kryss33
kryss33
  30 stycznia 2017 (pierwszy post)

???

JozekZpolska
JozekZpolska
  3 lutego 2017

Jakoś Eldim nie odniosłeś się do tego jak grupa pasterzy, rybaków tak roprzestniła wiarę Chrześcijańska? Nagle zyskywali dary: mądrość, odwagę, dar mówienia językami, no jak? Przecież zewsząd groziła im śmierć, mimo wszystko tworzyły się pierwsze gminy chrześcijańskie.
Co do pedofilii, to dziwne, że służby bezpieczeństwa PRL nigdy nie znalazły "haków" na księży, nie ulegali oni prowokacjom, a założę się, że by to rozdmuchali na cały kraj gdyby coś znaleźli.
Kto Ci takich bzdur nakładł, że religia przyniosła wiecej ofiar niż bomby atomowe? Proszę o przykłady. Przecież nawet w najbliższym otoczeniu Jezusa był zdrajca Judasz i Mesjasz o tym wiedział. Ale co by nie było, to każde zło Bóg jest w stanie przekuć na dobro i to jest w tym wszsystkim pozytywne. Zresztą (niewiem czy to cytat z matrixa) ale podobno wiarę można poznać po jej owocach i tyle. Skoro przynosi cierpienie, ból to to nie jest wiara a ludzie tylko w ten sposób załatwiają własne interesy.
Co do dzieci, wolałbym je wychowywać w duchu chrześcijaństwa niż ateizmu, tam przecież nie ma zła. A myślisz Eldim, że rodzice kontrolujją co jest w książkach, filmach czy grach, komiksach, teledyskach ba w reklamach? Wątpię, tego nie da rady upilnować.

Mumandson
Mumandson
  3 lutego 2017

Do JozekzPolska :"fikcja/piekło trwa co najmniej od 19 roku życia. Czyli żyłem w kłamstwie, byłem jak owca ufna prowadzony na rzeź. Pociesz mnie fakt, że do wielu zdarzeń nie doszło jak pijaństwo, śmierć rodziców i inne świństwa. W rzeczywostości żyją w Rzeczywistości/Prawdziwej Ziemi, prawdziwe siostry, byli znajomi i sąsiedzi. Mam nadzieję, że Bóg ich zbawi"

Mumandson
Mumandson
  3 lutego 2017

Człowieku co Ty bredzisz? Niewiadomo czy się śmiać czy płakać. Idź do kościoła, niech Bóg uzdrowi Twoj rozum.

Mumandson
Mumandson
  3 lutego 2017

Nie wiadomo*

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  3 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakoś Eldim nie odniosłeś się do tego jak grupa pasterzy, rybaków tak roprzestniła wiarę Chrześcijańska? Nagle zyskywali dary: mądrość, odwagę, dar mówienia językami, no jak?

Zasypujesz mnie gradem błogosławionych argumentów, w które ja po prostu nie wierzę. A kontrowanie ich uważam za bezcelowe, bo mamy mocno rozbieżne rozumowanie. To wszystko śmierdzi mi po prostu fikcją literacką. Chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się jak każda inna religia i tak samo odejdzie w niepamięć któregoś dnia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kto Ci takich bzdur nakładł, że religia przyniosła wiecej ofiar niż bomby atomowe?


To akurat nie ja napisałem, ale również się odniosę. Cofnijmy się do czasów rywalizowania dwóch religii o kawałek nic nie wartej pustyni, czyli czasy wypraw krzyżowych. Najlepsze dwie to krucjaty dziecięce. Wierzono, że czystość i niewinność dzieci sama w sobie będzie zdolna odzyskać ziemię świętą. I tu niespodziewanka, jakimś cudem naiebała im pierwsza napotkana armia, a te cudowne dzieci w większości skończyły jako niewolnicy lub trupy. Wszystkie pozostałe wyprawy krzyżowe to bezcelowe przelewanie krwi o nic nie warty kawałek ziemi. Zginęło mnóstwo ludzi. Kolejna sprawa, inkwizycja. Wyrzynali (i to w bestialski sposób) także zupełnie niewinnych, którzy w wielkim bólu i tak przyznawali się do herezji, mimo, że nie mieli nic na sumieniu. W czasach współczesnych chrześcijaństwo nieco przystopowało swoje agresywne zapędy, a rolę agresora przejęli radykalni islamscy bojownicy. I tak wciąż ktoś zabija w imię religii, w imię niewidzialnych podziałów, które koniec końców człowiek wprowadził sam. Gdzieś chyba zagubiła się boska idea jedności.

Konto usunięte
Konto usunięte: A myślisz Eldim, że rodzice kontrolujją co jest w książkach, filmach czy grach, komiksach, teledyskach ba w reklamach? Wątpię, tego nie da rady upilnować.

