SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009 (pierwszy post)
Tyle sie mówi o pięknie futbolu, o niesamowitej sile tego sportu. Ostatnie dni przyćmiewają transfery pewnego klubu z Hiszpanii, wiadomo o kogo chodzi. Wiem że sie może czepiam bo to wkońcu ich pieniądze, ale czy warto wydawać na jednego piłkarza tyle pieniędzy? Być może szybko sie ta suma zwróci, ale jak to kiedyś ktoś powiedział - "Sztuką jest wychować mistrzów, a nie ich kupować..." Coś w tym musi być.
Śledze różne opinie na ten temat. Są też takie, że to co najlepsze - też kosztuje.


Fenomenem jest wychować swoich graczy, którzy będą oddani swojemu klubowi, będą walczyć dla niego do końca. Takich piłkarzy ceni sie za charyzme, to prawdziwi wojownicy - nie robią z siebie gwiazd, po prostu grają swoje. Dla takich graczy mam wielki szacunek... Jaką postacią musiał być C. Ronaldo? na pewno kontrowersyjną, robiącą wokół siebie szum ale i też świetnie grającą :tak: Nawet szczególnie kibice MU nie tęsknili za nim co widziałem w wywiadach.
Jestem już sympatykiem Barcy od paru dobrych lat, ale nie takim z tych co nienawidzi tych z Madrytu, trzeba mieć dystans do wszystkiego ;)

Życze im by sobie szaleli na tym rynku transferowym, ale nie kupią czegoś za żadne pieniądze - wierności i oddania. Piękną rzeczą jest gdy widzi sie ludzi związanych z klubem, a Barca osiągnęła jeszcze jeden sukces - ma w składzie "swoich graczy", stworzyła coś wspaniałego.


Wasze zdanie na temat tych transferów?
Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?
Czy Guardiola utrzyma dobrą pozycje?
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Może ich budżet nie był jakiś gigantyczny w stosunku do zespołów najbogatszych, ale przecież i tak o wiele przewyższał resztę :) Porto było i jest bogatym klubem

Konto usunięte
Konto usunięte: No ok niepotrzebnie przywołałem tu konkretny klub, ogólnie mówię... Ale przecież Porto wygrało LM bez jakiegoś zatrważającego budżetu:)


Porto wcześniej zdobyło Puchar UEFA i Mistrzostwo Portugalii. Jest najbogatszym klubem w Portugalii. Sprzedaje piłkarzy za sumy gigantyczne. Ma pieniądze, aby realizować z najlepszymi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Polityka transferowa ma być skuteczna czyli przynosić sukcesy, prawda?

Powiedziałem ci, że mnie fascynuje. Nie interesują mnie ich wyniki. Nie śledzę ich spotkań. Uważam, że to klub oryginalny i mają ode mnie szacunek za to jak prowadzą klub. ( Teraz powinienem napisać, coś rasistowskiego ) .

Konto usunięte
Konto usunięte: Próbowałem jedynie sprowokować. ;)

Nie sprowokujesz mnie lepiej, niż ja sprowokowałbym ciebie, gdybym miał na tą ochotę. Piszesz z osobą która na prowokacji zna się najlepiej z tego forum. Czyni mnie to niegrzecznym użytkownikiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja sam jestem kibicem Interu od 11 lat.

Dlatego zaatakowałeś Juventus? U mnie Inter szacunku nie ma żadnego. Nie wychowuje własnych piłkarzy, nie ściąga do siebie piłkarzy z ojczyzny, kupuje zawodników kosztem upadających rywali. Bądźmy szczerzy. Inter jest obecnie najlepszym klubem w Italii, o niebo lepszym od Milanu czy Juventusu. Czym to jest spowodowane? Poszedł po trupach, po przez aferę Calciopolli.

Konto usunięte
Konto usunięte: Faktom nie zaprzeczysz. ;) Potrójna korona i świetna gra.

