Dyana
Dyana
  27 lutego 2019 (pierwszy post)
W związku z tym, że dzisiaj nie mamy 1 kwietnia i prawdopodobnie nie jest to żart ze strony fotki, chciałabym zainterweniować w kwestii tematu, gdyż wchodząc na swoją grupę ujrzałam taki komunikat:



Nie wyobrażam sobie by grupy przestały istnieć. Jakie sa podstawy ku temu by je usunąć? Małe zainteresowanie? własciwie się nie dziwie, skoro zarząd fotki na własne życzenie posłał je w czarne czeluści - czyt. przez nikogo nieczytaną stopkę fotki! Jak sami o sobie piszecie fotka.com to "serwis internetowy ułatwiający nawiązywanie relacji towarzyskich dla młodych ludzi z całej Polski" (źródło: https://fotka.com/onas) Nie jest chyba nigdzie ustalone, że główna forma komunikacji mają być prywatne wiadomości. Druga sprawa czy relacje towarzyskie mają ograniczać się jedynie do rozmów i to w głównej mierze jeden na jednego?

Jedynym powodem dla którego mam tu jeszcze konto jest własnie grupa, którą prowadzę od kilku lat. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku naprawdę wielu osób (pewnie posypią się dalsze komentarze od nich). To nie są czasy kiedy w grupach były dodawane wpisy typu "klawiaturka" i przeważała pogoń za najwyższym miejscem w rankingu. W tym momencie są one bardziej wartościowe. Osoby które korzystają z fotki/grup traktują je jako miejsce wirtualnych spotkań - poza zwykłymi tematami możemy również liczyć na wsparcie innych osób. Dzięki grupom nawiązały się znajomości realne i naprawdę gdyby tylko dać im szansę i zamiast je usuwać całkowicie z fotki po prostu przenieś je na stare miejsce - czyli górna belkę myślę ze odrodziłyby się.

Rozumiem, że pewnie pojawią się komentarze od osób, które w życiu do takich grup nie należały, że równie dobrze możemy przenieść się na facebooka czy rozmawiać sobie na PW - otóż gdyby tak było to pewnie dawno byśmy to zrobili, mimo to nadal mimo zawarcia związków małżeńskich, podjęcia pracy, mniejszej ilości czasu - NADAL CHCEMY UDZIELAĆ SIĘ I UTRZYMYWAĆ ZNAJOMOŚCI ZA POŚREDNICTWEM GRUP.
W imieniu swoim oraz wszystkich osób należących do grup, serdecznie proszę odejście od decyzji usunięcia grup.

z poważaniem Adminka grupy i PrzyjacielForum :)
Prezioso
Posty: 5 (po ~95 znaków)
Reputacja: 8 | BluzgometrTM: 24
Prezioso
  27 lutego 2019

Grupy tutaj to moj drugi dom, w jednej jestem juz od 10 lat... jesli znikna, usuwam tu konto... lepiej wezcie sie za tych, ktorzy chyba pomylili ten portal z portalem randkowym.

ogarnijjEmocje
Posty: 4 (po ~383 znaków)
Reputacja: 6 | BluzgometrTM: 272
ogarnijjEmocje
  27 lutego 2019

Zakładając kilka lat temu swoje konto na fotce nie sądziłam, że trafię na grupy w których będę mogła liczyć na wsparcie innych obcych sobie osób. Od kilku już lat moje konto tutaj jest właśnie już tylko ze względu na grupy. Jeśli grupy zostaną usunięte to i ja również nie widzę sensu żeby tu nadal trzymać swoje konto tak jak zapewne większość osób. Ktoś kto wpadł na ten durny pomysł zapewne nie zdaje sobie sprawy ile osób dzięki grupom przeniosło swoje znajomości do realu, ile przyjaźni dzięki temu się nawiązało. Grupa na fb nie miałaby takiego sensu i charakteru jak te na fotce. Poza tym szanse na poznanie tutaj kogoś normalnego w innym miejscu niż w grupach są bardzo nikłe, bo od dłuższego czasu są tu sami zboczeńcy.

Jeśli nie chcecie stracić sporej części użytkowników fotki to nie usuwajcie grup!

NIE DLA USUNIĘCIA GRUP Z FOTKI!

redbat
Posty: 1 (po ~98 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 0
redbat
  27 lutego 2019

Nie rozumiem dlaczego cos co powinno przyciagac ludzi do fotki zostanie usuniete:) zdecydowane NIE

lovehardcorove
Posty: 273 (po ~64 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 178
lovehardcorove
  27 lutego 2019

Dokładnie tak, jeśli grupy znikną wszystkie osoby z grup usuną konta - co za tym idzie nie będzie już zysku z gwiazdy, którą w dużej mierze wykupują tylko osoby korzystające z grup!

lovehardcorove

KuroHana
Posty: 3 (po ~767 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 44
KuroHana
  27 lutego 2019
NIE!- dla usunięcia Grup!

