restofmylife
Posty: 30 (po ~98 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
restofmylife
  1 maja 2009 (pierwszy post)

Isc do LO-najlepszej szkoly w miescie, czy do technikum hotelarstwa? gdzie Wy byście poszli? Za i przeciw co do tych szkol?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wolę uczyć się 4 lata i wiedzieć, że coś potrafię i znajdę robotę, niz taki głąb jak ty! Bo tylko tacy idą do liceum bo uczysz się tylko 3 lata...

:zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie Wy byście poszli? Za i przeciw co do tych szkol?

pomijając fakt że temat ten jest wałkowany przynajmniej 1 - 2 razy w tygodniu
wypowiem się jak zawsze
po pierwsze - idź tam gdzie bedziesz sie lepiej czuc
po drugie - LO (teoretycznie nic Ci nie daje - w sensie pracy - chyba że dobry staż i potem szanse na otrzymanie pracy ), LO to szkoła ogólniokształcaca więc tylko ukierunkowuję Cię na to co chcesz (jesli chcesz) studiowac
po trzecie - Technikum - więcej nauki niż w LO, ale po technikum posiadasz już jakiś wyuczony zawód
po czwarte - obecnie lepiej nie planowac edukacji pod kątem pracy
...Ignorance is bliss...
takieblablabla
takieblablabla
  2 maja 2009

ja poszłam do liceum.

loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie Wy byście poszli?

Ja właśnie wybieram się chyba do technikum na hotelarstwo. Albo zawodówa. :D
Kamaa08
Kamaa08
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: skąd masz pewność, że po studiach będziesz mieć pracę?

jeśli zostałabym inżynierem, prace mam na 100% :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo wszyscy się teraz pchają na te studia związane z przedmiotami ścisłymi.

nie prawda, politechniki zachęcają dziewczęta do studiowania na ich kierunkach. politechniki nie sa tak przepełnione jak uniwersytety, nawet nie ma co porównywać..

Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz iść np. na filologię angielską, po tym na pewno znajdziesz pracę...

w szkole ;] nie , dziękuję...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja sama nie wiem na co pójdę bo też jestem na humanie...

ja planuję animatora i menedżera kultury, ale jeszcze zobaczymy. jak nie to socjologia... :and:
hydeparkowy
hydeparkowy
  2 maja 2009

gdybym mógł jeszcze raz poszedłbym do liceum :)
szybko, miło i z dobrymi perspektywami na przyszłość ;)

OxoBlackSideoxO
OxoBlackSideoxO
  2 maja 2009

Hm, a jeśli chciałabym iść na tłumacza j. niemieciego to jaki profil polecali byście ? Technikum nie wchodzi w rachube. :ninja:

OxoBlackSideoxO
OxoBlackSideoxO
  2 maja 2009
niemieckiego * :and:
ShinyStern
ShinyStern
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bierz to.

zastanawiam sie

Konto usunięte
Konto usunięte: guzik prawda, mój kolega jest nie ma żadnych problemów.

znaczy wiesz ale ja taka dobr anie jestem z majcy ale wole to niz polski, hmm zawsz emoge isc na korki :)
Kamaa08
Kamaa08
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hm, a jeśli chciałabym iść na tłumacza j. niemieciego to jaki profil polecali byście ? Technikum nie wchodzi w rachube.

no jakis językowy z rozszerzonym niemiecki, to chyba logiczne :ninja: a potem translatoryka, broń Boże filologia...
OxoBlackSideoxO
OxoBlackSideoxO
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: o jakis językowy z rozszerzonym niemiecki, to chyba logiczne a potem translatoryka, broń Boże filologia...

U nas w okolicy prawie kazdy prof.ma niemca rozsz. Dlaczemu nie filologia?
Kamaa08
Kamaa08
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczemu nie filologia?

bo bezpośrednio po filologii nie możesz być tłumaczem przysięgłym.
OxoBlackSideoxO
OxoBlackSideoxO
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo bezpośrednio po filologii nie możesz być tłumaczem przysięgłym.

Aha, dzięki. Bo właśnie myślę pod kątem tłumacza przysięgłego... Obecnie dobra robota.
mojanazwaprofilu18
mojanazwaprofilu18
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wolę uczyć się 4 lata i wiedzieć, że coś potrafię i znajdę robotę, niz taki głąb jak ty! Bo tylko tacy idą do liceum bo uczysz się tylko 3 lata...

:zonk: a Ty za to doradzasz zaje*****.
Głąby idą do liceum :rotfl:
Ehh, co sie dzieje w tych dzisiejszych czasach :mrgreen:
lulumk
lulumk
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

:crylol:
Istna komedia.

RexMundi
RexMundi: po trzecie - Technikum - więcej nauki niż w LO, ale po technikum posiadasz już jakiś wyuczony zawód

hmmm nie zgodzę się.
Mam porównanie z moją szkołą i ze szkołą do której chodzą moje znajome (liceum-technikum)
Znam możliwości swoje i ich, ponieważ znamy się +/- 10 lat i nie zgodzę się, że mimo wiekszej ilości przedmiotów w technikum jest więcej nauki :nie:
mojanazwaprofilu18
mojanazwaprofilu18
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i nie zgodzę się, że mimo wiekszej ilości przedmiotów w technikum jest więcej nauki

dokładnie ! Mam bardzo dużo znajomych, którzy chodzą do technikum i mają luz.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.