madzia2143
madzia2143
  23 września 2012 (pierwszy post)

Witajcie :)

Jak mija niedziela? :)
Chciałam się zapytać czy oglądacie program "Wiem co jem" na TVN Style?
Uważacie że Kasia i pani prof. Zdrówko czasami przesadzają?
Czy korzystacie z porad jakich tam udzielają?
Czytacie etykiety zanim kupicie produkt?

Dla osób które nie znają programu:

Konto usunięte
Konto usunięte: Masło, mleko, chleb. Polski, codzienny koszyk z zakupami. Czy to, co do niego wrzucamy jest zdrowe? Czy wszystkie produkty są tak odżywcze, jak twierdzą reklamy? Czy są warte swojej ceny? Nasza prowadząca- Kasia Bosacka przejrzy dla was półki z żywnością w mniejszych sklepach i supermarketach. Sprawdzi, ile jest masła w maśle, cukru w cukrze i mięsa w parówkach. Zważy żywność light. Przekopie chłodnie z mrożonkami. Podpowie, jak wybierać zdrową żywność w dobrej cenie. Bezlitośnie obnaży chwyty speców od marketingu i reklamy. Dzięki programowi „Wiem, co jem” dowiecie się, jak rozpoznać chleb-oszukaniec, oraz dlaczego jogurt o smaku truskawkowym nigdy nie miał nic wspólnego ze świeżymi owocami. Przekonacie się, dlaczego jaja „prosto ze wsi” to zazwyczaj zwykła „ściema”. W pierwszym odcinku poruszymy temat produktów pochłanianych przez nas na śniadanie. Czy jesteście gotowi poznać prawdę o tym, co kryje się w paczce Waszych ulubionych karmelowych kółeczek z miodem? Może, żeby łatwiej było przełknąć rewelacje dotyczące płatków śniadaniowych wypijecie do nich szklankę mleka? Wolicie „prosto od krowy”, „odtłuszczone” czy „lekkostrawne”? Po tym programie Wasze śniadanie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo. Kolejny odcinek będzie poświęcony „królowej przydrożnych barów i samoobsługowych restauracyjek”- parówce. Sprawdzimy z czego robi się kiełbaski cielęce i rozszyfrujemy skrót MOM. Dzięki nowemu programowi w TVN Style dowiesz się, co naprawdę jesz!




Pozdrawiam :)
Earth
Earth
  23 września 2012

Bardzo fajny program, widziałam jakiś odcinek a może to nawet kilka, bo w nocy leciało i trwało znacznie dłużej niż typowy program. :)
Czytam etykiety na produktach, kupuje wyłącznie mleko pasteryzowane lub z mikrofiltracji, jeśli mam możliwość, jajka staram się kupować 1 lub 0, a najlepiej ze wsi, niestety nie zawsze jest taka opcja czy to stricte techniczna - gdyż takowych brak, lub finansowa :D
Kupując chleb czytam czy dodawane są ulepszacze itp. Nie kupuję produktów light gdyż zawierają zło najwyższe czyli słodziki, unikam produktów ze wzmacniaczami smaku czy kwaskiem cytrynowym (masakra z tym jakaś, uparli sie na ten kwasek do wszystkiego, czasami na szczęście można znaleźć jeszcze kwas askorbinowy.
Ale co z tego jak zjem śniadanie z jajek za 10 zł i chleba bez ulepszaczy czy mleka z mikrofiltracji, lub szynkę bez połowy tablicy mendelejewa, jak potem pójdę do Maca albo najem się chipsów. :and:

madzia2143
madzia2143
  23 września 2012
Earth
Earth: Bardzo fajny program, widziałam jakiś odcinek a może to nawet kilka, bo w nocy leciało i trwało znacznie dłużej niż typowy program. :)

teraz jest nowa wersja "wiem co jem, wiem co kupuję" - ona trwa chyba dłużej :)

Ja staram się podchodzić z dystansem do tego programu bo powiem szczerze, że namącił mi w głowie, rodzice mają mnie dosyć bo jak idę na zakupy to wybrzydzam :ninja: po za tym gdyby tak jeść tak jak one radzą to albo zbankrutujemy albo umrzemy z głodu ...
ale fakt faktem czytanie etykiet jest wg mnie bardzo ważne.
I właśnie dzięki temu programowi przestałam się nabierać na produkty fit i light :)
Albo sytuacja z serkiem wiejskim - w Biedronce jest taki w zielonym kubeczku i zawiera 30% tłuszczu, a w takim niebieskim "lekki" się zwie, z tej samej firmy bodajże 2%? Jest różnica i to duża, nigdy nie sądziłam że można się tak złapać. ;)
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  23 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałam się zapytać czy oglądacie program "Wiem co jem" na TVN Style?


