styka51
styka51
  18 października 2012 (pierwszy post)

Witam ;)

W związku z tym, iż sporo osób się tu ostatnio udziela, proponuję wrzucać tu przepisy na swoje ulubione potrawy, które ZAWSZE wychodzą ;)Może być to przepis na ciastka, zupy czy inne pieczenie. Najważniejsze by Wam się zawsze udawał i nie był żywcem skopiowany z googli ;)Zawsze będzie miło wymienić się refleksjami czy skomentować coś.

Zatem zapraszam.

Mam nadzieję, że rozruszamy to forum :D

Pozdrawiam, Stycz :D
angie28071991
angie28071991
  17 listopada 2012
TylkoUmysl
TylkoUmysl: jeża

to było genialne :crylol:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 grudnia 2012

To ja dam przepisy na smoothie. Wiele osob, w tym ja sama nie lubi sniadan, mimo ze sa najwazniejszym posilkiem dnia. Ja z rana nie jestem glodna i ciezko mi cokolwiek przelknac... Smoothies sa wg mnie swietnym rozwiazaniem, zwlaszcza gdy skladniki sa ze soba odpowiednio skomponowane :)

Wiekszosc z nich zawiera MUFA (MonoUnsaturated Fatty Acid) - zdrowy rodzaj tluszczu, ktory warto wprowadzic w swoja diete i ograniczyc tluszcze saturated i trans.
Jak kazdy tluszcz jest wysoki w kalorie, wiec i tu nie warto przesadzac, mimo to dawka z rana powinna dac sile i energie az do lunchu. No i zdrowsze jest to od red bulla czy kawy ;)
Nie wymagaja wielu skladnikow i sa bardzo proste do wykonania, jesli ma sie blender


1. Truskawkowy
1 szklanka chudego mleka
1 szklanka truskawek (swiezych lub mrozonych)
2 lyzeczki herbaciane flaxseed oil - oleju lnianego (zrodlo MUFA)


2. Mango
1 1/4 szklandki pokrojonego mango
1/4 szklanki pokrojonego avocado (MUFA)
1/2 szklanki soku mango
1/4 szklanki beztluszczowego jogurtu waniliowego
1 lyzka swiezo wycisnietego soku z limonki
1 lyzka brazowego cukru
6 kostek lodu


3. Kiwi, Gruszka, Banan (energetyczny)
2 swieze, obrane kiwi
2 banany
1 gruszka
2 jogurty naturalne 0% tluszczu, lub jogurty o smaku kiwi


4. Malinowy
200g swiezych malin
4 obrane brzoskwinie lub nektarynki
450ml chudego mleka
150ml naturalnego jogurtu organic
2 lyzki oleju lnianego (MUFA)


5. Waniliowo-jagodowy
1 szklanka chudego mleka
6oz jogurtu waniliowego
1 szklanka swiezych jagod
1 lyzka oleju lnianego (MUFA)
garsc kostek lodu lub garsc mrozonych jagod


6. Jagodowy
1 szklanka chudego mleka
1 szklanka jagod (moga byc mrozone)
1 lyzka zmrozonego w lodowce oleju lnianego (MUFA)


7. Malinowo-jagodowy
1 szklanka jagod
1/5 szklanki malin
1 obrane i pokrojone mango
papaya
1/5 szklanki chudego mleka
1 lyzeczka oleju lnianego (MUFA)


sorry, ze sushi jest na pierwszym planie, ale zdjecia nie byly robione w celu wstawienia ich tutaj
8. Arbuzowy
2 szklanki pokrojonego arbuza (pestki staramy sie wszystkie usunac)
1 szklanka swiezych malin
2 kulki lodow waniliowych
1 lyzeczka zmrozonego w lodowce oleju lnianego (MUFA)


9. Bananowy z maslem orzechowym (nie zrobilam zdjecia :( )
1 1/2 szklanki chudego mleka
1/2 szklanki naturalnego jogurtu 0% tluszczu
2 czubate lyzki niesolonego masla orzechowego (MUFA)
1/4 bardzo dojrzalego, miekkiego banana
1 lyzka miodu
4 kostki lodu

Nie musze chyba dodawac, ze wszystkie skladniki wrzuca sie do blendera i miksuje.
Pozdrawiam :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Kameleon
Kameleon
  11 grudnia 2012

2 pytania:

1st. Co to jest blender
2nd. To co na to śniadanie ? xd

Kameleon
Kameleon
  11 grudnia 2012

A i w trzech słomki nie pasują :zabawa:

mmaryja
mmaryja
  12 grudnia 2012

dla urozmaicenia można zamiast zwykłego mleka użyć mleko kokosowe/migdałowe. szczególnie truskawkowy na tym zyskuje.
jednak moim faworytem jest koktajl ze szpinaku, banana i jabłka.
zdecydowanie te warzywne bądź warzywno jakieś tam są pożywniejsze

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 grudnia 2012

Racja, mozna pózniej kombinować. Ja lubie mleko sojowe waniliowe do niektórych dać zamiast zwykłego.

