RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 kwietnia 2010 (pierwszy post)
Witam

Tak już przymierzałem się kilka razy do tego tematu i w końcu postanowiłem go napisać.

Jak wszyscy sympatycy piłki nożnej wiedzą niebawem rozpoczyna się piłkarskie święto
Mistrzostwa Świata, które są chyba jedna z najbardziej upragnionych imprez każdego piłkarza.
Zagrają tam obecnie najlepsze teamy świata oraz najlepsi piłkarze reprezentujący swój kraj, a co z tym idzie światowe gwiazdy i idole milionów kibiców.
I jak to bywa przed takimi imprezami każdy tylko trzyma kciuki za nich by nie złapali niepotrzebnej kontuzji.




więc taka mała seria pytań :
( pomijając fakt iż jeszcze nie przedstawiono składów )

- Których piłkarzy koniecznie chcecie zobaczyć na Mundialu ?
- O którego najbardziej się "boicie" ?
- Co waszym zdaniem jest ważniejsze - impreza raz na 4 lata (być może jedyna szansa na wystąpienie)
czy ligowe zwycięstwo ( z szansami co rok) ?
Czy "gwiazdy" powinny odpuścić ? - trenerzy dać odpocząć ? - czy jako zawodowi gracze w klubie wykonywać swoja prace na 200 % ?


JEDNAKŻE...


...dla jednych kontuzja jest wielkim nieszczęściem dla drugich staje się życiowa szansą



( jak w poprzednich pytaniach - pomijając brak składów)

wiadomo że na Mundial nie wyjedzie 10 napastników czy bramkarzy i wielu dobrych graczy obejdzie sie smakiem mundialowej murawy
ale jednak gdzies w tych modłach ubłagali dla siebie szanse ...

- Jacy zawodnicy mogą skorzystać na urazach kolegów z drużyny ?
- Kogo Ty byś chciał zobaczyć ?


Zapraszam do dyskusji :)

Pozdro
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 kwietnia 2010

dyżur kutwa..jego za.:cenzura:na ku:cenzura:a mać dzięki za Edycje tematu

...Ignorance is bliss...
egze
egze
  2 kwietnia 2010

ciekawy temat.
powinienem mieć w najbliższej przyszłości trochę wolnego czasu, postaram się napisać parę słów odnośnie moich oczekiwań mundialowych oraz pokazać piłkarzy, którzy moim zdaniem powinni błyszczeć w czasie mistrzostw.

Póki co napiszę tylko oczywistą oczywistość, iż mistrzem świata zostaną... Argentyńczycy.

Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  2 kwietnia 2010

Z taką obroną hmm.

Niby Hiszpania to zdecydowany faworyt ale jak pokazał ostatni mundial, typowanie tutaj zwyciezców jest ciezkie. Kto by powiedzial jeszce po fazie grupowej wtedy, ze Włosi wygrają.

Donald WHO YOU?

Carlsb
Carlsb
  2 kwietnia 2010
RexMundi
RexMundi: I jak to bywa przed takimi imprezami każdy tylko trzyma kciuki za nich by nie złapali niepotrzebnej kontuzji.


Beckham i Rooney ;/

RexMundi
RexMundi: - Których piłkarzy koniecznie chcecie zobaczyć na Mundialu ?


ogólnie lubię styl wyspiarski , a Rooney to typowy Angol-cham jak się patrzy, ale walczak ;] nie, nie jestem kibicem Man UTD

RexMundi
RexMundi: - O którego najbardziej się "boicie" ?


j.w.

RexMundi
RexMundi: - Co waszym zdaniem jest ważniejsze - impreza raz na 4 lata (być może jedyna szansa na wystąpienie) czy ligowe zwycięstwo ( z szansami co rok) ?


dwie kompletne różne sprawy dla kibica .. bo tu reprezentacja a tam klub

dla piłkarza - obie imprezy są ważne .. profesjonalista powinien dążyć do jednego i drugiego

RexMundi
RexMundi: Czy "gwiazdy" powinny odpuścić ? - trenerzy dać odpocząć ? - czy jako zawodowi gracze w klubie wykonywać swoja prace na 200 % ?


to jest sport..nie ma mowy o dopuszczaniu .. chodzi o zdrowe podejście .. szerokie składy .. wystawienie zamiennika .. bardziej trzeba patrzyć na kondycję fizyczną a nie na to , że idą MŚ..

RexMundi
RexMundi: - Jacy zawodnicy mogą skorzystać na urazach kolegów z drużyny ?


było zadać mi takie pytanie 8 lat temu, jak jeszcze interesowałem się piłkarzami ;p

RexMundi
RexMundi: - Kogo Ty byś chciał zobaczyć ?


j.w.

ale i tak fajny temat, na poziomie.. mało takich tematów ;]
Kombatant
Kombatant
  2 kwietnia 2010
RexMundi
RexMundi: - Których piłkarzy koniecznie chcecie zobaczyć na Mundialu ?

