smencik
smencik
  25 listopada 2009 (pierwszy post)

29.11.2009 r., 19:00, Camp Nou - Barcelona


FC BARCELONA vs. REAL MADRID C.F.


"Derbi Espanol". "El Clasico". a dla wielu "Derby Europy"... Mecz, który od zawsze wzbudzał wiele emocji. Mecz, z którym wiąże się wiele podtekstów... Historia obu klubów jest długa, podobnie jak historia ich pojedynków, które nie zawsze miały charakter czysto sportowy, ale też polityczno-kulturowy.

Już w najbliższą niedzielę ponad 90 tysięcy osób zasiądzie na krzesełkach stadionu Camp Nou w stolicy Katalonii, by obejrzeć widowisko, obok którego mimo wszystko nie może przejść obojętnie żaden kibic piłki nożnej. Jedne z największych firm piłkarskich na świecie, a na pewno największe w Hiszpanii, odbędą swą 159. potyczkę w Primera Division.

FC Barcelona...
Zdobywca potrójnej korony w sezonie 2008/2009, w tym sezonie już nie gra tak wspaniale, olśniewająco i skutecznie jak w poprzednim, ale nadal jest śmiertelnie groźna. Skład Barcy po zdobyciu potrójnej korony uległ jedynie detalicznym zmianom, ale nie ma się czemu dziwić. Blaugrana na tydzień przed spotkaniem z Los Blancos przeżywała dość niepokojące problemy kadrowe. Z powodu grypy niedostępni byli Marquez, Abidal i Yaya Toure, a kontuzje dolegały golleadorom katalońskiej ekipy - Messiemu i Ibrahimoviciowi, którzy nie wystąpili we wtorkowym meczu z Interem w Lidze Mistrzów. O ile Ibracadabra powinien na Real się wykurować, o tyle występ Leo w Gran Derbi stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jeśli uda mu się wystąpić, to nie będzie z pewnością gotów na pełne 90 minut. Jeśli chodzi o graczy ze świńską grypą, to jedynie Abidal prawdopodobnie będzie do dyspozycji Pepa Guardioli. Tak czy siak, Barca ostatnio pokazała, że nawet w tak dużym osłabieniu na Camp Nou potrafi zwyciężać.

Real Madrid C.F...
Z wielkimi pieniędzmi wydanymi na transfery, z ogromnymi ambicjami, oraz z prawie pełnym składem na mecz z Barceloną. Najważniejszą informacją jest powrót do składu Cristiano Ronaldo, który szybko zaaklimatyzował się w Madrycie i przed kontuzją, był motorem napędowym ekipy "Królewskich". Drugim zawodnikiem na którego liczą w tym spotkaniu madridistas jest Kaka... Niestety w jego przypadku o motorze, a nawet skuterku nie ma mowy. Ricardo nie potrafi się jeszcze wkomponować w Real Madryt, ale sam mówi, że potrzebuje do tego trochę czasu. Widać pewne przebłyski geniuszu tego zawodnika, ale nadal nie jest to Kaka znany z Mediolanu. Real Madryt rozpoczął sezon ligowy najlepiej w swej historii. 28 punktów po 11 kolejkach to historyczny wyczyn. Niby przeważnie nie zachwyca stylem, ale gra skutecznie, co jak na zgranie tej ekipy jest dużym sukcesem. Mecz z Barceloną jednak ma wyjątkowe znaczenie, a jest tak z dwóch powodów...

Odzyskanie honoru po blamażu z zeszłego sezonu, nad którym rozwodzić się nie będę, bo nie chcę... Oraz odzyskanie wiary kibiców po odpadnięciu z Copa del Rey z... trzecioligowcem.

1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?
2. Czego oczekujecie od tego widowiska?
3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?
4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?
5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Proszę o zachowanie kultury.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Nie bede bo obie druzyny sa mi calkowicie obojetne...

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Stawiam 2:1 lub 3:1 dla Barcy

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Milanu z Interem, Milanu z Juventusem

:mrgreen:
Canas7
Posty: 1787 (po ~147 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Canas7
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Niestety nie, akurat przytrafił mi się taki traf że w czasie meczu będę siedział w robocie.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

Biorąc pod uwagę punkt pierwszy jest mi to obojętne czy będzie to super czy też kiepskie widowisko ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Typuje wynik meczu 1:1, choć lekkim faworytem wydaje się być Barcelona.
Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Mecz tych drużyn jest dla mnie numerem jeden jeżeli chodzi o emocje...oczywiście jeżeli tylko mogę go obejrzeć ;)
tibauld
tibauld
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Raczej nie będę miał na to czasu z powodu weekendowych planów ;) Ale skrót jakiś sobie potem obejrzę

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Tego na razie nie wie nikt ;) Ja tam obstawiam, że wygra Real 2:1

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Tylko przy meczach reprezentacji Francji, w ważnych spotkaniach chodzą mi nerwowo nogi :tak:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

postaram sie obejrzeć
na pewno zobaczę pierwszą połowę a później... później będę walczył z matką i siostrą które zapewne będą chciały obejrzeć finał Tańca z Gwiazdami :zonk:

strasznie niefortunna pora na taki mecz

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

widowiska

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

po zaciętym pojedynku 2:3 dla Realu :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

na plus - Iker Casillas - wybroni masę strzałów
na minus - Thierry Henry - za ostatnie wydarzenia plus.. fakt iż się za gotuję być może czerwona karta lub nie wykorzystana decydująca o losach spotkania "setka" :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

kluby polskie - klub zagraniczny ( puchary) :tak:
np. dawne mecze Wisły - ( Parma , Schalke 04 , Lazio ) , Groclin - Manchester City , czy niedawne boję Lecha
nie wspominając już o czasach Widzewa i Legii w CL
...Ignorance is bliss...
tibauld
tibauld
  26 listopada 2009
RexMundi
RexMundi: na pewno zobaczę pierwszą połowę a później... później będę walczył z matką i siostrą które zapewne będą chciały obejrzeć finał Tańca z Gwiazdami strasznie niefortunna pora na taki mecz

