibovit :d i pamiętam, że opakowanie było chyba z jakimś dzieckiem...

Tez tak mysle, zwyczajnie kasy bylo im szkoda, bo pamietam ze bylo go malo i byl bardzo drogi :tak:
Opakowanie to takie kwadratowe pudelko z tego co pamietam z chlopczykiem i dziewczynka , vibovit fajnie musowal, poza tym podobal mi sie jego zielony kolor :ziober2:
aaPaulinka
aaPaulinka: Hugo bleeeeeeeee

Ty tez bluznisz na mojego przyjaciela :and:
zdwdominika
zdwdominika
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mogliśmy wychodzić z domu na całe dnie i nikt się tym nie przejmował a teraz wypuścić dziecko na dłużej niż 3 godziny to jest wielki strach.

Wszystko idzie do przodu.
:woot: U mnie dzieciaki od 8 rano do 20 wieczorem lataja pod blokiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pomysl sobie, ze moze w tym momencie to ja nim sterowalam

Wygralas cos kiedys :D :mrgreen:
aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008

ooo ja wygrałam ale w 5-10-15 :crylol: :crylol: raz udało mi się dodzwonić :ninja: dostałam pytanie: Jakiej zupy nie lubiła Karolcia? z ksiązki pt. Karolcia :D Ooo to była książka mojego dzieciństwa :P

poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wygralas cos kiedys :D

Raz wygrałam :mrgreen: wylosowalam gre w strusia i bylam pierwsza, ale niestety potem w finale nie trafilam( bo trzeba bylo wybrac otwor jesli nie pamietasz :mrgreen: ) i zostala mi nagorda pocieszenia, jakas gra, plecak, żelki i jakiś tam zestw zabawkowy do skladania z firmy ktora byla patronatem Huga :D
baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko idzie do przodu. U mnie dzieciaki od 8 rano do 20 wieczorem lataja pod blokiem.

a u mnie już pusto. A jak już wychodzą to tylko na swoim podwórku.
Moja siostra potrafi siedzieć godzinami przed TV albo komputerem.
Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego moi rodzice kupowali zamiennik visolvit...był tańszy i nie tak dobry jak vibovit....

U mnie takich wynalazków nie było :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Tez tak mysle, zwyczajnie kasy bylo im szkoda, bo pamietam ze bylo go malo i byl bardzo drogi

:tak:

wogóle pamiętam było mało pieniędzy, ale i tak wszyscy byli szczęsliwi :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ty tez bluznisz na mojego przyjaciela

Hugo to wspomnienie młodszego pokolenia.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: Hugo bleeeeeeeee :twisted: hahah pamiętam jak kradło się kiedyś jabłka i czereśnie :ninja:

Szobrowniczko ty jedna :lol:
Też tak robiłem z ekipą młodych huliganów :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Niepotrzebnie masz ten kompleks wieku, ja lubie straszych, przecież wiesz

Jak ja bym chciał mieć 18 lat :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze raz powiesz mi tu zle slowo na Hugo, a wlasnie tam skonczysz

Opale się przynajmniej :lol:
zdwdominika
zdwdominika
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Raz wygrałam wylosowalam gre w strusia i bylam pierwsza, ale niestety potem w finale nie trafilam( bo trzeba bylo wybrac otwor jesli nie pamietasz ) i zostala mi nagorda pocieszenia, jakas gra, plecak, żelki i jakiś tam zestw zabawkowy do skladania z firmy ktora byla patronatem Huga :D

Pamietam, pamietam ;p Pozniej na komputerze mialam i gralam.
Dobre i to ;p Mama mi nigdy nie pozwalala dzwonic, bo twierdzila, ze i tak komputera mi nie przysla :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: a u mnie już pusto. A jak już wychodzą to tylko na swoim podwórku. Moja siostra potrafi siedzieć godzinami przed TV albo komputerem.

To zalezy od miasta. Moje nie jest az takie duze i dzieci sie bawia. Sama z jakies 5 lat temu sie od nich odlaczylam ;p
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętam było mało pieniędzy, ale i tak wszyscy byli szczęsliwi :D
Dokladnie, moj ojciec zaczynal dopiero rozkrecac swoja firme, kasy bylo malo, strach, że pochlonie nas kapitalistyczny swiat, a jednak bylismy szczesliwi bardziej niz teraz.
Konto usunięte
Konto usunięte: enie młodszego pokolenia.

Mojego:tak:
Qbkens
Qbkens: mieć 18 lat

tez bym chciala :mrgreen:
Qbkens
Qbkens: opale sie przynjamniej

Zaraz ide na plaze z dzieciakami ;)
Slonce swieci, a gdy nie to solarium otwarte, a Ty odrazu chcesz na stos :and:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamietam, pamietam ;p Pozniej na komputerze mialam i gralam. Dobre i to ;p Mama mi nigdy nie pozwalala dzwonic, bo twierdzila, ze i tak komputera mi nie przysla

Miala racje, ja na pewno wiecej wydalam na telefon niz nagrody byly warte :mrgreen: ale za to jaka satysfakcja byla :pavarotti:
baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: ooo ja wygrałam ale w 5-10-15 raz udało mi się dodzwonić dostałam pytanie: Jakiej zupy nie lubiła Karolcia? z ksiązki pt. Karolcia :D Ooo to była książka mojego dzieciństwa :P

co wygrałaś?
Ja często wysyłałam odpowiedzi do Teleranka.
Wtedy jeszcze odpowiedzi kazali przysyłac na kartkach pocztowych :D

Konto usunięte
Konto usunięte: To zalezy od miasta. Moje nie jest az takie duze i dzieci sie bawia. Sama z jakies 5 lat temu sie od nich odlaczylam ;p

ja mieszkam na wsi. I teraz mało kto się bawi tak jak my kiedyś.
aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: co wygrałaś?

całe pudełko jakiś tam rzeczy xD były chyba 2 książki, zeszyty w sztywnych okładkach, jakieś segregatory, naklejki, gry planszowe :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.