restofmylife
Posty: 30 (po ~98 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
restofmylife
  1 maja 2009 (pierwszy post)

Isc do LO-najlepszej szkoly w miescie, czy do technikum hotelarstwa? gdzie Wy byście poszli? Za i przeciw co do tych szkol?

XxDeadSilencExX
XxDeadSilencExX
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czy do technikum hotelarstwa?

w poprzednim roku co druga dziewczyna na to szła ,w tym roku też bardzo dużo dziewczyn na technika hotelarstwa idzie... Niedługo będzie więcej hotelarzy niż hoteli.:woot: No ale zrobisz jak uważasz.:)

Ps.Też chciałam kiedyś iść na hotelarstwo ale dość szybko mi przeszło jak się dowiedziałam że dość dużo osób się właśnie na ten kierunek wybiera.

A na jaki profil chcesz iść do LO jeśli można wiedzieć?:))
Kamaa08
Kamaa08
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w poprzednim roku co druga dziewczyna na to szła ,w tym roku też bardzo dużo dziewczyn na technika hotelarstwa idzie... Niedługo będzie więcej hotelarzy niż hoteli. No ale zrobisz jak uważasz.:) Ps.Też chciałam kiedyś iść na hotelarstwo ale dość szybko mi przeszło jak się dowiedziałam że dość dużo osób się właśnie na ten kierunek wybiera.

jak wyżej, kolezanka ma rację :) technikum jest dobre z tego względu, że jak wiesz co chcesz robic w życiu juz teraz, to technikum Ci pomoże, bedzie Ci o wiele łatwiej na studiach, szczególnie na pierwszym roku. do liceum idź, jeśli tak na prawde nie wiesz dobrze, kim chciałabys być.
PieprzonaCzkawka
PieprzonaCzkawka
  1 maja 2009

Ja poszłam do Technikum Żywieniowego w sumie drogą eliminacji.
Wiedziałam jednak, że nie chcę iść do Liceum.

XxDeadSilencExX
XxDeadSilencExX
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: technikum jest dobre z tego względu, że jak wiesz co chcesz robic w życiu juz teraz,

dokładnie.;) Ja dla siebie też wybrałam technikum. Tzn. jeszcze nie złożyłam papierów ale mam w planach.:DD tyle że ja miałam gorzej bo dwa zawody mi się podobały a nie wiedziałam który wybrać a do LO i tak nie chciałam iść. No ale jak Ty jeszcze nie wiesz co chcesz robić w przyszłości to tak jakmoje poprzedniczki,doradzam LO.;)
Kamaa08
Kamaa08
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja dla siebie też wybrałam technikum. Tzn. jeszcze nie złożyłam papierów ale mam w planach.:D

czyli jakie wybierasz? mój chłopak jest w budowlanym technikum i wiadomo, później politechnika, ja jestem w lo, [w zasadzie juz skończyłam , w poniedziałek matura] i teraz to dopiero mam dylemat, co wybrać..
XxDeadSilencExX
XxDeadSilencExX
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli jakie wybierasz?

technik logistyk. Bo jakby nie patrząc bardziej płatny zawód no i logistyk raczej zawsze prace znajdzie. Bo dużo firm potrzebuje logistyków,a zresztą jest dużo zapotrzebowanie na nich. Ewentualnie jak się nie dostane na logistyka to pójde na technika obsługi turystycznej,wiem że może mało płatny zawód no bo ile zarabia przewodnik,lub ten co pracuje w biurze podróży? No ale podoba mi się też ten zawód bo jest z geografią związany a ja uwielbiam geografie.;))
shamaramorgan
shamaramorgan
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: technik logistyk. Bo jakby nie patrząc bardziej płatny zawód no i logistyk raczej zawsze prace znajdzie.

