olcia1412
olcia1412
  17 kwietnia 2009 (pierwszy post)

tak jak w temacie.
Kto chce matme pisać na maturze w następnym roku??

pozdrawiam :)
KamiQa
KamiQa
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto chce matme pisać na maturze w następnym roku??

ja nie chce. ale musze. wiec nie opowiadam na około jak mnie skrzywdził los tylko staram sie do tego podejść z jak najlepszym nastawieniem.
Mam nadzieje ze nie wywalą czegoś takiego ze pogrążą większość maturzystów.
poza tym te zmiany w maturze wprowadzają jakby chcieli robic z uczniów ajnsztajnów ;/
Wcześniej może i matematyka była na maturze nikt nie robił problemów ale nie była ona na takim poziomie!.

Konto usunięte
Konto usunięte: poziom matury z matematyki będzie zapewne niski, skoro próbną oblało 70% uczniów.

ja bym nie była taka pewna tego ...

Konto usunięte
Konto usunięte: Co to jest za filozofia podstawić pod wzór, który i tak będzie nam podany?

ale zanim odpowiedni wzór znajdziesz minie ci trochę czasu .. poza tym żeby nie znać wzorów, tylko ich szukać trzeba byo by myśleć z prędkością światła i w takim też tępie rozwiązywać zadania żeby jakoś tą mature zdać.. ;x
Karen3
Karen3
  18 kwietnia 2009

Ja też nie chcę matury, no, ale jak muszę, to czas zacząć się przykładać. Wierzę, że będzie łatwa :)

olcia1412
olcia1412
  18 kwietnia 2009

słyszałam że niby ma być łatwa, ale nie rozumiem po co dokładaja tą matmę. :)

sekswubikacji
sekswubikacji
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałam że niby ma być łatwa, ale nie rozumiem po co dokładaja tą matmę.


cel w tym, żeby ludzie wychodzący z liceum i technikum mieli pojęcie o matematyce;)
trzeba chociaż znać podstawy. To tak samo jakbym powiedziała po co polski na maturze.
Matematyka jest tak samo potrzebna jak polski;)
najzajebistsza
najzajebistsza
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a na jakim kierunku jesteś jeśli mogę wiedzieć? ;> Bo ja na studiach nie chcę mieć matmy

Zarządzanie, matematyka przez rok tylko..

Konto usunięte
Konto usunięte: to fajnie macie, ja z matmy mam tylko dwa kolokwia - każde obejmujące obszerne działy - i brak możliwości poprawy ;d

No, ja trzy kolokwia w ciągu całego roku, ale że matematyka w tygodniu tylko raz, to materiału się aż tak dużo nie zbiera, porównywalnie do licealnych klasówek, przynajmniej u mnie. :P
Ja mam jedną poprawkę do kolokwium :)

Konto usunięte
Konto usunięte: teraz przecież jest matma obowiązkowa.

Nie :woot:
najzajebistsza
najzajebistsza
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wcześniej może i matematyka była na maturze nikt nie robił problemów ale nie była ona na takim poziomie!.

Przecież z roku na rok jest łatwiejsza.
Zwłaszcza podstawa.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale zanim odpowiedni wzór znajdziesz minie ci trochę czasu

Przecież tablice matematyczne to nie jest jakieś wielkie tomisko, do tego ma spis treści, więc bez problemów raczej.

Konto usunięte
Konto usunięte: i w takim też tępie

Tempie, to może.
Rosiczka00
Rosiczka00
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wcześniej może i matematyka była na maturze nikt nie robił problemów ale nie była ona na takim poziomie!.

no proszę Cię, dawniej w liceum robiło się to, co teraz wyrzucono kompletnie z programu i przerabia się na studiach na 1 semestrze :wtf: materiał bardzo okrojony - mówię o podstawie, bo większość osób ubolewających nad obowiązkową matmą na rozszerzenie się nie porywa przecież.

Konto usunięte
Konto usunięte: No, ja trzy kolokwia w ciągu całego roku, ale że matematyka w tygodniu tylko raz, to materiału się aż tak dużo nie zbiera, porównywalnie do licealnych klasówek, przynajmniej u mnie. :P Ja mam jedną poprawkę do kolokwium :)

ja ostatnio na kolokwium miałam materiał obejmujący wszystkie rodzaje całek, zadania do tego - obliczanie powierzchni pól i tak dalej , do tego szeregi, macierze ... :and: naprawdę ciężko przed takim jednorazowym kolokwium umieć w pewnym stopniu wszystko, jeśli nie ma możliwości poprawy. Jeśli ktoś ma problemy z całkami, to może przed kolosem załapie, ale gdzie nauka reszty?
najzajebistsza
najzajebistsza
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja ostatnio na kolokwium miałam materiał obejmujący wszystkie rodzaje całek, zadania do tego - obliczanie powierzchni pól i tak dalej , do tego szeregi, macierze ...

