SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009 (pierwszy post)
Tyle sie mówi o pięknie futbolu, o niesamowitej sile tego sportu. Ostatnie dni przyćmiewają transfery pewnego klubu z Hiszpanii, wiadomo o kogo chodzi. Wiem że sie może czepiam bo to wkońcu ich pieniądze, ale czy warto wydawać na jednego piłkarza tyle pieniędzy? Być może szybko sie ta suma zwróci, ale jak to kiedyś ktoś powiedział - "Sztuką jest wychować mistrzów, a nie ich kupować..." Coś w tym musi być.
Śledze różne opinie na ten temat. Są też takie, że to co najlepsze - też kosztuje.


Fenomenem jest wychować swoich graczy, którzy będą oddani swojemu klubowi, będą walczyć dla niego do końca. Takich piłkarzy ceni sie za charyzme, to prawdziwi wojownicy - nie robią z siebie gwiazd, po prostu grają swoje. Dla takich graczy mam wielki szacunek... Jaką postacią musiał być C. Ronaldo? na pewno kontrowersyjną, robiącą wokół siebie szum ale i też świetnie grającą :tak: Nawet szczególnie kibice MU nie tęsknili za nim co widziałem w wywiadach.
Jestem już sympatykiem Barcy od paru dobrych lat, ale nie takim z tych co nienawidzi tych z Madrytu, trzeba mieć dystans do wszystkiego ;)

Życze im by sobie szaleli na tym rynku transferowym, ale nie kupią czegoś za żadne pieniądze - wierności i oddania. Piękną rzeczą jest gdy widzi sie ludzi związanych z klubem, a Barca osiągnęła jeszcze jeden sukces - ma w składzie "swoich graczy", stworzyła coś wspaniałego.


Wasze zdanie na temat tych transferów?
Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?
Czy Guardiola utrzyma dobrą pozycje?
davvyd0z
davvyd0z
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W Realu już jego sylwetka nie była idealna, jednak bramki strzelał na zawołanie.

W Interze z jego sylwetką też różnie bywało. Ale, tak jak piszesz, bramki strzelał to się nikt nie przyczepiał do tego. Nawet w Milanie sobie radził.

Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście dobry transfer o ile będzie zdolny do gry. W Barcelonie i Atletico okaziji do gry nie miał wcale. A wszystko przez nękające go kontuzje.

W Genui grał już więcej więc być może wreszcie mu przeszło z tymi kontuzjami. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Był najlepszym obrońcą. W końcu dostał prestiżową nagrodę France Football. O dziwo reprezentując już barwy.. Realu Madryt.

Dostał ją za poprzedni rok więc jeszcze za czasy Juventusu. ;) Swoją drogą, szkoda, że odszedł do Realu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Beeezdura.

Nie ma co gdybać. ;]
NeverMind1910
NeverMind1910
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W Interze z jego sylwetką też różnie bywało. Ale, tak jak piszesz, bramki strzelał to się nikt nie przyczepiał do tego.

W Interze to on za wiele nie pograł ze względu na kontuzję. Ale to racja wtedy Serie A była najmocniejsza ligą na Starym Kontynencie. Sprowadzane były gwiazdy największego formatu zaś zawodnicy zarabiali najwięcej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet w Milanie sobie radził.

Przesadziłeś. W Milanie to za wiele nie pograł ze względu na urazy więzadeł krzyżowych.

Konto usunięte
Konto usunięte: W Genui grał już więcej więc być może wreszcie mu przeszło z tymi kontuzjami. ;)

W Genui grał tylko w Serie A, teraz zagra też w Pucharach i obciążenie będzie większe. Ale, czy to nie dotyczy każdego piłkarza ze średniej drużyny? Czas pokaże. Ja jestem zmęczony podobnymi transferami. Mam złe wspomnienia po Sergio Almironie :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dostał ją za poprzedni rok więc jeszcze za czasy Juventusu. ;) Swoją drogą, szkoda, że odszedł do Realu.

Racja. Jednak był on zawodnikiem Realu Madryt. Nagrodzony został już jako Królewski.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma co gdybać. ;]

Traktuje to jako dział science-fiction. Czas weryfikacji nastąpi w następnym sezonie. Mam nadzieję, że będziemy potrafili nawiązać równorzędną walkę z Interem. Zwłaszcza jeżeli Nerrazzuri sprzedadzą Zlatana i Maicona. Szczególnie ten pierwszy robił różnice w Serie A. Jednak.. przy Chiellinim zwykle nie pograł.
SecretFight
SecretFight
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do więzienia ? Nie. Wystarczy zakaz. To nie jest zasługa Wengera tylko scoutów. Takie rzeczy są nie moralne. Ponieważ za dziecko podejmują decyzje rodzice, którym oferowana jest dobra posada, poza tym klub który szkolił gracza dostaje grosze w porównaniu do tego, za jaką cenę mógłby zostać sprzedany piłkarz w późniejszym czasie. Największy handel dzieciakami występuje właśnie w Arsenalu, Manchesterze i Barcelonie.

W Europie nie wprowadzą takiego zakazu, wątpie w to ;) W Brazylii owszem mogli, ale Europa to kolebka światowego futbolu, tutaj są najlepsze kluby.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tym razem Juventus wzmocni się znacznie a styl gry będzie znacznie ładniejszy.

Ironią losu jest to że przed Barcą sympatyzowałem Juve, pamiętam ten finał LM w 2003 z Milanem :tak: Ta fenomenalna gra - Nedved,Del Piero, Trezeguet.

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzisz. Ja wolę piłkarzy, którzy nie unikają kontaktu bark w bark.

