smencik
smencik
  25 listopada 2009 (pierwszy post)

29.11.2009 r., 19:00, Camp Nou - Barcelona


FC BARCELONA vs. REAL MADRID C.F.


"Derbi Espanol". "El Clasico". a dla wielu "Derby Europy"... Mecz, który od zawsze wzbudzał wiele emocji. Mecz, z którym wiąże się wiele podtekstów... Historia obu klubów jest długa, podobnie jak historia ich pojedynków, które nie zawsze miały charakter czysto sportowy, ale też polityczno-kulturowy.

Już w najbliższą niedzielę ponad 90 tysięcy osób zasiądzie na krzesełkach stadionu Camp Nou w stolicy Katalonii, by obejrzeć widowisko, obok którego mimo wszystko nie może przejść obojętnie żaden kibic piłki nożnej. Jedne z największych firm piłkarskich na świecie, a na pewno największe w Hiszpanii, odbędą swą 159. potyczkę w Primera Division.

FC Barcelona...
Zdobywca potrójnej korony w sezonie 2008/2009, w tym sezonie już nie gra tak wspaniale, olśniewająco i skutecznie jak w poprzednim, ale nadal jest śmiertelnie groźna. Skład Barcy po zdobyciu potrójnej korony uległ jedynie detalicznym zmianom, ale nie ma się czemu dziwić. Blaugrana na tydzień przed spotkaniem z Los Blancos przeżywała dość niepokojące problemy kadrowe. Z powodu grypy niedostępni byli Marquez, Abidal i Yaya Toure, a kontuzje dolegały golleadorom katalońskiej ekipy - Messiemu i Ibrahimoviciowi, którzy nie wystąpili we wtorkowym meczu z Interem w Lidze Mistrzów. O ile Ibracadabra powinien na Real się wykurować, o tyle występ Leo w Gran Derbi stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jeśli uda mu się wystąpić, to nie będzie z pewnością gotów na pełne 90 minut. Jeśli chodzi o graczy ze świńską grypą, to jedynie Abidal prawdopodobnie będzie do dyspozycji Pepa Guardioli. Tak czy siak, Barca ostatnio pokazała, że nawet w tak dużym osłabieniu na Camp Nou potrafi zwyciężać.

Real Madrid C.F...
Z wielkimi pieniędzmi wydanymi na transfery, z ogromnymi ambicjami, oraz z prawie pełnym składem na mecz z Barceloną. Najważniejszą informacją jest powrót do składu Cristiano Ronaldo, który szybko zaaklimatyzował się w Madrycie i przed kontuzją, był motorem napędowym ekipy "Królewskich". Drugim zawodnikiem na którego liczą w tym spotkaniu madridistas jest Kaka... Niestety w jego przypadku o motorze, a nawet skuterku nie ma mowy. Ricardo nie potrafi się jeszcze wkomponować w Real Madryt, ale sam mówi, że potrzebuje do tego trochę czasu. Widać pewne przebłyski geniuszu tego zawodnika, ale nadal nie jest to Kaka znany z Mediolanu. Real Madryt rozpoczął sezon ligowy najlepiej w swej historii. 28 punktów po 11 kolejkach to historyczny wyczyn. Niby przeważnie nie zachwyca stylem, ale gra skutecznie, co jak na zgranie tej ekipy jest dużym sukcesem. Mecz z Barceloną jednak ma wyjątkowe znaczenie, a jest tak z dwóch powodów...

Odzyskanie honoru po blamażu z zeszłego sezonu, nad którym rozwodzić się nie będę, bo nie chcę... Oraz odzyskanie wiary kibiców po odpadnięciu z Copa del Rey z... trzecioligowcem.

1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?
2. Czego oczekujecie od tego widowiska?
3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?
4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?
5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Proszę o zachowanie kultury.
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  30 listopada 2009

Największa polewkę mam z szukania wymówek przez hala dzieci.

Zwłaszcza jechanie po arbitrze, żenada. Nie umieją przyjąć porażki, pamiętają to co chcą tylko.

Jednak gdy ich Real często wymecza wygrane, wygrywa będąc gorsyzm czy z pomoca sędziów do jest super. Gdy ich Real w 2007r wygrał mistrzostwo gając wiele gorzej od Barcy i kompletnie nie sprawiedliwie remisował z Nia 3-3 na CN to było wszystko ok. W ostatnich latach byloo wiele przykładów tego jak Real grał brzydko, bronił sie, wygrywał niby nie sprawiedliwie grając takim fatalnym stylem ale była mowa, że liczą sie 3pkt i juz.

