Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Poprzednia123456Następna
styka51
styka51
  18 października 2012 (pierwszy post)

Witam ;)

W związku z tym, iż sporo osób się tu ostatnio udziela, proponuję wrzucać tu przepisy na swoje ulubione potrawy, które ZAWSZE wychodzą ;)Może być to przepis na ciastka, zupy czy inne pieczenie. Najważniejsze by Wam się zawsze udawał i nie był żywcem skopiowany z googli ;)Zawsze będzie miło wymienić się refleksjami czy skomentować coś.

Zatem zapraszam.

Mam nadzieję, że rozruszamy to forum :D

Pozdrawiam, Stycz :D
asexualna
asexualna
  21 października 2012

A tak w ogóle to wrzucam jeden z moich ulubionych przepisów, czyli kotleciki brokułowe.

Składniki:
- jeden brokuł
- sól
- płatki kukurydziane
- jedno jajko
Sos:
- czosnek (świeży najlepiej)
- jogurt naturalny
- koperek

Brokuły gotujemy pokrojone na mniejsze kawałki (łącznie z łodygą), czekamy aż wystygną i rozgniatamy je łyżką lub widelcem (broń boże nie miksujemy na papkę). Do tego dodajemy jajko, szczyptę soli i płatków kukurydzianych (zawsze robię to na oko, aź konsystencja będzie dobra do uformowana kotletów :zabawa:)
Lepie kotlety, smażę na małym ogniu i na oliwie. Trzeba uważać, bo można łatwo z wierzchu przypalić.
Do tego sos czosnkowo-koperkowy najlepszy. (akurat na zdjęciu nie ma koperka, bo mi poszedł w świat)

PS: Czasem dodaję też trochę bułki tartej, albo robie pół na pół z kalafiorem. Można też dodać ziemniaka wtedy mają delikatniejszy smak.

Psyche30
Reputacja: -27 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kotleciki brokułowe.

Na pewno zrobię , gdyz uwielbiam brokuły.

To ja wstawie mega proste i smaczne danie a mianowicie makaron z sosem brokułowym.

Składniki (na 2-3 porcje):
- makaron tagliatelle (wstążki) dowolnej grubości, najlepiej porcjowany w gniazdka
sos:
- 4 ząbki czosnku
- 1 brokuł
- 250 g śmietanki 12% do zup i sosów
- 1 łyżeczka suszonej bazylii
- szczypta mielonego kminku
- sól, pieprz

- tarty parmezan do posypania (zastąpiłam innym żółtym serem)

Brokuł podzielić na różyczki, włożyć do wrzątku i bez przykrycia gotować przez około 15-20 minut. W tym czasie ugotować makron wg przepisu na opakowaniu. Po ugotowaniu i odcedzeniu makaron przelać zimną wodą i ewentualnie polać odrobiną oliwy z oliwek, żeby się nie sklejał.

Ugotowane brokuły odcedzić.
Czosnek obrać, drobno posiekać, lub przecisnąć przez praskę. Podsmażyć na oliwie z oliwek na złotawy kolor ( ale należy uważać, żeby się nie przypalił, bo będzie gorzki). Dodać brokuły, rozgnieść widelcem, lub tłuczkiem do ziemniaków, do uzyskania konsystencji gęstego farszu. Dusić razem przez około 5 minut, następnie dolać śmietankę i gotować jeszcze przez 2-5 minut, aż sos lekko zgęstnieje. Dosypać przyprawy, wymieszać.

Na patelnię przełożyć ugotowany makaron, wymieszać, można jeszcze chwilę razem poddusić.

Przełożyć na talerze, posypać tartym serem.
bozebozenkoo
bozebozenkoo
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: proponuję wrzucać tu przepisy na swoje ulubione potrawy, które ZAWSZE wychodzą

przepis : http://whiteplate.blogspot.com/2012/06/tarta-z-malinami-i-jagodami.html
Kiniowska
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 178
Kiniowska
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: stara mądrość ludowa

:lol2:
Chyba intuicyjnie się tym kieruję. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: kotleciki brokułowe.

