madzia2143
madzia2143
  23 września 2012 (pierwszy post)

Witajcie :)

Jak mija niedziela? :)
Chciałam się zapytać czy oglądacie program "Wiem co jem" na TVN Style?
Uważacie że Kasia i pani prof. Zdrówko czasami przesadzają?
Czy korzystacie z porad jakich tam udzielają?
Czytacie etykiety zanim kupicie produkt?

Dla osób które nie znają programu:

Konto usunięte
Konto usunięte: Masło, mleko, chleb. Polski, codzienny koszyk z zakupami. Czy to, co do niego wrzucamy jest zdrowe? Czy wszystkie produkty są tak odżywcze, jak twierdzą reklamy? Czy są warte swojej ceny? Nasza prowadząca- Kasia Bosacka przejrzy dla was półki z żywnością w mniejszych sklepach i supermarketach. Sprawdzi, ile jest masła w maśle, cukru w cukrze i mięsa w parówkach. Zważy żywność light. Przekopie chłodnie z mrożonkami. Podpowie, jak wybierać zdrową żywność w dobrej cenie. Bezlitośnie obnaży chwyty speców od marketingu i reklamy. Dzięki programowi „Wiem, co jem” dowiecie się, jak rozpoznać chleb-oszukaniec, oraz dlaczego jogurt o smaku truskawkowym nigdy nie miał nic wspólnego ze świeżymi owocami. Przekonacie się, dlaczego jaja „prosto ze wsi” to zazwyczaj zwykła „ściema”. W pierwszym odcinku poruszymy temat produktów pochłanianych przez nas na śniadanie. Czy jesteście gotowi poznać prawdę o tym, co kryje się w paczce Waszych ulubionych karmelowych kółeczek z miodem? Może, żeby łatwiej było przełknąć rewelacje dotyczące płatków śniadaniowych wypijecie do nich szklankę mleka? Wolicie „prosto od krowy”, „odtłuszczone” czy „lekkostrawne”? Po tym programie Wasze śniadanie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo. Kolejny odcinek będzie poświęcony „królowej przydrożnych barów i samoobsługowych restauracyjek”- parówce. Sprawdzimy z czego robi się kiełbaski cielęce i rozszyfrujemy skrót MOM. Dzięki nowemu programowi w TVN Style dowiesz się, co naprawdę jesz!




Pozdrawiam :)
Hoshiko
Hoshiko
  24 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętasz jakieś cenne rady Kasi,

pewnie np jak sprawdzić czy bułka jest nafaszerowana chemią :tak:
agoosiaaa
agoosiaaa
  24 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałam się zapytać czy oglądacie program "Wiem co jem" na TVN Style?


widzialam 2 odcinki chyba :woot:
na ang tv leci taki program ''food unwrapped'' tez jest wlasnie w tym stylu.
Konto usunięte
Konto usunięte: Uważacie że Kasia i pani prof. Zdrówko czasami przesadzają?


nie widzialam wystarczajacej ilosci programow zeby to ocenic :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy korzystacie z porad jakich tam udzielają?


przydatne sa :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytacie etykiety zanim kupicie produkt?


staram sie :)
Konto usunięte
Konto usunięte: rozszyfrujemy skrót MOM.


mechanically recovered meat, kupa, nie tykam sie tego.
agoosiaaa
agoosiaaa
  24 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: na ang tv leci taki program ''food unwrapped'' tez jest wlasnie w tym stylu.


lol, nawet wlasnie teraz leci.
madzia2143
madzia2143
  25 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: na ang tv leci taki program ''food unwrapped'' tez jest wlasnie w tym stylu.

i jak wrażenia? podoba Ci się? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: mechanically recovered meat, kupa, nie tykam sie tego.


gdy ja się dowiedziałam co to oznacza to zostałam w szoku, na prawdę nie sądziłam że w pogodni za kasą człowiek człowiekowi może nawet uprzykrzyć w ten sposób życie :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: lol, nawet wlasnie teraz leci.


o czym było? :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: i jak wrażenia? podoba Ci się?


nie pierwszy raz ogladam tego typu programy, i tak, lubie je :)
Konto usunięte
Konto usunięte: gdy ja się dowiedziałam co to oznacza to zostałam w szoku, na prawdę nie sądziłam że w pogodni za kasą człowiek człowiekowi może nawet uprzykrzyć w ten sposób życie

no masakra, przesadzaja ostro :nie:
Konto usunięte
Konto usunięte: o czym było?


o tym, jak to w tajlandii na hodowlach krewetek krewetkom wyrywa sie jedno z oczu, zeby sie lepiej rozmnazaly, bo one pod okiem maja jakis organ odpowiedzialny za to :zonk: i tak plywaja bez oczu, nosz kuva, nie mialam o tym pojecia, teraz bede sprawdzac kraj pochodzenia, kiedy bede kupowac krewetki :zonk:

no i o grzybach, ze w anglii ludzie sie nie znaja na grzybozbieraniu i wiekszosc grzybow importuja np. z polski czy chin, nawet pan w programi zasmial sie ze brytyjczycy maja tak mala wiedze o grzybach, ze polacy przyjezdzaja i zbieraja grzyby w ich lasach, lol :D
ogolnie mowili o cenach i dlaczego kosztuja tyle a nie inaczej, szczerze mowiac po tych krewetkach to nie do konca sie wsluchiwalam :)
madzia2143
madzia2143
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: o tym, jak to w tajlandii na hodowlach krewetek krewetkom wyrywa sie jedno z oczu, zeby sie lepiej rozmnazaly, bo one pod okiem maja jakis organ odpowiedzialny za to i tak plywaja bez oczu, nosz kuva, nie mialam o tym pojecia, teraz bede sprawdzac kraj pochodzenia, kiedy bede kupowac krewetki

o kurde nie wiedziałam też :wtf: ale ja nie jem owoców morza - chyba dobrze ...