Dla mnie symbolem takiej walki będzie Gattuso, też lubie popatrzeć jak są te miłe "starcia" ;) Ale w futbolu cenie też finezje, technike i spryt.

Konto usunięte
Konto usunięte: I zdradził klub. Miał szansę odejść za granicę.

Miał szanse iść do Chelsea, wybrał Barce i zrobił dobrze. Dla mnie najbardziej ofensywny skrzydłowy obrońca obecnie ;) W reprezentacji strzelił też niedawno bramke.

Konto usunięte
Konto usunięte: O każdym piłkarzu wchodzących z juniorów do kadry można tak powiedzieć. Nie wchodźmy w taki drobnostki. Jedno jest pewne.. Barcelona ma znakomite szkółki treningowe. Jednak jak to i Barcelona handlowała dziećmi, tak i z Katalonii wywożono Fabregasa, Pique czy Meride.

Wczoraj oglądałem filmik o młodych juniorach których Pep zabrał na finał LM żeby nabrali doświadczenia. Świetna szkółka :tak:
NeverMind1910
NeverMind1910
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W Europie nie wprowadzą takiego zakazu, wątpie w to ;)

Już Platini zadba o to, żeby jego tak postąpić i słusznie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ironią losu jest to że przed Barcą sympatyzowałem Juve, pamiętam ten finał LM w 2003 z Milanem Ta fenomenalna gra - Nedved,Del Piero, Trezeguet.

Niestety. Nedved w spotkaniu z Milanem nie zagrał z powodu nadmiaru kartek. W wywiadzie opowiadał, że kartka w meczu z Realem to najgorsza chwila w jego sportowej karierze. Wtedy był w fenomenalnej formie i mógł rozstrzygnąć finał na korzyść Juve.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie symbolem takiej walki będzie Gattuso

To piłkarz walczący z sercem. Do dzisiaj pamiętam jego utarczki z Poulsenem podczas meczu Milan-Schalke w LM.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wczoraj oglądałem filmik o młodych juniorach których Pep zabrał na finał LM żeby nabrali doświadczenia. Świetna szkółka

Także Juventus pozyskał z Barcelony juniora. Po wygaśnięciu kontraktu z Primaverą kontrakt podpisał Iago.
SecretFight
SecretFight
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Już Platini zadba o to, żeby jego tak postąpić i słusznie.

Pożyjemy zobaczymy ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety. Nedved w spotkaniu z Milanem nie zagrał z powodu nadmiaru kartek. W wywiadzie opowiadał, że kartka w meczu z Realem to najgorsza chwila w jego sportowej karierze. Wtedy był w fenomenalnej formie i mógł rozstrzygnąć finał na korzyść Juve.

Stało sie jak stało, może jeszcze kiedyś będzie okazja aby Juve namieszało w LM.

Konto usunięte
Konto usunięte: To piłkarz walczący z sercem.

Naprawde mało jest takich prawdziwych Fighterów na boisku, ogromny szacunek dla tego piłkarza.

Konto usunięte
Konto usunięte: Także Juventus pozyskał z Barcelony juniora. Po wygaśnięciu kontraktu z Primaverą kontrakt podpisał Iago.

W podstawie Barcy jest paru wychowanków którzy grają na światowym poziomie, czas innych jeszcze nadejdzie i dopiero sie uczą - to jest fenomen, prowadzić swoich zawodników do sukcesów. Nie wydawać gigantycznych sum na transfery, ale piłka rządzi sie swoimi prawami.
davvyd0z
davvyd0z
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W Interze to on za wiele nie pograł ze względu na kontuzję. Ale to racja wtedy Serie A była najmocniejsza ligą na Starym Kontynencie. Sprowadzane były gwiazdy największego formatu zaś zawodnicy zarabiali najwięcej.

Coś zdążył ugrać. ;) 69 meczy i 49 bramek. ;) Ostatnie dwa lata w Interze to jednak więcej czasu w szpitalach niż na boisku. :/

Konto usunięte
Konto usunięte: Przesadziłeś. W Milanie to za wiele nie pograł ze względu na urazy więzadeł krzyżowych.

Ale gdy grał to bramki potrafił strzelać i to nie byle jakie. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: W Genui grał tylko w Serie A, teraz zagra też w Pucharach i obciążenie będzie większe. Ale, czy to nie dotyczy każdego piłkarza ze średniej drużyny? Czas pokaże. Ja jestem zmęczony podobnymi transferami. Mam złe wspomnienia po Sergio Almironie

Almiron to zagadka ogólnie. ;]
Ciekawe czy podobnie będzie z Mottą. Mam nadzieję, że nie. Mogą zawsze zastosować rotację w środku pola bo na miejscu Motty może grać i Cambiasso i Stanković i Muntari i Zanetti czy Chivu, jakby się uprzeć. ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Racja. Jednak był on zawodnikiem Realu Madryt. Nagrodzony został już jako Królewski.

Ale i tak wiadomo, że to za grę w Juventusie. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Traktuje to jako dział science-fiction. Czas weryfikacji nastąpi w następnym sezonie. Mam nadzieję, że będziemy potrafili nawiązać równorzędną walkę z Interem. Zwłaszcza jeżeli Nerrazzuri sprzedadzą Zlatana i Maicona. Szczególnie ten pierwszy robił różnice w Serie A. Jednak.. przy Chiellinim zwykle nie pograł.

Mam nadzieję, że nie pozbędą się ani jednego ani drugiego. Chyba, że w ich miejsce przeszedłby ktoś równie dobry. A Ibrahimović to jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu, bezsprzecznie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.