MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Rafael: To początek naszych sukceśów


Zdaniem Rafaela da Silvy sposób w jaki Manchester United pokonał Manchester City podczas meczu o Tarczę Wspólnoty bardzo zmobilizował Czerwone Diabły przed zbliżającym się sezonem.

Przypomnijmy, że podopieczni sir Alexa Fergusona przegrywali do przerwy 0:2, aby w kolejnych 45 minutach nie tylko odrobić straty, ale w doliczonym czasie gry strzelić zwycięską bramkę.

Jak zapewnia Brazylijczyk sporo w tym zasługi szkockiego menadżera, który odpowiednio zmotywował swoich zawodników w szatni.

- Zawsze gramy do ostatniej minuty - przyznał Rafael. - Tutaj nigdy nikt się nie poddaje. Sir Alex Ferguson był bardzo zdeterminowany, aby wygrać ten puchar, co znalazło swoje odzwierciedlenie w jego piłkarzach na boisku.

- To jest już wpisane w nasz styl gry. Świadczy o tym druga bramka Naniego, który po wybiciu piłki z naszego pola karnego nie zamierzał odpuścić i do końca powalczył o futbolówkę. Po spotkaniu był niesamowicie zadowolony ze swojej postawy, ale miał ku temu pełne prawo.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wziąć w tym udział i zdobyć kolejne trofeum. Sukcesy bardzo nas mobilizują i mam nadzieję, iż był to nasz pierwszy triumf z wielu w tym sezonie - zakończył obrońca United.