Konto usunięte
Konto usunięte: brytyjczycy maja tak mala wiedze o grzybach, ze polacy przyjezdzaja i zbieraja grzyby w ich lasach, lol :D


haha, Polak potrafi :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: ogolnie mowili o cenach i dlaczego kosztuja tyle a nie inaczej


grzyby są drogie niestety, ale za to pyszne :) mój tata co roku jeździ ze śląska specjalnie do kolegi na mazury na grzyby, później je suszymy i mamy pyszną grzybową na Wigilię, oraz kapustę z grzybami i generalnie wszystko :D
asexualna
asexualna
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałam się zapytać czy oglądacie program "Wiem co jem" na TVN Style? Uważacie że Kasia i pani prof. Zdrówko czasami przesadzają? Czy korzystacie z porad jakich tam udzielają? Czytacie etykiety zanim kupicie produkt?

Czasami mi się zdarza,
Nie przesadzają, moim zdaniem to co jesz jest bardzo ważnym elementem by dążyć do pełnego zdrowia.
Czasami są przydatne i można skorzystać : D
Zawsze czytam, na pewno nie kupie jakiegoś gówna. Poza tym czytając składy różnych rzeczy można się nauczyć, że nie wszystko co zdrowsze jest najdroższe.
madzia2143
madzia2143
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wszystko co zdrowsze jest najdroższe.

z chęcią bym usłyszała jakieś przykłady by wiedzieć na przyszłość :tak:
Earth
Earth
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: asexualna:nie wszystko co zdrowsze jest najdroższe. z chęcią bym usłyszała jakieś przykłady by wiedzieć na przyszłość

Mleko o którym wspominałam - pasteryzowane jest tańsze od UHT a zdrowsze. Jak pójdę na zakupy to pomyślę o tym by wymienić więcej :)
asexualna
asexualna
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: z chęcią bym usłyszała jakieś przykłady by wiedzieć na przyszłość

Ciężko tak z głowy na wyrywki, pierwsze co mi do głowy przychodzi to u mnie w sklepie takie ciastka orkiszowe, zero chemii, a tańsze od jakiś firmowych co w tv reklamują + sztuczne konserwanty w składzie. Po za tym zawsze w głowie mi siedzi ryż do sushi, troszkę z innej beczki, bo nie o skład chodzi :ninja: firmy się prześcigają w reklamowaniu, że specjalny do sushi sratata. Opakowanie 500g około 10 zł znajdujące się na dziale Kuchni Świata, a na dziale ze zwykłymi ryżami? Firma SOS, ryż krótki, bez informacji, że identyczny jak do sushi i 500g za 3zł. No i muszę przyznać, że dużo lepiej się gotuje od tego droższego.
asexualna
asexualna
  26 września 2012
Earth
Earth: Mleko o którym wspominałam - pasteryzowane jest tańsze od UHT a zdrowsze. Jak pójdę na zakupy to pomyślę o tym by wymienić więcej :)

Oczywiście podbijam :ziober2:
madzia2143
madzia2143
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: firmy się prześcigają w reklamowaniu, że specjalny do sushi sratata. Opakowanie 500g około 10 zł znajdujące się na dziale Kuchni Świata, a na dziale ze zwykłymi ryżami? Firma SOS, ryż krótki, bez informacji, że identyczny jak do sushi i 500g za 3zł. No i muszę przyznać, że dużo lepiej się gotuje od tego droższego.

to niemożliwe jak ludzie kombinują by zrobić z nas debili :ninja:
asexualna
asexualna
  26 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to niemożliwe jak ludzie kombinują by zrobić z nas debili

Robią :ninja: ludzie myśląc, że ryż do sushi rośnie tylko w Azji idą do gablotki z orientalnymi rzeczami, a tu psikus. To zwykły krótki ryż, tylko gotowany w specyficzny sposób.
madzia2143
madzia2143
  27 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Robią ludzie myśląc, że ryż do sushi rośnie tylko w Azji idą do gablotki z orientalnymi rzeczami, a tu psikus. To zwykły krótki ryż, tylko gotowany w specyficzny sposób.

ciekawe z iloma rzeczami jeszcze tak robią, nie ma to jak chwyt marketingowy ;/
asexualna
asexualna
  27 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawe z iloma rzeczami jeszcze tak robią, nie ma to jak chwyt marketingowy ;/

Zapewne z wieloma : D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.