styka51
styka51
  18 października 2012 (pierwszy post)

Witam ;)

W związku z tym, iż sporo osób się tu ostatnio udziela, proponuję wrzucać tu przepisy na swoje ulubione potrawy, które ZAWSZE wychodzą ;)Może być to przepis na ciastka, zupy czy inne pieczenie. Najważniejsze by Wam się zawsze udawał i nie był żywcem skopiowany z googli ;)Zawsze będzie miło wymienić się refleksjami czy skomentować coś.

Zatem zapraszam.

Mam nadzieję, że rozruszamy to forum :D

Pozdrawiam, Stycz :D
asexualna
asexualna
  21 października 2012

A tak w ogóle to wrzucam jeden z moich ulubionych przepisów, czyli kotleciki brokułowe.



Składniki:
- jeden brokuł
- sól
- płatki kukurydziane
- jedno jajko
Sos:
- czosnek (świeży najlepiej)
- jogurt naturalny
- koperek

Brokuły gotujemy pokrojone na mniejsze kawałki (łącznie z łodygą), czekamy aż wystygną i rozgniatamy je łyżką lub widelcem (broń boże nie miksujemy na papkę). Do tego dodajemy jajko, szczyptę soli i płatków kukurydzianych (zawsze robię to na oko, aź konsystencja będzie dobra do uformowana kotletów :zabawa:)
Lepie kotlety, smażę na małym ogniu i na oliwie. Trzeba uważać, bo można łatwo z wierzchu przypalić.
Do tego sos czosnkowo-koperkowy najlepszy. (akurat na zdjęciu nie ma koperka, bo mi poszedł w świat)

PS: Czasem dodaję też trochę bułki tartej, albo robie pół na pół z kalafiorem. Można też dodać ziemniaka wtedy mają delikatniejszy smak.

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kotleciki brokułowe.

Na pewno zrobię , gdyz uwielbiam brokuły.

To ja wstawie mega proste i smaczne danie a mianowicie makaron z sosem brokułowym.


Składniki (na 2-3 porcje):
- makaron tagliatelle (wstążki) dowolnej grubości, najlepiej porcjowany w gniazdka
sos:
- 4 ząbki czosnku
- 1 brokuł
- 250 g śmietanki 12% do zup i sosów
- 1 łyżeczka suszonej bazylii
- szczypta mielonego kminku
- sól, pieprz

- tarty parmezan do posypania (zastąpiłam innym żółtym serem)

Brokuł podzielić na różyczki, włożyć do wrzątku i bez przykrycia gotować przez około 15-20 minut. W tym czasie ugotować makron wg przepisu na opakowaniu. Po ugotowaniu i odcedzeniu makaron przelać zimną wodą i ewentualnie polać odrobiną oliwy z oliwek, żeby się nie sklejał.

Ugotowane brokuły odcedzić.
Czosnek obrać, drobno posiekać, lub przecisnąć przez praskę. Podsmażyć na oliwie z oliwek na złotawy kolor ( ale należy uważać, żeby się nie przypalił, bo będzie gorzki). Dodać brokuły, rozgnieść widelcem, lub tłuczkiem do ziemniaków, do uzyskania konsystencji gęstego farszu. Dusić razem przez około 5 minut, następnie dolać śmietankę i gotować jeszcze przez 2-5 minut, aż sos lekko zgęstnieje. Dosypać przyprawy, wymieszać.

Na patelnię przełożyć ugotowany makaron, wymieszać, można jeszcze chwilę razem poddusić.

Przełożyć na talerze, posypać tartym serem.
bozebozenkoo
bozebozenkoo
  21 października 2012
styka51
styka51: proponuję wrzucać tu przepisy na swoje ulubione potrawy, które ZAWSZE wychodzą



przepis : http://whiteplate.blogspot.com/2012/06/tarta-z-malinami-i-jagodami.html
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 319
Kiniowska
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: stara mądrość ludowa

:lol2:
Chyba intuicyjnie się tym kieruję. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: kotleciki brokułowe.

