MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  10 maja 2019 (pierwszy post)

Upadek jak nisko trzeba upaść żeby docenić życie? Czy upadek to dobre rozwiązanie? Co trzeba stracić żeby docenić to życie?
Ja niestety nie potrafię i wciąż tracę a Ty ?. Proszę o wypowiedzi

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

DIABELEK81
Posty: 1 (po ~174 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
DIABELEK81
  23 maja 2019

ja jestem kolego uzależniony od hazardu troche ostatnio od alkoholu i od jeżdzeńia na mecze i bijatyk i własnie po 15 latach zostałem tylko z pieskem i co tu duzo gadać

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  23 maja 2019
DIABELEK81
DIABELEK81: po 15 latach zostałem tylko z pieskem


zwierzaki są sympatyczne, zwlaszcza psy ;)

sam zostales przez uzaleznienia?
nie myslales o tym, by z nimi skonczyc? wiem, ze to musi byc ciezkie...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
oam
oam
  23 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma chyba nic bardziej wkurzające od czytania bredni na temat dzieci , wychowywania i kosztów ich utrzymywania od osób, które nie mają dzieci ani bladego pojęcia o nich ! POKAZ MI KONKRETNIE owieczko, gdzie i kiedy napisalam ze moj syn ma 18 MIESIĘCY ?? To, że najwidoczniej masz problem z czytaniem ze zrozumieniem do uprawnia Cię do wyzywania mnie od kłamców. Co do utrzymania dziecka za 100 zl. Haha dobre...Chyba tylko niewolę karmione piersią, chociaz wątpie, zeby ta stówa starczyła chocby na pampersy. Na jakiej podstawie podwazasz , ile kosztuje mnie utrzymanie syna ?? Owszem - moglabym go utrzymac za 100 zl- karmiąc chlebem ze smalcem i ziemniakami z cebulą, a reszta wydatków ??? Czy byłby wtedy szczesliwszy ?? Musialabym zrezygnowac z jego pasji ( przestac mu oplacac karnety na sztuki walki , siłownię) , odstawic leki ( ktore pozwalają mu normalnie funkcjonowac przy jego niepełnosprawniosci), zrezygnowac z wizyt u specjalisty, terapeutów, płatnych terapii...nie placic mu za dojazd do szkoly, nie dasz kieszonkowego, czy nie kupic firmowego ciucha, ale wlasnie dlatego ze go kocham to na nim nie oszczedzam - woze go ponad 2 godz.drogi do prywatnego lekarza, wszystkie badania robię prywatnie, zeby bylo szybciej. I wierz lub nie , ale spokojnie sie uzbiera 2 tys.miesiecznie,wiec nie pleć bzdur Owieczko , skoro nie masz bladego pojecia !
Zgadzam się z Tobą w 100% choć sama nie mam dzieci, ale mam młodsze rodzeństwo i wiem jak to jest, widzę co rodzice robią i ile pieniędzy wydają w tym również na lekarzy. Nie rozumiem skąd u ludzi taki tok myślenia, że adidaski najeczki to coś złego i nie powinno się tego kupować dzieciom bo szkoda pieniedzy.. Po raz kolejny zaglądanie komuś do portfela, po co? Ktoś pracuje na te pieniądze i wydaje je jak chce, możesz nawet dla syna kupić rolexa a innym i tak nic do tego. Ale tacy są ludzie- lubią krytykować, oceniać i nie pozostaje nam nic jak sie do tego przyzwyczaić i po prostu się tym nie przejmować. :)
Fajnie, że dbasz i troszczysz się o syna, że pomagasz rozwijać jego pasje! Byłoby super gdyby to wszystko zaowocowało w przyszłości, trzymam kciuki i życzę dużo zdrówka! :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Moze poniekąd lepsze , aczkolwiek moze tez warto czesciowo zawczasu wyprowadzic z błędu , zeby potem nie bylo szoku ze te 100 zl.odlozone na utrzymanie dziecka - starczylo na kilka dni
Kilka dni? :D Gorzej jak dzieciak dojeżdża do szkoły, w zależności od km to i nie raz na miesięc te 100zł nie wystarcza.. To co z buta ma chodzić? Wiadomo, że rodzic da pieniądze. :) Moja siostra wybrała sobie taką szkołe, gdzie dojazd miesięczny kosztuje (z ulgą!) 160zł.. :)
Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  23 maja 2019

