blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009 (pierwszy post)
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak jest, że człowiek po studiach klepie biedę a ci po zawodówce żyją w luksusie? Na przykład mój znajomy, który skończył zawodówkę, został zatrudniony w jakiejś firmie budowlanej jako dekarz. Zarabia ok. 1600 zł (z tego co opowiadał). Moim zdaniem to dużo, tym bardziej, że na przykład taki początkujący psycholog ma o wiele mniej, a musi skończyć studia i zdobyć wyższe wykształcenie, ponadto w najlepszym wypadku zarobi 1000zł. Za te pieniądze ciężko jest opłacić mieszkanie, nie mówiąc już o innych wydatkach.

Q: Zgadzacie się ze mną? :D
Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?
Q: Jak tak to na jakie?
sekswubikacji
sekswubikacji
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

w pewnym sensie tak. ale to nie każdemu po zawodówce się zdarza.
tylko niektórzy mają taki 'luksus' ! Spójrz na to z innej strony.. na przykład psycholog nie pracuje fizycznie a na budowie jednak trzeba w to włożyć wysiłek fizyczny.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?


mam zamiar.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak tak to na jakie?


najprawdopodobniej coś z matmą. bankowość, zarządzanie coś podobnego;)
Maagdalena22
Maagdalena22
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: psycholog nie pracuje fizycznie a na budowie jednak trzeba w to włożyć wysiłek fizyczny.

Zgadzam się. I właśnie dlatego na budowie zarabiają więcej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?

Mam zamiar. I to już niedługo. Wczoraj miałam zakończenie roku, jeszcze tylko przeżyć maturę w maju.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak tak to na jakie?

Pedagogika resocjalizacyjna.
Czerek5
Czerek5
  25 kwietnia 2009

Q1 W pewnym sensie tak :P Ale przecież nie wszystkie studia są typowo humanistyczne, są też studia na mgr, inżyniera po których można na prawdę niezłą fuchę zgarnąć. A to, że np po szkole zawodowej, np energetyku, dostaje się papierek na obsługiwanie przykładowo maszyny do 1kW to jest to inna sprawa :)

Q2 Mechatronika na Politechnice Poznańskiej. Ten kierunek pojawił się jako kierunek w Polsce 2 lata temu. Trzeba oczywiście się troszeczkę pokuć, bo za łatwo to na tym kierunku to nie jest :P

Q3 Studia techniczne np elektrotechnika, mechatronika, biotechnologia, cybernetyka, robotyka, automatyka, mechanika i budowa maszyn

Karen3
Karen3
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D

Zamierzam spróbować, wierzę, że mi się uda :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?

:tak: mam zamiar

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak tak to na jakie?

Filologia angielska lub odnowa biologiczna
xxxanulek17xxx
xxxanulek17xxx
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia? Q: Jak tak to na jakie?

Nom, ale np. ten psycholog to on robi to co lubi, jemu sprawia to przyjemnosc a ten dekarz to tylko dla kasy bo kto lubi dachówki zakaladać.??
Nie studiuje, ale zamierzam albo na architektore krajobrazu isc kiedys albo na prawnicze studia... [kiedys bo jeszcze liceum nie zaczelam]
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 kwietnia 2009

Bo to jest często tak, że ci po zawodówce potrafią sobie znaleźć porządną pracę.
Polska potrzebuje fachowców mechaników, hydraulików, stolarzy, ponieważ dużo ich wyjechało do Irlandii.
A tacy ludzie zarabiają dużo pieniędzy a ponadto mogą założyć własną działalność.
Kierunek psychologia, resocjalizacja jest już na tyle oklepany, że większość nie znajdzie sobie pracy, ponieważ po prostu albo nie będzie jej na ich stanowisko, albo po prostu mają za wysokie kwalifikacje na inne stanowisko.

A co może zrobić człowiek po filozofii?

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia?

tak
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak tak to na jakie?

nie wiem. Jakieś humanistyczne. Ewentualnie jakiś zwiazany z ekonomią.
blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A co może zrobić człowiek po filozofii?

Właśnie nie wiem :woot:
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Właśnie nie wiem

no właśnie :d
więc chyba lepiej iśc na takie studia, które interesują, ale też, które dają choć trochę szansy na pracę.
blondynkaax3
blondynkaax3
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie :d więc chyba lepiej iśc na takie studia, które interesują, ale też, które dają choć trochę szansy na pracę.

No w końcu każdy musi z czegoś żyć, do końca życia nie będziemy u rodziców mieszkać. :wtf:
przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem. Jakieś humanistyczne. Ewentualnie jakiś zwiazany z ekonomią.

humanistyczne właśnie nie.
teraz jest straszny popyt na kierynku związanie z informatyką, administracją.

Konto usunięte
Konto usunięte: A co może zrobić człowiek po filozofii?

zostać filozofem :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Zgadzacie się ze mną? :D Q:Studiujecie coś/ macie zamiar iść na studia? Q: Jak tak to na jakie?

Nie zawsze. Chociaż wg mnie taki dekarz zasługuje bardziej na te 1600 niż psycholog.
Mam zamiar isć...
Nie wiem jeszcze.. może psychologia/dziennikarstwo/filologia ang.
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wczoraj miałam zakończenie roku, jeszcze tylko przeżyć maturę w maju.

z czego zdajesz?

Konto usunięte
Konto usunięte: Ten kierunek pojawił się jako kierunek w Polsce 2 lata temu. Trzeba oczywiście się troszeczkę pokuć, bo za łatwo to na tym kierunku to nie jest :P

Słyszałam właśnie, że b.dobry..

Konto usunięte
Konto usunięte: kto lubi dachówki zakaladać.??

Ja :ziober2:
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: humanistyczne właśnie nie. teraz jest straszny popyt na kierynku związanie z informatyką, administracją.

no tak, ale ja nie chcę się męczyć kolejne cztery lata z przedmiotami, które po prostu mnie nie interesują.
Chciałabym pisać recenzje, stworzyć własną redakcję, galerię, czy być kustoszem, przewodnikiem w muzeum :)

Konto usunięte
Konto usunięte: zostać filozofem

i zarabiać kokosy jak Sokrates ;d
666kamilka666
666kamilka666
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, ale ja nie chcę się męczyć kolejne cztery lata z przedmiotami, które po prostu mnie nie interesują. Chciałabym pisać recenzje, stworzyć własną redakcję, galerię, czy być kustoszem, przewodnikiem w muzeum :)

Też bym chciała tak jak Ty ;-)
Po prostu pisałam na co jest popyt.

Konto usunięte
Konto usunięte: i zarabiać kokosy jak Sokrates ;d

Czyli tyle, żeby starczyło na sandałki :ninja:
shamaramorgan
shamaramorgan
  25 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Też bym chciała tak jak Ty ;-) Po prostu pisałam na co jest popyt.

no tak :d popyt jest na inżynierów,ale co z tymi, którzy mają duszę humanisty? :)
Jak sobie pomyślę, że przez 30 lat musiałabym siedzieć w urzędzie w jakichś papierach to trafiłby mnie prędzej szlag :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli tyle, żeby starczyło na sandałki

...a buty drożeją :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.