styka51
styka51
  18 października 2012 (pierwszy post)

Witam ;)

W związku z tym, iż sporo osób się tu ostatnio udziela, proponuję wrzucać tu przepisy na swoje ulubione potrawy, które ZAWSZE wychodzą ;)Może być to przepis na ciastka, zupy czy inne pieczenie. Najważniejsze by Wam się zawsze udawał i nie był żywcem skopiowany z googli ;)Zawsze będzie miło wymienić się refleksjami czy skomentować coś.

Zatem zapraszam.

Mam nadzieję, że rozruszamy to forum :D

Pozdrawiam, Stycz :D
TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  23 października 2012
Psyche30
Psyche30: To ja wstawie mega proste i smaczne danie a mianowicie makaron z sosem brokułowym.

Fajne to, zresztą asexualnej kotleciki wyglądają też ciekawie i na pewno oba przepisy wypróbuje

Jak jesteśmy przy zielonym na talerzu, to podbijam prostotę i zaprezentuje takie danie. Niestety nie zrobiłem mu zdjęcia :(

Pene z surowym sosem bazyliowym (składniki orientacyjne dla jednej osoby)
- makaron pene, ale ze spaghetti też fajnie wyszło,
- duża garści świeżej bazylii,
- 1/2 szklanki orzechów nerkowca zamoczone przez noc w wodzie,
- sok z połowy cytryny,
- ząbek czosnku,
- oliwa z oliwek,
- sól, pieprz

Wstawiamy wodę na makaron :) i "gotujemy" sos. Ząbek czosnku, sok z cytryny, orzechy i bazylię blendujemy na gładką papkę dodając odpowiednią ilość oliwy soli i pieprzu. Makaron mieszamy z sosem. Koniec.

Próbowałem zejść z kosztów :) i zastąpić orzeszki nerkowca innymi, ale danie przez nadanie gorzkości zupełnie zmieniło smak. Nawet kury poczuły, że coś nie tak. Beee

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  23 października 2012
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Pene z surowym sosem bazyliowym

Penne robie takie , moje zdjęcie..ale wtedy miałam mało dosyć pomidorów ;D


Z czosnkiem, bazylią, pomidorami swieżymi, ew. z puszki, one mają jeszcze dodatkowo sok , osobiście uwielbiam :)
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  23 października 2012

A, no i posypane startym serem, co widac :)

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  23 października 2012
Psyche30
Psyche30: pomidorami swieżymi, ew. z puszki, one mają jeszcze dodatkowo sok , osobiście uwielbiam :)

Też taki lubię, tylko że w tym roku pomidory mi się przejadły i na Fotka.tv wykombinowałem owocowo-warzywnego jeża :ziober2:


Co tu dużo opisywać, wszystko jest jasne i proste. Te woski na dole, to dwudiowy zarost rzodkiewkowy :-D

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

madzia2143
madzia2143
  24 października 2012
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Też taki lubię, tylko że w tym roku pomidory mi się przejadły i na Fotka.tv wykombinowałem owocowo-warzywnego jeża

haha super, jak smakuje połączenie ogórków z bananami? :ziober2: ja bym na to nie wpadła :D
TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  24 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: haha super, jak smakuje połączenie ogórków z bananami?

Trochę dziwnie, ale chyba lepiej niż z plasterkami podwawelskiej ;-) To była wersja v2.0. Wersja finalna będzie murzynkiem bambo z jagód. Całą koncepcje już mam w głowie, a do sezonu na jagody dokładnie ją przemyślę. Hahahah

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  25 października 2012
gagulina
gagulina: Według mnie NAJLEPSZA wersja sałatki z zupek chińskich.


To ja podam swoją wersję, którą uwielbiam ;D.

- 3 opakowania zupek chińskich, ale musi być Vifon
- kukurydza
- czerwona fasola opłukana z tego dziwnej zalewy puszkowej
- por
- ogorek konserwowy
- generalnie można wrzucić wszystko na co sie ma ochotę ;D.
- koniecznie jogurt naturlany zamiast majonezu, doprawiam go sporą ilością świeżego czosnku i ziołami prowansalskimi

I dalej żadnej filozofii nie ma, makaron z zupek kruszę dodaję wszystkie torebki z przyprawami ( oczywiście nie te z tłuszczem), dodaj wszystkie składniki, zalewam jogurtem, i już po pół godziny można jeść, jak tylko makaron będzie miękki ;D.

Uwielbiam jeszcze taką sałatkę:
- ananas z puszki
- czerwona fasola
- por
- żólty ser pokrojony w dość dużą kostkę
- zalewam jogurtem naturlanym oczywiście z czosnkiem
- jak mam do wrzucam albo słonecznik, albo pestki dyni

No i sałatka z kurczaka moja ulubiona ;D.
- pierś z kury wcześniej ugotowana w kostce rosołowej, pokrojona na bardzo drobno
- ananas
- kukurydza
- ryż
- cukier, pieprz, zioła jakie kto lubi, ale nie ma co przesadzać z nimi
- tutaj niestety muszę dodać majonezu, bo z jogurtem nie smakuje tak dobrze :).
:ziober2:
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  25 października 2012

