blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009 (pierwszy post)
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak jest, że człowiek po studiach klepie biedę a ci po zawodówce żyją w luksusie? Na przykład mój znajomy, który skończył zawodówkę, został zatrudniony w jakiejś firmie budowlanej jako dekarz. Zarabia ok. 1600 zł (z tego co opowiadał). Moim zdaniem to dużo, tym bardziej, że na przykład taki początkujący psycholog ma o wiele mniej, a musi skończyć studia i zdobyć wyższe wykształcenie, ponadto w najlepszym wypadku zarobi 1000zł. Za te pieniądze ciężko jest opłacić mieszkanie, nie mówiąc już o innych wydatkach.

Q: Zgadzacie się ze mną? :D
Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?
Q: Jak tak to na jakie?
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No podstawa, czyli polski, rosyjski i WOS. Czemu pytasz? ;>

z ciekawości..
Rosyjski? Nie lubiłam tego języka :and:.
A wszystko na podstawie, czy coś rozszerzasz?

margotka
margotka: ...a po filozofii można robić wiele interesujących rzeczy... np. poseł Palikot jest z wykształćenia filozofem... czy zarabia 1000 zł i chodzi głodny?

kim on jest? :wtf:

margotka
margotka: bzdura... nie jestem kurą domową:P ...prosze mnie nie wciskać w durne schematy...

Jesteś gospodynią? Przepraszam, nie chciałam Cię urazić :ziober2:.
A tak poważnie, to można wiedizeć czym się zajmujesz?
margotka
margotka
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kim on jest?


poseł Palikot to bardzi kontrowersyjny polityk i bisnessman... poszukaj, a się przekonasz...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś gospodynią? Przepraszam, nie chciałam Cię urazić . A tak poważnie, to można wiedizeć czym się zajmujesz?


każda kobieta powinna być gospodynią własnego domu i sądze, że powinien to być dla niej komplement od gościa;)

a poważnie: skończyłam kulturoznawstwo (teoria i historia kultury)... i pracuje w swoim zawodzie... a chciałabym uczyć dzieciaki...więc możliwe, że w przyszłości tak się stanie...
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
margotka
margotka: poseł Palikot to bardzi kontrowersyjny polityk i bisnessman... poszukaj, a się przekonasz...

Ja wiem kim jest Palikot.. ALe nigdy w życiu bym nie pomyślała że jest po filozofii..

margotka
margotka: a poważnie: skończyłam kulturoznawstwo (teoria i historia kultury)... i pracuje w swoim zawodzie... a chciałabym uczyć dzieciaki...więc możliwe, że w przyszłości tak się stanie...

Chciałabyś uczyć dzieci?
Pamiętam że zawsze olewaliśmy nauczycieli plastyki, muzyki, woku.
Więc współczuję ;-)
Miihihih
Miihihih
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak jest, że człowiek po studiach klepie biedę

dla mnie są to ludzie bez braku ambicji, pewności siebie i upartości w realizacji marzeń.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia? Q: Jak tak to na jakie?

nie.
tak
komunikacja społeczna
margotka
margotka
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabyś uczyć dzieci? Pamiętam że zawsze olewaliśmy nauczycieli plastyki, muzyki, woku. Więc współczuję ;-)


wok-u i historii.... wszędzie znajduja się trudne dzieci i ich jeszcze trudniejsi rodzice...
Miihihih
Miihihih
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamiętam że zawsze olewaliśmy nauczycieli plastyki, muzyki, woku.

w mojej szkole nauczycielka woku cieszy się ogromnym poważaniem, jest bardzo chwalona jeśli chodzi o kadrę, doskonale przygotowuje do matury.
A osoby, które olewają takich nauczycieli robią to ze względu na lekkość przedmiotu. ;)
Maagdalena22
Maagdalena22
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Rosyjski? Nie lubiłam tego języka

Kiedy zaczynałam naukę w pierwszej klasie LO też nie byłam zadowolna, że mam ten język. Ale z czasem przekonałam się, że jest fajny ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: A wszystko na podstawie, czy coś rozszerzasz?

Wszystko na podstawie. Nie jestem jakimś kujonem ;)

A Ty też maturzystka? ;> Jeśli tak to z czego zdajesz? ;]
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 kwietnia 2009
margotka
margotka: ...a po filozofii można robić wiele interesujących rzeczy... np. poseł Palikot jest z wykształćenia filozofem... czy zarabia 1000 zł i chodzi głodny?

a ilu filozofów ma to szczęście zostać wybranym do sejmu? :)
margotka
margotka: a poważnie: skończyłam kulturoznawstwo (teoria i historia kultury)... i pracuje w swoim zawodzie... a chciałabym uczyć dzieciaki...więc możliwe, że w przyszłości tak się stanie...

też zastanawiam się nad tym kierunkiem studiów...
to znaczy co konkretnie robisz? ciężko jest na wydziale?
thomas893
thomas893
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

idź poharuj na budowie, to zrozumiesz, czemu mają tyle płacone ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?

teraz maturka, a potem planuję zaocznie na Politechnikę Wrocławską kierunek Informatyka... ale to narazie plany, bo trzeba się tam dostać :mrgreen:

margotka
margotka: poseł Palikot to bardzi kontrowersyjny polityk i bisnessman...

lubię kolesia :]
Liquified
Liquified
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

Znajomości są tu najważniejsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia? Q: Jak tak to na jakie?