NIE POPIERAM tego ! W czym komu przeszkadzają grupy ? Jestem dość długo na Fotce tylko ze względu na grupę ! To mój drugi dom, druga rodzina...zawsze otrzymam wsparcie, mogę się wygadać jak nikomu innemu, jestem w pełni sobą. Poznałam tam wielu przyjaciół ,z którymi się też spotykam w realu co roku. Nie wyobrażam sobie nie wejść do nich na grupę chociaż na chwilę i nie napisać parę słów co u mnie. To nie jest to samo co FB czy Priv tu na Fotce. Tu jest klimat , fajnie można spędzić czas i masowo rozmawiać, poznawać nowe osoby, tworzyć unikatowe wpisy,które odzwierciedlają twoją osobowość - a przede wszystkim , nie pozwolę zmarnować tyle poświęconych lat na budowanie tak cudownego miejsca, gdzie każdy może się odnaleźć i gdzie każdy jest akceptowany.
Argument,że są one mało popularne jest wręcz żałosny...gdybyście nie usunęli grup z głównych zakładek nadal cieszyłyby się ogromną popularnością, nikt raczej nie patrzy na stopki więc gdzie ma odnaleźć grupę ? z tego co wiem są one z różną tematyką więc każdy by odnalazł coś dla siebie....
Tak szczerze? jeżeli nie będzie grup, nic tu po mnie, niedługo będę mężatką, jestem tu tylko dla grupy, dla ludzi ,których kocham i są moimi przyjaciółmi.....Gdyby nie grupa już dawno bym stąd uciekła, przez głupie wiadomości o sponsoringu, jakiś dziwnych fetyszy, nagich zdjęć (od facetów) , czy jakiś dziwnych linków do nie powiem jakich stron, jeżeli usuniecie grupy to ten portal powinien również ZMIENIĆ NAZWĘ...W KOŃCU KIEDYŚ TYLKO OPIERAŁ SIĘ NA GRUPACH....

DEFINITYWNIE NIE ZGADZAM SIĘ NA USUNIĘCIE GRUP !!!
CHCEMY WALCZYĆ O MIEJSCE KTÓRE JEST DLA NAS WARTOŚCIOWE !!!!!
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  27 lutego 2019

Jak dla mnie to jest obojętne, mogą być Grupy jak ich również nie być :tak:

HardStyled83ddd0a
HoneyMint
Posty: 1 (po ~834 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 2
HoneyMint
  27 lutego 2019

Stanowczo mówię Nie Dlaczego chcecie usunąć Grupy nic nikomu nie przeszkadzają przecież, są dla nas częscią naszego życia bo dzięki nim poznajemy się możemy porozmawiać na różne tematy dostać różne rady też poprzez grupę mamy możliwośc się poznawać w realu.. my nie chcemy innego miejsca my chcemy tutaj ... i wy właśnie chcecie to zniszczyć , bo nikomu to nie przeszkadza, i co chce Państwo zrobic z fotki jedynie portal radkowy wylacznie do erotomasów bo tylko takie osoby tu zostaną! jak znikną grupy bo większośc z nas ma tu konto! A jeśli już chcecie zrobić porządek z grupami to można zrobić i usunąć te nie aktywne już kilka lat a nie te co naprawdę co są aktywne, nie wyobrażam sobie żeby to miało zniknąć przecież to nas taki 2 Dom... NIE DLA USUNIĘCIA GRUP Z FOTKI!

lovehardcorove
Posty: 273 (po ~64 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 178
lovehardcorove
  27 lutego 2019
Owad
Owad: Jak dla mnie to jest obojętne, mogą być Grupy jak ich również nie być


Może Tobie to obojętne, dla Nas to znaczna część życia..

lovehardcorove

ZakreconaNaMaksax3
Posty: 15 (po ~283 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 23
ZakreconaNaMaksax3
  27 lutego 2019
NIE DLA USUNIĘCIA GRUP!

NIE POPIERAM USUNIĘCIA GRUP Z FOTKI! Większość osób tutaj jest właśnie ze względu na grupy dlaczego fotka chcę nam zabrać przyjemność bycia w grupach? Posiadania swojego ' drugiego domu' ?
Dzięki grupom można poznać wspaniałe osoby! Spędzić swój wolny czas przyjemnie i bawić sie świetnie. Dzięki grupom na fotce poznaje się osoby z którymi potem spędza się czas, stają się rodziną,codziennością, bo nie da się zacząć dnia / zakończyć dnia bez zaglądnięcia co się dzieje. Znajomości wirtualne przenosi się do reala.. podróżuje sie razem po całym świecie, ma się wspomnienia.. wspólne cele i przede wszystkim w tych grupach nie nabija się sztucznej aktywności. Tam przede wszystkim ma się osoby,które są wsparciem ZAWSZE. I FACEBOOK czy inne portale to NIE JEST TO SAMO. Grupy na fotce są 'wyjatkowe'.

FOTKA TO NASZE MIEJSCE! Odskocznia od codziennosci i miejsce gdzie spędzamy swój wolny czas.
Myślę,że najpierw fotka powinna zabrać się za blokowanie i usuwanie tych wszystkich osób,które wysyłają różnej treści wiadomości od sponsoringu poprzez nagie fotki i inne dziwne treści w wiadomości.

