smencik
smencik
  25 listopada 2009 (pierwszy post)

29.11.2009 r., 19:00, Camp Nou - Barcelona


FC BARCELONA vs. REAL MADRID C.F.


"Derbi Espanol". "El Clasico". a dla wielu "Derby Europy"... Mecz, który od zawsze wzbudzał wiele emocji. Mecz, z którym wiąże się wiele podtekstów... Historia obu klubów jest długa, podobnie jak historia ich pojedynków, które nie zawsze miały charakter czysto sportowy, ale też polityczno-kulturowy.

Już w najbliższą niedzielę ponad 90 tysięcy osób zasiądzie na krzesełkach stadionu Camp Nou w stolicy Katalonii, by obejrzeć widowisko, obok którego mimo wszystko nie może przejść obojętnie żaden kibic piłki nożnej. Jedne z największych firm piłkarskich na świecie, a na pewno największe w Hiszpanii, odbędą swą 159. potyczkę w Primera Division.

FC Barcelona...
Zdobywca potrójnej korony w sezonie 2008/2009, w tym sezonie już nie gra tak wspaniale, olśniewająco i skutecznie jak w poprzednim, ale nadal jest śmiertelnie groźna. Skład Barcy po zdobyciu potrójnej korony uległ jedynie detalicznym zmianom, ale nie ma się czemu dziwić. Blaugrana na tydzień przed spotkaniem z Los Blancos przeżywała dość niepokojące problemy kadrowe. Z powodu grypy niedostępni byli Marquez, Abidal i Yaya Toure, a kontuzje dolegały golleadorom katalońskiej ekipy - Messiemu i Ibrahimoviciowi, którzy nie wystąpili we wtorkowym meczu z Interem w Lidze Mistrzów. O ile Ibracadabra powinien na Real się wykurować, o tyle występ Leo w Gran Derbi stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jeśli uda mu się wystąpić, to nie będzie z pewnością gotów na pełne 90 minut. Jeśli chodzi o graczy ze świńską grypą, to jedynie Abidal prawdopodobnie będzie do dyspozycji Pepa Guardioli. Tak czy siak, Barca ostatnio pokazała, że nawet w tak dużym osłabieniu na Camp Nou potrafi zwyciężać.

Real Madrid C.F...
Z wielkimi pieniędzmi wydanymi na transfery, z ogromnymi ambicjami, oraz z prawie pełnym składem na mecz z Barceloną. Najważniejszą informacją jest powrót do składu Cristiano Ronaldo, który szybko zaaklimatyzował się w Madrycie i przed kontuzją, był motorem napędowym ekipy "Królewskich". Drugim zawodnikiem na którego liczą w tym spotkaniu madridistas jest Kaka... Niestety w jego przypadku o motorze, a nawet skuterku nie ma mowy. Ricardo nie potrafi się jeszcze wkomponować w Real Madryt, ale sam mówi, że potrzebuje do tego trochę czasu. Widać pewne przebłyski geniuszu tego zawodnika, ale nadal nie jest to Kaka znany z Mediolanu. Real Madryt rozpoczął sezon ligowy najlepiej w swej historii. 28 punktów po 11 kolejkach to historyczny wyczyn. Niby przeważnie nie zachwyca stylem, ale gra skutecznie, co jak na zgranie tej ekipy jest dużym sukcesem. Mecz z Barceloną jednak ma wyjątkowe znaczenie, a jest tak z dwóch powodów...

Odzyskanie honoru po blamażu z zeszłego sezonu, nad którym rozwodzić się nie będę, bo nie chcę... Oraz odzyskanie wiary kibiców po odpadnięciu z Copa del Rey z... trzecioligowcem.

1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?
2. Czego oczekujecie od tego widowiska?
3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?
4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?
5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Proszę o zachowanie kultury.
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  27 listopada 2009
Mll
Mll: ja ze swojego zdania mogę dodać taka ciekawostkę że mi się bardziej z Francuzików młodszych bardziej podoba pod względem talentu piłkarskiego Nasri chociaż a Arsenalu, pełni talentu nie pokazuje :P


najlepszy jest zdecydowanie Hatem ben Arfa tylko on akurat ma nie po kolei w głowie ;]
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  27 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Jasne, cały weekend temu podporządkowany od 96r nie opuściłem GD:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?

Pogrom jest niemożliwy a więc oczekuję takiego meczu jkak chociażby na wiosnę 2007, 3-3 kiedy to w 1połowie Barca miała ogromna przewage a Real strzelał gole z kontr. Potem Oleguer wyleciał Real objoł prowadzenie w 2połowie 3-2 ale Messi w ostatniej minucie wyrównał:.W ostatecznosci może byc taki mecz jak na wiosne 2006 1-1, murarka galacticos, czerwien dla Roberto Carlosa ale remis po emocjonujacym meczu:)

Oczekuję wreszcie otwartego meczu na camp Nou, ponieważ o tekie trudno w ostatnich latach w 90% meczów to Real się solidnie bronił. Bardzo chciałbym zobaczyc troche pojedynków Daniego żelazne płuca ALvesa z Cristiano:)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?

