styka51
styka51
  18 października 2012 (pierwszy post)

Witam ;)

W związku z tym, iż sporo osób się tu ostatnio udziela, proponuję wrzucać tu przepisy na swoje ulubione potrawy, które ZAWSZE wychodzą ;)Może być to przepis na ciastka, zupy czy inne pieczenie. Najważniejsze by Wam się zawsze udawał i nie był żywcem skopiowany z googli ;)Zawsze będzie miło wymienić się refleksjami czy skomentować coś.

Zatem zapraszam.

Mam nadzieję, że rozruszamy to forum :D

Pozdrawiam, Stycz :D
madzia2143
madzia2143
  18 października 2012

To ja może podam prosty przepis na szpinak z jajkiem sadzonym który już kiedyś pokazywałam w temacie o obiadkach :)

Składniki:
- szpinak mrożony w brykiecie
- czosnek
- ok 2 jajka
- sól, pieprz
- olej / oliwa z oliwek

Szpinak podsmażamy na patelni aż się rozmrozi. Mi wystarczą 4 brykieciki i na taką porcję dodaję około 3 ząbków czosnku (lubię intensywne smaki :) ). Dodaję do tego połowę roztrzepanego jajka. Solę i pieprzę do smaku. Na osobnej patelni smażę jajko sadzone. Efekt:


***** spotkałam się wielokrotnie, że do szpinaku dodaje się orzechy. Jednak ja nigdy tego nie próbowałam, ale jeśli ktoś jest ciekaw, bądź już jadł to czekamy na info :)

styka51
styka51
  18 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: szpinak z jajkiem sadzonym

Muszę wypróbować, super wygląda ;)
Zamyslona97
Posty: 2 (po ~117 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Zamyslona97
  18 października 2012

Wyglada swietnie:) TYlko czy tak samo smakuje?;)

Strobista
wpis jest ukryty
TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  18 października 2012
styka51
styka51: Witam ;)

Witam moderatorkę :-)

Nie ma innej możliwości, by się nie udało. Placek kabaczkowy z pomidorami


Składniki
- kabaczek lub cukinia, w żadnym wypadkud83cdf46!!!
- pomidory odmiany lima, roma lub inne czerwone
- bazylia, tymianek, sól, pieprz
- mąka
- jajko od zielononóżki
- 2 łyżki oliwy

:-D

Ścieramy kabaczek na tarce o grubszym oczku, solimy i zostawiamy na godzinkę do odwodnienia. Odciskamy z wody dodajemy pieprz, jajko, odpowiednią ilość mąki, ja dodaję trochę świeżego tymianku ale można dodać inne zioło. Kroimy obrane ze skóry pomidory tak jak nam nóż poleci. Placek smażymy na małej patelni z obu stron. Wyłożony na talerzu posypujemy pomidorami, solimy, bazyljujemy i jemy.

Zapewniam że jest MuyBueno.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

madzia2143
madzia2143
  19 października 2012
styka51
styka51: Muszę wypróbować, super wygląda ;)


Zamyslona97
Zamyslona97: Wyglada swietnie:) TYlko czy tak samo smakuje?;)


jak dla mnie jest to pyszne :)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  19 października 2012
SAŁATKA Z BROKUŁÓW Z SEREM FETA I "DOMOWYM" SOSEM CZOSNKOWYM



- 1 duży brokuł
- 1 kostka/opakowanie sera feta
- mały jogurt naturalny/grecki
- 3 ząbki czosnku
- 3 łyżki majonezu
- 1 mała łyżeczka ziół prowansalskich
- szczypta soli
- 1 kostka rosołowa

Brokuł umyj, podziel na różyczki i ugotuj w wodzie z rosołkiem albo solą. Ugotowany wyłóż do salaterki do ostygnięcia. Pokrój fetę w kostkę i wyłóż na ostudzony brokuł. Do jogurtu naturalnego/greckiego dodaj majonez, czosnek obrany i przeciśnięty przez praskę, zioła i odrobinę soli do smaku. Wymieszaj dokładnie. Polej brokuły i fetę, wstaw na ok. pół godziny do lodówki i gotowe!
Smacznego. :)

Zdjęcie oczywiście z sieci - nie miałam fizycznej możliwości zrobić i obfocić sałatki na potrzeby forum, wybaczcie. :(
madzia2143
madzia2143
  20 października 2012
Kiniowska
Kiniowska: Kiniowska

jakiego sera feta używasz? kupiłam kiedyś z mlekovity bodajże, cały się rozpaćkał, a na reklamach takie ładne kostki były :ninja:
styka51
styka51
  20 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jakiego sera feta używasz? kupiłam kiedyś z mlekovity bodajże, cały się rozpaćkał, a na reklamach takie ładne kostki były

Sa 3 rodzaje tego z mlekovity, im bardziej tłusty, tym mniej "rozciapkujący" jest ;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  20 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jakiego sera feta używasz? kupiłam kiedyś z mlekovity bodajże, cały się rozpaćkał, a na reklamach takie ładne kostki były

Nie pamiętam dokładnie jakiego używałam ostatnio. :( Możliwe że to była Mlekovita, ale ręki nie dam uciąć. Też mi się tak perfekcyjnie i równo nie pokroił, trochę rozlazł, ale tragedii nie było - za to ten smak całej sałatki... :D Zazwyczaj biorę jaki jest w sklepie na półce, nie zwracam uwagi na firmę - często na cenę, bo nie zawsze droższy znaczy lepszy. ;)
mmaryja
mmaryja
  20 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

do szpinaku możesz też zrobić jajko w koszulce, lepiej wygląda i chyba ogólnie jest lepsze. przynajmniej mój mąż tak twierdzi.
madzia2143
madzia2143
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: do szpinaku możesz też zrobić jajko w koszulce, lepiej wygląda i chyba ogólnie jest lepsze. przynajmniej mój mąż tak twierdzi.

właśnie nie wychodzi mi :ninja: nie wiem co źle robię :ninja:
Kiniowska
Kiniowska: często na cenę, bo nie zawsze droższy znaczy lepszy. ;)


stara mądrość ludowa :mrgreen:

styka51
styka51: Sa 3 rodzaje tego z mlekovity, im bardziej tłusty, tym mniej "rozciapkujący" jest ;)


myślałam że będzie zupełnie na odwrót :woot:
styka51
styka51
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: myślałam że będzie zupełnie na odwrót

Też tak myślałam. Ale kiedyś kupiłam ten średnio tłusty i pełnotłusty i ten pełnotłusty był twardszy :ninja:
asexualna
asexualna
  21 października 2012

Ten jak dla mnie najlepszy, polecam: