SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009 (pierwszy post)
Tyle sie mówi o pięknie futbolu, o niesamowitej sile tego sportu. Ostatnie dni przyćmiewają transfery pewnego klubu z Hiszpanii, wiadomo o kogo chodzi. Wiem że sie może czepiam bo to wkońcu ich pieniądze, ale czy warto wydawać na jednego piłkarza tyle pieniędzy? Być może szybko sie ta suma zwróci, ale jak to kiedyś ktoś powiedział - "Sztuką jest wychować mistrzów, a nie ich kupować..." Coś w tym musi być.
Śledze różne opinie na ten temat. Są też takie, że to co najlepsze - też kosztuje.


Fenomenem jest wychować swoich graczy, którzy będą oddani swojemu klubowi, będą walczyć dla niego do końca. Takich piłkarzy ceni sie za charyzme, to prawdziwi wojownicy - nie robią z siebie gwiazd, po prostu grają swoje. Dla takich graczy mam wielki szacunek... Jaką postacią musiał być C. Ronaldo? na pewno kontrowersyjną, robiącą wokół siebie szum ale i też świetnie grającą :tak: Nawet szczególnie kibice MU nie tęsknili za nim co widziałem w wywiadach.
Jestem już sympatykiem Barcy od paru dobrych lat, ale nie takim z tych co nienawidzi tych z Madrytu, trzeba mieć dystans do wszystkiego ;)

Życze im by sobie szaleli na tym rynku transferowym, ale nie kupią czegoś za żadne pieniądze - wierności i oddania. Piękną rzeczą jest gdy widzi sie ludzi związanych z klubem, a Barca osiągnęła jeszcze jeden sukces - ma w składzie "swoich graczy", stworzyła coś wspaniałego.


Wasze zdanie na temat tych transferów?
Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?
Czy Guardiola utrzyma dobrą pozycje?
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dla takich graczy mam wielki szacunek

ja też.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wasze zdanie na temat tych transferów?

mnie najbardziej dobiło porównanie na lini C.Ronaldo vs Reprezentacja Polski
90mln $ do 64mnl $ :rotfl:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009
NuTiiiiii
NuTiiiiii: mnie najbardziej dobiło porównanie na lini C.Ronaldo vs Reprezentacja Polski 90mln $ do 64mnl $

To chyba tylko pokazuje jak bardzo jesteśmy w tyle... A ostatnie mecze dobitnie to potwierdzają, moim zdaniem na każdego przyjdzie czas ;)
Najlepsze jest to że to dopiero początek transferów, jeszcze będzie o kim pisać.
davvyd0z
davvyd0z
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wasze zdanie na temat tych transferów?

Niech kupują kogo chcą skoro mają tyle kasy. Moja polityka transferowa byłaby inna. Dwóch-trzech światowej klasy zawodników za mniejsze pieniądze i reszta na dobre wsparcie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?

Ciężko stwierdzić jaką drużynę stworzą te gwiazdy... ;] Najpierw poczekajmy do końca okna transferowego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Guardiola utrzyma dobrą pozycje?

Oby.
79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  13 czerwca 2009
NuTiiiiii
NuTiiiiii: mnie najbardziej dobiło porównanie na lini C.Ronaldo vs Reprezentacja Polski 90mln $ do 64mnl $
...a mi sie podobało takie porównanie Go w dwumeczu z Polską...i ta Jego bezradność...jak dobrze pamiętam to sobie nie pograł zbytnio...pieniądze to nie wszystko...

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

davvyd0z
davvyd0z
  13 czerwca 2009
NuTiiiiii
NuTiiiiii: mnie najbardziej dobiło porównanie na lini C.Ronaldo vs Reprezentacja Polski 90mln $ do 64mnl $

To, że za Krysię zapłacili $90MLN to wcale nie znaczy, że tyle jest wart. ;]
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Fenomenem jest wychować swoich graczy, którzy będą oddani swojemu klubowi, będą walczyć dla niego do końca

W obecnych czasach ciezko takie kluby znalezc by wychowankowie grali do konca kariery w swoich druzynach....

Maldini, Del Piero czy Raul - szacunek dla tych pilkarzy :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wasze zdanie na temat tych transferów?

Ci gracze nie sa warci nawet polowy tej sumy :ziew:

ceny z kosmosu brane, ech...
koraspl
koraspl
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wasze zdanie na temat tych transferów?

Mysle ze dobrym rozwiazaniem byloby wprowadzenie kwoty ktorej nie mozna przekorczyc jesli chodzi o transfery.To robi sie juz troche niesmaczne i nie mowie tego dlatego ze Real przeprowadzil te transfery.Gdyby takie kwoty wydala Barcelona ,MU czy nie wiem Inter to rowniez mialbym podobne zdanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?

Czort wie ;D
W tej chwili to nikt tego nie wie.Przeciez nikt przed sezonem 08/09 nie spodziewal sie tak wielkiej dominacji Barcelony

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Guardiola utrzyma dobrą pozycje?

