SecretFight
SecretFight
  13 czerwca 2009 (pierwszy post)
Tyle sie mówi o pięknie futbolu, o niesamowitej sile tego sportu. Ostatnie dni przyćmiewają transfery pewnego klubu z Hiszpanii, wiadomo o kogo chodzi. Wiem że sie może czepiam bo to wkońcu ich pieniądze, ale czy warto wydawać na jednego piłkarza tyle pieniędzy? Być może szybko sie ta suma zwróci, ale jak to kiedyś ktoś powiedział - "Sztuką jest wychować mistrzów, a nie ich kupować..." Coś w tym musi być.
Śledze różne opinie na ten temat. Są też takie, że to co najlepsze - też kosztuje.


Fenomenem jest wychować swoich graczy, którzy będą oddani swojemu klubowi, będą walczyć dla niego do końca. Takich piłkarzy ceni sie za charyzme, to prawdziwi wojownicy - nie robią z siebie gwiazd, po prostu grają swoje. Dla takich graczy mam wielki szacunek... Jaką postacią musiał być C. Ronaldo? na pewno kontrowersyjną, robiącą wokół siebie szum ale i też świetnie grającą :tak: Nawet szczególnie kibice MU nie tęsknili za nim co widziałem w wywiadach.
Jestem już sympatykiem Barcy od paru dobrych lat, ale nie takim z tych co nienawidzi tych z Madrytu, trzeba mieć dystans do wszystkiego ;)

Życze im by sobie szaleli na tym rynku transferowym, ale nie kupią czegoś za żadne pieniądze - wierności i oddania. Piękną rzeczą jest gdy widzi sie ludzi związanych z klubem, a Barca osiągnęła jeszcze jeden sukces - ma w składzie "swoich graczy", stworzyła coś wspaniałego.


Wasze zdanie na temat tych transferów?
Jaka będzie wyglądała rywalizacja w przyszłym sezonie?
Czy Guardiola utrzyma dobrą pozycje?
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Totti, Terry, De Rossi, Gerrard, Caraggher, Scholes, Giggs, Gary Neville

Z tych nazwisk najblizej tego celu są Totti, Terry, Scholes i Giggs
z reszta moze byc roznie :ninja:
davvyd0z
davvyd0z
  13 czerwca 2009
LeonGrande
LeonGrande: No dobra z Del Piero sie rozpedzilem a co do Raula, od poczatku seniorskiej kariery gra dla Realu

Ale pierwsze kroki robił w młodzieżówce Atletico. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Raul jest wychowankiem Realu. Trafił do Madrytu jako młody chłopczyk z Atletico. Czyli nie podpisywał profesjonalnego kontraktu z Atletico, co czyni go wychowankiem Realu.

Czyli Messi jest wychowankiem Barcelony?

Konto usunięte
Konto usunięte: Krzyż na drogę Barcelonie.

W czym Iniesta, Xavi, Messi, Eto'o (?) i cała reszta będzie gorsza od Kaki, który ostatni rok, nawet przed kontuzją, miał po prostu dobry i od CR7, który więcej gwiazdorzy niż gra?

Konto usunięte
Konto usunięte: Barca też kupiła gwiazdy, a zapłaciła o wiele mniej - Henry i Alves za ok. 25 mln i kwota sie zwróciła bo grali kapitalnie.

Henry i Alves razem byli warci bodajże 50mln Euro. :woot:
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Henry

Przecież on miał 30 lat i za rok kończył mu się kontrakt. Suma 25 mln euro w tym przypadku i tak była wysoka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Alves

On kosztował 35 mln euro, jak na obrońce to kwota bardzo wygórowana. Myślę, że robisz z Barcelony ten dobry klub a Real ten gorszy. Nie ładnie..
I po to został założony ten temat.
Czy wy nie rozumiecie, że w Hiszpanii liczy się tylko jeden klub? To Atletico

Konto usunięte
Konto usunięte: Messi

Wychowanek Barcelony z New Old Boys :]. Skoro Barcelona działa charytatywnie to dlaczego zajmuje się piractwem transferowym ? :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Złe przykłady. Są dopiero na początku futbolowej drogi, w kwestii wierności nie mogą się równać wcześniejszym przykładom.

Tym bardziej, że powinni zostać wypożyczeni. Równie dobrze mógłbym wskazać wychowanków Juventusu :and:

LeonGrande
LeonGrande: z reszta moze byc roznie

A co uważasz, że inni opuszczą swoje kluby? Gerrard nigdy nie opuści Anfield a De Rossi to nowa ikona Romy. Po odejściu Tottiego on stanie się jedynym symbolem. Chociaż w kadrze znajduje się jeszcze jeden wychowanek Alberto Aquilani.

Konto usunięte
Konto usunięte: W czym Iniesta, Xavi, Messi, Eto'o (?) i cała reszta będzie gorsza od Kaki, który ostatni rok, nawet przed kontuzją, miał po prostu dobry i od CR7, który więcej gwiazdorzy niż gra?

To, że życzę wszystkiego najgorszego nie oznacza, że lubię Real. Powiem więcej, nie lubię tego klubu :and:. Ogólnie Primera Division nie cierpię.

Konto usunięte
Konto usunięte: Henry i Alves razem byli warci bodajże 50mln Euro.