TO teraz niechaj sie zamkną i przełkną gorycz porażki.

Donald WHO YOU?

WueRZet
WueRZet
  30 listopada 2009

Mecz zawiódł. Barcelona nie grała pressingiem, Real taktycznie grał jakby przyjechał się jedynie bronić. Dobrze ktoś napisał, że taka gra bardziej pasowałaby Odrze Wodzisław niż Realowi. Zupełnym nieporozumieniem było wystawienie Ronaldo i Messiego. Wpływ ze sprzedaży koszulek i transmisji wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. Cieszy zwycięstwo Barcy, ale sam mecz nie był najpiękniejszym widowiskiem tej jesieni.

Predator007TSW
Predator007TSW: Tak robiona druzyna jaka jest Real nigdy takiego stanu nie osiągnie.

Oczywiście Real z początku wieku temu nie przeczy nie ?
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  30 listopada 2009

Kolego, w tamtym Realu nie wymieniano mimo wszystko hurtowo składu w jednym okienku transferowym.

Figo,Zidane, potem juz ROnaldo w stanie agonalnym byli sprowadzani przynajmniej w odstępie czasu jakim był rok. Do tego jako taki szkielet zespołu był i do tego dochodziły gwiazdy.Ale nie hurtem i to było to.

A mimo wsyzstko tamten Real nie wygrał czegoś kosmicznego, za czasów galacticos 1mistrzostwo oraz 1 wygrana w LM. DO tego niesamowicie wymęcozna bo Leverkusen mogło w samym doliczonym czasie gry wpakować Realowi 2gole, Casillas wyczyniał cuda na spółę ze słupkami oraz poprzeczką.

I zauważ przez jaki okres ten Real był na topie. TO była chwilka, była to druzyna zbudowana na 2 sezony.

Donald WHO YOU?

thomas893
thomas893
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Że co? Chyba oglądaliśmy inne spotkanie Tomaszu...

Już bardziej mi się gra Kaki podobała ;P Ale sprzeczać specjalnie się nie będę, bo oglądałem w necie na chińczykach i super jakości nie miałem xD Więc może Kake z Ronaldo myliłem :woot: :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wg mnie mecz powinien skończyć się bramkowym remisem

:nie: grając przez 30 min z przewagą Real nie potrafił strzelić, więc remis się nie należał ;P A Pellegrini to fajny chłop jest... taki śmieszny ;D
smencik
smencik
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: grając przez 30 min z przewagą Real nie potrafił strzelić, więc remis się nie należał ;P

Nie strzelił, bo Puziol blokował włosami wszystko :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Już bardziej mi się gra Kaki podobała ;P


Ale Kaka też nareszcie grał tak jak od niego się wymaga. Nie wiem, czemu Pellegrini nie ściągnął Marcelo, bo grał piach straszny...
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie strzelił, bo Puziol blokował włosami wszystko

Trooche szacunku do Tarzana prosze, Real nie ma takiego gracza i dlugo miec nie bedzie. Gracza, który potrafi grac z kontujzja mecz i takiego, który włozygłowe tam gdzie inny nogi nie włoży

Donald WHO YOU?

thomas893
thomas893
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie strzelił, bo Puziol blokował włosami wszystko

Pięknie grał :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, czemu Pellegrini nie ściągnął Marcelo, bo grał piach straszny...

Marcelo fajnie strzelał :pavarotti:

Aż jestem ciekaw następnych GD ;D Powinien to być jeszcze lepszy mecz :D
Gutek909
Gutek909
  30 listopada 2009
Predator007TSW
Predator007TSW: Tak robiona druzyna jaka jest Real nigdy takiego stanu nie osiągnie.

śmieszą mnie Twoje wypowiedzi.. Myślisz, że drużyna, która jest ze sobą 3 miesiące od razu zacznie pięknie grać w każdym meczu ? do tego potrzeba czasu.. Sam widzisz ile czasu się Barca zgrywała, kto w ostatnim czasie dołączył do pierwszej 11 ? Ibra no i kto jeszcze ? nikt.. Chyba, że się mylę to mnie poprawcie.. Jeśli Real się zgra, to nikt ich nie powstrzyma, nawet Barcelona..
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  30 listopada 2009

A mnie śmieszą twoje wypowiedzi.