No ja ostatnio właśnie całki, do tego przebieg zmienności funkcji, i takie tam inne:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: naprawdę ciężko przed takim jednorazowym kolokwium umieć w pewnym stopniu wszystko,

Dlatego ja z wyprzedzeniem nieraz sporym zaczynam się brać za naukę.
No ale fakt, wszystko zależy od poziomu realizowanego materiału, od wymagań i tak dalej.
Do tego brak poprawki boli.
Rosiczka00
Rosiczka00
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No ja ostatnio właśnie całki, do tego przebieg zmienności funkcji, i takie tam inne

przebieg zmienności funkcji jest łatwy, to miałam akurat w pierwszym semestrze.
i porównując - drugi jest zdecydowanie trudniejszy ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: No ale fakt, wszystko zależy od poziomu realizowanego materiału, od wymagań i tak dalej. Do tego brak poprawki boli.

u mnie niestety za priorytet biorą sobie matmę, w końcu takie studia ... na szczęscie obyło się bez warunku jak na razie, zobaczymy co będzie po drugim semestrze ;d
najzajebistsza
najzajebistsza
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie niestety za priorytet biorą sobie matmę, w końcu takie studia ... na szczęscie obyło się bez warunku jak na razie, zobaczymy co będzie po drugim semestrze ;d

No właśnie miałam zapytać, jak sobie radzisz. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: przebieg zmienności funkcji jest łatwy, to miałam akurat w pierwszym semestrze. i porównując - drugi jest zdecydowanie trudniejszy ;/

Jest, z założenia jest.
Jednak mój ćwiczeniowiec potrafi dać tak pokręcony przykład, że mimo że znasz ogólne zasady, co po czym i co do czego, to tego nie zrobisz..
Na szczęście na kolokwium się zlitował, i było proste w miarę.
Rosiczka00
Rosiczka00
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie miałam zapytać, jak sobie radzisz.

podchodziłam dwa razy do egzaminu, ale ZDAŁAM :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak mój ćwiczeniowiec potrafi dać tak pokręcony przykład, że mimo że znasz ogólne zasady, co po czym i co do czego, to tego nie zrobisz.. Na szczęście na kolokwium się zlitował, i było proste w miarę.

mam podobnie.
z tą różnicą, że nad nami się nie lituje i daje takie przykłady, jakich nie przerabialiśmy ;s
ostatnio przed kolosem przerobiłam wszystkie przykłady z Krysickiego-Włodarskiego [pewnie znasz ;P], a i tak nie zdałam - nikt z grupy nie zdał :D
najzajebistsza
najzajebistsza
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podchodziłam dwa razy do egzaminu, ale ZDAŁAM :D

Ja egzamin z matematyki mam dopiero w lipcu :wtf:
I to ma być z teorii. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: mam podobnie. z tą różnicą, że nad nami się nie lituje i daje takie przykłady, jakich nie przerabialiśmy ;s ostatnio przed kolosem przerobiłam wszystkie przykłady z Krysickiego-Włodarskiego [pewnie znasz ;P], a i tak nie zdałam - nikt z grupy nie zdał :D

Nie znam, my przerabiamy przykłady z ksiązki autorstwa między innymi pani Dziawgo - ktora to jest moim ćwiczeniowcem. I nie daj boże, ktoś ma skserowane. :rotfl:.

Nam teraz właśnie na kolokwium dała przykłady w miarę proste, jest nas pod jej opieką około 100 osób, i nawet jedna piątka była. :D
Rosiczka00
Rosiczka00
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja egzamin z matematyki mam dopiero w lipcu I to ma być z teorii.

ja miałam po pierwszym, bede mieć też po drugim semestrze ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie znam, my przerabiamy przykłady z ksiązki autorstwa między innymi pani Dziawgo - ktora to jest moim ćwiczeniowcem. I nie daj boże, ktoś ma skserowane. . Nam teraz właśnie na kolokwium dała przykłady w miarę proste, jest nas pod jej opieką około 100 osób, i nawet jedna piątka była. :D

łaa, to najpopularniejszy zbiór zadań do analizy matematycznej ;-D
najzajebistsza
najzajebistsza
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja miałam po pierwszym, bede mieć też po drugim semestrze ;d

Dwa?
To u mnie jest inaczej, jest tylko jeden egzamin, mimo że przedmiot realizowany przez cały rok.
Na semestr nie było egzaminów z przedmiotów, które dalej bedą realizowane.
Swoją drogą, to ile Ty miałaś tych egzaminów?

Konto usunięte
Konto usunięte: łaa, to najpopularniejszy zbiór zadań do analizy matematycznej ;-D

Ten Twój, czy ten Pani Dziawgo? :lol2:
Rosiczka00
Rosiczka00
  18 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dwa? To u mnie jest inaczej, jest tylko jeden egzamin, mimo że przedmiot realizowany przez cały rok. Na semestr nie było egzaminów z przedmiotów, które dalej bedą realizowane. Swoją drogą, to ile Ty miałaś tych egzaminów?

dwa ;D
miałam egzamin z matmy, chemii, biologii i geologii.
oprócz tego zaliczenia, które obejmowały też cały zakres materiału, więc różniły się od egzaminu jedynie nazwą ;/ na przykład geometria wykreślna i grafika inżynierska, informatyka i tak dalej .. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Ten Twój, czy ten Pani Dziawgo?

ten mój :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.