Smacznie się zapowiadają. :)

Psyche30
Psyche30: makaron z sosem brokułowym

Znam!!! :D Też miałam wpisywać ten przepis. :D Znam łudząco podobny, więc nie ma sensu wpisywać dwóch.
A danie przeeepyszne. :zakochany:
bozebozenkoo
bozebozenkoo
  21 października 2012

dodam : niepozorny sos...
jak dla mnie idealny do pieczonych mięs, jednak najczęściej dodaję go do makaronu (koniecznie rurki!) i kawałków brokuła..
niepozorny sos składa się z łyżki śmietany i.. śmietankowego serka topionego. Najpierw podgrzewamy troszkę mleka, ale dosłownie troszkę-tylko na spodzie, aby nie przypalić garnka, roztapiamy serek i dodajemy śmietanę.
Bardzo niepozorne, wyglądem nie powala ale szybkie niebo w gębie :mrgreen:

asexualna
asexualna
  21 października 2012
Psyche30
Psyche30: Na pewno zrobię , gdyz uwielbiam brokuły.

Podbijam, Twój przepis też często stosuje :zakochany:

Kiniowska
Kiniowska: Smacznie się zapowiadają. :)

Bo takie są oczywiście :D
gagulina
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  22 października 2012

kurde ja znam mnóstwo różnych przepisów, ale może podam na sos z kurczakiem.

Składniki:
-puszka przecieru pomidorowego
-marchewka
-cebula
-ananas w puszcze (jeśli ktoś woli brzoskwinie)
-papryka czerwona
-majeranek, sól, pieprz, czerwona papryka w proszku (jak to lubi- ostra/słodka)

Pierś kroimy na drobną kosteczkę, solimy i pieprzymy odstawiamy na jakiś czas. Przecier wlewamy do garnuszka/na patelnię, dodajemy marchewkę pokrojoną w maleńkie słupki i paprykę czerwoną pokrojoną w kosteczkę. W międzyczasie podsmażamy cebulkę i również dodajemy do sosu. Gotujemy do miękkości warzywa po czym dodajemy kurczaka, który będzie się gotował w tym sosie również do miękkości. Na koniec dodajemy kilka plastrów ananasa pokrojonego w kosteczkę i kilka łyżek zalewy. Doprawiamy cały sos papryką, solą, pieprzem, majerankiem. Wychodzi nam pyszny sos słodko-kwaśny :D Oczywiście można też dodać kukurydzę, pieczarki, cukinię, pędy bambusa... co kto lubi :) Ja podałam podstawową wersję.

gagulina
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  22 października 2012

Według mnie NAJLEPSZA wersja sałatki z zupek chińskich.
-3 zupki chińskie
-pierś z kurczaka
-przyprawa gyros
-ogórek świeży
-ogórek kiszony
-ogórek konserwowy
-kukurydza
-majonez

Pierś zamarynować w przyprawie gyros, potem usmażyć. Zupki pokruszyć, włożyć do miseczki. Pokroić wszystkie warzywa, dodać kukurydzę i wystudzoną pierś z kurczaka. Wszystko wymieszać z majonezem i jedną saszetką przyprawy z zupki chińskiej (opcjonalnie). Odstawić do lodówki na ok. 2 godziny aby makaron zmiękł.

MuyBueno
MuyBueno
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A tak w ogóle to wrzucam jeden z moich ulubionych przepisów, czyli kotleciki brokułowe.

:zakochany: !
Wypróbuje na pewno.
mmaryja
mmaryja
  22 października 2012

a znacie jakiś fajny przepis na zupę z czosnku?

asexualna
asexualna
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ! Wypróbuje na pewno.

Do usług :D

Konto usunięte
Konto usunięte: a znacie jakiś fajny przepis na zupę z czosnku?

Zrobiłam kiedyś z tego http://flowerek.com/dania-wytrawne/zupy/kremowa-zupa-czosnkowa/ , ale jak dla mnie za dużo czosnku :ninja: jednak wole go jako mały dodatek.
mmaryja
mmaryja
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zrobiłam kiedyś z tego

właśnie ten przepis znam i po zmodyfikowaniu jest w porządku, ale szukam czegoś nowego. jakiejś inspiracji do jakiegoś miksu smaków. na razie wpadłam na awokado, ale jeszcze myślę.
asexualna
asexualna
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie ten przepis znam i po zmodyfikowaniu jest w porządku, ale szukam czegoś nowego. jakiejś inspiracji do jakiegoś miksu smaków. na razie wpadłam na awokado, ale jeszcze myślę.

A czosnek w połączeniu z dynią próbowałaś? Mi osobiście smakuje.
styka51
styka51
  23 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli kotleciki brokułowe.

Psyche30
Psyche30: sosem brokułowym.

Muszę zrobić :zakochany:
madzia2143
madzia2143
  23 października 2012
Psyche30
Psyche30: makaron z sosem brokułowym.

też kiedyś zrobiłam, pycha było :) i miałam taki intensywny zielony kolor - nazwałam te danie "Makaron Marsjanki" :mrgreen:
Poprzednia123456Następna