Smacznie się zapowiadają. :)

Psyche30
Psyche30: makaron z sosem brokułowym


Znam!!! :D Też miałam wpisywać ten przepis. :D Znam łudząco podobny, więc nie ma sensu wpisywać dwóch.
A danie przeeepyszne. :zakochany:
bozebozenkoo
bozebozenkoo
  21 października 2012

dodam : niepozorny sos...
jak dla mnie idealny do pieczonych mięs, jednak najczęściej dodaję go do makaronu (koniecznie rurki!) i kawałków brokuła..
niepozorny sos składa się z łyżki śmietany i.. śmietankowego serka topionego. Najpierw podgrzewamy troszkę mleka, ale dosłownie troszkę-tylko na spodzie, aby nie przypalić garnka, roztapiamy serek i dodajemy śmietanę.
Bardzo niepozorne, wyglądem nie powala ale szybkie niebo w gębie :mrgreen:

asexualna
asexualna
  21 października 2012
Psyche30
Psyche30: Na pewno zrobię , gdyz uwielbiam brokuły.

Podbijam, Twój przepis też często stosuje :zakochany:

Kiniowska
Kiniowska: Smacznie się zapowiadają. :)

Bo takie są oczywiście :D
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  22 października 2012

kurde ja znam mnóstwo różnych przepisów, ale może podam na sos z kurczakiem.

Składniki:
-puszka przecieru pomidorowego
-marchewka
-cebula
-ananas w puszcze (jeśli ktoś woli brzoskwinie)
-papryka czerwona
-majeranek, sól, pieprz, czerwona papryka w proszku (jak to lubi- ostra/słodka)

Pierś kroimy na drobną kosteczkę, solimy i pieprzymy odstawiamy na jakiś czas. Przecier wlewamy do garnuszka/na patelnię, dodajemy marchewkę pokrojoną w maleńkie słupki i paprykę czerwoną pokrojoną w kosteczkę. W międzyczasie podsmażamy cebulkę i również dodajemy do sosu. Gotujemy do miękkości warzywa po czym dodajemy kurczaka, który będzie się gotował w tym sosie również do miękkości. Na koniec dodajemy kilka plastrów ananasa pokrojonego w kosteczkę i kilka łyżek zalewy. Doprawiamy cały sos papryką, solą, pieprzem, majerankiem. Wychodzi nam pyszny sos słodko-kwaśny :D Oczywiście można też dodać kukurydzę, pieczarki, cukinię, pędy bambusa... co kto lubi :) Ja podałam podstawową wersję.

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  22 października 2012

Według mnie NAJLEPSZA wersja sałatki z zupek chińskich.
-3 zupki chińskie
-pierś z kurczaka
-przyprawa gyros
-ogórek świeży
-ogórek kiszony
-ogórek konserwowy
-kukurydza
-majonez

Pierś zamarynować w przyprawie gyros, potem usmażyć. Zupki pokruszyć, włożyć do miseczki. Pokroić wszystkie warzywa, dodać kukurydzę i wystudzoną pierś z kurczaka. Wszystko wymieszać z majonezem i jedną saszetką przyprawy z zupki chińskiej (opcjonalnie). Odstawić do lodówki na ok. 2 godziny aby makaron zmiękł.

MuyBueno
MuyBueno
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A tak w ogóle to wrzucam jeden z moich ulubionych przepisów, czyli kotleciki brokułowe.

:zakochany: !
Wypróbuje na pewno.
mmaryja
mmaryja
  22 października 2012

a znacie jakiś fajny przepis na zupę z czosnku?

asexualna
asexualna
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ! Wypróbuje na pewno.

Do usług :D

Konto usunięte
Konto usunięte: a znacie jakiś fajny przepis na zupę z czosnku?

Zrobiłam kiedyś z tego http://flowerek.com/dania-wytrawne/zupy/kremowa-zupa-czosnkowa/ , ale jak dla mnie za dużo czosnku :ninja: jednak wole go jako mały dodatek.
mmaryja
mmaryja
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zrobiłam kiedyś z tego

właśnie ten przepis znam i po zmodyfikowaniu jest w porządku, ale szukam czegoś nowego. jakiejś inspiracji do jakiegoś miksu smaków. na razie wpadłam na awokado, ale jeszcze myślę.
asexualna
asexualna
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie ten przepis znam i po zmodyfikowaniu jest w porządku, ale szukam czegoś nowego. jakiejś inspiracji do jakiegoś miksu smaków. na razie wpadłam na awokado, ale jeszcze myślę.

A czosnek w połączeniu z dynią próbowałaś? Mi osobiście smakuje.
styka51
styka51
  23 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli kotleciki brokułowe.


Psyche30
Psyche30: sosem brokułowym.


Muszę zrobić :zakochany:
madzia2143
madzia2143
  23 października 2012
Psyche30
Psyche30: makaron z sosem brokułowym.

też kiedyś zrobiłam, pycha było :) i miałam taki intensywny zielony kolor - nazwałam te danie "Makaron Marsjanki" :mrgreen: