Wiertlo92
Posty: 935 (po ~153 znaków)
Reputacja: 10 | BluzgometrTM: 0
Wiertlo92
  7 października 2012 (pierwszy post)

Przed nami kolejny sezon PLS męźczyzn 2012/2013 w którym tytuł bedzie bronić ASSECO Resovia Rzeszów. Do faworytów należą jak zawsze SKRA Bełchatów a także ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Jastrzębski Węgiel.

Zaczynamy od rundy zasadniczej która liczy 18 kolejek.Następnie bedzie faza pucharowa Play-off z ośmioma druzynami.


Drużyny PlusLigi:



Temat trochę spózniony gdyż kolejka ruszyła od wczoraj. Znamy juz kilka wyników a obecnie rozgrywa sie pojedynek SKRA Bełchatów- LOTOS Trefl Sopot.



Kogo uważacie tym razem do zdobycia majstra?
Czy SKRA podniesie się po ostatnim nieudanym sezonie i dalej będzie dominować?
Komu kibicujecie?
Kto się wzmocnił a kto się osłabił?

To tyle, smiało zapraszam do udzielania się. Szczególnie zachęcam do powrotu Gutka :)
W tym temacie również możemy dyskutować o naszej reprezentacji oraz o siatkówce naszej pięknej płci :)

"I dream I'm floating on the surface of my own life, watching it unfold."

kuba92762
kuba92762
  8 października 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: kzyhu, Rex i zawsze ktoś się znajdzie ;)

Enkido będzie prowokować i umniejszać polskim siatkarzom, ale na to się nie będzie zwracać uwagi:)
Wiertlo92
Posty: 935 (po ~153 znaków)
Reputacja: 10 | BluzgometrTM: 0
Wiertlo92
  8 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No jesli chodzi o Woickiego to w LM nie widzę go ze względu na wzrost oczywiście. Nie trzeba mieć jakiegoś oszałamiającego wyskoku, żeby uderzyć mu nad blokiem więc wszyscy będą bić przez niego, a Atanasijevic za nim w przyjęciu sobie nie poradzi. Vincic na razie w skład się komponuje, ale nie sądzę, że koleś z ACH Bled może być jakimś przekotem pomagającym SKRZE w europejskich pucharach.


I tutaj właśnie na rozegraniu SKRA może mieć duży problem na europejskich salonach. Dobrze wiemy jak istotne będzie rozrzucenie bloku np Dynama Moskwy z którymi zmierzymy się w grupie. No pożyjemy i zobaczymy jak to się ułoży. Ale mimo wszystko po odejsciu Falasci Skra powinna kupić obowiązkowo rozgrywającego na wysokim poziomie. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: No czasem jak ma szczęście to wszystko mu wchodzi, nic do niego nie mam, ale to jest koleś, któr spalić się psychicznie potrafi i zniknąć na cały mecz. Tak było w meczu o Superpuchar gdy miał Wlazłego na bloku to juz kiwał bo nie chciał pokazać, że rywal z tej samej pozycji (niby już nie) może mu sprzedac czapkę.


Zbyszka mankamentem jest gorąca głowa. Tak jak mówisz spala się psychicznie, bardzo często psuje zagrywki które zbyt mocnego nacisku na ryzyko nie używa. Ojciec mój jak widzi go na zagrywce to wie kiedy spier**li :D
Ale podoba mi sie jego postawa na boisku, jest zadziorny, myśli swoje i robi swoje :ziober2: Ale brak mu chłodnej wody mimo wszystko.
Niech do kadry wróci Szampon :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekaw jestem Jastrzębia.


Ciekaw jestem jak tym razem będzie ze środkowymi.Bernardi nie mógł znalezść żelaznej pary środkowych :nie: Kazdy z nich miał twoje słabe dni. Najwięcej chyba Bontje :mrgreen: Pamiętam Bontje z gry Holandii, który grał dobrze lecz po przyjściu do Jastrzębia coś w nim się zacięło. Może tym razem się odbuduje. Jedynie Czarnowski grał przyzwoicie ale jego nieregularna zagrywka doprowadzała do szału Włocha.