A mi się nie podoba "finezyjna" gra, holowanie piłki i same "maleństwa" w składzie które nie potrafią walczyć? Nawet taki Tur jak Puyol udawał beksę w Finale LM. Zero szacunku dla tego klubu.
davvyd0z
davvyd0z
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiedziałem ci, że mnie fascynuje. Nie interesują mnie ich wyniki. Nie śledzę ich spotkań. Uważam, że to klub oryginalny i mają ode mnie szacunek za to jak prowadzą klub. ( Teraz powinienem napisać, coś rasistowskiego )

Napisz więc. ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie sprowokujesz mnie lepiej, niż ja sprowokowałbym ciebie, gdybym miał na tą ochotę. Piszesz z osobą która na prowokacji zna się najlepiej z tego forum. Czyni mnie to niegrzecznym użytkownikiem.

A skąd ta pewność, że mnie tak łatwo mógłbyś sprowokować, hm? I skąd ta pewność, że znasz się na tym najlepiej na tym forum? Odkąd tu jestem to nie jest już takie pewne. ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego zaatakowałeś Juventus? U mnie Inter szacunku nie ma żadnego. Nie wychowuje własnych piłkarzy, nie ściąga do siebie piłkarzy z ojczyzny, kupuje zawodników kosztem upadających rywali. Bądźmy szczerzy. Inter jest obecnie najlepszym klubem w Italii, o niebo lepszym od Milanu czy Juventusu. Czym to jest spowodowane? Poszedł po trupach, po przez aferę Calciopolli.

Nie dlatego. Daleko mi od wszelkich waśni tak charakterystycznych dla kibiców Interu, Juve i Milanu. Kibicowałem Milanowi gdy grał tam Ronaldo.
Inter w tej chwili prowadzi Super Mariom, którego szybko wypatrzyli w Lumezzane. Bolzoni też może wyrosnąć na dobrego grajka. I Fatić podobnie. Może i nie mają własnych wychowanków ale potrafią wyłowić talenty, mniejsze czy większe. Poza tym przed długi czas Moratti prowadził idiotyczną politykę transferową. Zaskoczył mnie w ubiegłym sezonie sprowadzając Muntari'ego.
Póki co z włoskich klubów to właśnie Juve gra najlepiej na rynku. Zazdroszczę Wam tego Diego. ;]
A co do Calciopolli to nie ma w tym nic złego, że Inter wykorzystał taką okazję. Nie wiń Interu za brudy Juve. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: A mi się nie podoba "finezyjna" gra, holowanie piłki i same "maleństwa" w składzie które nie potrafią walczyć? Nawet taki Tur jak Puyol udawał beksę w Finale LM. Zero szacunku dla tego klubu.

Wolę to niż szablony taktyczne. :)
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  13 czerwca 2009

Odnośnie transferów Realu, to pod względem finansowym to dobre pociągnięcie, lepiej wydać 90 milionów na jedną megagwiazdę niż 5 piłkarzy pokroju Pepe.
W aspekcie sportowym może być różnie. Real od paru lat nie powala mnie na kolana i nie sądzę by teraz powalił.

Co do zawodników i ich oddaniu klubowi oczywiście prostym jest to, że o wiele łatwiej jest być oddanym swojemu klubowi, gdy zaczyna się karierę w wielkim klubie.

Czy taki Totti, Raul, Maldini, Gerrard czy Del Piero byliby wierni swojemu klubowi, gdyby przyszło im zaczynać w Chievo, Southampton czy Hercie Berlin? Śmiem wątpić.

Przypadki Ronaldo, Figo czy L.Enrique pokazują, że nawet wielcy piłkarze przechodzili do drużyn największych rywali (w tym wypadku Realu/Barcelony).

Fenomenem dla mnie jest David Beckham, mało który z obecnie grających piłkarzy może pochwalić się tym, że był/jest gwiazdą 3 wielkich klubów w 3 najlepszych ligach świata.

SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nad Alvesem bym się mocno spierał, czy zagrał taki kapitalny sezon

Jeżeli nie kapitalny, to na pewno dobry.