A za warzywnymi nie przepadam. Dobry ostatnio piłam z musli, proteinowy - ale przepisu nie spisałam.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  13 grudnia 2012

w polsce nie dostanie się w sklepach mleka sojowego, są tylko tak zwane napoje sojowe. waniliowe są dobre, ale najsłodsze.
mleka roślinne najczęściej robię sama, ale to trzeba trochę poczekać, a kokosowe z puszki, chwila moment;)
a musli nie jadam, mam awersję i do tego chyba moje ciało nie lubi takich bomb węglowodanowych:and:

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  13 grudnia 2012
massacre
massacre: To ja dam przepisy na smoothie.

No nie... kupuję blender!!! Ten jagodowy, z kiwi... ech, wszystkie! :zakochany: Aż poczułam zapach świeżych truskawek z krzaczka... :ziober2:
Świetne przepisy, wykorzystam z pewnością, jeśli tylko kupię blender. :)
Paulinessa
Paulinessa
  23 grudnia 2012
massacre
massacre: smoothie


:zakochany: chcę :zakochany:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  28 grudnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Świetne przepisy, wykorzystam z pewnością, jeśli tylko kupię blender.


Przecież obok tostera, opiekacza i mikrofali to podstawowe urządzenie w kuchni :mrgreen:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

UnclaimedPants
Posty: 238 (po ~228 znaków)
Reputacja: -23 | BluzgometrTM: 2
UnclaimedPants
  29 grudnia 2012

Co to jest opiekacz?

U mnie podstawą w kuchni jest lodówka :D

Jak bede miała chwile to wrzucę przepisy na następne szejki proteinowe, z rozroznieniem na pory dnia, kiedy najlepiej je pić :)

if I licked it, it's mine

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 331
Kiniowska
  31 grudnia 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Przecież obok tostera, opiekacza i mikrofali to podstawowe urządzenie w kuchni


Jestem w trakcie kompletowania swojej małej podstawowej kuchennej "armii" i tylko blendera mi brakuje. :mrgreen:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  17 stycznia 2013

fajna stronka z pomysłami na indyka :

http://www.podajindyka.pl/

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

modnisia01
modnisia01
  3 marca 2013

oo... indyka jeszcze sama nie przyrządzałam, może skorzystam z tej stronki, bo wygląda to dośc ciekawie ;p :) a poza tym to proponuję "kokardki" ;p przepis znajduje sie na opakowaniu makaronu z lubelli kokardki. ;))

styka51
styka51
  8 marca 2013

Dobra, to ja rzucam najłatwiejszym przepisem na ciasto jaki znam. Sorry, że bez zdjęcia, ale no... Nie mam jak zrobić;p

MURZYNEK

Skłądniki:
- 4 jaja
- 2 szklanki cukru (można użyć mniej ofc)
- 200 gram margaryny (podobno najlepsza Palma z murzynkiem właśnie ;p)
- - 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- szklanka mleka
- 3 łyżki kakao

Przygotowanie:
Mleko wlewamy do rondelka, dodajemy margarynę, cukier i kakao i stawiamy na gazie. Czekamy, aż margaryna się łądnie rozpuści, dokładnie mieszamy składniki. Nie powinno się zagotować, choć tragedii nie będzie. Mokę pszenną przesiewamy wraz z proszkiem do pieczenia i wrzucamy do miski. Wlewamy do tego jeszcze ciepłą mieszankę ww. składników i dokładnie łączymy, potem dodajemy całe jaja, mieszamy dalej. Ciasto powinno byc przyjemnie puszyste. Wylewamy do nasmarowanej tłuszczem blaszki ( najlepiej w kształcie korytka) i wrzucamy do piekarnika na jakieś 40 minut w 180 stopniach C.

Smacznego ;)