Holmes jedynie był takim pewnym punktem środka, własnie przypomniałem :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: I Wiktorowicz na ławce trenerskiej. Pewnie będzie awans chociaż spodziewałem się, ba, oczekiwało się tego po nich, że nawet meczu nie przegrają:D


Siatkówka kobieca ma to do siebie, że jest po prostu nieobliczalna.

"I dream I'm floating on the surface of my own life, watching it unfold."

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Enkido będzie prowokować i umniejszać polskim siatkarzom, ale na to się nie będzie zwracać uwagi:)

:rotfl:
No przypomniały mi się akcje z IO.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  8 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Enkido będzie prowokować i umniejszać polskim siatkarzom, ale na to się nie będzie zwracać uwagi:)

Ale musisz przyznać, że miałem rację i dali ciała po całości

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

kuba92762
kuba92762
  9 października 2012
Wiertlo92
Wiertlo92: I tutaj właśnie na rozegraniu SKRA może mieć duży problem na europejskich salonach. Dobrze wiemy jak istotne będzie rozrzucenie bloku np Dynama Moskwy z którymi zmierzymy się w grupie. No pożyjemy i zobaczymy jak to się ułoży. Ale mimo wszystko po odejsciu Falasci Skra powinna kupić obowiązkowo rozgrywającego na wysokim poziomie.

Veresa mają więc wykorzystamy tego drętwiaka i z Dynamem wygramy bez problemu:D
No tym bardziej, że SKRA nie jest biednym klubem i spokojnie kogoś ściągnąć powinniśmy lepszego, ale może planują to zrobić tak jak z Atanasijevicem-młody i przyszłościowy tyle, że Vincic nie jest tak przyszłościowy jak Serb.
Wiertlo92
Wiertlo92: Zbyszka mankamentem jest gorąca głowa. Tak jak mówisz spala się psychicznie, bardzo często psuje zagrywki które zbyt mocnego nacisku na ryzyko nie używa. Ojciec mój jak widzi go na zagrywce to wie kiedy spier**li :D

No co do zagrywki to tak samo miałem z Nowakowskim. Dla mnie to jest żenada trochę. Ja wchodzę na zagrywkę z wyskoku i potrafię trafić te 5 razy, może nie 125 na godzinę, ale jednak wkładam w to siłę, a jak widzę takiego Bartmana, który trafia w siatkę piłkę lecącą 80 km/h to mnie szlag trafia.Ogółem jestesmy najsłabszym krajem z czołówki światowej jeśli chodzi o zagrywkę.
Wiertlo92
Wiertlo92: Ciekaw jestem jak tym razem będzie ze środkowymi.Bernardi nie mógł znalezść żelaznej pary środkowych Kazdy z nich miał twoje słabe dni. Najwięcej chyba Bontje Pamiętam Bontje z gry Holandii, który grał dobrze lecz po przyjściu do Jastrzębia coś w nim się zacięło. Może tym razem się odbuduje. Jedynie Czarnowski grał przyzwoicie ale jego nieregularna zagrywka doprowadzała do szału Włocha.

No ja mam ogółem wrażenie, że środkowi w Polsce jakoś się odnaleźć nie mogą. Bontje to mi szkoda było tak samo jak Kooistry bo przychodzili do Polski jako przekoty, chociaż Holender czasem w meczach grał, a Wytze w ogóle. Jedynie właśnie Holmes trzyma poziom na środku.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: No przypomniały mi się akcje z IO.

Tak będzie pewnie i niedługo jak zaczną Polacy grać w pucharach czy jak reprezentacyjny sezon się zacznie:)
Enkido
Enkido: Ale musisz przyznać, że miałem rację i dali ciała po całości

Dali ciała, forma przyszła nie na ten moment bo gdyby zagrali tak jak na LŚ to roznieśliby prawdopodobnie wszystkich, ale gdybać możemy. Co nie zmienia faktu, że w porównaniu do piłkarzy to zawodowcy, a nie łamagi nie potrafiący kopać piłki. Do piachu bym zakopał tych nieudaczników i na nowo szukał łebków, którzy chcą no i potrafią przede wszystkim.

