smencik
smencik
  25 listopada 2009 (pierwszy post)

29.11.2009 r., 19:00, Camp Nou - Barcelona


FC BARCELONA vs. REAL MADRID C.F.


"Derbi Espanol". "El Clasico". a dla wielu "Derby Europy"... Mecz, który od zawsze wzbudzał wiele emocji. Mecz, z którym wiąże się wiele podtekstów... Historia obu klubów jest długa, podobnie jak historia ich pojedynków, które nie zawsze miały charakter czysto sportowy, ale też polityczno-kulturowy.

Już w najbliższą niedzielę ponad 90 tysięcy osób zasiądzie na krzesełkach stadionu Camp Nou w stolicy Katalonii, by obejrzeć widowisko, obok którego mimo wszystko nie może przejść obojętnie żaden kibic piłki nożnej. Jedne z największych firm piłkarskich na świecie, a na pewno największe w Hiszpanii, odbędą swą 159. potyczkę w Primera Division.

FC Barcelona...
Zdobywca potrójnej korony w sezonie 2008/2009, w tym sezonie już nie gra tak wspaniale, olśniewająco i skutecznie jak w poprzednim, ale nadal jest śmiertelnie groźna. Skład Barcy po zdobyciu potrójnej korony uległ jedynie detalicznym zmianom, ale nie ma się czemu dziwić. Blaugrana na tydzień przed spotkaniem z Los Blancos przeżywała dość niepokojące problemy kadrowe. Z powodu grypy niedostępni byli Marquez, Abidal i Yaya Toure, a kontuzje dolegały golleadorom katalońskiej ekipy - Messiemu i Ibrahimoviciowi, którzy nie wystąpili we wtorkowym meczu z Interem w Lidze Mistrzów. O ile Ibracadabra powinien na Real się wykurować, o tyle występ Leo w Gran Derbi stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jeśli uda mu się wystąpić, to nie będzie z pewnością gotów na pełne 90 minut. Jeśli chodzi o graczy ze świńską grypą, to jedynie Abidal prawdopodobnie będzie do dyspozycji Pepa Guardioli. Tak czy siak, Barca ostatnio pokazała, że nawet w tak dużym osłabieniu na Camp Nou potrafi zwyciężać.

Real Madrid C.F...
Z wielkimi pieniędzmi wydanymi na transfery, z ogromnymi ambicjami, oraz z prawie pełnym składem na mecz z Barceloną. Najważniejszą informacją jest powrót do składu Cristiano Ronaldo, który szybko zaaklimatyzował się w Madrycie i przed kontuzją, był motorem napędowym ekipy "Królewskich". Drugim zawodnikiem na którego liczą w tym spotkaniu madridistas jest Kaka... Niestety w jego przypadku o motorze, a nawet skuterku nie ma mowy. Ricardo nie potrafi się jeszcze wkomponować w Real Madryt, ale sam mówi, że potrzebuje do tego trochę czasu. Widać pewne przebłyski geniuszu tego zawodnika, ale nadal nie jest to Kaka znany z Mediolanu. Real Madryt rozpoczął sezon ligowy najlepiej w swej historii. 28 punktów po 11 kolejkach to historyczny wyczyn. Niby przeważnie nie zachwyca stylem, ale gra skutecznie, co jak na zgranie tej ekipy jest dużym sukcesem. Mecz z Barceloną jednak ma wyjątkowe znaczenie, a jest tak z dwóch powodów...

Odzyskanie honoru po blamażu z zeszłego sezonu, nad którym rozwodzić się nie będę, bo nie chcę... Oraz odzyskanie wiary kibiców po odpadnięciu z Copa del Rey z... trzecioligowcem.

