aska1231
aska1231
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)

Nie rozumiem ludzi, którzy uważaja że technikum czy zawodówka jest gorsza od liceum...

liceum - masz przedmioty z gim. + rozszerzone te które wybrałeś czyli jakieś np. 2angielskie wiecej czyli 4 i 2 inne czyli 3/4)
technikum - przedmioty z gim + (w moim przypadku) rozszerzony angielski + przedmioty zawodowe mam ich 3 (6h)
zawodówka - przedmioty z gim (nie wszystkie) + zawodowe

Lo vs. technikum
(przykłady)
plan zajęc mojej kuzynki i mój
Kuzynka:
Pon. 8-13;20
Wt. 8;501415
Śr. 8-10;30
Czw. 9;45-14;20
Pt. 11;40 -13;20

Mój:
Pon. 8-15;10
Wt. 8-14;15
Śr. 8;50 -15;20
Czw. 8-14;20
Pt. 8:13;20

i jaka tu sprawiedliwość? Mam o jakąś "połowe" więcej zajęć niż ona.
I ona jest w LO a ja jestem w technikum.
Po technikum mam mature i technika, po LO mam Tylko mature.
I nie mówcie mi, ze LO jest o wiele lepsze od technikum.

...

jednakże moim zdaniem jesli ktoś nie zda tej matury to co ma po Tym liceum? Wielki gó.no, po technikum to samo, a po zawdówce ma zawód i nie wierzę w to, zę nie zda egzaminu, bo egzaminy aż tak trudno nie są.

Żałuje sama, że składałam papiery do technikum i LO, a nie do zawodówki ...
A technikum? To jest najgorsza sprawa jaka może być ...

...

Pozdrawiam
Aś.

AlcoholicClan
AlcoholicClan
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Po technikum mam mature i technika, po LO mam Tylko mature. I nie mówcie mi, ze LO jest o wiele lepsze od technikum.

Owszem, możesz przystąpić do matury i do egzaminu zawodowego, tylko pytanie czy dasz radę? Wielu moich znajomych, będących w technikum woli zdawać maturę, ponieważ jest o wiele łatwiej, aniżeli zdać egzamin zawodowy. Niektórzy porywają się za wysokie góry podchodząc do obu kwestii... jednym się udaje, drugim nie.
Do LO, idzie się raczej z myślą o studiach.
Podsumowując lepiej przemęczyć się 4 lata w technikum, zdobyć maturę, ew egzamin zawodowy, a jeśli nie to przystąpić do niego za jakiś czas (...się te przepisy zmieniają).
Takie moje oto zdanie.
PS A co do planu zajęć to z czasem będzie coraz więcej przedmiotów :) jedne będą odchodzić, drugie dochodzić, inne zostaną do końca. :)
KamiQa
KamiQa
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: I nie mówcie mi, ze LO jest o wiele lepsze od technikum.

lo jest lepsze od technikum kiedy wiesz ze nie chcesz skonczyć tylko z maturą i technikiem. Kiedy masz większe ambicje i chcesz sie uczyć żeby potem władać całym światem..
a kiedy masz sprecyzowane plany, technikum pomoze ci jeszyciej zrealizować i potem robić to co się lubi.
ja jestem w lo i nie narzekam .. uczyć się tzeba, mature zdac trzeba potem robić coś dalej ale sama tego chcialam.

poza tym jesli chodzi o zawodówke to już wgl jestem na nie.
dla mnie albo technikum albo liceum ogólne
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Kuzynka:

jakoś dziwnie mało ma tych lekcji. ja zawsze mam na 8 i cztery razy kończe o 14 a raz o 13 :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Po technikum mam mature i technika, po LO mam Tylko mature.

jak zdasz egzamin zawodowy to będziesz mieć. inaczej rok w plecy. moi znajomi którzy byli w technikum i zdawali egzamin zawodowy mówili mi, że jest strasznie trudny.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
baskas4
baskas4
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Deutsch! :D

Deutsch śmierdzi :d
PannaAngela
PannaAngela
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem ludzi, którzy uważaja że technikum czy zawodówka jest gorsza od liceum...