Nie da się mieć stałego nadzoru nad dorastającym szkrabem i filtrować wszystkich informacji, które do niego docierają. Podejrzewam jednak, że dziecko, które trafi na przygodę z księdzem pedofilem może odnieść o wiele poważniejszy uszczerbek na psychice, niż przy oglądaniu w telewizji poczynań batmana. Niebezpieczeństwo czai się wszędzie. Osobiście starałbym się wychowywać dziecko dając mu pod opiekę jakieś zwierzątko. Wówczas nauczy się poszanowania innego istnienia, wrażliwości oraz troski.
Podejmujesz wyzwanie?
fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  3 lutego 2017
Eldim
Eldim: Z tą większością bym nie przesadzał. Jest ich trochę, ale na pewno nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że jest to większość.

Bóg jest dobry, kościół zły

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

atarii
atarii
  3 lutego 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Eldim
Eldim: To akurat nie ja napisałem, ale również się odniosę. Cofnijmy się do czasów rywalizowania dwóch religii o kawałek nic nie wartej pustyni, czyli czasy wypraw krzyżowych. Najlepsze dwie to krucjaty dziecięce. Wierzono, że czystość i niewinność dzieci sama w sobie będzie zdolna odzyskać ziemię świętą. I tu niespodziewanka, jakimś cudem naiebała im pierwsza napotkana armia, a te cudowne dzieci w większości skończyły jako niewolnicy lub trupy. Wszystkie pozostałe wyprawy krzyżowe to bezcelowe przelewanie krwi o nic nie warty kawałek ziemi. Zginęło mnóstwo ludzi. Kolejna sprawa, inkwizycja. Wyrzynali (i to w bestialski sposób) także zupełnie niewinnych, którzy w wielkim bólu i tak przyznawali się do herezji, mimo, że nie mieli nic na sumieniu. W czasach współczesnych chrześcijaństwo nieco przystopowało swoje agresywne zapędy, a rolę agresora przejęli radykalni islamscy bojownicy. I tak wciąż ktoś zabija w imię religii, w imię niewidzialnych podziałów, które koniec końców człowiek wprowadził sam. Gdzieś chyba zagubiła się boska idea jedności.


Napisana nowa niemal biblia a ja wciąż nie rozumiem, jak to się ma do wiary w Boga? To co ty opisujesz, to nic innego jak dekrety i rozporządzenia, wojny, mordy i pożogi spowodowane wydane i podpisane ręką człowieka. Chyba ktoś tutaj ma problem z odróżnieniem jednego od drugiego i zrozumieniem pytania.

Eldim
Eldim: Nie da się mieć stałego nadzoru nad dorastającym szkrabem i filtrować wszystkich informacji, które do niego docierają. Podejrzewam jednak, że dziecko, które trafi na przygodę z księdzem pedofilem może odnieść o wiele poważniejszy uszczerbek na psychice, niż przy oglądaniu w telewizji poczynań batmana. Niebezpieczeństwo czai się wszędzie. Osobiście starałbym się wychowywać dziecko dając mu pod opiekę jakieś zwierzątko. Wówczas nauczy się poszanowania innego istnienia, wrażliwości oraz troski.


Istnieje też duże prawdopodobieństwo spotkania przez księdza"ciężarówki ze żwirem" z osobie twojego syna. Takich bzdur i uprzedzeń jakie czytam w tym temacie, to dawno nie miała okazji przeczytać :)
atarii
atarii
  3 lutego 2017
fristajla
fristajla: Bóg jest dobry, kościół zły atarii


No i stykło by gdyby pytanie brzmiało.... czy wierzysz w KK a nie Boga, bądź jaki jest twój stosunek do KK i chrześcijaństwa. Wylewa się tutaj rzeka hejtu pod adresem księży pedofilii zapominając o tych księżach jak np Popiełuszko, Zych i kilkuset innych których zamordowali ateiści
atarii
atarii
  3 lutego 2017

Około 3 tys księży zginęło w obozach Niemieckich z tego 600 ratując uciekinierów, lub żydów. Więcej jak setkę pochłonęły katownie UBeckie nie licząc kresów i tych których mordowali po cichu, a ty widzisz jednego syjonistycznego klechę( bo kościół od nich wolny nie jest, a ilu ich, to się okaże po otwarciu archiwum IPN)skazanego za pedofilię i robisz z tego aferę , pożywkę dla gawiedzi i traktujesz to jako swoiste rozgrzeszenie?

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  3 lutego 2017
atarii
atarii: Napisana nowa niemal biblia a ja wciąż nie rozumiem, jak to się ma do wiary w Boga?