:lol:
stolar
stolar
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Jasne ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

Efektownej gry. Nie liczę już raczej na powtórkę z zeszłego sezonu, bo Real troszkę się poprawił chyba, i nie gra już tak bezmyślnie :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim wynikiem zakończy się mecz?

2:0 dla Barcy
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Dominować będzie pewnie Messi i Ibra, co do dalszej części pytania, trudno powiedzieć...
Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Milan - Inter, United - Liverpool
seweryn1908
Posty: 467 (po ~214 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 12
seweryn1908
  26 listopada 2009

Real-Braca 5:2

mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

Dobrej gry z obu stron. Kilku bramek i przebłysku, któregoś z graczy

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Real 3:4 Barca

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Gwiazdą- Kaka, zerem- Valdes pewno...

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Juventus-Inter, Juventus-Milan, Juventus-Torino
WueRZet
WueRZet
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Postaram się

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

Że obejrzę najlepsze spotkanie tej jesieni.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Nie obrażę się jeśli będzie powtórka ostatniego wyniku :ziober2: A tak serio to przeczuwam, że będzie 2:1 dla Barcelony.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Na gwizdy...strzelec honorowej bramki dla Realu :) Byleby nie sędzia.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Lech Poznań kontra reszta świata :ninja:
DziQ
DziQ
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?


Tak będę oglądać to jak dobra premiera filmowego hitu :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?


Dużo bramek, ładnej gry ogólnie dobrego widowiska jakie było ostatnio 2-6 :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?


Typuje tutaj remis 2-2 bądź 3-3

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?


Zobaczymy :P

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?


Lech - Legia
Wisła - Legia

Konto usunięte
Konto usunięte: Proszę o zachowanie kultury.


:mrgreen:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy będziecie oglądać to spotkanie?


nie będę, w niedzielę mam zamiar błogo odpoczywać do godziny 19.45, a potem mam parę obowiązków natury piłkarskiej, dlatego na obejrzenie meczu nie mogę sobie pozwolić, a i też chyba za bardzo nie chcę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czego oczekujecie od tego widowiska?


żeby tak sobie Cristiano nogi połamał :swir:
żartuję oczywiście :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim wynikiem zakończy się mecz?


moim zdaniem Barcelona odniesie przekonywające zwycięstwo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?


to będzie mecz Thierry'ego Henry'ego... na gwizdy pewnie zasłuży kilku zawodników Realu

Konto usunięte
Konto usunięte: Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?


Na pierwszym miejscu lokalne derby pomiędzy moim Rozwojem, a Błękitnymi.
Na pewno mecze Górnika z Ruchem czy Legią.
Liverpool kontra Manchester United to największy klasyk w Europie dla mnie.
LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  26 listopada 2009

Na lekcji pani nauczycielka pyta się dzieci, gdzie pracują ich rodzicie. Laura mówi:
- Mój tatuś jest lekarzem.
Sergio:
- A moja mama prowadzi sklep obuwniczy.
Pani w końcu pyta się Jordiego:
- Jordi? A gdzie twój tata pracuje? - Jordi po chwili namysłu odpowiedział:
- Mój tata jest męską prostytutką i jest kelnerem w barze dla homoseksualistów...
Po lekcjach pani rozmawia z Jordim:
- Czemu tak powiedziałeś o swoim tacie? Przecież on jest piłkarzem Barcelony.
- Wiem, ale wstydziłem się przyznać.

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na lekcji pani nauczycielka pyta się dzieci, gdzie pracują ich rodzicie. Laura mówi: - Mój tatuś jest lekarzem. Sergio: - A moja mama prowadzi sklep obuwniczy. Pani w końcu pyta się Jordiego: - Jordi? A gdzie twój tata pracuje? - Jordi po chwili namysłu odpowiedział: - Mój tata jest męską prostytutką i jest kelnerem w barze dla homoseksualistów... Po lekcjach pani rozmawia z Jordim: - Czemu tak powiedziałeś o swoim tacie? Przecież on jest piłkarzem Barcelony. - Wiem, ale wstydziłem się przyznać.


czyżby chodziło o Jordiego Cruijffa :D
krzychu7818
krzychu7818
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na lekcji pani nauczycielka pyta się dzieci, gdzie pracują ich rodzicie. Laura mówi: - Mój tatuś jest lekarzem. Sergio: - A moja mama prowadzi sklep obuwniczy. Pani w końcu pyta się Jordiego: - Jordi? A gdzie twój tata pracuje? - Jordi po chwili namysłu odpowiedział: - Mój tata jest męską prostytutką i jest kelnerem w barze dla homoseksualistów... Po lekcjach pani rozmawia z Jordim: - Czemu tak powiedziałeś o swoim tacie? Przecież on jest piłkarzem Barcelony. - Wiem, ale wstydziłem się przyznać.


ten dowcip jest starszy niż świat i można go ułożyc pod wszystko co komu pasuje :ziew:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.