Mysterious321
Posty: 23 (po ~299 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Mysterious321
  3 marca 2010 (pierwszy post)

Jak sądzicie, jak potoczą się losy kryształowej kuli po zakończeniu igrzysk w Vancouver? Czy Simon Amman utrzyma wysoką formę i wywalczy kolejne trofeum czy po raz drugi w karierze dokona tego żądny rewanżu Gregor Schlierenzauer? Jak wypadnie Adam Małysz, czy skok formy z Vancouver ma już za sobą czy dostarczy nam jeszcze radości? No i ostatnie pytanie - kto mistrzem świata w lotach rozgrywanych w Planicy? Tutaj faworytem wydaje się być Schliri, ale wiemy jak ten chłopak walczy z presją na dużych imprezach. Ten sezon pozostawia jeszcze wiele znaków zapytania. Będzie ciekawie...

elilamasabachtani
elilamasabachtani
  14 marca 2010

co prawda nie oglądałem konkursu (niestety nie mogłem bo byłem w trasie), ale z tego co czytam na forach (różnych) to dyrekcja konkursu sobie całkowicie w kulki pogrywa ... te "nowe przepisy" dają im furtkę do manipulowania i wypaczania wyników konkursu ... mam nadzieje, że po protestach (zarówno zawodników jak i samych fanów), w przyszłym sezonie odejdą od tych przepisów i ... powrócą do tych starych ...
wiem, że obniżanie belki i rozpoczynanie konkursu od nowa było wnerwiające, ale to co się dzieje dziś wnerwiające jest jeszcze bardziej ;P
ale to tylko moje subiektywne zdanie ...
a może po prostu trzeba Waltera H i Mirana T, zmienić i się wszystko poprawi ? Kto wie ...

egze
egze
  19 marca 2010

No i Adam po pierwszym dniu drugi. Ammann znowu na czele stawki. Wygląda na to, że jutro niewiele się zmieni, choć Małysz ma naprawdę niewielką stratę. Już sam medal byłby niesamowitym osiągnięciem skoczka z Wisły, a jeszcze złoty...

thomas893
thomas893
  19 marca 2010

Nie sądzicie, że Ammann dostaje za wysokie noty? :woot:

koraspl
koraspl
  19 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie sądzicie, że Ammann dostaje za wysokie noty?

Po prostu dobrze markuje telemark.Pamietam czasy gdy Ahonen w tym sie specializowal heh.Malysz laduje prakatycznie czystym telemarkiem i zasluguje na 19.
Mysle jednak ze jezeli Malysz ma wygrac to wygra i noty na ktorych bedzie tracil 0,5 -1,0 pkt za skok nie bede mialy wplywu.Musi po prostu w jednym skoku odskoczyc Ammannowi na 5,6 metrow zadanie trudne lecz do wykonania.Inna sprawa jezeli Malysz rzeczywiscie przegra z Ammannem dajmy na to o 1 pkt.Juz widze co bedzie sie dzialo w Polskich mediach :mrgreen:
Gutek909
Gutek909
  19 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie sądzicie, że Ammann dostaje za wysokie noty?

oczywiście, że tak :P
egze
egze
  19 marca 2010

Ammann pięknie lata i kiepsko ląduje, Adamem trzęsie w locie, ale za to ląduje znacznie lepiej... Sędziowie jednak wolą premiować Simona, zresztą nie mamy na co narzekać, jak Adam był w najlepszej formie to też wszyscy marudzili, że za wysokie noty dostaje.

Freddie2007
Freddie2007
  19 marca 2010

Simon jest najlepszy skacze najdalej i nie ma co tu zwalać na punkty, Adam zawsze narzeka to na warunki,to na wiązania to na noty gdyby skakał kilka metrów dalej od Ammanna nie miał by prawa narzekać:)

Nic i tak nie przebije Chruścickiego "Olli Olli co Cie boli":lol2:

krzychu7818
krzychu7818
  20 marca 2010

jak mnie wkurza kombinowanie z tymi belkami :/ , fajne loty były to musieli popsuć to

WueRZet
WueRZet
  20 marca 2010

Największym beneficjentem obniżenia belki teraz jest Jacobsen :ninja:

Sędziowie to chyba z łapanki byli. Czy skoki 230 metrowe dla dzisiejszych zawodników naprawdę są takie niebezpieczne ? Wątpię.

krzychu7818
krzychu7818
  20 marca 2010

gdyby Ammann skakał z tej belki co Jacobsen to 240m by pękło

Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  20 marca 2010

Malysz nie wygra pokoi bedzie taki pech. Te 6pkt mniej na minusie za wiatr nijak nie rekompensują roznicy np. w 0,6 ms pod narty. Bo gdyby mial to co Amman skoczylby tez ponad220. Ale odechciewa sie ogladać te skoki przez to kombinowanie z belką. Jacobsen skoczyl 230 i pieknie ustal bez zachwiania z telemarkiem to niewiem czego te mmatoły sie boją. Niestety te przepisy niszcza skoki. Uwielbiam te muze ktora leci przy powtorkach taka doniosła:)Juz od wielu lat jest w Planicy

Donald WHO YOU?

Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  20 marca 2010

JEdnak wydaje mi sie, że Małysz lata zdecydowanie za nisko

Donald WHO YOU?

egze
egze
  20 marca 2010

Mówicie, że te przepisy niszczą skoki, a mi się wydaje, że jest zupełnie inaczej, gdyby nie to kombinowanie z belkami, to 230 m nie skoczyłby nikt, a od początku ustawiono by taką belkę jak na końcu miał Ammann, ewentualnie by ją zmniejszano.
Z kolei Małysz i tak byłby puszczony w gorszych warunkach mieszczących się w dozwolonym przedziale i bez rekompensaty przegrał by nawet ze Schlierenzauerem.

Gutek909
Gutek909
  20 marca 2010

Zastanawia mnie czemu Małysza nie puścili w warunkach takich jak miał Gregor czy Simon, tylko w połowie gorszych :|

egze
egze
  20 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawia mnie czemu Małysza nie puścili w warunkach takich jak miał Gregor czy Simon, tylko w połowie gorszych :|


może dlatego, że to nie ludzie odpowiadają za siłę wiatru :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.