aska1231
aska1231
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)

Nie rozumiem ludzi, którzy uważaja że technikum czy zawodówka jest gorsza od liceum...

liceum - masz przedmioty z gim. + rozszerzone te które wybrałeś czyli jakieś np. 2angielskie wiecej czyli 4 i 2 inne czyli 3/4)
technikum - przedmioty z gim + (w moim przypadku) rozszerzony angielski + przedmioty zawodowe mam ich 3 (6h)
zawodówka - przedmioty z gim (nie wszystkie) + zawodowe

Lo vs. technikum
(przykłady)
plan zajęc mojej kuzynki i mój
Kuzynka:
Pon. 8-13;20
Wt. 8;501415
Śr. 8-10;30
Czw. 9;45-14;20
Pt. 11;40 -13;20

Mój:
Pon. 8-15;10
Wt. 8-14;15
Śr. 8;50 -15;20
Czw. 8-14;20
Pt. 8:13;20

i jaka tu sprawiedliwość? Mam o jakąś "połowe" więcej zajęć niż ona.
I ona jest w LO a ja jestem w technikum.
Po technikum mam mature i technika, po LO mam Tylko mature.
I nie mówcie mi, ze LO jest o wiele lepsze od technikum.

...

jednakże moim zdaniem jesli ktoś nie zda tej matury to co ma po Tym liceum? Wielki gó.no, po technikum to samo, a po zawdówce ma zawód i nie wierzę w to, zę nie zda egzaminu, bo egzaminy aż tak trudno nie są.

Żałuje sama, że składałam papiery do technikum i LO, a nie do zawodówki ...
A technikum? To jest najgorsza sprawa jaka może być ...

...

Pozdrawiam
Aś.

kasia90PL
kasia90PL
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Lo vs. technikum (przykłady) plan zajęc mojej kuzynki i mój Kuzynka: Pon. 8-13;20 Wt. 8;5015 Śr. 8-10;30 Czw. 9;45-14;20 Pt. 11;40 -13;20 Mój: Pon. 8-15;10 Wt. 8-14;15 Śr. 8;50 -15;20 Czw. 8-14;20 Pt. 8:13;20

jesteś w technikum to się ciesz że nie kończysz tak późno bo moja koleżanka mam po 9 lekcji i jest do 18 a nawet do 19 w budzie ( też jest w technikum)
denatka
denatka
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i ciągle mam tak samo :-D zrobiłam sobie mocną kawę żeby nie zasnąć, oglądne jeszcze Na Wspólnej i zabieram sie za nauke, masakra

Ja odkładam wszystko na późniejjjjj.

Zazwyczaj wchodzę po szkole do domu, zjem, siąde na komputer odrobię prace domowa i pojde spać z zamiarem wstania za godzinę i uczenia się.
Wychodzi inaczej.:ziober2:
aska1231
aska1231
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zawsze można spróbować.

można:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Na następnej kartkówce/ klasówce "zapomnij" się podpisać, albo zrób to w niewidoczny sposób. :)

da mi 4 a pozniej powie o jezu pomylilam sie 1 ;p siadaj
aska1231
aska1231
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: denatka

idę, bo historia mi sama do głowy nie wejdie :( :* paa :)
denatka
denatka
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chcesz płacić? ;P

U mnie w mieście jest jedna uczelnia hotelarstwa i turytyki. Większa grupa nauczycieli z mojego technikum tam wykłada. Znajomości.:nutki:

Pójdę do pracy [ wiem, że za dobre wyniki na praktykach, dają "bilet" do pracy po ukonczeniu szkoły] i będę opłacać. Rodzice mi pomogą.
denatka
denatka
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: da mi 4 a pozniej powie o jezu pomylilam sie 1 ;p siadaj

Ja bym zobaczyła na Twoim miejscy co z tego wyjdzie. :D

Cześć.:bye:
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie w mieście jest jedna uczelnia hotelarstwa i turytyki. Większa grupa nauczycieli z mojego technikum tam wykłada. Znajomości. Pójdę do pracy [ wiem, że za dobre wyniki na praktykach, dają "bilet" do pracy po ukonczeniu szkoły] i będę opłacać. Rodzice mi pomogą.

a, chyba że tak ;-D
wiem po znajomych studiujących na prywatnych - duużo płacą ;>
chociaż to też zależy od miasta i uczelni pewnie.
denatka
denatka
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a, chyba że tak ;-D wiem po znajomych studiujących na prywatnych - duużo płacą ;> chociaż to też zależy od miasta i uczelni pewnie.