Oglądam, i kurde... wkurzają mnie trochę te scenki...

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy korzystacie z porad jakich tam udzielają?


Tak, dużo rzeczy się dowiedziałem ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytacie etykiety zanim kupicie produkt?


Staram się, choć nie zawsze jest to łatwe bo większości nie rozumiem :D Oczywiście do wszystkiego podchodzę z dystansem, bo inaczej bym zbankrutował.
pijana
pijana
  23 września 2012

Oglądałam nieraz, przydatny program, chociaż wielu rzeczy to ja nie zapamiętałam... :D A etykiety czytam tylko na kosmetykach :)

madzia2143
madzia2143
  23 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście do wszystkiego podchodzę z dystansem, bo inaczej bym zbankrutował.

to tak jak ja :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, dużo rzeczy się dowiedziałem ;-)


to może napiszemy to co zapamiętaliśmy? myślę że może się to przydać :)
ja np. się dowiedziałam właśnie żeby unikać produktów light i fit bo wcale takie nie są i często nafaszerowane są słodzikami.
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaż wielu rzeczy to ja nie zapamiętałam


jeśli coś pamiętasz to napisz :)
Earth
Earth
  23 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz jest nowa wersja "wiem co jem, wiem co kupuję" - ona trwa chyba dłużej :) Ja staram się podchodzić z dystansem do tego programu bo powiem szczerze, że namącił mi w głowie, rodzice mają mnie dosyć bo jak idę na zakupy to wybrzydzam po za tym gdyby tak jeść tak jak one radzą to albo zbankrutujemy albo umrzemy z głodu ... ale fakt faktem czytanie etykiet jest wg mnie bardzo ważne. I właśnie dzięki temu programowi przestałam się nabierać na produkty fit i light :) Albo sytuacja z serkiem wiejskim - w Biedronce jest taki w zielonym kubeczku i zawiera 30% tłuszczu, a w takim niebieskim "lekki" się zwie, z tej samej firmy bodajże 2%? Jest różnica i to duża, nigdy nie sądziłam że można się tak złapać. ;)

A nie wiem, oglądam tv tylko jak siedzę długo w nocy, bo mam 21 lat a czuję się nieswojo jak jest ciemno i cicho, więc włączam tv dla towarzystwa. ;D

Fakt, dystans to konieczność, bo można faktycznie pójść z torbami. Zresztą trzeba właśnie umieć wybierać rzeczy w rozsądnej cenie z jak najlepszym składem. :) Przykładowo w wielu sklepach są działy "eko" i można się tam serio nadziać na straszne śmieci. Obecnie eko to nowy trend i się na tym niestety zarabia. Mleko o którym wspominałam - z mikrofiltracji, jest chyba najtańszym mlekiem jak na razie, ale jak wywęszą to firmy to pójdzie cena w górę okropnie zapewne. Może i już tak jest, bo dawno nie kupowałam.

No sama widzisz, trzeba uważnie robić zakupy, wszędzie czyhają niebezpieczeństwa :D

Konto usunięte
Konto usunięte: ja np. się dowiedziałam właśnie żeby unikać produktów light i fit bo wcale takie nie są i często nafaszerowane są słodzikami.

Nie tyle często co muszą być czymś nafaszerowane, by miały smak, jeśli coś jest odtłuszczone, to trzeba to nadrobić czymś innym - słodzikiem lub jakaś inną chemią :)
madzia2143
madzia2143
  23 września 2012
Earth
Earth: Mleko o którym wspominałam - z mikrofiltracji, jest chyba najtańszym mlekiem jak na razie, ale jak wywęszą to firmy to pójdzie cena w górę okropnie zapewne. Może i już tak jest, bo dawno nie kupowałam.

pierwszy raz słyszę o takim mleku powiem szczerze :woot: z jakiej firmy takie produkują?
Earth
Earth
  23 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwszy raz słyszę o takim mleku powiem szczerze z jakiej firmy takie produkują?

