madzia2143
madzia2143
  23 września 2012 (pierwszy post)

Witajcie :)

Jak mija niedziela? :)
Chciałam się zapytać czy oglądacie program "Wiem co jem" na TVN Style?
Uważacie że Kasia i pani prof. Zdrówko czasami przesadzają?
Czy korzystacie z porad jakich tam udzielają?
Czytacie etykiety zanim kupicie produkt?

Dla osób które nie znają programu:

Konto usunięte
Konto usunięte: Masło, mleko, chleb. Polski, codzienny koszyk z zakupami. Czy to, co do niego wrzucamy jest zdrowe? Czy wszystkie produkty są tak odżywcze, jak twierdzą reklamy? Czy są warte swojej ceny? Nasza prowadząca- Kasia Bosacka przejrzy dla was półki z żywnością w mniejszych sklepach i supermarketach. Sprawdzi, ile jest masła w maśle, cukru w cukrze i mięsa w parówkach. Zważy żywność light. Przekopie chłodnie z mrożonkami. Podpowie, jak wybierać zdrową żywność w dobrej cenie. Bezlitośnie obnaży chwyty speców od marketingu i reklamy. Dzięki programowi „Wiem, co jem” dowiecie się, jak rozpoznać chleb-oszukaniec, oraz dlaczego jogurt o smaku truskawkowym nigdy nie miał nic wspólnego ze świeżymi owocami. Przekonacie się, dlaczego jaja „prosto ze wsi” to zazwyczaj zwykła „ściema”. W pierwszym odcinku poruszymy temat produktów pochłanianych przez nas na śniadanie. Czy jesteście gotowi poznać prawdę o tym, co kryje się w paczce Waszych ulubionych karmelowych kółeczek z miodem? Może, żeby łatwiej było przełknąć rewelacje dotyczące płatków śniadaniowych wypijecie do nich szklankę mleka? Wolicie „prosto od krowy”, „odtłuszczone” czy „lekkostrawne”? Po tym programie Wasze śniadanie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo. Kolejny odcinek będzie poświęcony „królowej przydrożnych barów i samoobsługowych restauracyjek”- parówce. Sprawdzimy z czego robi się kiełbaski cielęce i rozszyfrujemy skrót MOM. Dzięki nowemu programowi w TVN Style dowiesz się, co naprawdę jesz!




Pozdrawiam :)
madzia2143
madzia2143
  27 września 2012

Rady Kaśki z wczorajszego programu o kebabach:
- kupować w takich knajpkach gdzie mają pionowy ruszt
- powinno widać na nim warstwy mięsa a nie jedną wielką mielonkę
- pytać się czy sos jest na bazie jogurtu czy majonezu

Podobno kebab może mieć nawet 900kcal :ninja:

Hoshiko
Hoshiko
  27 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Podobno kebab może mieć nawet 900kcal

nawet ponad tysiaka :tak:
asexualna
asexualna
  27 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: - pytać się czy sos jest na bazie jogurtu czy majonezu

Prawie nigdzie nie robią na bazie jogurtu niestety.

Konto usunięte
Konto usunięte: Podobno kebab może mieć nawet 900kcal

To taka optymistyczna wersja :rotfl:
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: o kurde nie wiedziałam też ale ja nie jem owoców morza - chyba dobrze ...

tez nie mialam pojecia :nie:
ja lubie owoce morza, nie przypuszczalam po prostu ze nawet w tym biznesie sie cos takiego dzieje :nie:
Konto usunięte
Konto usunięte: haha, Polak potrafi


:D
Konto usunięte
Konto usunięte: grzyby są drogie niestety, ale za to pyszne mój tata co roku jeździ ze śląska specjalnie do kolegi na mazury na grzyby, później je suszymy i mamy pyszną grzybową na Wigilię, oraz kapustę z grzybami i generalnie wszystko


ja w polsce mieszkalam na dolnym slasku, zawsze jak byl sezon na grzyby to jezdzilismy do babci na wies, bo wkolo niej w lasach tego tone bylo :zakochany: w ogole to uwielbiam kurki :zAKochany:
Konto usunięte
Konto usunięte: - kupować w takich knajpkach gdzie mają pionowy ruszt


logiczne :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: - powinno widać na nim warstwy mięsa a nie jedną wielką mielonkę


i znowu logiczne
Konto usunięte
Konto usunięte: - pytać się czy sos jest na bazie jogurtu czy majonezu


po co, zeby wiedziec ile ma kalorii czy sa jakies inne magiczne wlasciwosci?