60.
davvyd0z
davvyd0z
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy wy nie rozumiecie, że w Hiszpanii liczy się tylko jeden klub? To Atletico

Lubię i szanuję, ale kiedy ostatnio zdobyli mistrzostwo? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: To, że życzę wszystkiego najgorszego nie oznacza, że lubię Real. Powiem więcej, nie lubię tego klubu . Ogólnie Primera Division nie cierpię.

Ja za Realem też nie przepadam, został mi do tego klubu sentyment jedynie przez osobę Ronaldo, tego prawdziwego.
Widzę, że wolisz Serie A i drugi najważniejszy klub w Turynie. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: 60.

Nie śledzę już wydarzeń i transferów w piłce nożnej tak jak dawniej i o wiele się nie pomyliłem. :) A transfery Barcelony wyszły klubowi na dobre, grali świetną piłkę w tym sezonie.
WueRZet
WueRZet
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy wy nie rozumiecie, że w Hiszpanii liczy się tylko jeden klub? To Atletico

Ulubiony klub faszysty Franco.
Freddie2007
Freddie2007
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wasze zdanie na temat tych transferów?

Moje zdanie jest negatywne, bo przecież to nie pieniądze rządzą w piłce, a Real bez pieniędzy nic by nie znaczył.
Dlatego najbardziej cenie te kluby które opierają swoją grę na wychowankach, którzy starają się trzymać jeden skład przez kilka sezonów by zgrać zespół, a nie co rok wymieniać 3/4 składu:)
WueRZet
WueRZet
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Moje zdanie jest negatywne, bo przecież to nie pieniądze rządzą w piłce, a Real bez pieniędzy nic by nie znaczył.

A jaki zespół na świecie nie ma pieniędzy, a jest jakąś znaczącą siłą ? :woot:
NeverMind1910
NeverMind1910
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię i szanuję, ale kiedy ostatnio zdobyli mistrzostwo?

Nie interesują mnie ich wyczyny sportowe. A polityka transferowa i jedyni porządni kibice w Hiszpanii. Innym klubem jaki szanuję jest Athletic Bilbao. Fascynuje mnie ich polityka transferowa i zarządzanie klubem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę, że wolisz Serie A i drugi najważniejszy klub w Turynie.

Nie muszę odpowiadać na takie uszczypliwości. Powiem więcej. Jeden kibic Juventusu równy jest stu piknikom Barcelony. Czy Barcelona ma prawdziwych kibiców? Poza okrzykami buczenia i słynnym Ole nie dopingują zespołu wcale. A Juventus to duma Italii. Nie będę wnikać ten temat.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ulubiony klub faszysty Franco.

Franco działał na rzecz klubów w Madrycie również Realu. Nie interesują mnie przyszłości polityczne obu klubów.

Konto usunięte
Konto usunięte: A transfery Barcelony wyszły klubowi na dobre, grali świetną piłkę w tym sezonie.

Są gusta i guściki.
Freddie2007
Freddie2007
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A jaki zespół na świecie nie ma pieniędzy, a jest jakąś znaczącą siłą ?

No ok niepotrzebnie przywołałem tu konkretny klub, ogólnie mówię...
Ale przecież Porto wygrało LM bez jakiegoś zatrważającego budżetu:)
WueRZet
WueRZet
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale przecież Porto wygrało LM bez jakiegoś zatrważającego budżetu:)

Może ich budżet nie był jakiś gigantyczny w stosunku do zespołów najbogatszych, ale przecież i tak o wiele przewyższał resztę :) Porto było i jest bogatym klubem :tak:
davvyd0z
davvyd0z
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie interesują mnie ich wyczyny sportowe. A polityka transferowa i jedyni porządni kibice w Hiszpanii. Innym klubem jaki szanuję jest Athletic Bilbao. Fascynuje mnie ich polityka transferowa i zarządzanie klubem.

Polityka transferowa ma być skuteczna czyli przynosić sukcesy, prawda?

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie muszę odpowiadać na takie uszczypliwości. Powiem więcej. Jeden kibic Juventusu równy jest stu piknikom Barcelony. Czy Barcelona ma prawdziwych kibiców? Poza okrzykami buczenia i słynnym Ole nie dopingują zespołu wcale. A Juventus to duma Italii. Nie będę wnikać ten temat.

Próbowałem jedynie sprowokować. ;)
Ja sam jestem kibicem Interu od 11 lat. Niestety, nie będziemy mieli już takich Derby Italii jak to było dawniej. A Barcelonie kibicuję przy okazji bo grają ładną piłkę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Są gusta i guściki.

Faktom nie zaprzeczysz. ;) Potrójna korona i świetna gra.
Freddie2007
Freddie2007
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Może ich budżet nie był jakiś gigantyczny w stosunku do zespołów najbogatszych, ale przecież i tak o wiele przewyższał resztę :) Porto było i jest bogatym klubem

Ale nie stać ich na C.R czy chociażby Riberego:and:
Assassins2009
Assassins2009
  13 czerwca 2009
Ściągnij muzyke z wrzuta.pl za free ! Zapraszam na www.wrzuta.boo.pl
WueRZet
WueRZet
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie stać ich na C.R czy chociażby Riberego

Transfery Ronaldo i Kaki jeszcze się czkawką odbiją ;)
Freddie2007
Freddie2007
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Transfery Ronaldo i Kaki jeszcze się czkawką odbiją ;)

No mam nadzieję:)
Więc po części się zgadzasz ze mną, że takie transfery to nic dobrego tzn. w złym kierunku idzie futbol przez takie kwoty:ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.