Konto usunięte
Konto usunięte: Złe przykłady. Są dopiero na początku futbolowej drogi, w kwestii wierności nie mogą się równać wcześniejszym przykładom.

Wierny Barwom Puyol :tak:
Bojan i Pedro to młode talenty...
SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież on miał 30 lat i za rok kończył mu się kontrakt. Suma 25 mln euro w tym przypadku i tak była wysoka.

Co równa sie z tym że jest obecnie najbardziej utytułowanym piłkarzem.
A w Barce wkomponował sie dobrze ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: On kosztował 35 mln euro, jak na obrońce to kwota bardzo wygórowana. Myślę, że robisz z Barcelony ten dobry klub a Real ten gorszy. Nie ładnie..

Nie jestem w stanie być obiektywny z wiadomych względów że lubie Barcelone. Po prostu dziwią mnie takie astronomiczne kwoty :nie:
Za pare lat kupi sie jakiegoś nowego Messiego za 200 mln? Paranoja...

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę, że wolisz Serie A i drugi najważniejszy klub w Turynie.

Serie A może teraz troche stracić, to już nie to samo co kiedyś... Odszedł Kaka, może odejdzie Ibrahimovic. Milan buja sie w okolicy 5 miejsca, Inter wygrywa, Juve tuż za nimi.
Nie ma tej siły jaką ma liga angielska i hiszpańska :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego najbardziej cenie te kluby które opierają swoją grę na wychowankach, którzy starają się trzymać jeden skład przez kilka sezonów by zgrać zespół, a nie co rok wymieniać 3/4 składu:)

Nic dodać, nic ująć ;)
SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A mi się nie podoba "finezyjna" gra, holowanie piłki i same "maleństwa" w składzie które nie potrafią walczyć? Nawet taki Tur jak Puyol udawał beksę w Finale LM. Zero szacunku dla tego klubu.

Szanujesz kogoś? Jest Yaya Toure, Keita, Marquez - oni nie cofną nogi.
A Puyol zagrał wspaniałe spotkanie w finale LM robiąc szarże skrzydłami... Każdemu podoba sie co innego, osobiście uwielbiam też te genialne zagrania Xaviego i Iniesty, obecnie najlepsi środkowi pomocnicy jak dla mnie. "Maleństwa" które zgarnęły wszystko co można, ot co.
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Za pare lat kupi sie jakiegoś nowego Messiego za 200 mln? Paranoja...

Wolisz, aby sprowadzano takich piłkarzy w wieku 13 lat z Argentyny czy krajów trzeciego świata? To się nazywa handlem dziećmi.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma tej siły jaką ma liga angielska i hiszpańska

A jaką siłę ma Liga hiszpańska? W tamtym sezonie była Barcelona i.. długo, długo nic.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jest Marquez

Dobrze, że napisałeś iż "jest".

Konto usunięte
Konto usunięte: zagrania Xaviego i Iniesty, obecnie najlepsi środkowi pomocnicy jak dla mnie

Może dla ciebie.. Ja cenie sobie umiejętności takich piłkarzy jak Gerrard czy Lampard.

Konto usunięte
Konto usunięte: Napisz więc. ;]

Nie lubię afro amerykanów i dlatego miałem nick Fiffty. Taka uszczypliwość :and: .

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli nie kapitalny, to na pewno dobry.

W porównaniu do tego co grał w Sevilli to był piach.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pedro to młode talenty...

A ja nie miałem zbyt wielkiej okazji aby oglądać Pedro. Po czym wnioskujesz, że jest taki wspaniały? Rozumiem, jakbyś podał przykład Sergio Busqueta ale Pedro?

Konto usunięte
Konto usunięte: Fenomenem dla mnie jest David Beckham, mało który z obecnie grających piłkarzy może pochwalić się tym, że był/jest gwiazdą 3 wielkich klubów w 3 najlepszych ligach świata.

Fenomenem tego piłkarza jest jego medialność.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy taki Totti, Raul, Maldini, Gerrard czy Del Piero byliby wierni swojemu klubowi, gdyby przyszło im zaczynać w Chievo, Southampton czy Hercie Berlin? Śmiem wątpić.