Stawiam 2-1 dla FCB

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Chciałbym żeby Zlata był najjaśniejsza postacią, żeby juz w 100% udowodnic, ze Barca dokonała swietnego transferu. na pewno najwiecej gwizdów bedzie dostawac Cristiano bez względu czy zagra słabo czy swietnie

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

Oprócz swojskich derbów Wisła-Cracovia czy dawniej ale nie teraz meczów WIsla-Legia to nic nie umywa sie do GD u mnie:)

Jedyny feler to pora meczu. Jkoś Ja i pewnie wielu inych kibicow przyzwyczaiło sie do GD na CN ok 21 czy 22 natomiast 19 to dziwna pora. Równiez dziwne jest ustawienie kolejki. Inne mecze o 17 a GD 19, ten mecz chce cała Hiszpania obejzec a taka pora troche komplikuje oglądanie czesci meczu przez czesc kibicow. W dodatku Atletico-Espanyol konczy kolejke a jak juz mecz w niedziele to powinien byc na deser. Rowniez pora niekorzystna jezeli brac wgledy marketingowe np we wschodniej Azji. Roznica czasu to ok 8godz a wiec mecz zacznajacy sie u Nas o 19 u nich zaczyna sie ok 3-4. Gdyby to bylo ok 21 wtedy sytuacja lepsza ale to juz nie nasz problem chociaz pora troszke nienaturalna:)

Donald WHO YOU?

Mll
Mll
  27 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pozdro & poćwicz.

eee no sorry avantarem się sugerowałem :P
mam nauczek na drugi raz będę się zwracać bez osobow
MGSx
MGSx
  27 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: FC BARCELONA vs. REAL MADRID C.F.

Mam nadzieje, ze bedzie 0-0.
thomas893
thomas893
  27 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jakby nie patrzeć teraz temat założył także kibic Realu :P ale nie sądzę żeby w tym roku Wam to szczęście przyniosło :P

ja mam nadzieję, że jednak przyniesie :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Aj tam przesadzasz

miłą atmosferę wprowadzam :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Taka może trochę abstrakcja, ale Karim Benzema pokonał Xavi'ego 3:0 w wirtualnych Gran Derbi w FIFA 10

takie rzeczy to tylko w świecie wirtualnym :mrgreen:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  27 listopada 2009
Mll
Mll: eee no sorry avantarem się sugerowałem :P mam nauczek na drugi raz będę się zwracać bez osobow


pod avatarem masz strzałkę, która jednoznacznie stwierdza, czy ktoś jest facetem czy kobietą ;)
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  27 listopada 2009
http://www.youtube.com/watch?v=psLBR6xqAKs

Bardzo spodobala mi sie ta dluuuga kompilacja ostatniego sezonu Barcy wraz z koncowka 07/08 ktora jest smutna rowniez ze smutniejsza muzyka polecam

Donald WHO YOU?

99DjWIERTLO99
99DjWIERTLO99
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Tak będę oglądał ;) Takiego meczu nie można przegapić .

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czego oczekujecie od tego widowiska?


Grad bramek, szybkości i techniki ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakim wynikiem zakończy się mecz?


Hmmm... 3-3 :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?


Ciężko powiedzieć.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?


Z naszego podwórka to:

Lech-Legia
Lech-Wisła
smencik
smencik
  28 listopada 2009

Kadra Realu na spotkanie z Barcą:
Bramkarze: Casillas i Dudek;
Obrońcy: Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Albiol i Garay;
Pomocnicy: Diarra, Kaká, Cristiano Ronaldo, Lass, Drenthe, Xabi Alonso, Granero i Van der Vaart;
Napastnicy: Raúl, Benzema i Higuaín.

Kontuzjowani: Guti, Metzelder i Van Nistelrooy.
Nieobecni decyzją trenera: Gago.

Pierwsza jedenastka wg. mnie powinna wyglądać następująco:
Casillas - Ramos, Pepe, Albiol, Arbeloa - Lass, Xabi - Granero, Kaka - Ronaldo, Benzema/Higuain.

Gutek909
Gutek909
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Casillas - Ramos, Pepe, Albiol, Arbeloa - Lass, Xabi - Granero, Kaka - Ronaldo, Benzema/Higuain.

myślę podobnie i zdecydowałbym się chyba mimo wszystko na Igłę :]
smencik
smencik
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę podobnie i zdecydowałbym się chyba mimo wszystko na Igłę :]

No, ale niestety Benzema zagra raczej na 99% w wyjściowej 11, więc zrobi to kosztem albo Pipity, albo Granero :jezyk2:
Gutek909
Gutek909
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No, ale niestety Benzema zagra raczej na 99% w wyjściowej 11, więc zrobi to kosztem albo Pipity, albo Granero

jeśli Pellegrini zaryzykuje to wyjdzie bardzo ofensywnie i to Granero usiądzie na ławce :mrgreen:
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  28 listopada 2009

STawiam dyszkę, że Higuain wyjdzie w podstawowej jedenastce i bedzie grac jako "dziewiatka"

Donald WHO YOU?

thomas893
thomas893
  28 listopada 2009

Niezły filmik zapowiadający GD: http://www.youtube.com/watch?v=-xEJCdj9dY0&feature=player_embedded

i...


:ziober2:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  28 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy będziecie oglądać to spotkanie?

Mam nadzieje, że zdaże wrócić ze szkoły. A w ogóle, o której jest?

Konto usunięte
Konto usunięte: Czego oczekujecie od tego widowiska?

Tylko zwycięstwa Barcy;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim wynikiem zakończy się mecz?

2:0 dla Barcy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kto zostanie najjaśniejszą postacią, a kto zasłuży na gwizdy kibiców?

Messi a tej drugiej oby nie bylo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Potyczki jakich klubów wywołują u Was emocje nieporównywalne z żadnym innym spotkaniem?

U mnie w regionie derby:PP w okręgówie:D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.