1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?
2. Czego oczekujecie od tego widowiska?
3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?
4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?
5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Proszę o zachowanie kultury.
DziQ
DziQ
  26 listopada 2009

Ja słyszałem podobny dowcip ale w kierunku do Ruchu Chorzów :D

krzychu7818
krzychu7818
  26 listopada 2009

ja słyszałem w kilkudziesięciu wersjach a w oryginale to było chyba Jasiu syn polityka

LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ten dowcip jest starszy niż świat i można go ułożyc pod wszystko co komu pasuje

I o to chodzi :rock:
Gutek909
Gutek909
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy będziecie oglądać to spotkanie?

oczywiście i to z kibicami Barcelony jak i Realu :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czego oczekujecie od tego widowiska?

zmazania plamy z przed roku :and: mecz może mnie nawet rozczarować, ale jeśli Real wygra, to będę bardzo zadowolony :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim wynikiem zakończy się mecz?

może paść każdy wynik, ale obstawiam 1-3 dla Blancos :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Nie zawiedzie Casillas, może wreszcie błyśnie Kaka, może Benzema pokaże klasę, liczę bardzo na Igłę i oczywiście na Ronaldo..
A na gwizdy kibiców pewnie i tak zasłuży sędzia :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Lech - Legia i właśnie ten mecz, który odbędzie się w niedzielę, obok reszty meczy przechodzę dość obojętnie..
PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  26 listopada 2009

po tym co pokazal Real stawiam 3:1 na Barce.
obejrze jak bedzie dostepny w necie

OlsenDarek
OlsenDarek
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Raczej nie, ale na pewno obejrzę obszerne skróty.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czego oczekujecie od tego widowiska?

Wielu bramek czyli to co oczekuje w każdy meczu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Pewna wygrana Barcelony.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Cała drużyna Barcy w równym stopniu będzie jasną stroną meczu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Czarni Braszowice - Piasek Potworów :) A także Juve-Inter, kiedyś Legia-Widzew.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nadal nie jest to Kaka znany z Mediolanu.


bedzie z nim jak z Szewczenko w Chelsea :kv3:
Mll
Mll
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

no pewnie ;] hehe :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

kontrole i panowanie na boisku przez Barcelonę ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

wygrana Barcy 4:1

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

na pewno jakiś zawodnik Barcelony może iniesta? jak zagra od pierwszych minut Messi albo Ibra to może któryś z nich a z Realu najlepszy to może być alonso albo higuain.
Na gwizdy może zasłużyć Ronaldo ;] a z Barcy może jakiś obrońca typu Abidal, Maxwell ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Barca vs Real, największe
Lyon vs Marsylia
Wisła Kraków vs Cracovia
Wisła Kraków vs Legia Warszawa
Man Unite vs Man City
dużo tego :D
thomas893
thomas893
  26 listopada 2009

@smencik:
Jakiż piękny temat :zakochany:

Btw. kto zakładał ostatnio temat o GD? :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli chodzi o graczy ze świńską grypą, to jedynie Abidal prawdopodobnie będzie do dyspozycji Pepa Guardioli.

Toure wrócił do treningów :ssh:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Jeśli nic się w planach nie zmieni i net będzie śmigał bezproblemowo, to tak :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

Pięknego meczu, w którym padnie wiele bramek dla Barcelony :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Nie typuję tego meczu... może paść każdy wynik ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Najjaśniejszą - Xavi/Iniesta, gwizdy dla graczy RM :tak: :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Proszę o zachowanie kultury.

Boti, boti, boti, Madridista qui no boti :nutki: :ziober2:
:P
Gutek909
Gutek909
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kto zakładał ostatnio temat o GD?

rok temu ja zakładałem bodajże :mrgreen: a co ? :P
thomas893
thomas893
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rok temu ja zakładałem bodajże a co ? :P

Szczęście przyniosłeś :mrgreen:

Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie :P
Gutek909
Gutek909
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie :P

jakby nie patrzeć teraz temat założył także kibic Realu :P ale nie sądzę żeby w tym roku Wam to szczęście przyniosło :P
smencik
smencik
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakiż piękny temat

Aj tam przesadzasz :jezyk2:

Taka może trochę abstrakcja, ale Karim Benzema pokonał Xavi'ego 3:0 w wirtualnych Gran Derbi w FIFA 10 :mrgreen:
Mll
Mll
  26 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Karim Benzema

koleżanka to chyba lubi tego benzeme :P
ja ze swojego zdania mogę dodać taka ciekawostkę że mi się bardziej z Francuzików młodszych bardziej podoba pod względem talentu piłkarskiego Nasri chociaż a Arsenalu, pełni talentu nie pokazuje :P
smencik
smencik
  27 listopada 2009
Mll
Mll: koleżanka

pozdro & poćwicz.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.