Robin Van Persie

RexMundi
RexMundi: - O którego najbardziej się "boicie" ?

j.w.

nie wiem czy wróci na mundial a jak wróci czy będzie gral na wysokim poziomie:and:
a Holandia musi być mistrzem świata, koniec kropka!

RexMundi
RexMundi: - Co waszym zdaniem jest ważniejsze - impreza raz na 4 lata (być może jedyna szansa na wystąpienie) czy ligowe zwycięstwo ( z szansami co rok) ?

To przecież oczywiste że MŚ, co roku taka impreza sie nie odbywa a dla niektórych to może być jedyna szansa zagrania na tego typu turnieju.

RexMundi
RexMundi: Czy "gwiazdy" powinny odpuścić ? - trenerzy dać odpocząć ? - czy jako zawodowi gracze w klubie wykonywać swoja prace na 200 % ?

Na odpoczynek przyjdzie pora, przecież sezon piłkarski w latach mistrzostw zawsze sie konczy wczesniej by pilkarze mieli
czas na regeneracje sił.
A jeżeli dany klub walczy o mistrzostwo cóż, trzeba grać za to im płacą grube pieniądze :)
Kontuzje to juz niestety ryzyko zawodowe...

RexMundi
RexMundi: - Kogo Ty byś chciał zobaczyć ?

Ronaldinho chciałbym zobaczyć ale nie wiem czy go Dunga weżmie na turniej.
Moim zdaniem zasługuje by grac na MŚ.
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  2 kwietnia 2010

Na końcu i tak wygrają...

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 kwietnia 2010
RexMundi
RexMundi: - Których piłkarzy koniecznie chcecie zobaczyć na Mundialu ?

pomijając cała światową czołówkę z nazwiska wymienię kilku
Fabregas - aktualnie kontuzja ;/
Gourcuff - mimo iż Francuzom życzę jak najgorzej :)
Torres

RexMundi
RexMundi: O którego najbardziej się "boicie" ?

Fabregas ,Gourcuff - jakoś tak liczę że to bedzie ich Mundial więc kontuzje nie wchodzą w grę

RexMundi
RexMundi: - Co waszym zdaniem jest ważniejsze - impreza raz na 4 lata (być może jedyna szansa na wystąpienie) czy ligowe zwycięstwo ( z szansami co rok) ?

dla graczy "pewniaków" reprezentacyjnych w tym momencie chyba mundial tym bardziej gdy grają w w silnych klubach
dla tych ze słabszych mundial ważny ale ligowy byt chyba również

RexMundi
RexMundi: Czy "gwiazdy" powinny odpuścić ? - trenerzy dać odpocząć ? - czy jako zawodowi gracze w klubie wykonywać swoja prace na 200 % ?

szerokie kadry klubowe powinny zepewnić graczom reprezentacyjnym odpoczynek i mniejsze wymagania co do ich gry ale znowu gdy wiekszośc kadry to reprezentanci a walka o mistrzostwo trwa do ostatniej kolejki trudno znowu o odpuszczenie
mimo iż jest mała przerwa między sezonem a mundialem to czasami urazy trwaja dłużej a o faule nie trudno
do tego dochodza spekulacje czy ten tego połamał by graja razem w grupie itp. :)
osobiście chyba dałbym głownym asa odpocząć

zastanawiam się także czy selekcjonerzy wywierają jakis nacisk na trenerach lub samych graczach ?
typu - "Wayne, od ciebie zaczynam budowanie kadry na mundial i jestes kluczowym zawodnikiem więc może odpuśc trochę ligę ,, jak nie ty to inni postrzelaja bramki a Ty skup się juz na mundialu kto wie co bedzie za 4 lata a ja mówie Ci ze za 100 dni wyjdziesz na murawe w RPA - odpuść"

RexMundi
RexMundi: - Jacy zawodnicy mogą skorzystać na urazach kolegów z drużyny ?

tak nie za bardzo sie aktualnie orientuje
ale napastników czy np. srodkowych obrońców znajdzie się kilku

egze
egze: mistrzem świata zostaną... Argentyńczycy.

wątpię :)
w pojedynkę błyszczą w drużynie juz nie
...Ignorance is bliss...
egze
egze
  2 kwietnia 2010
RexMundi
RexMundi: wątpię :) w pojedynkę błyszczą w drużynie juz nie


Trzymam się zasady, iż poza Europą nie zwyciężają zespoły z naszego kontynentu. Brazylijczycy mają zbyt trudną drabinkę turniejową, zespoły z Afryki pewnie prędzej czy później się wykruszą, Amerykanie jeszcze nie są przygotowani na zdobycie Mistrzostwa Świata. Za to Argentyńczycy z Leo Messim nie dość, że mają w miarę łatwą drabinkę, to jeszcze wiele osób ich lekceważy.
Kombatant
Kombatant
  2 kwietnia 2010
egze
egze: Argentyńczycy z Leo Messim

Tylko że Leo Messi w reprezentacji to zupełnie inny piłkarz niz ten z Barcelony.
Nie przykłada się tak i nie gra tak olsniewajaco jak w ekipie mistrza Hiszpanii...
Wcale się nie zdziwie jak nic ciekawego nie pokaże.

