Najczęstsze przyczyny impotencji

przyczyny impotencji

Dla każdego mężczyzny moment, w którym okazuje się, że nie może stanąć na wysokości zadania jest bardzo trudny. W tym artykule dowiesz się, że przyczyny impotencji mogą mieć zarówno podłoże psychiczne jak i fizyczne, a także o sposobach zapobiegania tej przypadłości.

Przyczyny impotencji na podłożu psychicznym

Stres i przemęczenie to jedne z najczęściej wymienianych przyczyn problemów z erekcją. Obecny tryb życia sprawia, że żyjemy w ciągłym biegu, a nasz organizm funkcjonuje na stale podkręconych obrotach. Dlatego pamiętaj o wykorzystywaniu urlopu w pracy i odpoczynku w weekend. Znajdź wtedy czas dla siebie i na budowanie relacji z partnerką.

Kondycja psychiczna również ma ogromny wpływ na dysfunkcje seksualne. Każde zaburzenie psychiczne może skutkować brakiem erekcji. Z tego powodu (a także wielu innych) mamy apel do wszystkich mężczyzn – nie bójcie się mówić o swoich troskach i obawach, a gdy to konieczne, korzystać z pomocy.

Nierealne wzorce. Wraz z rosnącym dostępem do pornografii, mężczyźni (kobiet dotyczy to w mniejszym stopniu) mają nierealne wyobrażenia na temat seksu. Mamy tutaj przede wszystkim na myśli aspekty takie jak długość członka czy czas trwania stosunku.

Przyczyny impotencji na podłożu fizycznym

Używki takie jak papierosy, alkohol, a także niektóre narkotyki mogą mieć wpływ na erekcję oraz skracać czas trwania zbliżenia. Niestety, negatywne działanie na sprawność seksualną mają także niektóre leki. Nie zalecamy ich jednak odstawiać bez konsultacji z lekarzem.

Niezdrowy styl życia, czyli nieodpowiednia dieta, brak ruchu nie tylko prowadzą do wielu chorób, ale zwiększają ryzyko wystąpienia problemów z potencją.

Choroby takie jak cukrzyca, czy problemy z krążeniem również mogą pozbawić Cię erekcji. Niech to będzie jeden z powodów, dla których warto regularnie się badać!

Czy można zapobiec tym problemom?

Z pewnością. Mamy na to kilka rad, jednak pamiętaj – nie powinieneś diagnozować i leczyć się na własną rękę. Jeśli naturalne metody nie zdadzą egzaminu – udaj się do specjalisty!

Wyjazd na wakacje, nawet krótki odpoczynek może sprawić, że poczujesz się bardziej odprężony i nabierzesz energii witalnej. Podczas wakacji postaraj się schować telefon i laptopa do szuflady i skupić na relaksie.

Afrodyzjaki są od tysiącleci znane ludzkości. Nie bój się skorzystać z naturalnych sposobów na potencję. Do afrodyzjaków zaliczają się: ostrygi, zielone warzywa (szpinak, brokuły itp.), tłuste ryby, orzechy, truskawki, czerwone wino oraz wyciąg z żeń-szenia, sosny nadmorskiej i buzdyganka naziemnego.

Zdrowie odżywianie i zmiana stylu życia. Jak zauważyłeś – to co jesz ma wpływ na jakość pożycia seksualnego. Zatem warto zmienić dietę, zacząć regularnie ćwiczyć (o tym pisaliśmy tutaj) i ograniczyć używki, w szczególności palenie papierosów.

Wprowadzenie tych zmian może przynieść Ci jedynie korzyści zdrowotne, na pewno nic na tym nie stracisz (no może poza zbędnymi kilogramami). Oczywiście istnieją także inne metody.

Środki na potencję to naszym zdaniem ostateczność, jednak czasami okazują się one jedyną opcją. Tu po raz kolejny ostrzegamy – przed zażyciem upewnij się, że nie będą one miały negatywnego wpływu na Twoje zdrowie! Pamiętaj – przed zażyciem jakichkolwiek substancji, bądź rozpoczęciem kuracji musisz skonsultować się ze swoim lekarzem. Więcej porad na temat Twojego zdrowia znajdziesz tutaj.

2 Replies to “Najczęstsze przyczyny impotencji”

  1. ja mam wzwód nawet bez podniecenia, duży problem, położe sie stoi mi, śpie stoi mi, budze się stoi mi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *