Farida
Farida
  11 maja 2009 (pierwszy post)
Podzielcie się informacjami na temat programów do obróbki zdjęć, których używacie:) Jaki program polecacie/odradzacie i dlaczego?
Alucard
Alucard
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: PhotoScape

program raczej do osób od 13 do 16 lat do robienia świńtuśnych fotek.
Flo
Flo
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: program raczej do osób od 13 do 16 lat do robienia świńtuśnych fotek.

mam 16 lat, używam tylko photoscape + od święta gimpa2 jak się otworzy i jakoś nie uważam żeby moje zdjęcia były "świńtuśne"
Maciek213
Maciek213
  11 maja 2009

PS CS3 jak narazie najlepszy, ale nic po za PS-ami nie próbowałem ;]

Villemo225
Villemo225
  11 maja 2009

a może ktoś mi powiedzieć jaki program po polsku i przede wszystkim łatwy w obsłudze jest do ścignięcia w necie??

agniesiaO3
agniesiaO3
  11 maja 2009

mój to Corel Paint shop pro photo XI i w zupełności mi wystarczy:) przynajmniej na razie.. im dłuzej go używam tym odkrywam więcej jego możliwości

buayan
buayan
  11 maja 2009

Heh, co do Photoshopa CS4, to jego plusami są taby, usprawnione SmartObjects i możliwość renderowania obszaru roboczego za pomocą karty graficznej (w wersji Extended) - z takich rzeczy akurat korzystam - jak już raz spróbujesz, to nie będziesz chciał wrócić do poprzednich wersji ;) Z tego co wiem, to była jakaś akcja oferująca darmowe upgrade'y z CS3 do CS4...

A co do wojny GIMP vs. Photoshop - z jednej strony jest legalność i "wolność", a zdrugiej ergonomia i możliwości - GIMP niestety daje ciała pod względem funkcjonalności i ogólnie pojętej "mocy" - dla próby pracowałem trzy miesiące na GIMPie w pracy... da radę osiągnąć te same efekty co w photoshopie, ale jakim wysiłkiem... To się po prostu nie opłaca dla kogoś, kto grafiką zarabia na życie, czy też po prostu dba o swój czas i nerwy ;)

MateuszNHbw
MateuszNHbw
  12 maja 2009

Gimp:

Konto usunięte
Konto usunięte: da radę osiągnąć te same efekty co w photoshopie, ale jakim wysiłkiem

Zgadzam sie w 100% ja osobiście używam ps cs4 nie wyobrazam sobie pracowac na czyms innym ;p
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  12 maja 2009

photoshop 8.0 :tak:
i mi star cza, i starcza na mój złom :and:

gosiaczek108
gosiaczek108
  12 maja 2009

Do przeglądanie zdjęc polecam picasa3,do drobnych przeróbek PhotoScape Natomiat jeśli chodzi o kolorowe ramki polecam stronke. www.loonapix.com

ArtuRFR
ArtuRFR
  12 maja 2009

mhm oke - to teraz ekstra pytanie ile dlaczego majac oprogramowanie warte ponad 5tys macie takie slabe puchy i szkla.. [ bo zakladam ze kazdy ma org soft , tak ? :D ]

moje typy i w takiej kolejnosci startuje

latwa szybka obrobka , drobiazgi do poprawienia - paint shop pro x2
cos bardziej ambitnego dzialamy na warstwach i rozne efekty / tworzymy grafike rastrowa - photosop cs4 ext
hdr na szybko - photomatix
tworzymy cos nowego wektrowego od podstaw w high res / bawimy sie gomedia arsenalem - corel draw x3

DieMannequin
DieMannequin
  12 maja 2009

photoshp&photofiltre ;)

kasmi
kasmi
  12 maja 2009

Photoshop może być używany zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. Ja używam go od paru lat i codziennie odkrywam coś nowego. ;) więc polecam. A odradzam wszystkie inne :P

kasiula99911xD
Posty: 1 (po ~242 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
kasiula99911xD
  12 maja 2009

Podzielcie się informacjami na temat programów do obróbki zdjęć, których używacie:) Jaki program polecacie/odradzacie i dlaczego?

podajcie jakiś ciekawy link do programu aby łatwo było pobrać i żeby był po polsku oczywiście:D

dziewczynkazparku
dziewczynkazparku
  12 maja 2009
lolropsonlol
lolropsonlol:


żaden problem go zdobyć

osobiście jednak używam corel photoshop x2 oraz picasa3 - proste w użyciu i posiadają wiele funkcji
dziewczynkazparku
dziewczynkazparku
  12 maja 2009

oczywiście corel paint shop pro x2

naczytałam się o tych photoshopa'ch i teraz głupoty wypisuję hehehe

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.