aska1231
aska1231
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)

Nie rozumiem ludzi, którzy uważaja że technikum czy zawodówka jest gorsza od liceum...

liceum - masz przedmioty z gim. + rozszerzone te które wybrałeś czyli jakieś np. 2angielskie wiecej czyli 4 i 2 inne czyli 3/4)
technikum - przedmioty z gim + (w moim przypadku) rozszerzony angielski + przedmioty zawodowe mam ich 3 (6h)
zawodówka - przedmioty z gim (nie wszystkie) + zawodowe

Lo vs. technikum
(przykłady)
plan zajęc mojej kuzynki i mój
Kuzynka:
Pon. 8-13;20
Wt. 8;501415
Śr. 8-10;30
Czw. 9;45-14;20
Pt. 11;40 -13;20

Mój:
Pon. 8-15;10
Wt. 8-14;15
Śr. 8;50 -15;20
Czw. 8-14;20
Pt. 8:13;20

i jaka tu sprawiedliwość? Mam o jakąś "połowe" więcej zajęć niż ona.
I ona jest w LO a ja jestem w technikum.
Po technikum mam mature i technika, po LO mam Tylko mature.
I nie mówcie mi, ze LO jest o wiele lepsze od technikum.

...

jednakże moim zdaniem jesli ktoś nie zda tej matury to co ma po Tym liceum? Wielki gó.no, po technikum to samo, a po zawdówce ma zawód i nie wierzę w to, zę nie zda egzaminu, bo egzaminy aż tak trudno nie są.

Żałuje sama, że składałam papiery do technikum i LO, a nie do zawodówki ...
A technikum? To jest najgorsza sprawa jaka może być ...

...

Pozdrawiam
Aś.

OgnistyPocalunek
OgnistyPocalunek
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem ludzi, którzy uważaja że technikum czy zawodówka jest gorsza od liceum...

na rowni tyle ze liceum nie przygotowuje do zawodu.
baskas4
baskas4
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: technikum jest dużo chuligaństwa

to wszystko zależy od szkoły i klasy.
moja klasa jest jedna z najlepszych w szkole pod względem ocen, frekwencji i zachowania
oszeszek
oszeszek
  13 grudnia 2008

ja poszłam do liceum i nie żałuję tej decyzji.
a siedzę dzień w dzień od 7:45 do 15:00 w szkole.

Anetorek14
Anetorek14
  13 grudnia 2008

Tak w ogóle to ja też myślę o technikum. Przynajmniej już jakiś zawód będzie i zawsze można na studia iść. A po LO to co? Nawet nie chcą do ''Biedronki'' na kasę przyjąć.
Bez obrazy dla uczniów LO no ale taka jest prawda. :)

egzekutor90goal
egzekutor90goal
  13 grudnia 2008

Powiem tak zależy kto co lubi, ja poszedłem do liceum i ani trochę nie żałuje.
Wiem, że w technikum czy zawodówce pewnie bym się i tak niczego nie nauczył, bo tam chodzi czasem taki element, że szkoda gadać.
Poza tym głupio by było w dzisiejszych czasach mieć wykształcenie zawodowe...

lulumk
lulumk
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet nie chcą do ''Biedronki'' na kasę przyjąć. Bez obrazy dla uczniów LO no ale taka jest prawda. :)

Ludzie, którzy idą do LO mają zazwyczaj wyższe ambicje niż sprzedawanie w "biedronce" :zonk:
baskas4
baskas4
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, że w technikum czy zawodówce pewnie bym się i tak niczego nie nauczył, bo tam chodzi czasem taki element, że szkoda gadać.

dzięki za ocenę :d

Większość ludzi z LO ma takie ograniczone myślenie :d
lulumk
lulumk
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki za ocenę :d Większość ludzi z LO ma takie ograniczone myślenie :d

Przecież są wyjątki.
Nie każdy kto chodzi to zety to "menel" czy tam do technikum ( w technikum pod tym względem i tak jest lepiej),a wyjątki - potwierdzają regułę.
Lu5y
Posty: 16 (po ~345 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Lu5y
  13 grudnia 2008

Ja sam jestem w 1 tech. handlowym i powiem że nie jest źle, oceny mam lepsze niż w gimnazjum;) Cały tydzień siedzę od 8 do 14:15 i nie jest źle.
Ale z tego co zauważyłem to w tym technikum przerabiamy o wiele większy zakres materiału niż LO w przedmiotach gimnazjalnych.Teraz mamy około 16 wszystkich przedmiotów w tym 3 zawodowe. Na świadectwie w 4 klasie będziemy mieli 29 przedmiotów 13 gimnazjalnych+16 zawodowych ;p.
W technikum jest ciężko ale potem łatwo w pracy zostać kierownikiem lub nawet wyżej ;)

baskas4
baskas4
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie każdy kto chodzi to zety to "menel" czy tam do technikum ( w technikum pod tym względem i tak jest lepiej),a wyjątki - potwierdzają regułę.

w takim razie wyjątkiem jest cała moja szkoła i szkoły moich znajomych?
:zonk:
lulumk
lulumk
  13 grudnia 2008
Lu5y
Lu5y: Teraz mamy około 16 wszystkich przedmiotów

ja też mam 16

Konto usunięte
Konto usunięte: w takim razie wyjątkiem jest cała moja szkoła i szkoły moich znajomych?

możliwe, nie znam ludzi z Twojej szkoły i z okolic.
baskas4
baskas4
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: możliwe, nie znam ludzi z Twojej szkoły i z okolic.

więc nie oceniaj człowieka po tym, jaką kończy szkołę.
lulumk
lulumk
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: więc nie oceniaj człowieka po tym, jaką kończy szkołę.

Pokaż mi, gdzie napisałam, ze wszyscy którzy chodzą do zawodówki lub technikum są gorsi.
Wtedy pogadamy.
91kasia
91kasia
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jednakże moim zdaniem jesli ktoś nie zda tej matury to co ma po Tym liceum? Wielki gó.no, po technikum to samo,

Niekoniecznie. W przypadku technikum ważniejszy jest egzamin an technika niz matura :P
Po nim maz już wyksztalcenie technika
thomas893
thomas893
  17 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, że w technikum czy zawodówce pewnie bym się i tak niczego nie nauczył, bo tam chodzi czasem taki element, że szkoda gadać.

twierdzisz, że jestem jakimś elementem? :P Niech Cie znajde :twisted:

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym głupio by było w dzisiejszych czasach mieć wykształcenie zawodowe...

technikum nie zamyka drogi do studiów ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.