MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Oceny pomeczowe: Benfica – Man Utd

Anders Lindegaard był najlepszym piłkarzem Manchesteru United w meczu z Benfiką Lizbona ? uznali dziennikarze Manchester Evening News. Spotkanie na Estadio da Luz zakończyło się remisem 1:1.

Anders Lindegaard. Nie mógł nic zrobić przy bramce Oscara Cardozo. Prezentował się imponująco na Stadionie Światła. Interwencją światowej klasy powstrzymał uderzenie Nolito. Ocena: 9

Patrice Evra. Współwinny stracie gola. Spóźnił się z asekuracją Evansa. W drugiej połowie, kiedy Manchester United zaczął atakować, był groźny pod bramką rywala. Ocena: 7

Fabio. Brazylijczyk musiał sporo myśleć o defensywie, przez co nie mógł zaangażować się w akcje ofensywne tak bardzo jakby chciał. Ocena: 7

Chris Smalling. Wrócił na środek obrony i miał sporo pracy z atakami Cardozo, Aimara i Gaitana. Wyglądał solidnie, choć w pierwszej połowie miał kilka słabszych momentów. Ocena: 7

Jonny Evans. Zbyt łatwo dał się ograć Cardozo, ale pozbierał się i dobrze spisywał się, kiedy Benfica szukała zwycięskiego gola. Ocena: 6

Ryan Giggs. Strzelony gol pozwolił mu wyprzedzić Denisa Lawa w klasyfikacji strzelców w europejskich pucharach. Walijczyk z 29 trafieniami jest tylko za Ruudem van Nistelrooyem. W środę mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale jego strzał świetnie obronił Artur. Ocena: 8

Antonio Valencia. W pierwszej połowie stanowił o sile ataków Manchesteru United, ale zawodził przy dośrodkowaniach. Po zmianie stron jego dogranie piłki w pole karne zasługiwało na wykończenie. Kiedy Benfica prowadziła 1:0 w ostatniej chwili powstrzymał Gaitana. Ocena: 6

Park Ji-sung. Sir Alex Ferguson zaufał mu ze względu na cechującą Parka dyscyplinę w takich meczach. W ataku brakowało mu jednak inwencji. Ocena: 6

Michael Carrick. Miał kluczową rolę, bo musiał powstrzymywać Aimara. W pierwszej połowie miał z tym kłopot, ale w drugiej pokazał swój autorytet, odnotowując kilka imponujących przechwytów. Ocena: 7

Darren Fletcher. Dobrze widzieć znów Szkota w wyjściowym składzie Manchesteru United. Z każdą minutą był coraz silniejszy, ale pomocy brakowało tempa i energii, którą charakteryzowała się we wcześniejszych meczach. Ocena: 6

Wayne Rooney. Spokojna noc w wykonaniu Anglika. Miał trudną rolę, bo był osamotnionym napastnikiem. Ocena: 6

Zmiennicy

Nani (za Valencię 69'). Portugalczyk nie zrobił różnicy. Ocena: 5

Javier Hernandez (za Fletchera 69'). Wprowadzony, aby ukraść punkty gospodarzom, ale nie miał ku temu okazji. Ocena: 5

Phil Jones (za Fabio 78'). Debiut w Lidze Mistrzów i najbardziej imponujący występ spośród zmienników. Ocena: 6