Wow..160 z ulgą to bardzo duzo. Mój ma ulgi jako 2 st.niepelnosprawnosci , ale tak naprawde tez nie wszedzie obowiązują. Dojezdza busem a oni nie maja znizek dla takich osób. Prywatni lekarze, dodatkowe zajecia to spora kasa. Nawet samo jedzenie : "chlop" prawie 18 lat, 183 cm.to nie poje sobie bułką na kolacje , tylko zje 3. Więc kasa płynie jak woda w kranie 😜

oam
oam
  23 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Wow..160 z ulgą to bardzo duzo
Strasznie dużo, w porównaniu ze mną gdzie za czasów szkolnych płaciłam za bilet miesięczny 50zł.. Wszystko idzie w góre. I to jest cena za przejazd koleją
Konto usunięte
Konto usunięte: Dojezdza busem a oni nie maja znizek dla takich osób.
W busach chyba w ogóle nie ma zniżek, nie raz było mi dane jeździć busem i ani razu nie dostałam zniżki. Najgorzej jest w PKSie, ja płaciłam 50zł za pociąg a znajomi dojeżdżający autobusem płacili ok 200zł. To dopiero absurd. Gdzie siostra płacąc 160zł przejeżdża więcej kilometrów niż oni tym autobusikem. Skąd oni takie kwoty biorą, to sie w głowie nie mieści.
Konto usunięte
Konto usunięte: Prywatni lekarze, dodatkowe zajecia to spora kasa.
O tak, sama z racji tego jw. napisałaś- czasu - wolę chodzić do lekarzy specjalistów prywatnie niż czekać na wizytę na NFZ. Najgorszy ból jak idziesz tylko po głupie recepty i bulisz 100zł, znam ten ból. ;/
Konto usunięte
Konto usunięte: "chlop" prawie 18 lat, 183 cm.to nie poje sobie bułką na kolacje , tylko zje 3. Więc kasa płynie jak woda w kranie
Tylko 3? Nie wierzę! :D d83dde1c
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  23 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Skąd oni takie kwoty biorą, to sie w głowie nie mieści.

Konto usunięte
Konto usunięte: W busach chyba w ogóle nie ma zniżek, nie raz było mi dane jeździć busem i ani razu nie dostałam zniżki. Najgorzej jest w PKSie, ja płaciłam 50zł za pociąg a znajomi dojeżdżający autobusem płacili ok 200zł. To dopiero absurd. Gdzie siostra płacąc 160zł przejeżdża więcej kilometrów niż oni tym autobusikem.


Już tłumaczę. Transport kołowy (samochodowy) jest coraz droższy bo sporo urosły ceny ropy w ostatnich 10 latach. W ostatnich trzech ubezpieczenie obowiązkowe podrożało o 100% za sprawą drogich części. Coraz lepiej wyposażone auta, więcej wersji to i więcej części sprowadzanych, magazynowanych. Autobus klimatyzowany to dodatkowe koszty serwisu klimy co roku. Koszty pracy też rosną. 1 kierowca PKS wiezie 30 osób. A pociąg można puścić stary, bez klimy to się okna uchyli. 1 maszyniok wiezie 200 osób. Samorządy dotują przejazdy pociągami a rząd daje zniżki ustawowe na bilety.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  24 maja 2019