Tym się charakteryzują większe kluby, że mają najlepsze szkolenie młodzieży. Dla przykładu Primavera Juventusu jest najlepsza w Italii i wygrywa turnieje międzynarodowe. Jeszcze nie dawno w tej drużynie grali : Giovinco, Molinaro, Marchisio, De Cegile,Rossi, Pasquato. Obecnie kształtują się nowe gwiazdy w osobach Ariaudo, Dauda, Bamby.

Przy okazji. Jestem za pomysłem Platiniego minimum 5 piłkarzy krajowych i 6 zagranicznych. To jedyne słuszne rozwiązanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: skąd ta pewność, że znasz się na tym najlepiej na tym forum?

Bo jestem tu od jakiegoś czasu i nikogo lepszego nie spotkałem. Ba, nie miałem konkurencji. Towarzystwo wzajemnej adoracji. W zasadzie to uważam, że w dyskusji musi być jakiś spór, aby miała ona odpowiedni charakter.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kibicowałem Milanowi gdy grał tam Ronaldo.

Jesteś chorągiewką?

Konto usunięte
Konto usunięte: nter w tej chwili prowadzi Super Mariom, którego szybko wypatrzyli w Lumezzane

Czy on jest Włochem? Czy Roger i Olisadebe są Polakami?

Konto usunięte
Konto usunięte: Bolzoni też może wyrosnąć na dobrego grajka

Bolzoni nie dostaje najmniejszych szans na grę. Jedynym wychowankiem jest Santon. Przyznam się, że piłkarz ciekawy. Jednak dostał szanse tylko i wyłącznie przez kontuzję.

Konto usunięte
Konto usunięte: Fatić podobnie.

Widziałeś jego grę poza komplikacjami na youtube.com? :> . Ja znam go wyłącznie z managera :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Póki co z włoskich klubów to właśnie Juve gra najlepiej na rynku

Chodzi ci o politykę transferową ? :and: Secco, Gigli i Blanc mogą czyścic buty wielkiej Triadzie. Przeprowadzili takie nieudolne transfery jak Poulsen, Tiago czy Almiron.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zazdroszczę Wam tego Diego. ;]

Zazdrość to zło. A co do Diego.. Zobaczymy jak się odnajdzie w Serie A. Ma predyspozycje aby zostać następcą Nedveda, tak jak on zastąpił Zizou.

Konto usunięte
Konto usunięte: A co do Calciopolli to nie ma w tym nic złego, że Inter wykorzystał taką okazję. Nie wiń Interu za brudy Juve. ;)

Tak uważasz?

Konto usunięte
Konto usunięte: Wolę to niż szablony taktyczne. :)

Dlaczego oglądasz Serie A? Co ci się podoba w tej lidze? Ta liga ma najwięcej krytyków, zwłaszcza "fanuf" Primera Division.
SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wolisz, aby sprowadzano takich piłkarzy w wieku 13 lat z Argentyny czy krajów trzeciego świata? To się nazywa handlem dziećmi.

Tak sie zmienia futbol. W takim razie Wenger też do więzienia?

Konto usunięte
Konto usunięte: A jaką siłę ma Liga hiszpańska? W tamtym sezonie była Barcelona i.. długo, długo nic.

Każdy widzi co innego. A czy włoska liga jest już taka silna jak dawniej?

Konto usunięte
Konto usunięte: Może dla ciebie.. Ja cenie sobie umiejętności takich piłkarzy jak Gerrard czy Lampard.

Też grają dobrze, walczą na boisku. Gusta są różne...

Konto usunięte
Konto usunięte: W porównaniu do tego co grał w Sevilli to był piach.

Zmienił klub żeby odnieść sukces.

Konto usunięte
Konto usunięte: A ja nie miałem zbyt wielkiej okazji aby oglądać Pedro. Po czym wnioskujesz, że jest taki wspaniały? Rozumiem, jakbyś podał przykład Sergio Busqueta ale Pedro?