o ile zdasz egzamin zawodowy. Przy nim matura to pryszcz.
Tu trzeba mieć 75%. Niby nic, bo przeciez uczymy się tych przedmiotów zawodowych, ale czasem brakuje czasu, by przerobić cały materiał.
Poza tym będziesz pewnie miała ekonomikę przedsiębiorstw. Najbardziej parszywy przedmiot jaki może być :nie:
XxDeadSilencExX
XxDeadSilencExX
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: o ile zdasz egzamin zawodowy. Przy nim matura to pryszcz. Tu trzeba mieć 75%. Niby nic, bo przeciez uczymy się tych przedmiotów zawodowych, ale czasem brakuje czasu, by przerobić cały materiał. Poza tym będziesz pewnie miała ekonomikę przedsiębiorstw. Najbardziej parszywy przedmiot jaki może być

No wiem. No ale cóż zrobić. Jakbym miała tak na to patrzeć to bym nigdzie nie poszła.:and:
Kamaa08
Kamaa08
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: technik logistyk.

zgadza się przyszłościowe, sama myślałam kiedys o takich studiach. z kolei

Konto usunięte
Konto usunięte: technika obsługi turystycznej

juz mniej. bo zobacz, jakie zatłoczenie jest teraz na studiach turystycznych-masakra jakaś..
XxDeadSilencExX
XxDeadSilencExX
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: juz mniej. bo zobacz, jakie zatłoczenie jest teraz na studiach turystycznych-masakra jakaś..

no wiem własnie.:And:
Ale żadnego innego kierunku nie umiem sobie znaleść żeby byl związany z geografią.;/
Chciałąm kiedyś iść też do lo do klasy dziennikarskiej ale jak czytałam na różnych broszurach to trzeba interesować się dobrze polityką a u mnie z tym cięzko.:And:
shamaramorgan
shamaramorgan
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No wiem. No ale cóż zrobić. Jakbym miała tak na to patrzeć to bym nigdzie nie poszła.

ja miałam podobny problem w gimnazjum. postanowiłam pójść tam, gdzie będę miała perspektywy dobrej pracy. Wybrałam technikum ekonomiczne. I wiesz co? Ogromnie żałuję wyboru. Teraz poszłabym do liceum. nie mam zamiaru iść na studia ekonomiczne.
Po szkole wybieram się na studia humanistyczne i żałuję tylko, ze zmarnowałam cztery lata na coś, co mnie nie interesuje.
Kamaa08
Kamaa08
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiem własnie. Ale żadnego innego kierunku nie umiem sobie znaleść żeby byl związany z geografią.;/ Chciałąm kiedyś iść też do lo do klasy dziennikarskiej ale jak czytałam na różnych broszurach to trzeba interesować się dobrze polityką a u mnie z tym cięzko.

a musisz z geografią? geografia dzisiaj stała sie nic nie warta, dzisiaj ceni sie fizykę, chemię, matematykę...
ja jestem w klasie [byłam] polski angielski... żałosne po prostu, teraz nie mam żadnych perspektyw..

Konto usunięte
Konto usunięte: Wybrałam technikum ekonomiczne

a ja sie nad nim wahałam i żałuję, że nie poszłam... :(
XxDeadSilencExX
XxDeadSilencExX
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja miałam podobny problem w gimnazjum. postanowiłam pójść tam, gdzie będę miała perspektywy dobrej pracy. Wybrałam technikum ekonomiczne. I wiesz co? Ogromnie żałuję wyboru. Teraz poszłabym do liceum. nie mam zamiaru iść na studia ekonomiczne. Po szkole wybieram się na studia humanistyczne i żałuję tylko, ze zmarnowałam cztery lata na coś, co mnie nie interesuje.

Ehh no masz racje.Ale z drugiej strony nie że mnie nie interesuje ten kierunek bo w sumie lubie wszystko planować.:D ale rozumiem Cię też bym wolała coś np.związanego z geografią czy polskim no ale do lo do klasy humanistycznej też nie moge iść,bo nienawidzę historii.Więc jak widzisz nie mam wyboru.
Beata2090
Beata2090
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: technikum hotelarstwa

ja teraz jestem w hotelarskiej..ii powiem Ci ze polowa klasy sie wykruszy bo jest dla nich za ciezko...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.