A dzisiaj piekny mecz SKRA-Resovia. Mam nadzieję, że będzie grać Wytze. Że Resovia uspokoi grę no i, że Bartman nie będzie osrany przed blokiem Wlazłego i nie będzie co chwilę kiwać.
3:2 SKRA raczej, ale do mistrzostwa dla mnie dalej faworytem Resovia.
Wiertlo92
Posty: 935 (po ~153 znaków)
Reputacja: 10 | BluzgometrTM: 0
Wiertlo92
  9 października 2012

I Resovia wygrywa po tie brejku 3-2 ze Skrą. Obejrzałem mecz lecz mi sie nie podobał. Tzn mecz nie był na wysokim poziomie ale rozumiem sezon się zaczyna, siatkarze zaczynają się wczuwać w to. Jedynie tie break był siatkarsko zacięty ale do pewnej chwili gdy Resovia odskoczyła. No i Zbychu zasłuzenie MVP meczu, kończył piłki w ważnych momentach. Cieszy mnie, że Kovacević troszkę pograł i nie popełniał zbyt głupich błędów. Niech szybko wraca.
Ogólnie mnóstwo błędów szczególnie w przyjęciu w obu zespołach.
Aa i najbardziej mnie urzekło doping Resoviaków. Są niesamowici ale to już wiemy nie od dziś. Ale mecz nie aż tak urzekający :mrgreen:

Spis kolejnych spotkań 2 kolejki.

"I dream I'm floating on the surface of my own life, watching it unfold."

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 października 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Rex

ewentualnie kadra

Liga niestety mnie nie interesuje
jestesmy za mocni więc za mało w tym dramatyzmu :P
wole słabą timobajl i farty w europiejskich pucharach :P

tak lekko z przymrużeniem oka
...Ignorance is bliss...
Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  9 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: gdyby zagrali tak jak na LŚ to roznieśliby prawdopodobnie wszystkich

W momencie gdy wszyscy wypięli się na LŚ my w niej triumfujemy ;)

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 października 2012
Wiertlo92
Wiertlo92: No i Zbychu zasłuzenie MVP meczu

Dobrze zagrał, ponad 50% w ataku i do tego asy serwisowe w sumie 23pkt, zdecydowanie poprowadził Resovię to zwycięstwa.

Skra teraz nocuje w Rzeszowie i w czwartek rano wylatuje do katarskiej Dauhy na Klubowe Mistrzostwa Świata. Powodzenia !

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

kuba92762
kuba92762
  9 października 2012
Wiertlo92
Wiertlo92: I Resovia wygrywa po tie brejku 3-2 ze Skrą. Obejrzałem mecz lecz mi sie nie podobał. Tzn mecz nie był na wysokim poziomie ale rozumiem sezon się zaczyna, siatkarze zaczynają się wczuwać w to. Jedynie tie break był siatkarsko zacięty ale do pewnej chwili gdy Resovia odskoczyła. No i Zbychu zasłuzenie MVP meczu, kończył piłki w ważnych momentach. Cieszy mnie, że Kovacević troszkę pograł i nie popełniał zbyt głupich błędów. Niech szybko wraca. Ogólnie mnóstwo błędów szczególnie w przyjęciu w obu zespołach. Aa i najbardziej mnie urzekło doping Resoviaków. Są niesamowici ale to już wiemy nie od dziś. Ale mecz nie aż tak urzekający

No ja tak samo cieszę się, że Kovacevic dostał chwilę. Lotman wyraźnie bez formy chociaż zagrywka mu najpewniej na razie siedzi. Jestem zły na frajera Woickiego bo Cala był na boisku ( a pewnie rzadko to będziemy widzieć) i on mu nie posłał nawet jednej piłki mimo, że set i tak już był przegrany.
Ogółem wynik taki jak przewidziałem na fejsie (dokładniej przegrana SKRY po tym jak zobaczyłem Kłosa w składzie). Tutaj dałem inny po tym co widziałem w Superpucharze i w meczu z Olsztynem Resoviaków, ale cieszę się z takiego rezultatu i liczę, że Nawrocki powoli zacznie się ogarniać bo kiedyś, bardzo dawno temu go nawet lubiłem.
Enkido
Enkido: W momencie gdy wszyscy wypięli się na LŚ my w niej triumfujemy ;)

Makaroniarze w pierwszych dwóch meczach tylko. Potem Berutto z nerwów zaczął wprowadzać podstawowy skład a i tak nie dali rady wyjść. Jedynie Ruskie odpuścili, inni po prostu byli za słabi wtedy. Jak nie oglądasz siatkówki to nie próbuj jej rozkładać na czynniki.