Wnioskuje że przed nim wspaniała przyszłość, to tylko moje zdanie.
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak sie zmienia futbol. W takim razie Wenger też do więzienia?

Do więzienia ? Nie. Wystarczy zakaz. To nie jest zasługa Wengera tylko scoutów. Takie rzeczy są nie moralne. Ponieważ za dziecko podejmują decyzje rodzice, którym oferowana jest dobra posada, poza tym klub który szkolił gracza dostaje grosze w porównaniu do tego, za jaką cenę mógłby zostać sprzedany piłkarz w późniejszym czasie.
Największy handel dzieciakami występuje właśnie w Arsenalu, Manchesterze i Barcelonie.

Konto usunięte
Konto usunięte: A czy włoska liga jest już taka silna jak dawniej?

Silna? Z pewnością nie. Kluby straciły wiele po aferze Calciopolli, Italii nie udało się wygrać praw do organizacji EURO, stadionu w porównaniu do innych krajów są przestarzałe, niewystarczalne bezpieczeństwo na stadionach pokazują wiele wad Serie A. Co nie zmienia faktu, że jest to liga bardziej interesująca i wyrównana. Zawsze znajdziemy czarnego konia rozgrywek w tym sezonie była to Genua.
A Juventus? Jeszcze przyjdzie czas na odrodzenie.. Dopiero jesteśmy drugi sezon w Serie A. Wspinamy się systematycznie od trzeciego miejsca jako beniaminek, w drugim sezonie osiągamy drugą lokatę i przyzwoite występy w LM. Co będzie w następnym sezonie? Przede wszystkim wyrównana walka o Scudetto z Interem. Tym razem Juventus wzmocni się znacznie a styl gry będzie znacznie ładniejszy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Też grają dobrze, walczą na boisku. Gusta są różne...

Widzisz. Ja wolę piłkarzy, którzy nie unikają kontaktu bark w bark.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zmienił klub żeby odnieść sukces.

I zdradził klub. Miał szansę odejść za granicę. Następnym będzie Villa, który wiele razy uszczęśliwiał kibiców Los Che

Konto usunięte
Konto usunięte: Wnioskuje że przed nim wspaniała przyszłość, to tylko moje zdanie.

O każdym piłkarzu wchodzących z juniorów do kadry można tak powiedzieć. Nie wchodźmy w taki drobnostki. Jedno jest pewne.. Barcelona ma znakomite szkółki treningowe. Jednak jak to i Barcelona handlowała dziećmi, tak i z Katalonii wywożono Fabregasa, Pique czy Meride.

Powinni ustanowić zakaz pozyskiwania piłkarzy poniżej 18 roku życia. W Brazylii takie prawo zostało wprowadzone. A dyskutują nad zwiększeniem limitu !
davvyd0z
davvyd0z
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubię afro amerykanów i dlatego miałem nick Fiffty. Taka uszczypliwość .

Afroamerykanów czy po prostu murzynów?
Ja do nikogo się nie uprzedzam. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo jestem tu od jakiegoś czasu i nikogo lepszego nie spotkałem. Ba, nie miałem konkurencji. Towarzystwo wzajemnej adoracji. W zasadzie to uważam, że w dyskusji musi być jakiś spór, aby miała ona odpowiedni charakter.

I ja sądzę podobnie. Zauważyłem też, że tutaj to tylko o piłce i albo się zgadzamy i jest cacy albo wieszamy na sobie psy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś chorągiewką?

Nie przestałem wtedy kibicować Interowi a Milanowi dopingowałem ze względu na osobę Ronaldo. Jego losy śledziłem od końcówki jego przygody z PSV.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy on jest Włochem? Czy Roger i Olisadebe są Polakami?

Otrzymał obywatelstwo, we Włoszech jest od młodego bobasa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bolzoni nie dostaje najmniejszych szans na grę. Jedynym wychowankiem jest Santon. Przyznam się, że piłkarz ciekawy. Jednak dostał szanse tylko i wyłącznie przez kontuzję.