Jeśli grupy znikną to znikam i ja.. jak pewnie większosć tutaj osób. Nie będzie sensu trzymać tutaj konta, bo nie będzie już po co.
CHCEMY I BĘDZIEMY WALCZYĆ O MIEJSCE , KTÓRE JEST NASZE! NIKT NAM NIE MOZE ZABRAĆ NASZEGO DRUGIEGO DOMU.
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  27 lutego 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
lovehardcorove
lovehardcorove: Może Tobie to obojętne, dla Nas to znaczna część życia..

Może tak jest mi to obojętne, jestem tu 11 lat i jakoś się do nich nie przywiązałem. Moim zdanie powinni zrobić tak jak z profilami nie aktywnymi przez 6 miesięcy że są usuwane i tak samo powinno być z Grypami, to by było najlepsze rozwiązanie. Ale cóż miłośnicy Grup pozostaje tylko czekać do 15 marca i zobaczymy jak to naprawdę będzie wyglądało z tymi Grypami.
HardStyled83ddd0a
lovehardcorove
Posty: 273 (po ~64 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 178
lovehardcorove
  27 lutego 2019
Owad
Owad: lovehardcorove: Może Tobie to obojętne, dla Nas to znaczna część życia.. Może tak jest mi to obojętne, jestem tu 11 lat i jakoś się do nich nie przywiązałem. Moim zdanie powinni zrobić tak jak z profilami nie aktywnymi przez 6 miesięcy że są usuwane i tak samo powinno być z Grypami, to by było najlepsze rozwiązanie. Ale cóż miłośnicy Grup pozostaje tylko czekać do 15 marca i zobaczymy jak to naprawdę będzie wyglądało z tymi Grypami.


Żeby zrobili z grupami tak - że usuną nieaktywne a zostawią aktywne było by dobrze.
Jestem tu 10 lat i grupy to dla mnie drugi dom, więc liczę że jednak da się rozwiązać to tak żeby było dobrze dla obu stron..

lovehardcorove

PrzywalonaRealiami
Posty: 21 (po ~303 znaków)
Reputacja: 16 | BluzgometrTM: 315
PrzywalonaRealiami
  27 lutego 2019
Owad
Owad: lovehardcorove: Może Tobie to obojętne, dla Nas to znaczna część życia.. Może tak jest mi to obojętne, jestem tu 11 lat i jakoś się do nich nie przywiązałem. Moim zdanie powinni zrobić tak jak z profilami nie aktywnymi przez 6 miesięcy że są usuwane i tak samo powinno być z Grypami, to by było najlepsze rozwiązanie. Ale cóż miłośnicy Grup pozostaje tylko czekać do 15 marca i zobaczymy jak to naprawdę będzie wyglądało z tymi Grypami.

Drogi kolego i Kochana Założycielko oboje macie rację są tacy co jest to im obojętne bo nigdy nie mieli okazji poznać nas ani grupy a jeśli by spróbowali i zobaczyli jak jest to by nie chcieli jej opuścić.. Fajnie by było jakby te nie aktywne zniknęły i zrobili coś co by pomogło nam jednak utrzymać grupy przy życiu a oni jeszcze by na tym zarobili..
Dyana
Dyana
  27 lutego 2019

Zdecydowanie takie rozwiązanie (autmatyczne usunięcie grupy nieaktywnej) byłoby najbardziej sprawiedliwa forma.

Fotka.com wyróżniała się spośród pozostałych portali właśnie taka forma aktywnosci użytkowników a przede wszystkim taka możliwością nawiązywania kontaktów. Określiłabym to jako formę pośrednia między forum i wiadomością prywatna - nie ma do nich tak powszechnego dostępu jak na forum, ale nie jest to zbyt zobowiązujące i prywatne jak wiadomości.

Avatar użytkownika OnlyDreams94OnlyDreams94
Posty: 5 (po ~223 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 12
OnlyDreams94
  27 lutego 2019
NIE JESTEM ZA USUWANIEM GRUP

Grupy to dla mnie coś więcej niż strona z dodawanymi wpisami.... GRUPA to mój drugi dom /// poznałam tam wspaniałych ludzi , kocham ich i są dla mnie bardzo ważni w życiu ! Są moimi przyjaciółmi z którymi uwielbiam spędzać czas... gdyby nie Ci ludzie co ich poznałam tu na grupach ... nie miałabym nikogo kto by tak mnie wspierał , był ze mną w złych chwilach oraz tych dobrych .... Nie chce żebyście usuwali bo tak wam pasuje.... Może dla was to nic .... Ale dla NAS to COŚ WARTOŚCIOWEGO ! Jeżeli usuniecie to i JA z stąd się usunę bo co tu robić.... sami zboczeńce ... z nimi coś lepiej zróbcie !!! Już tyle lat jestem w grupach i nie wyobrażam sobie żeby ich zabrakło... dla mnie to już część życia.... Dlatego proszę was nie usuwajcie !!!
Prezioso
Posty: 5 (po ~95 znaków)
Reputacja: 8 | BluzgometrTM: 24
Prezioso
  27 lutego 2019

Jeżeli grupy zostaną usunięte, to gorzej dla fotki, bo konta będą usuwane.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.