Trudny związek

Trudny związek

Rozstania i powroty

Bywają relacje, których nie potrafimy pojąć, nawet jeśli sami w nich tkwimy… Znaleźliśmy nawet na nie zgrabne określenie – Trudny związek. Należy pamiętać, że związek to zawsze mieszanka dwóch osobowości, temperamentów i historii. Czasem bywa tak, że taka mieszanka jest znacznie bardziej wybuchowa niż można przypuszczać. Każdy z nas może przytoczyć taki przykład ze swojego otoczenia; ona – romantyczka, wiecznie z nosem w książce i on – twardo stąpający po ziemi typ sportowego świra. Co oni ze sobą robią?!

Na początku przecież wszyscy im zazdroszczą, są wpatrzeni w siebie jakby świat dookoła przestał istnieć. On ją zaskakuje spontanicznymi wyjazdami, ona przyrządza najpyszniejsze dania na ziemi. Miłość i fascynacja sobą sprawiają, że pada decyzja o zamieszkaniu razem. Na początku nie wychodzą z łóżka a rozmowy trwają do świtu. A później te różowe okulary tracą swój kolor i barwy rzeczywistego życia stają się do zniesienia. On nie rozumie, ile można czytać, siedzieć i nic nie robić a ona ma dość prania jego przepoconych ciuchów po treningu.

Trudny związek jest pełen przeciwieństw

To tak oklepane zdanie na temat ludzkich relacji jest zaskakująco prawdziwe, jednakże w relacjach kiedy strony są od siebie tak różne często dochodzi do spięć i nie są to kłótnie przeciętnej pary. Wtedy do gry wchodzi rzucanie talerzami, wyrzucanie z siebie tego, co gromadziło się od poprzedniej kłótni, następnie na zmianę namiętny seks na zgodę bądź kolejne z rzędu rozstanie. I tak w kółko. Znajomi unikają zapraszania obojga na imprezy bo mają dość scen. Czego tutaj może brakować? Bo przecież nie uczuć, pasji i zaangażowania – to widać na pierwszy rzut oka. 

W trudnych związkach szczególnie ważna jest umiejętność słuchania i przede wszystkim zrozumienia drugiej osoby oraz umiejętność znalezienia własnej przestrzeni. Nie obejdzie się też bez dużej ilości kompromisów i pracowania nad sobą. Dzięki temu to, co było nie do zniesienia przestaje tak bardzo przeszkadzać, bo przecież dzięki treningom on ma super sylwetkę, a ona zachwyca wszystkich swoim oczytaniem i ciekawymi do rozmowy. A może ktoś z Was żyje w takim związku albo ma taką parę znajomych? Napiszcie w komentarzach jaki jest Wasz sposób na udany związek.

P.S Zajrzyjcie do naszego nowego cyklu 10 zasad udanego związku.

Może ci się spodobać również