O Santonie nie wspominałem bo było to dość oczywiste. A z Bolzoni'm to zapewne tylko kwestia czasu. A przynajmniej taką mam nadzieję, lubię go.

Konto usunięte
Konto usunięte: Widziałeś jego grę poza komplikacjami na youtube.com? :> . Ja znam go wyłącznie z managera

Widziałem kompilacje, poczytałem o nim, widziałem w necie urywki meczy młodzieżówki Interu gdy grał.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi ci o politykę transferową ? Secco, Gigli i Blanc mogą czyścic buty wielkiej Triadzie. Przeprowadzili takie nieudolne transfery jak Poulsen, Tiago czy Almiron.

Chodzi mi o politykę transferową z ostatnich tygodni.
A Tiago nie jest zły, po prostu nie sprawdził się w Juve.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zazdrość to zło. A co do Diego.. Zobaczymy jak się odnajdzie w Serie A. Ma predyspozycje aby zostać następcą Nedveda, tak jak on zastąpił Zizou.

Odnajdzie się, facet ma smykałkę do gry. ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak uważasz?

Tak uważam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego oglądasz Serie A? Co ci się podoba w tej lidze? Ta liga ma najwięcej krytyków, zwłaszcza "fanuf" Primera Division.

Nie oglądam regularnie. Tak jak wspomniałem - kibicuję Interowi od 11 lat i głównie dlatego oglądam mecze, co nie jest równoznaczne z tym, że gra zespołów z Serie A podoba mi się w 100%. Wolałem ją za czasów Roberto Baggio, Gianfranco Zoli czy chociażby wspomnianego wcześniej Ronaldo. Jeśli chodzi o atrakcyjność spotkań to wolę Premiership lub właśnie Primera Division. Albo Ligue 1.
NeverMind1910
NeverMind1910
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Afroamerykanów czy po prostu murzynów? Ja do nikogo się nie uprzedzam. ;)

Jak kto woli :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: I ja sądzę podobnie. Zauważyłem też, że tutaj to tylko o piłce

Nie koniecznie. Chociaż ja piszę wyłącznie o piłce na tym forum.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie przestałem wtedy kibicować Interowi a Milanowi dopingowałem ze względu na osobę Ronaldo. Jego losy śledziłem od końcówki jego przygody z PSV.

W takim razie utożsamiasz go z przydomkiem Il Fenomeno, czy El Gordo?

Konto usunięte
Konto usunięte: Otrzymał obywatelstwo, we Włoszech jest od młodego bobasa.

Znam historię Balotteliego. Taki z niego Włoch, jak i z Camoranesiego. W Turynie sobie mocno nagrabił.

Konto usunięte
Konto usunięte: A przynajmniej taką mam nadzieję, lubię go.

Środek pola Interu wygląda dobrze. Nie sądzę, aby Bolzoni dostał szansę. Możliwością gry jest wypożyczenie. Tak zaczynali swoją przygodę juniorzy Juventusu. Byli wypożyczani do Fiorentiny, Sieny, Empoli czy Genui

Konto usunięte
Konto usunięte: A Tiago nie jest zły, po prostu nie sprawdził się w Juve.

Dlatego odejdzie do OM. Dechamps widzi go w drużynie. Jak dla mnie ten zawodnik nie miał charakteru, aby zaistnieć w Juventusie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi mi o politykę transferową z ostatnich tygodni.

Transfer Cannavaro będzie potępiany przez dłuższy czas. Zarząd strzelił sobie przysłowiowego samobója.

Konto usunięte
Konto usunięte: Odnajdzie się, facet ma smykałkę do gry. ;]

Tiago w OL nazywany był "pralką", Poulsen w Sevilli i Schalke był znakomitym pomocnikiem. Nie koniecznie każdy musi się odnaleźć w Serie A. Dla przykładu Diego nie dał rady w Porto. Jednak liczę, że chłopak się odnajdzie. Z myślą o nim i przyjściu trenera Juventus zmieni taktykę z 4-4-2 na 4-3-1-2.