Wiem, że jest takie w Tesco czy Kerfórze, ale w jakichś Żabkach, Delimach itp nie widziałam nigdy. OSM Radomsko ma "Ale! Mleko" i te kupowałam, jeszcze jakieś "Zimne Mleko" widzę, ale tego nie znam. Było jeszcze jedno w Tesco jak kupowałam, ale nie pamiętam nazwy. Raczej żadna marka typu Łaciate takowego nie ma, trzeba szukać po lodówkach dużych sklepów, bo o ile takie UHT Łaciate zamknięte może stać sobie na półce w sklepie w cieple, to ESL (mikrofiltrowane) już nie. :)
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  23 września 2012

-kabanosy muszą być pomarszczone i "zgięte" w literę U i jeśli na kabanosach jest napisane "mom" (mięso oddzielone mechanicznie) to znaczy, że są w nich odpadki.
-sprawdzać zawartość mięsa w parówkach (ostatnio znalazłem takie z 30% mięsa : O)
-wszystkie energetyki są do d. ,energia bardzo szybko po nich spada i jest jeszcze gorzej.
-trzeba uważać na jogurty "o smaku" bo one owoców w życiu nie widziały...
-oczywiście ograniczać napoje gazowane w których jest cała tablica mendelejewa
-filety z pangi... o tym to chyba każdy wie, że nie kupować : P
-biała czekolada to samo masło. Ogólnie trzeba patrzeć aby czekolada miała ona jak najwięcej kakao, oczywiście deserowa jest najzdrowsza... aa i patrzeć trzeba na skład czekolad nadziewanych gdzie zamiast np. truskawek mamy wyciąg z buraka albo 0,18g owoców :D

Jak coś mi się przypomni to dopiszę : P

pijana
pijana
  24 września 2012

Ja zapamiętałam, że banany otwiera się od drugiej strony niż to robimy :crylol: Bo tak otwierają małpy xD I że jajka bez względu na to czy stoją w lodówce czy nie, są świeże tak samo długo. No i to o czym napisał Orgia, że w rzeczach "o smaku" nie ma zazwyczaj śladu tych owoców czy warzyw. Kilka innych rzeczy pewnie mi się przypomni, kiedy wezmę te rzeczy do ręki ;d

madzia2143
madzia2143
  24 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Kilka innych rzeczy pewnie mi się przypomni, kiedy wezmę te rzeczy do ręki ;d

dokładnie ;P
ja pamiętam tyle:
- aby nie nabrać się na mieszaniną miodu polskiego z chińskim należy na etykiecie unikać informacji że zawiera miód w kraju poza UE, lub jakoś tak
- oliwę kupujemy wyłącznie w ciemnych butelkach, z napisem "extra virgin"
- piwo również w ciemnych butelkach (chociaż to mnie nie powstrzyma przed wypiciem desperadosa od czasu do czasu ;p)
- aby uniknąć trefnych, napompowanych bułek należy przyprowadzić teścik: zgniatamy jedną bułkę, jak odskoczy to jest ok a jak się zgniecie to jest bubel :mrgreen:

i jak mi się coś przypomni to również dopiszę :tak:
tak myślę że oglądając ten program przydałoby mieć ze sobą zeszyt i wszystko zapisywać ;P
Hoshiko
Hoshiko
  24 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałam się zapytać czy oglądacie program "Wiem co jem" na TVN Style?

oglądam zawsze na tvn player

Konto usunięte
Konto usunięte: Uważacie że Kasia i pani prof. Zdrówko czasami przesadzają?

za prof.Zdrówko nie przepadam :rotfl: Kasia jest ok :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytacie etykiety zanim kupicie produkt?

nie :zabawa:
Hoshiko
Hoshiko
  24 września 2012

najbardziej zaciekawił mnie odcinek o Żywności light :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Oglądam, i kurde... wkurzają mnie trochę te scenki...

mnie też :woot:
madzia2143
madzia2143
  24 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie też

z humorem chce do tego podejść, szkoda że mało kiedy jej to wychodzi :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: oglądam zawsze na tvn player


a pamiętasz jakieś cenne rady Kasi, bądź przepisy? Ja widziałam fajny odcinek na święta Wielkanocne w wersji odchudzonej ;P u mnie w domu to nie przejdzie tak czy siak (tradycyjna śląska rodzinka jest z nas), ale jak już będę na swoim to na pewno będę starała się jak najzdrowiej odżywiać rodzinę :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.