Stawka pewnie około 1000 złotych za semestr. Z bogatej rodziny to ja nie pochodze, ale bedę robiła wszystko ''by żyło się lepiej" ;)

Moja młodsza siostra, od tego roku poszła do prywatnego technikum fryzjerskiego. Wiadomo, dobrej opinii fryzjerki nie mają - Prywatnie tym bardziej. Ale ona od zawsze o tym marzyła, a ta szkoła uczy porządnie fachu, płaci 180zł za miesiąc [JAK RODZICE NIE BEDA CHCIELI POMÓC OPŁACIĆ MI UCZELNI TO WEZMĘ ICH NA SANTTAŻŻ.:rotfl: :D]

Ale teraz, po niecałym pierwszym semestrze w tej szkole, sama zarabia pierwsze pieniądze, sa na tyle duże, że może pokryć opłaty związane ze szkołą. :>
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Stawka pewnie około 1000 złotych za semestr. Z bogatej rodziny to ja nie pochodze, ale bedę robiła wszystko ''by żyło się lepiej" ;) Moja młodsza siostra, od tego roku poszła do prywatnego technikum fryzjerskiego. Wiadomo, dobrej opinii fryzjerki nie mają - Prywatnie tym bardziej. Ale ona od zawsze o tym marzyła, a ta szkoła uczy porządnie fachu, płaci 180zł za miesiąc [JAK RODZICE NIE BEDA CHCIELI POMÓC OPŁACIĆ MI UCZELNI TO WEZMĘ ICH NA SANTTAŻŻ. :D] Ale teraz, po niecałym pierwszym semestrze w tej szkole, sama zarabia pierwsze pieniądze, sa na tyle duże, że może pokryć opłaty związane ze szkołą. :>

1000zł nie, o wiele więcej.
o zaocznych nawet nie wspominam - na tych bardziej znanych uczelniach w stylu medycyna na UJ :ziober2:
NatalCia7412
NatalCia7412
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i jaka tu sprawiedliwość? Mam o jakąś "połowe" więcej zajęć niż ona. I ona jest w LO a ja jestem w technikum. Po technikum mam mature i technika, po LO mam Tylko mature. I nie mówcie mi, ze LO jest o wiele lepsze od technikum.


poszłaś do technikum bo chciałaś mieć zawód+maturę, więc nie jęcz, że masz więcej przedmiotów, bo z nauki tych przedmiotów, których uczy się w liceum nie dostaniesz tytułu kucharza, mechanika, etc. :ziew:

po drugie. Do liceum idą ludzie, którzy chcą później studiować, a technikum z racji wąskiego wyboru zawodów ich nie interesuje. Oczywiście można po technikum studiować, ale jeśli kogoś nie interesuje to co mu proponują to dlaczego ma się męczyć przez 4 lata ucząc się rzeczy, które go interesują?
denatka
denatka
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1000zł nie, o wiele więcej. o zaocznych nawet nie wspominam - na tych bardziej znanych uczelniach w stylu medycyna na UJ

Gdybym była dyrektorem szpitala, studenta z prywatnej uczelni bym nie zatrudniła.:ziober2:

I pewnie tak samo jak ja myslą dyrektorzy hoteli itp, tylko, że ja pracę już bedę mieć. :D
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym była dyrektorem szpitala, studenta z prywatnej uczelni bym nie zatrudniła.

habilitację w ogóle można robić na prywatnej uczelni? :ziober2:
denatka
denatka
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: habilitację w ogóle można robić na prywatnej uczelni?

Nie wiem, to Ty jesteś studentką, nie ja.:ziober2:
pearl188
pearl188
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jednakże moim zdaniem jesli ktoś nie zda tej matury to co ma po Tym liceum? Wielki gó.no, po technikum to samo, a po zawdówce ma zawód i nie wierzę w to, zę nie zda egzaminu, bo egzaminy aż tak trudno nie są.


:Lol2:
to pomyśl sobie że po technikum masz marne szanse na bycie lekarzem.
co to wo gule za temat. Oczywiste że do liceum nie idą Ci którzy są dobrzy w nauce i mają jakieś plany. Bo tak naprawdę to po co przyszłemu adwokatowi , lekarzowi , itp. technik ?? :ziober2:
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, to Ty jesteś studentką, nie ja.

nie studiuję medycyny :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.