Dlatego z Juventusu odejdą skrzydłowi. Marchionni i Camoranesi. Ponadto ciągle nie wiadoma jest przyszłość Trezeguet. Będzie z tego telenowela.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak uważam.

Nie potępiam twojego zdania, bo każdy może mieć własne. Żeby była jasność ja mam inne.
davvyd0z
davvyd0z
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak kto woli

Dziwne uprzedzenie, ale każdy ma do tego prawo. ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: W takim razie utożsamiasz go z przydomkiem Il Fenomeno, czy El Gordo?

Il Fenomeno, zdecydowanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Znam historię Balotteliego. Taki z niego Włoch, jak i z Camoranesiego. W Turynie sobie mocno nagrabił.

Faktem jest, że najpierw przyjechał do Włoch a dopiero potem trafił do klubu piłkarskiego. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Środek pola Interu wygląda dobrze. Nie sądzę, aby Bolzoni dostał szansę. Możliwością gry jest wypożyczenie. Tak zaczynali swoją przygodę juniorzy Juventusu. Byli wypożyczani do Fiorentiny, Sieny, Empoli czy Genui

Wygląda dobrze, ale za mało kreatywnie. Żeby ten Jimenez więcej grał...
A Bolzoni powinien dostać więcej czasu na boisku, obojętnie w jakim klubie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego odejdzie do OM. Dechamps widzi go w drużynie. Jak dla mnie ten zawodnik nie miał charakteru, aby zaistnieć w Juventusie.

Fakt, umiejętności to nie wszystko.

Konto usunięte
Konto usunięte: Transfer Cannavaro będzie potępiany przez dłuższy czas. Zarząd strzelił sobie przysłowiowego samobója.

To się dopiero okaże. Cannavaro, choć ma swoje lata, to prezentuje całkiem dobry poziom. Chociaż kibice go nie chcieli to zarząd postawił na swoim i w zasadzie temu się nie dziwię.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tiago w OL nazywany był "pralką", Poulsen w Sevilli i Schalke był znakomitym pomocnikiem. Nie koniecznie każdy musi się odnaleźć w Serie A. Dla przykładu Diego nie dał rady w Porto. Jednak liczę, że chłopak się odnajdzie. Z myślą o nim i przyjściu trenera Juventus zmieni taktykę z 4-4-2 na 4-3-1-2.

Ja osobiście liczę na to, że się chłopak odnajdzie. Będzie ciekawiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie potępiam twojego zdania, bo każdy może mieć własne. Żeby była jasność ja mam inne.

Nie widzę po prostu powodu, dla którego miałoby się obwiniać Inter za to co robił Juventus. ;)
NeverMind1910
NeverMind1910
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Il Fenomeno, zdecydowanie.

Heh :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Faktem jest, że najpierw przyjechał do Włoch a dopiero potem trafił do klubu piłkarskiego. ;)

Daj spokój. Chyba nie twierdzisz, że Balotelli jest Włochem? On pochodzi z Ghany. I to jest jego pierwsza narodowość.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wygląda dobrze, ale za mało kreatywnie. Żeby ten Jimenez więcej grał...

Jimenez może w tym okienku odejść, podobnie jak Maicon. Wyczytałem , że City proponuję za Maicona 10 mln funtów i Elano, Chelsea Deco oraz Carvalho zaś Real pieniądze i kartę Sneijdera. Inter już pozyskał środkowego pomocnika to Thiago Motta. Myślę, że kwestią czasu jest sprowadzenie kolejnego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż kibice go nie chcieli to zarząd postawił na swoim i w zasadzie temu się nie dziwię.