Nigdy jeszcze nie robiłam sałatki z zupek chińskich, jak się naczytałam jaki to szajs to mnie odrzuca, a pewnie to dobre mhm :ninja:

asexualna
asexualna
  25 października 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: gagulina:Według mnie NAJLEPSZA wersja sałatki z zupek chińskich.To ja podam swoją wersję, którą uwielbiam ;D.- 3 opakowania zupek chińskich, ale musi być Vifon - kukurydza - czerwona fasola opłukana z tego dziwnej zalewy puszkowej - por - ogorek konserwowy - generalnie można wrzucić wszystko na co sie ma ochotę ;D. - koniecznie jogurt naturlany zamiast majonezu, doprawiam go sporą ilością świeżego czosnku i ziołami prowansalskimiI dalej żadnej filozofii nie ma, makaron z zupek kruszę dodaję wszystkie torebki z przyprawami ( oczywiście nie te z tłuszczem), dodaj wszystkie składniki, zalewam jogurtem, i już po pół godziny można jeść, jak tylko makaron będzie miękki ;D.

Fuuuuuj d83dde22 rzygałabym
Palusia1987
Palusia1987
  26 października 2012

Na szybki obiad piers z kurczaka z dodatkiem curry w dwoch wersjach. Szybkie i smaczne
1. Piers z kurczaka kroje w paseczki albo kosteczki obojetne do tego srednia cebulka drobno posiekana calosc dusze na oliwie i podlewam woda w razie potrzeby az cebulka zmieknie. Doprawiam samym curry lyzeczka albo dwie i gotowe. Mi najbardziej smakuje z surowka z kiszonej kapusty z jablkiem i marchewka do ryzu albo kaszy
2. Piers z kurczaka j.w.kroje. Na rozgrzana oliwe wrzucam pokrojona w slupki,talarki jak kto woli marchew,pietruszke,pora pokrojonego w krazki,dobor warzyw calkowicie dowolny jak kto lubi mi najbardziej podchodzi wymieniony zestaw. Dusze razem z poersia pod koniec maly kubek jogurtu naturalnego mieszam z curry ilosc wg uznania ja zwykle daje 2-3 lyzeczki dodaje na patelnie zostawiam na chwile zeby sie zagrzalo i gotowe.

asexualna
asexualna
  7 listopada 2012

Fajny przepis znalazłam na placki z cukinii i marchewki, więc daję :zabawa:



Składniki:
2 duże marchewki,
2 średniej wielkości cukinie,
2 jajka,
łyżka kwaśnej śmietany,
pół szklanki mąki pszennej,
2 garści płatków kukurydzianych,
sól i pieprz,
rukola i pomidor

Przygotowanie:
Obierz marchewkę i cukinię, po czym zetrzyj warzywa na małych oczkach i umieść w dużej misce. Odciśnij z nadmiaru płynów (ważne!) Dodaj jajka, mąkę, płatki, śmietanę, sól i pierz do smaku. Patelnię postaw na średnim ogniu, rozgrzej olej/oliwe do smażenia. Placki smaż aż dobrze zarumienią się z każdej strony. Podawaj ciepłe z odrobiną świeżej rukoli i pokrojonym pomidorkiem.

SladKrwi
SladKrwi
  14 listopada 2012

Kotleciki z kapusty i kaszy mannej
kotlety : 2 szkl kaszy mannej
pol kapusty bialej (0,5-0,75)
1/5 kg miesa mielonego
3 srednie cebule
4 jajka
sol pieprz (TYLKO)
.
sos ; woda (tyle zeby pokryla kotlety)
przecier pomidorowy (200g)
kostka rossolowa
kapuste poszatkowac, wymieszac z pozostalymi skladnikami, uformowac kotlety (jak na mielone). Smazyc w malej ilosci oleju, na srednim ogniu. Wlozyc do garnka po bocznych scianach garnka. Zalac sosem (kostke rozpuscic w wodzie i polaczyc z przecierem, ja daje ciepla woda szybciej sie rozpuszcza ). Sos ma zakryc wszystkie kotlety .Gptowac pol h pod przykryciem. Daje gwarancje ze wyjdzie i bedzie przepyszne

SladKrwi
SladKrwi
  14 listopada 2012

Ryz na mleku z jablkami i cynamonem
1 szkl ryzu
4,5 szkl mleka
cukier (lyzka do ryzu, do jablek zalezy od ich slodkosci)
szczypta soli
1 cukier waniliowy
5 jablek
cynamon
.
ryz wsypujemy do garnka, zalewamy szkl mleka.Dodajemy szczypte soli. Mieszamy az ryz wypije cale mleko i po kolei wlewamy po szklance mleka. Ostatnie pol szklanki mleka mieszamy z cukrem, cukrem waniliowym i wlewamy. Po zagotowaniu przykrywamy i odstawiamy (pomieszac od czasu do czasu )
JAblka obieramy, trzemy na tarce na duzych oczkach, smazymy i dodajemy cukier i cynamon.
.
wie ktos gdzie mozna kupic sos cyganski Knorr? Wycofali ***** a taki byl pyszny do plackow po wegiersku ;/ Mozna na necie kupic za 5 zl chyba saszetke :zonk:

styka51
styka51
  15 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: SladKrwi

Ostatnio to robiłam ^^
SladKrwi
SladKrwi
  15 listopada 2012
styka51
styka51: Ostatnio to robiłam ^^

ktore? Ryz czy kotlety ?