Nijak. Jakbyś troszkę czytała to może byłabyś w stanie wykonkludować, że akurat tu pod lupę wzięliśmy ludzi ginących w imię religijnych dogmatów. Ale czego ja wymagam od beztwarzowego trola fotki? Logiki?

atarii
atarii: Istnieje też duże prawdopodobieństwo spotkania przez księdza"ciężarówki ze żwirem" z osobie twojego syna. Takich bzdur i uprzedzeń jakie czytam w tym temacie, to dawno nie miała okazji przeczytać :)

No to życzę miłej zabawy, bo to chyba jeszcze nie koniec. Kup sobie popcorn i do mikrofali go ciach!
Podejmujesz wyzwanie?
atarii
atarii
  3 lutego 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Eldim
Eldim: Nie da się mieć stałego nadzoru nad dorastającym szkrabem i filtrować wszystkich informacji, które do niego docierają. Podejrzewam jednak, że dziecko, które trafi na przygodę z księdzem pedofilem może odnieść o wiele poważniejszy uszczerbek na psychice, niż przy oglądaniu w telewizji poczynań batmana. Niebezpieczeństwo czai się wszędzie. Osobiście starałbym się wychowywać dziecko dając mu pod opiekę jakieś zwierzątko. Wówczas nauczy się poszanowania innego istnienia, wrażliwości oraz troski.


To są twoje dogmaty

Eldim
Eldim: Cofnijmy się do czasów rywalizowania dwóch religii o kawałek nic nie wartej pustyni, czyli czasy wypraw krzyżowych. Najlepsze dwie to krucjaty dziecięce. Wierzono, że czystość i niewinność dzieci sama w sobie będzie zdolna odzyskać ziemię świętą. I tu niespodziewanka, jakimś cudem naiebała im pierwsza napotkana armia, a te cudowne dzieci w większości skończyły jako niewolnicy lub trupy. Wszystkie pozostałe wyprawy krzyżowe to bezcelowe przelewanie krwi o nic nie warty kawałek ziemi. Zginęło mnóstwo ludzi. Kolejna sprawa, inkwizycja. Wyrzynali (i to w bestialski sposób) także zupełnie niewinnych, którzy w wielkim bólu i tak przyznawali się do herezji, mimo, że nie mieli nic na sumieniu. W czasach współczesnych chrześcijaństwo nieco przystopowało swoje agresywne zapędy, a rolę agresora przejęli radykalni islamscy bojownicy. I tak wciąż ktoś zabija w imię religii, w imię niewidzialnych podziałów, które koniec końców człowiek wprowadził sam. Gdzieś chyba zagubiła się boska idea jedności.


a to kościoła.

Czym będą różnić się w przyszłości?

Skalą ofiar. To czy ja dodam tutaj zdjęcie, czy nie ma się nijak do dyskusji, bo nie dyskutujemy tutaj o wyglądzie moim, czy twoim, tylko podobno o wierze w Boga a ty nim nie jesteś :)
Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  3 lutego 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Zaorane! Szkoda, że nie wspomniałaś nic o grasujących, śmiertelnie niebezpiecznych hologramach z PRLu. Zaczynam czuć tu Monty Pythona.

EDIT: Szanuję Popiełuszkę i nie zapominam, że w kościele również byli dobrzy księża. Tak gwoli ścisłości.

Podejmujesz wyzwanie?
atarii
atarii
  3 lutego 2017

Zamknij dziecko w klatce i daj mu tylko smartfona i komputer, bo każdorazowe wyjście z tej klatki grozi mu spotkaniem pedofila. Tak się ma twoja retoryka usprawiedliwiająca i twoje tłumaczenie... niech nie zadaje się z księżmi, a najlepiej z ludźmi, bo to sami pedofile d83dde04

KonradziqOryginal
KonradziqOryginal
  3 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: zaczynając od garstki ludzi tak rozprzestrzenił chrzescijaństwo na cały świat. Fenomen.
Chrześcijaństwo rozpowszechniło się w sposób podobny do tego, jak teraz niektórzy "propagują" Islam ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: , nie wierzą w Piekło, a to dziwne to gdzie przebywają demony, gdzie została strącona 1/3 aniołów
A gdzie przebywali bogowie greccy? ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: to że pada deszcz, jest czymś cudownym
Zgadza się, cudowne zjawisko atmosferyczne.
Konto usunięte
Konto usunięte: to że są zwierząta- cud Boży
Nie, ewolucja i niezwykle przyjazne położenie Ziemi względem Słońca (plus dodatkowe względne).

Eldim
Eldim: Ale czego ja wymagam od beztwarzowego trola fotki? Logiki?
:) Mimo, że bywa to zabawne, zaleca się nie karmić trolli :)
atarii
atarii
  3 lutego 2017

aż dałam panu za to plusa d83dde04

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.