HOTAIR83
HOTAIR83
  24 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Tak więc jak wiadomo na forum każdy gdy tylko pojawi się jakaś propozycja retuszu zdjęcia udziela się i proponuje swoje umiejętności w obsłudze photoshopa lub innych ale z naciskiem na ten pierwszy.
Tak więc takie małe wyzwanie macie tu próbkę prac jednego z panów który radzi sobie w szopie.
I na podstawie jego zdjęć możecie pokazać na co was stać czyli przerabiając jego modelki. Ale jeśli już ktoś tym się zajmował to może ma swoje próbki którymi mógł by się tu pochwalić a my już ocenimy czy jego wypociny są czegoś warte :)
Tak więc zapraszam do zabawy i oczywiście fali krytyki lub pochwał :)

Fieska
Fieska
  29 sierpnia 2010

Przed i po

stopofan89
stopofan89
  29 sierpnia 2010

Nadal brzydka :D

Fieska
Fieska
  29 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nadal brzydka :D


no widzisz nawet retusz jej nie pomoże
spioch
spioch
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: stopofan89:Nadal brzydka :D no widzisz nawet retusz jej nie pomoże


Czyli jestescie w tej samej sytuacji ;)
HOTAIR83
HOTAIR83
  30 sierpnia 2010

Wyjątkowo ładne zdjęcie Ryśki no ale...u niej to akurat nie ma co poprawiać :)

n3f3r
n3f3r
  30 sierpnia 2010



Na szybko, nie chciało mi się jej dokładnie cery czyścić tak, żeby było naturalnie i przebudowywać nosa, ale wierzę, że i tak wygląda teraz lepiej. :D
HOTAIR83
HOTAIR83
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na szybko, nie chciało mi się jej dokładnie cery czyścić tak, żeby było naturalnie i przebudowywać nosa, ale wierzę, że i tak wygląda teraz lepiej. :D

Z ustami sobie świetnie poradziłaś montowałaś od podstaw czy tylko modelowałaś pędzlem ?
Szukam po necie jakiegoś generatora porów ludzkiej skóry aby jej nadać fajny oryginalny efekt bez plastik fantastik aktualnie to stosuję funkcję artifact removal. Są specjalne tekstury ale to trza by nanosić np w 3D MAX i za dużo roboty z tym.
HOTAIR83
HOTAIR83
  30 sierpnia 2010

Efekt panny n3f3r

n3f3r
n3f3r
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Z ustami sobie świetnie poradziłaś montowałaś od podstaw czy tylko modelowałaś pędzlem ?

Na starym konturze namalowałam nowe w odpowiednim kolorze i użyłam tekstury ust z gogli. Całość wymodelowałam bialym i czarnym kolorem pędzla na niskiej opacity i nałożyłam na oryginalną wartwę w 90-95% (robię tak z kazdym efektem, różnicy nie widać, a dobrze się wtapia).
Konto usunięte
Konto usunięte: Szukam po necie jakiegoś generatora porów ludzkiej skóry aby jej nadać fajny oryginalny efekt bez plastik fantastik aktualnie to stosuję funkcję artifact removal. Są specjalne tekstury ale to trza by nanosić np w 3D MAX i za dużo roboty z tym.

Ja zwykle żeby zachować teksturę używam mocnego blura, po czy ustawiam warstwę na lighten, żeby zasłaniała wszystko, co ciemniejsze. Ustawiam przezroczystość na 50-60%, a jeśli coś jest nadal widoczne, to maskuję to stemplem na 30-50% (nie plasterkiem, który wychodzi beznadziejnie przy granicy ciemne-jasne).

Tu pani jest ładna, więc obróbka jak zwykła zdjęciowa.

HOTAIR83
HOTAIR83
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na starym konturze namalowałam nowe w odpowiednim kolorze i użyłam tekstury ust z gogli. Całość wymodelowałam bialym i czarnym kolorem pędzla na niskiej opacity i nałożyłam na oryginalną wartwę w 90-95% (robię tak z kazdym efektem, różnicy nie widać, a dobrze się wtapia).HOTAIR83:

No właśnie widzę ja to raczej można powiedzieć pod górkę robię. Modeluje przynajmniej część ust wargę a potem kopiuje ustawiam odbicie lustrzane i wtedy dopasowuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja zwykle żeby zachować teksturę używam mocnego blura, po czy ustawiam warstwę na lighten, żeby zasłaniała wszystko, co ciemniejsze.

Warstwę krycia blurem czy ogólnie całą warstwę obrabianego obrazu ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Ustawiam przezroczystość na 50-60%, a jeśli coś jest nadal widoczne, to maskuję to stemplem na 30-50%

Aha czyli jednak warstwę krycia blurem. Ja jeśli powierzchnia skóry jest bardzo ni jaka kopiuję obraz nakładam jako warstwa generuje wygładzanie a potem dobieram przezroczystość i resztę elementów wymazuje pędzlem z lekką przezroczystością kryciem tak na 30-40%.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tu pani jest ładna, więc obróbka jak zwykła zdjęciowa.

ciasny kadr :D Ale zachowana symetria buzi:)
n3f3r
n3f3r
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Warstwę krycia blurem czy ogólnie całą warstwę obrabianego obrazu ?

Warstwę krycia blurem. Rozmycie nakladam pędzlem historii, to dla mnie tak naturalne, że zapomniałam dodać.
Konto usunięte
Konto usunięte: ciasny kadr :D Ale zachowana symetria buzi:)

Zdjęcie wrzucone parę stron temu, więc nie do mnie zażalenia o ciasny kadr. :P
spioch
spioch
  30 sierpnia 2010
n3f3r
n3f3r
  30 sierpnia 2010

Przerabianie (w dodatku nieładne)już przerobionych zdjęć znajduję niezmiernie niemiłym, zwłaszcza jeśli to mojego czasu się nie szanuje. Korzystaj z oryginału, jest wyżej.

spioch
spioch
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przerabianie (w dodatku nieładne)już przerobionych zdjęć znajduję niezmiernie niemiłym, zwłaszcza jeśli to mojego czasu się nie szanuje. Korzystaj z oryginału, jest wyżej.


Ohh i ahhh Madmuazel wybacz, żem ja niegodziwiec zbeszcześcił twe wybitne dzieło.
Bije się w piersi i przyrzekam, że nie uczynię tego więcej. Ohhhhh
HOTAIR83
HOTAIR83
  31 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przerabianie (w dodatku nieładne)już przerobionych zdjęć znajduję niezmiernie niemiłym, zwłaszcza jeśli to mojego czasu się nie szanuje. Korzystaj z oryginału, jest wyżej.


Konto usunięte
Konto usunięte: Ohh i ahhh Madmuazel wybacz, żem ja niegodziwiec zbeszcześcił twe wybitne dzieło. Bije się w piersi i przyrzekam, że nie uczynię tego więcej. Ohhhhh

Świętokradztwo Występek wołające o pomstę do Nieba! :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdjęcie wrzucone parę stron temu, więc nie do mnie zażalenia o ciasny kadr. :P

Nie wiem kto zdjęcie robił ogólnie jak dla mnie kadr ciasny :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.