Poza tym drozeje juz wszystko , a bedzie tylko gorzej. Od lipca 500+ na kazde dziecko...przeciez te pieniadze nie są znikąd tylko my wszyscy sie na to skladamy.osobiscie znam kilka kobiet ktore nie pracują lub zrezygnowały z pracy bo majac 3 dzieci , to niewiele mniej nie najnizsza krajowa (+ dodatki rodzinne itp.wychodzi nawet wiecej niz ta najnizsza). Jeszcze niech dadza 1000+ ojcom za płodzenie i juz w ogóle caly nasz kraj to bedzie jedna wielka patologia...kazdemu dać, a pracowac nie bedzie miał kto. Mimo, ze sama mam te 500 + na syna, to jednak uwazam ze to poroniony pomysl, rodzice decydujac sie na dziecko/ dzieci powinni SAMI je utrzymywac, a nie my jako skarb państwa. I dojdzie do tego ze zbankrutujemy jako panstwo , bo juz na tym etapie nas na to nie stać

oam
oam
  24 maja 2019
DyktatorMody
DyktatorMody: Już tłumaczę. Transport kołowy (samochodowy) jest coraz droższy bo sporo urosły ceny ropy w ostatnich 10 latach. W ostatnich trzech ubezpieczenie obowiązkowe podrożało o 100% za sprawą drogich części. Coraz lepiej wyposażone auta, więcej wersji to i więcej części sprowadzanych, magazynowanych. Autobus klimatyzowany to dodatkowe koszty serwisu klimy co roku. Koszty pracy też rosną. 1 kierowca PKS wiezie 30 osób. A pociąg można puścić stary, bez klimy to się okna uchyli. 1 maszyniok wiezie 200 osób. Samorządy dotują przejazdy pociągami a rząd daje zniżki ustawowe na bilety.
Masz rację Rysiu, biorą pod uwagę wszystko co napisałeś teraz to stało się oczywiste. :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Od lipca 500+ na kazde dziecko...przeciez te pieniadze nie są znikąd tylko my wszyscy sie na to skladamy.osobiscie znam kilka kobiet ktore nie pracują lub zrezygnowały z pracy bo majac 3 dzieci , to niewiele mniej nie najnizsza krajowa (+ dodatki rodzinne itp.wychodzi nawet wiecej niz ta najnizsza). Jeszcze niech dadza 1000+ ojcom za płodzenie i juz w ogóle caly nasz kraj to bedzie jedna wielka patologia...kazdemu dać, a pracowac nie bedzie miał kto. Mimo, ze sama mam te 500 + na syna, to jednak uwazam ze to poroniony pomysl, rodzice decydujac sie na dziecko/ dzieci powinni SAMI je utrzymywac, a nie my jako skarb państwa. I dojdzie do tego ze zbankrutujemy jako panstwo , bo juz na tym etapie nas na to nie stać
Według mnie 500+ powinno być w innej formie niż gotówka, zbyt wiele osób cwaniakuje i liczy na rząd a kiedyś te 500+ sie skończy.
500+ na krowe i 200+ na świnie, czyż nie tak teraz jest? To już w ogóle jest śmieszny żart.
Zabierają nam by móc znów nam je wcisnąć, choć niekoniecznie tym od których zabierają. A ceny wszystkiego idą w góre.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  25 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Według mnie 500+ powinno być w innej formie niż gotówka, zbyt wiele osób cwaniakuje i liczy na rząd a kiedyś te 500+ sie skończy. 500+ na krowe i 200+ na świnie, czyż nie tak teraz jest? To już w ogóle jest śmieszny żart. Zabierają nam by móc znów nam je wcisnąć, choć niekoniecznie tym od których zabierają. A ceny wszystkiego idą w góre.