Mysle ze Guardiola to bedzie taki czlowiek ktory bedzie prowadzil Barcelone przez najblizszych kilka a moze kilkanascie lat
davvyd0z
davvyd0z
  13 czerwca 2009
LeonGrande
LeonGrande: Del Piero czy Raul

Del Piero nie jest wychowankiem Juventusu, Raul nie jest wychowankiem Realu. :and:
Shaawn
Shaawn
  13 czerwca 2009

Ostatnio znalazłem ciekawy news pt. " Co można kupić za 94 miliony euro,które zapłacił Real Madryt za Cristiano Ronaldo? " . A więc:

-Tottenham, Xerez, Málaga i Numancia
-Nowy stadion oraz część budżetu
-Wypłacenie rocznej pensji sześciu najlepszym zawodnikom NBA( Kevin Garnett, Allen Iverson, Jason Kidd, Shaq O'Neal, Kobe Bryant oraz Tracy McGrady.)
- 13-letnie wynagrodzenie gwiazdy NHL

Konto usunięte
Konto usunięte: Wasze zdanie na temat tych transferów?


Kosmos, po prostu kosmos ...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?


Uważam, że będzie bardzo ciekawie.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Del Piero nie jest wychowankiem Juventusu, Raul nie jest wychowankiem Realu.

No dobra z Del Piero sie rozpedzilem

a co do Raula, od poczatku seniorskiej kariery gra dla Realu :tak:
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: NuTiiiiii: mnie najbardziej dobiło porównanie na lini C.Ronaldo vs Reprezentacja Polski 90mln $ do 64mnl $ To chyba tylko pokazuje jak bardzo jesteśmy w tyle...

To pokazuje tylko, jak rozrzutny jest Perez.

Cristiano R. jest wart góra 50-60mln
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Del Piero nie jest wychowankiem Juventusu, Raul nie jest wychowankiem Realu.

Raul jest wychowankiem Realu. Trafił do Madrytu jako młody chłopczyk z Atletico. Czyli nie podpisywał profesjonalnego kontraktu z Atletico, co czyni go wychowankiem Realu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wasze zdanie na temat tych transferów?

80 mln euro miało pochodzić z transferów, 80 ze sprzedaży zawodników a reszta z kredytów. Budowanie klubu na kredycie? Moim zdaniem to błąd, ale nie jestem specjalistą od ekonomii. A jeżeli chodzi o transferu. Dwaj ostatni zdobywcy prestiżowej nagrody France Football Złotej Piłki. Te nagroda w najlepszy sposób opisuję grę tych zawodników.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?

Barcelona, Real długo długo nic.. Atletico, Sevilla, Valencia, Villareal.

Konto usunięte
Konto usunięte: Oby.

Krzyż na drogę Barcelonie.

LeonGrande
LeonGrande: W obecnych czasach ciezko takie kluby znalezc by wychowankowie grali do konca kariery w swoich druzynach.... Maldini, Del Piero czy Raul - szacunek dla tych pilkarzy

Innymi przykładami są Totti, Terry, De Rossi, Gerrard, Caraggher, Scholes, Giggs, Gary Neville, Baresi. Graczy Barcelony nie wymienię, ponieważ nie znam ich nazwisk.

Bardziej niepokoi mnie fakt iż za wychowanków uznaje się ludzi ściągniętych do klubu w wieku juniorskich za kontynentu. Jak jest to w przypadku Messiego. Precz z piractwem transferowym.
A propos. Arsenal ściągnął kolejnego młokosa z Szwajcarii.

Konto usunięte
Konto usunięte: To, że za Krysię zapłacili $90MLN to wcale nie znaczy, że tyle jest wart. ;]

Nie jest. Jednak jeżeli klub zabezpieczył sobie prawa do wizerunku piłkarza pieniądze szybko się płacą. Przecież Ronaldo z powodzeniem może reklamować krem z pilingiem, żel do włosów czy posypkę dla niemowlęcia.
SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niech kupują kogo chcą skoro mają tyle kasy. Moja polityka transferowa byłaby inna. Dwóch-trzech światowej klasy zawodników za mniejsze pieniądze i reszta na dobre wsparcie.

Barca też kupiła gwiazdy, a zapłaciła o wiele mniej - Henry i Alves za ok. 25 mln i kwota sie zwróciła bo grali kapitalnie.

LeonGrande
LeonGrande: W obecnych czasach ciezko takie kluby znalezc by wychowankowie grali do konca kariery w swoich druzynach....

Ale też szacunek by wychowankowie grali w pierwszym składzie i odnosili sukcesy - to sie udało Barcie bo obecnie Messi, Xavi, Iniesta są po prostu nie do zastąpienia :tak:
Jest jeszcze wierny barwom Puyol, młody Bojan, Pedro :ninja:

JoseMourinhoJr
JoseMourinhoJr: To pokazuje tylko, jak rozrzutny jest Perez.

To wiadomo nie od dzisiaj, niech kupuje kogo chce ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jest. Jednak jeżeli klub zabezpieczył sobie prawa do wizerunku piłkarza pieniądze szybko się płacą. Przecież Ronaldo z powodzeniem może reklamować krem z pilingiem, żel do włosów czy posypkę dla niemowlęcia.

Marketing. Niedługo zamiast De Vito będzie reklamował Bank Zachodni WBK :crylol:
WueRZet
WueRZet
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i kwota sie zwróciła bo grali kapitalnie.

Nad Alvesem bym się mocno spierał, czy zagrał taki kapitalny sezon :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: młody Bojan, Pedro

Złe przykłady. Są dopiero na początku futbolowej drogi, w kwestii wierności nie mogą się równać wcześniejszym przykładom.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.