to nie jest wcale prawda, w zawodówce masz więcej przedmiotów i więcej testów, więc jest trudniej według mnie ..
lulumk
lulumk
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

a jakie wymagania?
jak jest ze ściąganiem?
daj spokój, słyszę relacje, chociażby mojej przyjaciółki, która poszła do zawodówki...
Poza tym - gdyby było "trudniej" - ci co się gorzej uczą nie szliby tam chyba, nie?
Sza3009
Posty: 15 (po ~164 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
Sza3009
  11 grudnia 2008

ja może jeszcze nie w temacie ale za trochę muszę wybierać...obstawiam LO aczkolwiek kusi mnie technikum,lecz na co ja mogę tam iść? jaki profil itd? coś polecacie?
bo gdybym nie zdała matury,przynajmniej bym miała te uprawnienia zawodowe ^^

baskas4
baskas4
  11 grudnia 2008
Sza3009
Sza3009: lecz na co ja mogę tam iść? jaki profil itd? coś polecacie?

polecam Ci taki profil, który Cię interesuję. W przeciwnym wypadku będziesz się tam męczyć.
lulumk
lulumk
  11 grudnia 2008
Sza3009
Sza3009: bo gdybym nie zdała matury,przynajmniej bym miała te uprawnienia zawodowe ^^

o ile wiem aby mieć te "uprawnienia zawodowe" też trzeba coś zdać.

A niektóre licea ogólnokształcące (chyba, że chcesz iść do liceum profilowanego - to coś innego) posiadają bardzo szeroki zakres profili:
- lingwistyczny
- artystyczny
-lingwistyczno- artystyczny
- medyczny
- politechniczny
- dziennikarski
- humanistyczny
- humanistyczno - dziennikarski
- przyrodniczy
- ekonomiczny
- prawny
- zarządzana informacją
i wiele wiele innych.
thomas893
thomas893
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: lo jest lepsze od technikum kiedy wiesz ze nie chcesz skonczyć tylko z maturą i technikiem. Kiedy masz większe ambicje i chcesz sie uczyć żeby potem władać całym światem..

nie bardzo rozumiem to co napisałaś :woot: Przecież po technikum można iść spokojnie na studia ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Deutsch śmierdzi :d

:rock:
jak całe Deutschland :tak: :ziober2:
Sza3009
Posty: 15 (po ~164 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
Sza3009
  11 grudnia 2008

ale za to jakie "wspaniałe"progi są do przeskoczenia w niektórych liceach...a przy okazji mój rocznik pisze ten gimnazjalny z części językowej i co? nawet do rekrutacyjnych wliczane z niego pkt nie będą :and:

lulumk
lulumk
  11 grudnia 2008
Sza3009
Sza3009: "wspaniałe"progi są do przeskoczenia w niektórych liceach...

Wysokie.
Cóż...
wnioski można wyciągnąć samemu ;)
MichalekxDxD
MichalekxDxD
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: liceum - masz przedmioty z gim. + rozszerzone te które wybrałeś czyli jakieś np. 2angielskie wiecej czyli 4 i 2 inne czyli 3/4) technikum - przedmioty z gim + (w moim przypadku) rozszerzony angielski + przedmioty zawodowe mam ich 3 (6h) zawodówka - przedmioty z gim (nie wszystkie) + zawodowe

poszedłem do technikum i żałuje ale jakoś sie przemęcze
fenacious
fenacious
  11 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem ludzi, którzy uważaja że technikum czy zawodówka jest gorsza od liceum


Konto usunięte
Konto usunięte: technikum? To jest najgorsza sprawa jaka może być ...


czyli, że co.? sama siebie nie rozumiesz.? :and:
sedesrambo
sedesrambo
  12 grudnia 2008

Najlepsza jest zawodówka, techniukum też jest fajne bo ma się zawód, a po liceum dosłownie nic !!! Tylko,że w zawodówce i technikum jest dużo chuligaństwa i nie każdemu to odpowiada

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.