Moze ciut racji jest w tym, ze gdy Messi nie ma za plecami takich wirtuozów jak Xavi i Iniesta to już tak nie błyszczy...
egze
egze
  2 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko że Leo Messi w reprezentacji to zupełnie inny piłkarz niz ten z Barcelony. Nie przykłada się tak i nie gra tak olsniewajaco jak w ekipie mistrza Hiszpanii... Wcale się nie zdziwie jak nic ciekawego nie pokaże.


tyle, że Messi nigdy nie był w tak wielkiej formie, tyle, że mistrzostwa świata to mistrzostwa świata. Jedyna taka impreza. To, że Messi nie błyszczał w meczach rozgrywanych w Ameryce Południowej, po tym jak musiał przelecieć pół świata, nie znaczy, że nie da sobie rady w RPA :)
Kombatant
Kombatant
  2 kwietnia 2010
egze
egze: tyle, że Messi nigdy nie był w tak wielkiej formie, tyle, że mistrzostwa świata to mistrzostwa świata. Jedyna taka impreza. To, że Messi nie błyszczał w meczach rozgrywanych w Ameryce Południowej, po tym jak musiał przelecieć pół świata, nie znaczy, że nie da sobie rady w RPA :)

Może też nie beda to dla niego sprzyjące warunki plus dojdzie zmeczenie sezonem
I takiej pomocy jak w Barcie to ciezko szukac gdzieś indziej... (zaznaczam ze nie jestem kibicem Barcelony, a obiektywnie pisze).
Czas pokaże, ja sceptycznie jetem nastawiony.
egze
egze
  3 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Może też nie beda to dla niego sprzyjące warunki plus dojdzie zmeczenie sezonem I takiej pomocy jak w Barcie to ciezko szukac gdzieś indziej... (zaznaczam ze nie jestem kibicem Barcelony, a obiektywnie pisze). Czas pokaże, ja sceptycznie jetem nastawiony.


4 lata temu stawiałem przed turniejem na Francuzów, też wszyscy się wtedy pukali w czoło i byli sceptycznie nastawieni, a trójkolorowi niemal nie wygrali tego turnieju...
Mam nadzieję, że i tym razem intuicja mnie nie zawiedzie i Argentyna dojdzie wysoko.
DarekLosu
DarekLosu
  3 kwietnia 2010
RexMundi
RexMundi: Których piłkarzy koniecznie chcecie zobaczyć na Mundialu ?

Ronaldo(tego prawdziwego), Alexa Del Piero i Sebastiana Giovinco.
Niestety chyba żadnego z nich nie zobaczę:and:.

RexMundi
RexMundi: O którego najbardziej się "boicie" ?

Każdy potencjalny uczestnik mundialu jest zagrożony, dopóki nie wystartują Mistrzostwa. Nagła kontuzja i po sprawie, tak jak w przypadku Beckhama.

RexMundi
RexMundi: Co waszym zdaniem jest ważniejsze - impreza raz na 4 lata (być może jedyna szansa na wystąpienie) czy ligowe zwycięstwo ( z szansami co rok) ? Czy "gwiazdy" powinny odpuścić ? - trenerzy dać odpocząć ? - czy jako zawodowi gracze w klubie wykonywać swoja prace na 200 % ?


Odwieczny dylemat pomiędzy klubem, a reprezentacją. W tym pierwszym zarabia się na co-dzień, a reprezentacja to honor reprezentowania swojej ojczyzny. Moim zdaniem reprezentacja jest ważniejsza, ale profesjonaliści na pewno nie odpuszczają w żadnym meczu. Przykład Fabregasa w meczu z Barcą idealnie to pokazał. Ryzykował pogłębienie się kontuzji, ale mimo to dograł do końca.

RexMundi
RexMundi: Jacy zawodnicy mogą skorzystać na urazach kolegów z drużyny ? - Kogo Ty byś chciał zobaczyć ?

Tych co pisałem wyżej, ale nie chciałbym żeby pojechały na Mundial z powodu kontuzji innych, ale i tak są małe szansę na to. Chyba, tylko jakaś plaga kontuzji mogłaby spowodować żeby ta 3 pojechała na Mundial. Chociaż ja dalej w to wierze.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  3 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ronaldo(tego prawdziwego), Alexa Del Piero

stare pierniki

Konto usunięte
Konto usunięte: Przykład Fabregasa w meczu z Barcą idealnie to pokazał. Ryzykował pogłębienie się kontuzji, ale mimo to dograł do końca.

nom a teraz nie wiadomo chyba czy się wyleczy do mundialu

Konto usunięte
Konto usunięte: Odwieczny dylemat pomiędzy klubem, a reprezentacją.

eliminacje czy towarzyskie jestem wstanie zrozumieć że się odpuszcza na rzecz klubu ale mundial czy inny kontynentalny turniej już nie
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.