HOTAIR83
HOTAIR83
  24 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Tak więc jak wiadomo na forum każdy gdy tylko pojawi się jakaś propozycja retuszu zdjęcia udziela się i proponuje swoje umiejętności w obsłudze photoshopa lub innych ale z naciskiem na ten pierwszy.
Tak więc takie małe wyzwanie macie tu próbkę prac jednego z panów który radzi sobie w szopie.
I na podstawie jego zdjęć możecie pokazać na co was stać czyli przerabiając jego modelki. Ale jeśli już ktoś tym się zajmował to może ma swoje próbki którymi mógł by się tu pochwalić a my już ocenimy czy jego wypociny są czegoś warte :)
Tak więc zapraszam do zabawy i oczywiście fali krytyki lub pochwał :)

HOTAIR83
HOTAIR83
  1 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 91kasia: no to piszę "wolno" xDCiekawie ten make-up dobierasz

Ale ja bym jeszcze stanik usunął i z deka nosek podciągnął za dziurkami od nosa.

eh rozsypało mi się:P
91kasia
91kasia
  1 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja bym jeszcze stanik usunął

myslałam o tym ale już mi się nie chciało :P

Konto usunięte
Konto usunięte: z deka nosek podciągnął za dziurkami od nosa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawie ten make-up dobierasz

dopiero od niedawna "bawię się" w obróbki fotograficzne...

A co powiesz na to?
http://img831.imageshack.us/img831/2426/33201389.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/833/33201389a.jpg
(włosy mogłam bardziej dopracować no ale spać mi się chce... (praca mnie wykańcza :P )
91kasia
91kasia
  1 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawie ten make-up dobierasz

tzn. źle czy dobrze? xD
HOTAIR83
HOTAIR83
  2 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: myslałam o tym ale już mi się nie chciało :P

Pamiętaj piękno tkwi w szczegółach ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: dopiero od niedawna "bawię się" w obróbki fotograficzne...

Radzisz sobie i widzę że sporo już opanowałaś :)

Konto usunięte
Konto usunięte: A co powiesz na to?

Na pierwszy rzut oka jest super.

Ale jeśli by ktoś chciał się czegoś czepić to zawsze coś by się znalazło.

-grzywka fajnie dopasowana ale tam wyżej widać odcienie jasny ciemny tą granicę (sporo od monitora zależy co widać a co mniej widać) którą zazwyczaj należy niwelować usuwać Burn pędzlem z lekkim nasyceniem.
-kolczyk pasuje ale jak dla mnie za długi i pokrywa się z paznokciem ja bym go wymazał do samych łańcuszków takie dwa wiszące lepiej by wyglądały no albo bez tego ostatniego koła.
-zmarszczki ładnie pousuwane to opanowałaś
-usuwanie naturalnych pieprzyków raczej nie polecam bo one dodają naturalności można je z deka przygasić czyli krycie bardzo delikatne aby były ale nie tak intensywnie widzialne.
-i na koniec make-up tak jak i poprzednio podoba się ty jako kobieta bardziej orientujesz się w tym dobieraniu kolorów i odcieni jest ok.
HOTAIR83
HOTAIR83
  2 września 2010

- a i ten cień przy kolczyku nie wiem czy pamiętałaś o nim czy już był ale jeśli pamiętałaś to ok :D

91kasia
91kasia
  2 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jeśli by ktoś chciał się czegoś czepić to zawsze coś by się znalazło.

dziękuję za cenne rady ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: -grzywka fajnie dopasowana ale tam wyżej widać odcienie jasny ciemny tą granicę (sporo od monitora zależy co widać a co mniej widać) którą zazwyczaj należy niwelować usuwać Burn pędzlem z lekkim nasyceniem.


Konto usunięte
Konto usunięte: (włosy mogłam bardziej dopracować no ale spać mi się chce... (praca mnie wykańcza :P )

także jestem troszke usprawiedliwiona bo sama dobrze wiedziałam że nie było to zrobione bardzo dokładnie :P
HOTAIR83
HOTAIR83
  2 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: także jestem troszke usprawiedliwiona bo sama dobrze wiedziałam że nie było to zrobione bardzo dokładnie :P

Mi to akurat po nocy na spokojnie najlepiej się obrabia nikt nie przeszkadza można się skupić na jednej rzeczy :)

I ostatnio znalazłem zdjęcie kobiety różnice widać na pierwszy rzut oka zwłaszcza na oku :D brak zachowanej symetrii do której się dąży tak aby obie połowy były identyczne lecz nie ma nikogo na świecie kto by był w 100% doskonały lecz w retuszu czasem przybliżenie czyjegoś wyglądu do tej granicy doskonałości poprawia cały wizerunek danej osoby.
91kasia
91kasia
  2 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi to akurat po nocy na spokojnie najlepiej się obrabia

ogólnie mi też... ale nie po ciężkim dniu pracy kiedy padam na łeb na szyje :P
HOTAIR83
HOTAIR83
  2 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ogólnie mi też... ale nie po ciężkim dniu pracy kiedy padam na łeb na szyje :P

No rozumie :)

No to ja też chciałem spróbować zrobić jakiś maku-up smoky eye podkreślam to mój można powiedzieć pierwszy raz. :ninja:
91kasia
91kasia
  3 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: maku-up smoky eye

udało się ;)
lavagirl
lavagirl
  5 września 2010
joker4444
joker4444: tu masz mistrzow od fotomontarzy i takich tam

Popłakałam się ze śmiechu :crylol:
Flo
Flo
  6 września 2010

osobiście uważam, że zmienianie komuś kształtu twarzy to jedna z tych granic, których nie należy przekraczać przy retuszu.

HOTAIR83
HOTAIR83
  6 września 2010
Flo
Flo: osobiście uważam, że zmienianie komuś kształtu twarzy to jedna z tych granic, których nie należy przekraczać przy retuszu

A co najciekawsze trudno to dopasować do słownikowego retuszu a tym bardziej fotomontażu :) To już chyba pod ogólnie jeden z działów grafiki komputerowej podlega trudno określić lecz jak widzimy zdjęcia gdzie robi się retusz dodaje włosy wyszczupla to na jedno wychodzi i ogólnie można to nazwać retuszem kosmetycznym bez skalpela :D a jedynie za pomocą kursora :) I taniej wychodzi jak operacja :)
HOTAIR83
HOTAIR83
  12 września 2010

Korzystając z wolnego czasu mały eksperyment w opalaniu :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.