Chodzi o to, żeby ludzi uzależnic od pomocy państwa. Sam w rodzinie mam przypadek, gdzie para pobiera 500+ oraz inne swiadczenia socjalne, nikomu nie opłaca się pracowac bo uczciwa praca w tym przypadku dawałaby podobne korzyści. Takie osobniki uwazają, ze wszystko im się nalezy. Jak kiedys się skonczy 500+ to dopiero będzie koszmar. Przyzwyczaic się do łatwych pieniędzy jest łatwo. Rząd kupuje sobie za te 500 zl elektorat. Ogolnie wszelkie pomoce społeczne przyzwyczajają ludzi do nierobstwa, rozleniwiają. Już nie piszę o osobach naprawdę potrzebujących ale o zdrowych jednostkach, ktorym po prostu nie chce się robić, bo i tak dostaną..
Osobiście zlikwidowałbym 500+ oraz inne zasiłki dla nierobów.
oam
oam
  25 maja 2019
BartekI987
BartekI987: Osobiście zlikwidowałbym 500+ oraz inne zasiłki dla nierobów.
Trochę zbyt ogólnikowo.. :) Pomoc osobom którym się należy powinna być im dostarczana, ale wizja dania 500+ rodzinie która jest uboga ale patologiczna czyt. rodzice alkoholicy, jest bardzo, bardzo zła, ponieważ te pieniądze pójdą na alkohol a nie na dzieci. Gdyby zmienili formę tej pomocy, wszystko by się zmieniło, w tym procent darmozjadów uległby zmniejszeniu. Nie pieniądze, ale jakieś bony itp. byłyby lepszym pomysłem.
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  25 maja 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: ...Nie pieniądze, ale jakieś bony itp. byłyby lepszym pomysłem.

To chyba nie widzialas jak sie bony sprzedaje... Osoby, ktore te bony dostają sprzedają je za pol ceny i nadal im się to oplaca. Dostaną bon na 200zl, to pogonią za 100pln w gotowce i kazdy jest zadowolony.. Gdyby tak jeszcze te bony byly imienne, mialoby to sens ale z anonimowymi absolutnie sie to nie sprawdzi. W dziecinstwie bylem swiadkiem takich "transakcji" i wiem o czym pisze.
MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  25 maja 2019

według mnie +500 moga dla mnie wszyscy brac bez względu czy jest alkoholikiem...czy bogaty... . nie powinno się osądzać ludzi ponieważ ich nie znamy . A 500+ to pieniądze dla dzieci a co zrobią z tym rodzice to niech lepiejkazdypatrzy na swój portfel. Żenada...

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  25 maja 2019

Burza mózgu a tak zwanych stereotypach

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  25 maja 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
MikeOne
MikeOne: według mnie +500 moga dla mnie wszyscy brac bez względu czy jest alkoholikiem...czy bogaty... . nie powinno się osądzać ludzi ponieważ ich nie znamy . A 500+ to pieniądze dla dzieci a co zrobią z tym rodzice to niech lepiejkazdypatrzy na swój portfel. Żenada...

Co Ty bredzisz ?? Powinien brac kazdy ? Przeciez dzieki temu patologia sie mnozy i rozwija. Fakt- to pieniadze, ktore POWINNY isc na dzieci, a wez sie rozejrzyj wokoło ile z tego tak naprawde na dzieci idzie a ile zostaje przepite i przepieprzone na fajki, i inne pierdoły przez RODZICÓW. Sama mam przyklad wsrod sąsiadów. Ich stac na lepszy alkohol a dzieci dalej w brudzie i nędzy.Ta kasa powinnac isc na dzieci, ale w innej formie , np.jako darmowe obiady w szkolach, darmowe przedszkola itp. Serio uwazasz, ze to niewazne co rodzice zrobią z tą kasą ??
To dopiero żenada...
MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  26 maja 2019

Czym według Ciebie jest patologia ? . Wedlug mnie nie ma granicy między bogactwem a biedota częściej patologia występuje wśród Bogatych niż biednych. No niestety to jest przykre, ale ja np. nie mam takiego obrazu żeby podać przykład że dzieci chodzą brudne czy głodne... Ale skoro widzisz taki obraz to co w tym przypadku robisz ? siedzisz z założonymi rękoma? Jeśli widzisz obraz cierpiących dzieci wystarczy reagować... to i z automatu mogą odebrać +500 lub prawa rodzicielskie jeśli dany rodzic zaniedboje dzieci. Wiedzę ludzi ubogich ale nie widzę by dzieci były zaniedbane bo dana rodzina bierze +500

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.