Jestes kolejnym, który gada to samo blablabla, że jak się zgrają to nikt ich nie powstrzyma. PO pierwsze to zobaczymy czy oni wogóle w podbnym stanie kadrowym dojadą do tego "zgrania". Czy znowu braknie sukcesów i bedzie wywalenie ze 2-3 graczy i sprowadzenie kolejnych gwiazdeczek.

Do tego moim zdaniem tej druzynie bedzie strasznie ciezko osiągnac harmoniee, ducha oraz to faktyczne zgranie na pamiec takie jakie jest w Blaugrana człowieku.

Barcelona wypracowała takie zgranie jakiego nikt na swiecie nie ma. Ponieewaz ma idealnie dobranych graczy, ze względu na narodowość oraz charakter.

W Realu masz totalny zlepek graczy z róznych narodowości, nie identyfikujących sie z klubem, którzy maja naprawde rozne charaktery i profil. Także przestan gadac o tym zgraniu bo przyjdzie marzec i dalej bedzie spiewka, że sie nie zgrali.

Donald WHO YOU?

Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  30 listopada 2009

Barca ma fantastycznie wyprofilowaną druzynę.

Połączenie duzej liczby wychowanków, z których duza czesc jest juz na najwyzszym poziomie, graja ze soba długo , oraz są z klubem mocno zwiazani. Do tego paru obcokrajowców którzy nadają tego "demona" druzynie jak Alves,Zlatan czy Toure. Jest w zasadzie jedna gwiazda, no może dwie. W zasadzie mozna powiedziec, ze reszta tacy jak Xavi czy Iniesta tez sa gwiazdami i graczami dla mnie wazniejszymi ale to nie sa medialni pupilkowie. Dlatego jest to drużyna wyjatkowa i Real nie ma szans z taką kadrą w osiągnieciu nawet zbliżonego poziomu zgrania oraz atmosfery.

Donald WHO YOU?

Mll
Mll
  30 listopada 2009

Barca Pany i już!
wygrali i to się liczy jakby Messi i Ibra nie był po kontuzji tylko w b. dobrej formie to by ich rozjechali równo i nie było by że boli :) i jak dla mnie real to jest zbieranina bydła ;] a tak na serio to zawsze psują zawodników i nie umieją wykorzystać potencjału zawodnika ile to już zawodników tam się zepsuło dobrych mało, który jest dobrze pokierowany zawodnik w tym zespole. pozdr

Gutek909
Gutek909
  30 listopada 2009
Predator007TSW
Predator007TSW:


nie ma sensu z Tobą gadać, zauważyło to już paru użytkowników, tych wszystkich wypocin nie chcę mi się czytać..
wielka Barcelona wygrywa ' tylko ' 1-0 u siebie z Realem, który ma w połowie nowy skład, wczorajszy mecz i postawa Realu mnie napawa optymizmem i śmiem twierdzić, że już w tym sezonie Barca przegra z Realem walkę o trofeum w lidze hiszpańskiej.
:fakju:
Gutek909
Gutek909
  30 listopada 2009
Mll
Mll: real

nazwy klubu piszemy z dużej litery
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Predator007TSW: nie ma sensu z Tobą gadać, zauważyło to już paru użytkowników, tych wszystkich wypocin nie chcę mi się czytać.. wielka Barcelona wygrywa ' tylko ' 1-0 u siebie z Realem, który ma w połowie nowy skład, wczorajszy mecz i postawa Realu mnie napawa optymizmem i śmiem twierdzić, że już w tym sezonie Barca przegra z Realem walkę o trofeum w lidze hiszpańskiej.

Te 2 paluszki wsadzisz sobie do pupki w marcu po 1/8 a potem w maju żeby powstrzymać sraczke powstalą w wyniku rozgoryczenia;D

Donald WHO YOU?

Gutek909
Gutek909
  30 listopada 2009
Predator007TSW
Predator007TSW: Te 2 paluszki wsadzisz sobie do pupki w marcu po 1/8 a potem w maju żeby powstrzymać sraczke powstalą w wyniku rozgoryczenia;D

gadaj zdrów :]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.