RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 kwietnia 2010 (pierwszy post)
Witam

Tak już przymierzałem się kilka razy do tego tematu i w końcu postanowiłem go napisać.

Jak wszyscy sympatycy piłki nożnej wiedzą niebawem rozpoczyna się piłkarskie święto
Mistrzostwa Świata, które są chyba jedna z najbardziej upragnionych imprez każdego piłkarza.
Zagrają tam obecnie najlepsze teamy świata oraz najlepsi piłkarze reprezentujący swój kraj, a co z tym idzie światowe gwiazdy i idole milionów kibiców.
I jak to bywa przed takimi imprezami każdy tylko trzyma kciuki za nich by nie złapali niepotrzebnej kontuzji.




więc taka mała seria pytań :
( pomijając fakt iż jeszcze nie przedstawiono składów )

- Których piłkarzy koniecznie chcecie zobaczyć na Mundialu ?
- O którego najbardziej się "boicie" ?
- Co waszym zdaniem jest ważniejsze - impreza raz na 4 lata (być może jedyna szansa na wystąpienie)
czy ligowe zwycięstwo ( z szansami co rok) ?
Czy "gwiazdy" powinny odpuścić ? - trenerzy dać odpocząć ? - czy jako zawodowi gracze w klubie wykonywać swoja prace na 200 % ?


JEDNAKŻE...


...dla jednych kontuzja jest wielkim nieszczęściem dla drugich staje się życiowa szansą



( jak w poprzednich pytaniach - pomijając brak składów)

wiadomo że na Mundial nie wyjedzie 10 napastników czy bramkarzy i wielu dobrych graczy obejdzie sie smakiem mundialowej murawy
ale jednak gdzies w tych modłach ubłagali dla siebie szanse ...

- Jacy zawodnicy mogą skorzystać na urazach kolegów z drużyny ?
- Kogo Ty byś chciał zobaczyć ?


Zapraszam do dyskusji :)

Pozdro
...Ignorance is bliss...
egze
egze
  1 czerwca 2010
RexMundi
RexMundi: jak dla mnie to jest niespodzianka


no właśnie Heskey wbił się w miejsce Walcotta czy Benta, który rozegrał sezon życia. Heskey to zawodnik, który w tym sezonie zagrał bodajże 3 spotkania w PL w pełnym wymiarze czasowym. Ale widać Capello na siłę szuka silnego rezerwowego napastnika.
Interesującym zawodnikiem na tej pozycji byłby też pewnie Bobby Zamora z Fulham, który tak świetnie występował w LE, ale on ma problemy z kontuzją.

RexMundi
RexMundi: ale i tak Anglicy przegrają przez bramkarza


ee tam Joe Hart to jeden z 4-5 najlepszych bramkarzy PL, wyraźnie ustępuje tylko Reinie czy Van der Sarowi.
Bardziej bym się martwił o boki obrony. Niby Ashley Cole i Glenn Johnson to solidni zawodnicy, jedni z najlepszych na tych pozycjach na świecie, ale gdyby im się coś stało to nie wiem kto miałby ich zastąpić, bo chyba nie Carra :mrgreen:

LouisVanGaal
LouisVanGaal: Ja czekam na kadrę Niemiec bo nie wiem kogo wytypować na Króla Strzelców... ;/


typuj Podolskiego, zagra na lewej pomocy i rozwali system.
Ewentualnie Klose, który będzie szalał na szpicy.
Gomez i Cacau jako rezerwowi, nie wiem co z Kiesslingiem.
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  1 czerwca 2010
egze
egze: typuj Podolskiego, zagra na lewej pomocy i rozwali system. Ewentualnie Klose, który będzie szalał na szpicy. Gomez i Cacau jako rezerwowi, nie wiem co z Kiesslingiem.

Wahałem się pomiędzy Gomezem a Podolskim i jednak wybrałem Hiszpana bo Polak mnie w tym sezonie nie przekonuje... No ktoś z Bayernu w każdym bądź razie. :ziober2:
egze
egze
  1 czerwca 2010
LouisVanGaal
LouisVanGaal: Wahałem się pomiędzy Gomezem a Podolskim i jednak wybrałem Hiszpana bo Polak mnie w tym sezonie nie przekonuje... No ktoś z Bayernu w każdym bądź razie.


Gomez będzie tylko rezerwowym dla Klose. Wątpliwe więc by strzelił dużo bramek.
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  1 czerwca 2010
egze
egze: Gomez będzie tylko rezerwowym dla Klose. Wątpliwe więc by strzelił dużo bramek.

Nie życzę Mirkowi źle ale zawsze jakaś kontuzja może go złapać... ;>

Holandia opykała Ghanę 4:1 i znowu bez Robbena.
egze
egze
  1 czerwca 2010
LouisVanGaal
LouisVanGaal: Holandia opykała Ghanę 4:1 i znowu bez Robbena.


no Sneijder fajną bramkę strzelił.

z innych boisk:
Australia pokonała Danię 1-0.
Dziwne, drużyny z Antypodów wyjątkowo dobrze spisują się w ostatnim okresie.
Szwajcaria przegrała z Kostaryką 0-1.
Z kolei Portugalia pokonała Kamerun 3-1, chociaż nie wiadomo jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie gdyby nie czerwona kartka dla Samuela Eto'o już w 34 minucie spotkania.