Jeżeli Cannavaro powinie się noga, gromy spadną na zarząd. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z jaką presją będzie musiał sobie poradzić Fabio. Co nie zmienia faktu, że razem z Chiellinim będą stanowić szczelny blok defensywny. Zarówno w Starej Damie jak i w reprezentacji Azzurich. Ja tylko mam nadzieje, że nasz perspektywiczny junior- Lorenzo Ariaudo wiele się od Cannavaro nauczy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie widzę po prostu powodu, dla którego miałoby się obwiniać Inter za to co robił Juventus. ;)

Wszystkie kluby po części były umoczone w Calciopolli. Na Inter nic nie mili. Jest więc niewinny. Jednak jedyną drużyną która na tym procesie zyskała jest właśnie Inter. Gdyby nie ta sytuacja Nerrazuri nadal patrzyliby się na plecy Juventusu i Milanu.
davvyd0z
davvyd0z
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Heh :)

Grubasem jest teraz i wciąż daje radę, po prostu nie ma już takiej dynamiki jak za czasów Il Fenomeno. :]

Konto usunięte
Konto usunięte: Daj spokój. Chyba nie twierdzisz, że Balotelli jest Włochem? On pochodzi z Ghany. I to jest jego pierwsza narodowość.

Nie jest rodowitym Włochem, wiadomo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jimenez może w tym okienku odejść, podobnie jak Maicon. Wyczytałem , że City proponuję za Maicona 10 mln funtów i Elano, Chelsea Deco oraz Carvalho zaś Real pieniądze i kartę Sneijdera. Inter już pozyskał środkowego pomocnika to Thiago Motta. Myślę, że kwestią czasu jest sprowadzenie kolejnego.

Głupio by zrobili oddając Maicon'a, jednego z najlepszych prawych obrońców obecnie. Jimenez też powinien zostać moim zdaniem, choćby i na mecze ze słabszymi rywalami. Thiago Motta to dobry transfer ale sprawy nie załatwia. Inter potrzebuje kogoś kreatywnego i nieszablonowego w środku pola.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli Cannavaro powinie się noga, gromy spadną na zarząd. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z jaką presją będzie musiał sobie poradzić Fabio. Co nie zmienia faktu, że razem z Chiellinim będą stanowić szczelny blok defensywny. Zarówno w Starej Damie jak i w reprezentacji Azzurich. Ja tylko mam nadzieje, że nasz perspektywiczny junior- Lorenzo Ariaudo wiele się od Cannavaro nauczy.

Być może właśnie ze względu na Ariaudo ściągnęli Cannavaro. Domyślam się jaka presja będzie wywierana na Cannavaro ale myślę, że sobie z nią poradzi. Cały czas pamiętam lata 2005-2006 kiedy był w absolutnej szpicy środkowych obrońców.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystkie kluby po części były umoczone w Calciopolli. Na Inter nic nie mili. Jest więc niewinny. Jednak jedyną drużyną która na tym procesie zyskała jest właśnie Inter. Gdyby nie ta sytuacja Nerrazuri nadal patrzyliby się na plecy Juventusu i Milanu.

Gdyby, gdyby, gdyby. A może Inter oglądał ich plecy bo Juve i Milan kombinowali przy stoliku? ;)
Fakty są takie, że Inter dobrze wykorzystał sytuację i nawet jak Juve wróciło do Serie A (swoją drogą, dziwnie było patrzeć na tabelę bez Juventusu) to nie dali im większych nadziei na mistrzostwo.
NeverMind1910
NeverMind1910
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Grubasem jest teraz i wciąż daje radę, po prostu nie ma już takiej dynamiki jak za czasów Il Fenomeno. :]

W Realu już jego sylwetka nie była idealna, jednak bramki strzelał na zawołanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Thiago Motta to dobry transfer ale sprawy nie załatwia

Oczywiście dobry transfer o ile będzie zdolny do gry. W Barcelonie i Atletico okaziji do gry nie miał wcale. A wszystko przez nękające go kontuzje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Cały czas pamiętam lata 2005-2006 kiedy był w absolutnej szpicy środkowych obrońców.

Był najlepszym obrońcą. W końcu dostał prestiżową nagrodę France Football. O dziwo reprezentując już barwy.. Realu Madryt.

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyby, gdyby, gdyby. A może Inter oglądał ich plecy bo Juve i Milan kombinowali przy stoliku? ;)

Beeezdura.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.