10 rad na rok 2023

rok 2021

Oto nasze rady, które sprawią, że rok 2023 będzie chociaż odrobinę lepszy od poprzedniego. Co roku w styczniu siłownie przeżywają oblężenie, postanowienia noworoczne są przepisywane na kolejny rok i co z tego wynika? Zazwyczaj nic, dlatego podpowiadamy, co możesz zmienić w nowym roku.

Zorganizuj się

Zaprzyjaźnij się z kalendarzem. Serio. I nie ma znaczenia czy to kalendarz papierowy czy elektroniczny, ważne, aby miał miejsce na zapisanie w nim kilku zdań, listę zakupów czy jakieś ważne przemyślenia. I najważniejsze – noś go zawsze przy sobie.

Otwórz się

Otwórz się na nowe doznania, ludzi, aktywności. W ten sposób w 2023 doświadczysz nowych rzeczy, smaków, poznasz ciekawych ludzi, których nie poznałbyś ze swoim dotychczasowym podejściem.

Spędzaj czas z innymi

Jeśli brakuje Ci czasu dla rodziny i przyjaciół ten punkt powinien wylądować na samej górze listy postanowień noworocznych! Kiedy wracasz pamięcią do przeszłości, nie wspominasz rzeczy, tylko ludzi i doświadczenia, więc czas najwyższy na zadbanie o to, by było co wspominać! Szczególnie w czasach kiedy kontakt twarzą w twarz jest utrudniony, pamiętaj o telefonie do bliskiej osoby.

Zaangażuj się

Ten punkt dotyczy zarówno życia prywatnego jak i tego w pracy czy na uczelni. Osoby zaangażowane idą przez życie znacznie lepszym tempem, łatwiej im otrzymać pomoc i są postrzegane w znacznie lepszym świetle niż ‘cała reszta’. Więc jeśli zależy Ci na szczęściu rodziny, awansie w pracy i świetnych ocenach – spróbuj zrobić więcej! 

Pozbądź się tego, co negatywne

Postaraj się ograniczyć kontakty z toksycznymi ludźmi na rzecz osób, z którymi spotkania wprawiają Cię w pogodny nastrój. Pamiętasz stare przysłowie „z jakim przystajesz takim się stajesz”? Jest w nim wiele prawdy, więc jeśli następnym razem zadzwoni do Ciebie wiecznie narzekająca znajoma z zaproszeniem na kawę – miej wtedy inne plany.

Zadbaj o swoje zdrowie

Tu nie musimy chyba tłumaczyć, że jest to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu? Pamiętaj, aby jeść dużo warzyw i owoców, chodzić do lekarza, ubierać się na cebulkę. Nie zapominaj także o swoim zdrowiu psychicznym, Znajdź w każdym dniu nowego roku 5 minut dla siebie.

Znajdź więcej czasu na swoje pasje

Jeśli jest w życiu coś, co lubisz robić – rób tego więcej! Zaplanuj sobie w ciągu tygodnia czas, który przeznaczysz na rozwijanie swojej pasji. Dzięki temu poczujesz się lepiej i kto wie, może poznasz kogoś wyjątkowego…

Czytaj

Nic tak nie rozwija wyobraźni i słownictwa jak książki czy czasopisma. W ten sposób poszerzasz swoje horyzonty, zdobywasz wiedzę, poprawiasz słownictwo i wypoczywasz. Same plusy, prawda? Znajdź swój ulubiony gatunek i zawsze miej coś do czytania pod ręką

Podróżuj

Kiedy podróże za granicę wydają się odległym wspomnieniem, zacznij zwiedzać swoją okolicę! Na pewno w promieniu 100 km jest jakieś ciekawe miejsce, które warto zobaczyć. To także dobry rok na wspieranie małych biznesów. Gdy wybierasz się w dalszą podróż, wybierz uroczy pensjonat zamiast hotelu. Dzięki temu z wyjazdu przywieziesz jeszcze więcej wspomnień.

Zacznij teraz! Nie od stycznia, nie od poniedziałku. Powitaj rok 2021 z nową energią! Więcej Fotkowych porad znajdziesz tutaj.

Może ci się spodobać również