Co do MVP to Pliński w sumie musi się dziwnie czuć bo mówił, że Bartman nigdy nie będzie Grozerem i większe zagrożenie stanowi dla nich Schops a tu proszę, ZB9 niszczy ich i nawet nie boi się bloku Wlazłego:ziober2:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  13 października 2012

Czas dorzucić 3 tytuł klubowego mistrz świata ekipie z Bełchatowa, bowiem dziś startują KMŚ w stolicy Kataru - Dausze. Skra rozpocznie rywalizację z Zamalekiem Kair (początek spotkania o godz. 20 w Polsacie Sport). W swojej grupie podopieczni Nawrockiego oprócz Zamaleka mają jeszcze rosyjski Zenit Kazań i drużynę gospodarzy Al-Arabi Dauha.
W grupie A o wejście do „czwórki” walczyć będą Trentino Diatec (Włochy), Togres Leon (Meksyk), Sada Cruzeiro (Brazylia) i katarski Al-Rayyan. Po dwie najlepsze drużyny z obu grup awansują do półfinałów zaplanowanych na 18 października. Dzień później odbędą się mecze o trzecie miejsce i finał.
Jest o co walczyć, spokojnie półfinał w zasięgu ręki. Dobrze płacą, zatem mobilizować nikogo specjalnie nie trzeba na te zawody.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  13 października 2012

No i ładnie Skra wygrała 3:0 chociaż w 1 secie przegrywali 22:24 i broni 2 piłek setowych.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Wiertlo92
Posty: 935 (po ~153 znaków)
Reputacja: 10 | BluzgometrTM: 0
Wiertlo92
  14 października 2012

Najpierw Plusliga:

AZS Olsztyn-AZS Częstochowa 3-0
AZS Politechnika Warszawska-Jastrzębie Zdrój 3-1 :szok:
LOTOS Gdańsk-ZAKSA Kędzierzyn 0-3

oraz z MŚ Klubowych:

Al-Arabi Doha-Zenit Kazań 1-3
Itas Diatec Trentino - Tigres UANL 3-0
Sada Cruzeiro - Al-Rayyan Sport Club 3-1

Skra jutro o 18stej mecz na szczycie grupy zagra z Kazaniem.

Muszę przyznać w tym weekendzie to za dużo siatki nie obejrzałem :and: Jedynie widziałem urywki meczu wczorajszego Itas Diatec Trentino - Al-Rayyan Sport Club 3-2. Widać, że szejkowie potrafią kusić takich jak Lee,Mendez, bracia Bratojew czy Fina Oivannena, czy nawet Rodrigao. :tak: Ale byli blisko sprawienia sensacji.

"I dream I'm floating on the surface of my own life, watching it unfold."

kuba92762
kuba92762
  15 października 2012
Wiertlo92
Wiertlo92: AZS Politechnika Warszawska-Jastrzębie Zdrój 3-1

Coś czuję, że po tym sezonie Łasko opuści Jastrzębie z braku osiągnięć.

Dzisiaj mam nadzieję, że uda mi sie obejrzeć mecz SKRY z Zenitem. Powiem klasycznie, jeśli Kłos będzie grać w pierwszym składzie to będą bęcki może nawet do 0. Z Plińskim i Możdżonkiem Kazań nas trochę rozpracował (bo przegrana w LM to wiadomo, pomyłka sędziowska), a co dopiero będzie z Kłosem, który jest tragedią w bloku. A i w zagrywce przypuszczam, że tym razem kacapy wykorzystają Wlazłego i będą go karcić niemiłosiernie. Chciałbym, aby SKRA wygrała, ale za głupi jest Nawrocki na to. 3:1 może 3:0 dla Zenitu typuję niestety, ale chcę się mylić.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 października 2012

Losowanie ME mężczyzn 2013. Polacy w grupie B w Gdańsku zmierzą się ze Słowacją, Francją oraz Turcją bądź Łotwą.

...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.