Mam zamiar.
Astronomia, astrofizyka lub inżynieria lotnicza. Zobaczymy gdzie mnie zechcą.
margotka
margotka
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: też zastanawiam się nad tym kierunkiem studiów... to znaczy co konkretnie robisz? ciężko jest na wydziale?


oj nie zdradzam tajemnic na forum:P

..na wydziale jest ciężko.. nie słuchaj bzdur, ze to lekkie studia, bo ilość ksiązek do przeczytania wystraszyła wielu wytrwałych;) ... jeśli o tym myslisz to mogę ci podsunąć kilka pozycji z których byłoby dobrze sie przygotować... wszystko zalezy też na jaką uczelnie się wybierasz i o której specjalności myslisz...
...ale jesli masz dusze humanisty i ciężko ci zdecydować, co chciałabyś robić, to studia w tej dziedzinie mocno ukierunkowują... bo możesz podązyć za historią, archeologia, antropologią, za literaturoznawstwem, estetyką, historią sztuki, filozofią, komunikacją, teatrem czy filmem i nowymi mediami... animacja też:P ... etc. etc. etc.

a jak nie... to idź na prawo i trzep kasę... pod warunkiem, ze będę miała zniżkę na usługi:D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 kwietnia 2009

czy "koleżanka" już kiedyś nie pisała tego tematu :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

takie jest życie no
ale nie ma co marudzić te 1600 zł nie dostaję na pewno za siedzenie na krześle
plusem pójścia do zawodówki jest właśnie to że ma się praktycznie zapewnioną pracę
"harujesz" ale wiesz za co
a studenci - teoretycznie zaczynają pracę już z 4-5 letnim poślizgiem w porównaniu do osób z zawodówki i nie koniecznie nie w tym zawodzie w jakim się kształcili
ale tez są osoby wykształcone które "trzepią" grubą kasę

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/

już nie

Konto usunięte
Konto usunięte: macie zamiar iść na studia?

myślałem o psychologi kiedyś

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak tak to na jakie?

j.w
...Ignorance is bliss...
LookInMyEyes78
LookInMyEyes78
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia? Q: Jak tak to na jakie?

tak
mam zamiar
nie wiem jeszcze...
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
margotka
margotka: wok-u i historii.... wszędzie znajduja się trudne dzieci i ich jeszcze trudniejsi rodzice...

współczuję.
Jeśli już, to woku bym uczyła w liceum, bo tam ludziom chociaż trochę zależy na ocenach...

Konto usunięte
Konto usunięte: w mojej szkole nauczycielka woku cieszy się ogromnym poważaniem, jest bardzo chwalona jeśli chodzi o kadrę, doskonale przygotowuje do matury. A osoby, które olewają takich nauczycieli robią to ze względu na lekkość przedmiotu. ;)

Moja tez jest poważana, bo oprócz WOKu uczy WOSu i historii :].
Dokładnie dlatego. Co wcale nie jest przyjemne dla nauczyciela.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedy zaczynałam naukę w pierwszej klasie LO też nie byłam zadowolna, że mam ten język. Ale z czasem przekonałam się, że jest fajny ^^

Po 3 latach nauki piszesz maturę z tego języka? ;>
Odważna jesteś :).

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko na podstawie. Nie jestem jakimś kujonem ;) A Ty też maturzystka? ;> Jeśli tak to z czego zdajesz? ;]

Nie, ja jeszcze nie maturzystka, ale powoli zaczynam się określać.
Bo jak teraz rozmawiam z maturzystami i pytam się "co dalej będziesz robił? Dlaczego to zdajesz?" a otrzymuję odpowiedź "jeszcze nie wiem. A żeby coś zdawać" to aż mnie krew zalewa, że w wieku 19/20lat można nie wiedzieć co chce się robić w przyszłości..

margotka
margotka: ...ale jesli masz dusze humanisty i ciężko ci zdecydować, co chciałabyś robić, to studia w tej dziedzinie mocno ukierunkowują... bo możesz podązyć za historią, archeologia, antropologią, za literaturoznawstwem, estetyką, historią sztuki, filozofią, komunikacją, teatrem czy filmem i nowymi mediami... animacja też:P ... etc. etc. etc.

Czekaj czekaj.. Czyli jak idzie sie na te studia, to potem jak Cię ukierunkowują?
Jeśli je ukończysz, to jaki masz tytuł? Jako kto możesz pracować?

Chyba coś źle zrozumiałam :woot:
Maagdalena22
Maagdalena22
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po 3 latach nauki piszesz maturę z tego języka? ;> Odważna jesteś :).

Rosyjski nawet łatwy jest :) Z ang na pewno zdawać nie będę, bo jakoś nie miałam szczęścia do nauczycielek tego języka. W gim przez 3 lata miałam ang z ukrainką, która prawie polskiego nie znała, a w LO również przez 3 lata uczyła mnie armenka też nie znając polskiego. Wiec moje lekcje polegaly glownie na bezsensownym siedzieniu i rozsmieszaniu wszystkich dookola hyhy ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: aż mnie krew zalewa, że w wieku 19/20lat można nie wiedzieć co chce się robić w przyszłości..

No widać jakie mają perspektywy na dalsze życie.. Ale wiesz, plany można mieć, ale zawsze mogą one ulec zmianie. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.