a tak w ogole to nie jadam kebabow, fuj.
madzia2143
madzia2143
  28 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole to uwielbiam kurki

ojj ja też :) lubię do obiadku sos grzybowy generalnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a tak w ogole to nie jadam kebabow, fuj.


ja też nie :ninja: po za tym odkąd zdarzyło mi się zobaczyć kuchenne rewolucje nie jadam na mieście :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  28 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ojj ja też :) lubię do obiadku sos grzybowy generalnie :)


ja wole kurki w jajecznicy :D
chociaz sosy grzybowe tez sa spoko :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też nie po za tym odkąd zdarzyło mi się zobaczyć kuchenne rewolucje nie jadam na mieście


jeden z odcinkow kuchennych rewolucji byl nawet w knajpie w miescie, w ktorym kiedys mieszkalam :D szczerze mowiac nic mnie nie zaskoczylo :P
ale czasami jak widze te brudne kuchnie restauracji i samo to, ze nawet przed przybyciem gesslerowej nie posprzatali... no nie ogarniam, jak mozna sie tak pokazac calej polsce :nie:
Hoshiko
Hoshiko
  28 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: sos grzybowy generalnie :)

kojarzy mi się ze świętami d83dde0d
madzia2143
madzia2143
  29 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ale czasami jak widze te brudne kuchnie restauracji i samo to, ze nawet przed przybyciem gesslerowej nie posprzatali... no nie ogarniam, jak mozna sie tak pokazac calej polsce

też tego nie kumam. Z drugiej strony dobrze, że wyszło to na jaw, teraz nie jadam na mieście - nawet jeśli restauracja z pozoru wygląda na wykwintną. a jak już bym miała coś zjeść to w miejscu gdzie nie ma dużego wyboru, wtedy większa szansa że jedzenie będzie świeże.

Rady Kasi które mi się przypomniały:
- najzdrowsze jest pieczywo graham
- a jeśli decydujemy się na makaron to najlepiej by był pełnoziarnisty z mąki durum czy jakoś tak ;P
madzia2143
madzia2143
  29 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kojarzy mi się ze świętami

już nie długo! :) coraz bliżej święta d83cdf81
Hoshiko
Hoshiko
  29 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: coraz bliżej święta

aż się nie mogę doczekać :zakochany: mój najukochańszy okres z całego roku :)
już nie długo ciężarówka coca coli w tv :tak: :D
madzia2143
madzia2143
  29 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: aż się nie mogę doczekać mój najukochańszy okres z całego roku :)

ja kiedyś bardzo lubiłam. Teraz... nie czuję tego, chyba zbyty dużo się u mnie pozmieniało.
Ja mam urodziny w święta - w Wigilię dokładnie ;)
Hoshiko
Hoshiko
  29 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam urodziny w święta - w Wigilię dokładnie ;)

ja mam w Boże Narodzenie :))
madzia2143
madzia2143
  29 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam w Boże Narodzenie :))

oo to jesteśmy 'świętymi' dziewczynkami :mrgreen:
Hoshiko
Hoshiko
  29 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: oo to jesteśmy 'świętymi' dziewczynkami

można tak powiedzieć :pavarotti: :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: też tego nie kumam. Z drugiej strony dobrze, że wyszło to na jaw, teraz nie jadam na mieście - nawet jeśli restauracja z pozoru wygląda na wykwintną. a jak już bym miała coś zjeść to w miejscu gdzie nie ma dużego wyboru, wtedy większa szansa że jedzenie będzie świeże.

no wlasnie szokujace jest to, jak restauracje maja ksiazke zamiast menu :nie:
kurcze, u mnie w miescie bylam w paru to menu zazwyczaj zawarte bylo na jednej stronie max na 2ch kartkach, moja siostra tesz jest kucharzem w restauracji i tez maja tylko jedna strone menu, trzeba byc specyficznym, to restauracja a nie supermarket :nie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.