Patrishia
Patrishia
  13 grudnia 2011 (pierwszy post)

Witam.

Moja matka nagromadziła zapasów gotówki. Nic oszałamiającego, ale na coś poza "maluchem" wystarczy. No i zwracam się więc tutaj, drodzy motoryzacyjni fotkowicze z pytaniem.
Auto ma być dla Niej. Jazda do pracy, po mnie, wożenie mnie itp ;p Matka jest kobietą o dość zrównoważonej jeździe, silnika dużego nie potrzebuje, a nawet wręcz przeciwnie, sugeruję jak najmniejszy. Podstawy to - mało palić i mieć łatwo dostępne, tanie części, oraz być pięciodrzwiowy. no i ona chce +lpg.
Zakres gotówki- tak ok 6 tysięcy zł. :-D
Potrzebuje propozycji co mniej więcej szukać, bo szczerze się sama pogubiłam, mimo czyjejś pomocy.

Pozdrawiam.

KoTyy
Posty: 234 (po ~176 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 5
KoTyy
  21 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mazda 323f odpada. Kiepska konstrukcja i dosyć drogie części.

Że co !? hehe widziałem taka jak spala olej a dalej idzie :D

All i see is jealoussyy... Hey fuck IT.

WujekBeton
WujekBeton
  22 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie mów

Nie mówię.

Konto usunięte
Konto usunięte: się nie jaram

Nie musisz.

Konto usunięte
Konto usunięte: wybacz

Wybaczam.
I tak na marginesie to pewnie myślisz o Camaro z 67-69, a takie samochody kosztują majątek (w porządnym stanie) i nie nadają się do normalnej eksploatacji na co dzień, a już na pewno nie jako biedaczkowóz dla kobiety.
HelloInTheDarkSide
HelloInTheDarkSide
  23 grudnia 2011
http://moto.allegro.pl/volkswagen-polo-1-9-sdi-2001r-zarejestrowany-i1999099663.html
Wg mnie jak auto bez awaryjne? To tylko coś z VW i silnika SDI . Pali co kot na płakał i nie wiesz że masz auto. Pozdrawiam
Osobiście mam GOLFA 4 1.9 TDI i tez jestem zadowolony.
WujekBeton
WujekBeton
  24 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Osobiście mam GOLFA 4

Pasujesz do Golfa 4 :mrgreen:, a te Polo to taki prawdziwy biedaczkowóz.
I wytłumaczy mi ktoś dlaczego wszyscy handlarze pisząc pierwszy właściciel zapominają dodać W KRAJU!!!
Olmiach
Olmiach
  31 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: te Polo to taki prawdziwy biedaczkowóz.


Poleć jej Porsche 911 GT Turbo w okolicach 10tys. zł :facepalm:

===================================================================
Patrishia bierz Seata Ibizę albo VW Polo z silnikiem 1.9 SDI sprzęt nie do zajechania masz 47kW czyli szału z wyprzedzaniem nie ma ale spokojnie jeżdżąc 100 -110 km/h spali Ci śmieszne ilości ropy w okolicach 4,5l / 100km, do tego w starszych modelach koszt obsługi {wymiana paska rozrządu itp.} to koszt w okolicach kilku stówek :)) Sprawa wygląda gorzej w nowych SDI gdzie pompa wody pracuje na pasku rozrządu + reszta dupereli... to juz koszta 2-3 razy większe.

Mam 2 Seaty jeden 2008r 2gi 2009r Toledo i Leon... z blachą problemów nie ma ale to dość młode auta silniki są na pompowtryskach, więc to już zupełnie inna historia... ale na użyciu jest też nieśmiertelne 1.9 SDI VW sedan 97r. jeśli miałby ktoś mi uciąć głowę jeśli nie dojadę pojechałbym nim ^^ tam praktycznie nie ma się co zepsuć a jeśli już coś się dzieje to bzdety w stylu padające łożysko w alternatorze ^^ {SDI można jechać dopóki jest prąd w akumulatorze stare 1.9D był na lince i mógł jeździć po odpaleniu aż do braku paliwa... w SDI jest już potencjometr zintegrowany z pedałem gazu i komputer ale nie ma się co bać bo te systemy tak jak cały silnik są proste jak budowa cepa i trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby się zepsuły}.
Przy zakupie dobrze mieć miernik lakieru. Wg. mnie w starszych VW jakość zabezpieczenia przed korozją jest dużo większa niż w Seacie {w nowych to nie ma wielkiej różnicy bo koncern VW robi dwustronny ocynk}.
Minusem silników SDI jest powolne rozgrzewanie się w zimie na krótkich odcinkach ale jest w tym dziale już post o różnych wynalazkach jak webasto itp.
Dobrze po zakupie sprawdzić stan świec żarowych inaczej zimą mogą być problemy z odpalaniem, i poniżej -15C ; -20C można dolać uszlachetniacza do paliwa żeby ropa nie zmieniła się w kaszę ^^

Opcjonalnie możesz wybrać 1.9 TDI ale bez zmiennej geometrii łopatek turbiny i koła dwumasowego, pamiętać należy aby poczekać chwile na rozgrzanie i gdy stygnie turbina {ok 30sec przed wyłączeniem silnika na niskich obrotach} a mama będzie jeździć póki blacha się nie rozpadnie ^^ w takiej opcji zamiast 64KM masz 90KM co daje większy komfort jazdy np. w kilka osób i z bagażami.
Do tego części do samochodów z podzespołami VW są całkiem dobrej jakości i w rozsądnej cenie.

Benzyny z gazem w życiu bym nie kupił tym bardziej w samochodzie ze sporym stażem / dużym przebiegiem :x No chyba, że ktoś lubi sobie pogrzebać w samochodzie i rozwiązywać zagadki naprawcze w stylu "dlaczego nie chce zapalić??" :D

Mam nadzieje, że moja rada pomoże trzymaj się i udanego kupna :)
WujekBeton
WujekBeton
  31 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętać należy

Ta, już widzę jak mama będzie pamiętać :lol:, zachwalasz coś te VW diesle:woot:
Olmiach
Olmiach
  31 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ta, już widzę jak mama będzie pamiętać


No może nie pamiętać dlatego SDI polecam :D

Konto usunięte
Konto usunięte: zachwalasz coś te VW diesle


Sam miałem chyba wszystkie generacje tych wynalazków od 1.9D przez SDI po TDI 2.0 PD ze wszystkich jestem zadowolony i nigdy nie miałem z nimi problemów dlatego zachwalam... ale pisałem też o wadach :P
Teraz poluje na TDI 2.0 CR :nija: ale jakiś Crossover mi sie widzi... a do wyboru jest tylko Skoda Yeti {ale jak to Skoda... stylistyka niezbyt zachęca}, albo Tiguan {interesuje mnie wersja Track and Field} a taki ciężko dostać poniżej 60tys. zł i ogólnie jest ich mało :(
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  31 grudnia 2011

Nie chwalsncie sieee!! :D: D: :

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  1 stycznia 2012

Za parę tysięcy kupisz ładną Skodę Felicię,możliwe że już z gazem.Polecam silnik 1.3.Nie jest super dynamiczny,ale do miasta wystarczy i części tanie.Ewentualnie 1.6 ale tam musi być porządna instalacja LPG która niestety nie jest tania.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.