blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009 (pierwszy post)
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak jest, że człowiek po studiach klepie biedę a ci po zawodówce żyją w luksusie? Na przykład mój znajomy, który skończył zawodówkę, został zatrudniony w jakiejś firmie budowlanej jako dekarz. Zarabia ok. 1600 zł (z tego co opowiadał). Moim zdaniem to dużo, tym bardziej, że na przykład taki początkujący psycholog ma o wiele mniej, a musi skończyć studia i zdobyć wyższe wykształcenie, ponadto w najlepszym wypadku zarobi 1000zł. Za te pieniądze ciężko jest opłacić mieszkanie, nie mówiąc już o innych wydatkach.

Q: Zgadzacie się ze mną? :D
Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?
Q: Jak tak to na jakie?
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak :d popyt jest na inżynierów,ale co z tymi, którzy mają duszę humanisty? :)

Humaniści znajdują partnera inżyniera i zostają w domu jako kury domowe :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: ...a buty drożeją :)

:crylol:.
No tak :D
blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Humaniści znajdują partnera inżyniera i zostają w domu jako kury domowe

a jak ktoś nie ma partnera to zostają penetratorem pobliskich śmietników!:rock:
[bije mi] :ninja:

Ale gdyby się zastanowić, to humaniści rzeczywiście mają większe szanse żeby być bezrobotnym.
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Humaniści znajdują partnera inżyniera i zostają w domu jako kury domowe

taaa :D

Konto usunięte
Konto usunięte: . No tak :D

no ale tak serio to co można robic po filozofii?
chyba tylko można być wykładowcą, oczywiście po ukończeniu jakichś doktoratów.
blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale tak serio to co można robic po filozofii?

a co można robić po jakiejś filologii norweskiej? :wtf:
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a co można robić po jakiejś filologii norweskiej?

może być filologiem norweskim :d
ale wydaje mi się, że na takiej filologii, dużo zajęć jest prowadzonych w tamtym języku.
Także może być ambasadorem, tłumaczem, nauczycielem...
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak ktoś nie ma partnera to zostają penetratorem pobliskich śmietników! [bije mi] Ale gdyby się zastanowić, to humaniści rzeczywiście mają większe szanse żeby być bezrobotnym.

O, no!

Oczywiście że mają. Ogólnie jest mniej ścisłych umysłów, więc jest więcej miejsc pracy dla takich osób.

Konto usunięte
Konto usunięte: no ale tak serio to co można robic po filozofii? chyba tylko można być wykładowcą, oczywiście po ukończeniu jakichś doktoratów.

szczerze.. nie interesowałam się tym jeszcze...
Ale aż poszukam ;_)
Maagdalena22
Maagdalena22
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z czego zdajesz?

No podstawa, czyli polski, rosyjski i WOS. Czemu pytasz? ;>
margotka
margotka
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ok. 1600 zł


to starsznie mało zarabia...

Konto usunięte
Konto usunięte: na przykład taki początkujący psycholog ma o wiele mniej, a musi skończyć studia i zdobyć wyższe wykształcenie, ponadto w najlepszym wypadku zarobi 1000zł.


bzdura:) ... po studiach może iść na staż i faktycznie dostanie grosze, bo jakieś 650 zeta na rękę, ale zyskuje referencje i doświadczenie... psycholodzy zarabiają o wiele większe pieniążki... niż 1000 zł:>

z resztą na staż mozna iść również zaraz po zrobieniu matury... przydatna informacja:P

...oj dzieci... róbcie to, co na prawdę sprawia wam przyjemność, bo męczarnie związane z robieniem czegoś z musu mogą sie odbić na waszej psychice i nerwicy, a wtedy żaden psycholog biedny chodzić nie będzie;)

każdy zawód i kierunek studiów jest potrzebny... jeśli czegoś bardzo chcecie to nalezy do tego dążyć... i się rozwijać...

...a po filozofii można robić wiele interesujących rzeczy... np. poseł Palikot jest z wykształćenia filozofem... czy zarabia 1000 zł i chodzi głodny?
margotka
margotka
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Humaniści znajdują partnera inżyniera i zostają w domu jako kury domowe


bzdura... nie jestem kurą domową:P ...prosze mnie nie wciskać w durne schematy...:mrgreen:

a po filologii norweskiej można robić to samo co po skończeniu każdej innej filologii...:]
Rosiczka00
Rosiczka00
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

zależy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na przykład mój znajomy, który skończył zawodówkę, został zatrudniony w jakiejś firmie budowlanej jako dekarz.

a osoba po studiach może założyć firmę budowlaną zatrudniającą owych dekarzy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?

studiuję.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak tak to na jakie?

inżynierskie.
ZgadujKimJestem
ZgadujKimJestem
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak jest, że człowiek po studiach klepie biedę a ci po zawodówce żyją w luksusie?

W telewizji od kilku lat na okrągło klepią, że w Polsce brakuje pracowników fizycznych a nie 'uczonych'. A że czasem oglądam telewizję, to nie zastanawiam się nad tym ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

Ale z czym mam się zgadzać, albo nie? :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia? Q: Jak tak to na jakie?

Tak, mam zamiar iść na studia.
Albo na stosunki międzynarodowe i filologię angielską albo na politechnikę na architekta.
blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a osoba po studiach może założyć firmę budowlaną zatrudniającą owych dekarzy.

to samo może człowiek po zawodówce, pod warunkiem że ma kasę
julCiak69
julCiak69
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

Wiesz, to jest potwierdzenie. Teraz bardziej firmom zalezy na tych po zawodówkach i technikum:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia? Q: Jak tak to na jakie?

Za rok mam maturę. Potem studia. Kierunek.? Stosunki międzynarodowe.
blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009
julCiak69
julCiak69: Stosunki międzynarodowe.

a co po tym można robić bo ciekawie brzmi :mrgreen:
Rosiczka00
Rosiczka00
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to samo może człowiek po zawodówce, pod warunkiem że ma kasę

pod warunkiem również, że ma uprawnienia.

mój tata pracuje w firmie architektoniczno-budowlanej i patrząc na różne projekty - nie spotkałam się z osobą, która przed nazwiskiem nie miałaby tytułu inżyniera/architekta.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.