==========================

Kadra reprezentacji Włoch:
Bramkarze: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli), Federico Marchetti (Cagliari);

Obrońcy: Salvatore Bocchetti (Genoa), Leonardo Bonucci (Bari), Fabio Cannavaro (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa), Christian Maggio (Napoli), Gianluca Zambrotta (Milan);

Pomocnicy: Mauro Camoranesi (Juventus), Daniele De Rossi (Roma), Gennaro Gattuso (Milan), Claudio Marchisio (Juventus), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Angelo Palombo (Sampdoria), Simone Pepe (Udinese), Andrea Pirlo (Milan);

Napastnicy: Antonio Di Natale (Udinese), Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo Iaquinta (Juventus), Giampaolo Pazzini (Sampdoria), Fabio Quagliarella (Napoli).

chyba największym zaskoczeniem brak Borriello i Rossiego, ale z któryś napastników Lippi zrezygnować musiał.
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  2 czerwca 2010
egze
egze: Z kolei Portugalia pokonała Kamerun 3-1, chociaż nie wiadomo jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie gdyby nie czerwona kartka dla Samuela Eto'o już w 34 minucie spotkania.

Ponoć Eto'o jakieś fochy ostatnio stroił, że nie pojedzie na Mundial...

egze
egze: no Sneijder fajną bramkę strzelił.

Specjalnie tak strzelił, żeby go do bramki Robbena przeciwko ManU porównywali... :evil:

Ale Robben strzelił idealnie. :zakochany:

egze
egze: chyba największym zaskoczeniem brak Borriello i Rossiego, ale z któryś napastników Lippi zrezygnować musiał.

Pięciu napastników jak na Włochów to i tak duuużo...
Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ej ja to kiedys ogladalem mocny on byl:D

No ja również :D Zanim zacząłem oglądac normalną piłkę to był mój idol :ziober2:

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  2 czerwca 2010

Lucas Barrios - trzeci mecz w reprezentacji Paragwaju i trzecia bramka...

egze
egze
  2 czerwca 2010
LouisVanGaal
LouisVanGaal: Lucas Barrios - trzeci mecz w reprezentacji Paragwaju i trzecia bramka...


Paragwaj będzie jednym z objawień tych mistrzostw :ssh:
Lipek210
Lipek210
  3 czerwca 2010

krotkie wyniki ze sparingow :)

Hiszpania - Korea Południowa 1:0
86'Navas [Hiszpania]

Włochy - Meksyk 1:2
89'Bonucci [Włochy]-17'Vela [Meksyk] 84'Medina [Meksyk]
no to mala niespodzianka :mrgreen:

a teraz smakołyk :lol2:
Niemcy - Bośnia Hercegowina 0:1 [przerwa]
15'Dzeko [Bośnia Hercegowina]

Lipek210
Lipek210
  3 czerwca 2010

Niemcy - Bośnia Hercegowina 3:1
50'Lahm [Niemcy]73' i 77'Schweinsteiger (Rzut karny) [Niemcy]-15'Dzeko [Bośnia Hercegowina]

no wiec sensacji nie było..

egze
egze
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiec sensacji nie było..


żaden wynik nie byłby tutaj sensacją, co najwyżej niespodzianką.
Bośnia i Hercegowina to jedna z najlepszych ekip w Europie w dniu dzisiejszym.

-----
Niemcy pozostają jednym z głównych faworytów turnieju.
Hiszpanie grają marny futbol, Włosi są jeszcze marniejsi.
amen.
WueRZet
WueRZet
  3 czerwca 2010
egze
egze: Hiszpanie grają marny futbol, Włosi są jeszcze marniejsi.

Dlatego wygrają Holendrzy :rock:

Chociaż pewnie jak zwykle, gdy turniej odbywa się poza Europą, tytułu nie zdobędzie europejski team :and:
krzychu7818
krzychu7818
  3 czerwca 2010

brawo Włosi , oby tak na mundialu :rock:

LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego wygrają Holendrzy

I Robben ze złotą piłką! :rock: Byłoby super...

Konto usunięte
Konto usunięte: Niemcy - Bośnia Hercegowina 3:1 50'Lahm [Niemcy]73' i 77'Schweinsteiger (Rzut karny) [Niemcy]-15'Dzeko [Bośnia Hercegowina]

Trzy bramki i wszystkie dziełem rodowitych Niemców... Szok! :D
Sędzia pomógł trochę Bośniakom - z czterech karnych odgwizdał tylko dwa. Niemcy pokazali pazur... Schweinsteiger - choć bramki strzelał z karnych - trzeba przyznać, że jest w życiowej formie. Znowu ponad 120 kontaktów z piłką.

egze
egze: Hiszpanie grają marny futbol, Włosi są jeszcze marniejsi. amen.

A sprawdziłeś chociaż składy w jakich dziś zagrali? :jezyk2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.