koteczekxD1
koteczekxD1
  13 grudnia 2011 (pierwszy post)

Hej :)
mam pytanko do pań które noszą tipsy lub akryle długie mogą mi poradzić co jest lepsze.
[i prosze osoby które maja krytykować coś na ten temat niech wgl nie piszą ]

boniwinter
boniwinter
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Osoby, które nie mogą poszczycić się pożądaną długością czy ładnym kształtem

a wzielas pod uwage osoby, ktore maja ladna, dluga plytke paznokciowa, nie maja problemu z dlugoscia, nie obgryzaja paznokcji itp....a maja problem z czasem bo np sa poza domem 13 godzin dziennie i tipsy to jest pewne ulatwienie w ich zyciu?
MaalutkaaMyszkaaa8
MaalutkaaMyszkaaa8
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: MaalutkaaMyszkaaa8:Osoby, które nie mogą poszczycić się pożądaną długością czy ładnym kształtem a wzielas pod uwage osoby, ktore maja ladna, dluga plytke paznokciowa, nie maja problemu z dlugoscia, nie obgryzaja paznokcji itp....a maja problem z czasem bo np sa poza domem 13 godzin dziennie i tipsy to jest pewne ulatwienie w ich zyciu?


Wzięłam to z pewnej stronki internetowej, a zgadzam się z Tobą w 100 %
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

ale po co 'kopiuj - wklej'?

Konto usunięte
Konto usunięte: tak, to prawda trzeba opilowac i nadac odpowiednia grubosc, "szklo" to kolejna warstwa. Sa mniej lamliwe niz zelowe, ale jednak przystaje przy swoim, ze akryl wyglada malo naturalnie. Kazdy ma inne doswiadczenia...wiec....

jak byłam na kursie stylizacji to kobieta, która nas uczyła robiła i akryl i żel tak dobrze, że nie dało się odróżnić :)

Konto usunięte
Konto usunięte: to dziwne....MIN.3 WARSTWY? to ile jest powszechnie uznawane? 4, 5 warstw? Ja mam nakladane 2 warstwy zelu lacznie ze wszelkimi "wtopieniami" gadzetow. Nie wiem o czym piszesz.

tak minimum 3
1- warstwa budująca/gruntująca
2- warstwa kamuflująca/cover + ewentualnie końcówka french
3- warstwa nawierzchniowa, którą się opiłowuje po utwardzeniu w lampie, żeby nadać płytce odpowiedni kształt
plus - czasem lepiej nałożyć dwie cieniutkie warstwy żelu niż jedną grubą, bo niektóre żele (szczególnie te lepsze) gdy się zaciskają na paznokciu sprawiają ból, a im grubsza warstwa tym bardziej boli ;/
no i jeśli wtapia się jakieś brokaty, diamenciki i inne pierdółki to też jest dodatkową warstwą
4- warstwa nabłyszczająca czyli tzw. płynne szkło
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Darunia511
Darunia511
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli chodzi o aspekt wytrzymałości i ogólnego wyglądu to super +, ale strasznie niszczą paznokcie. może nie po pierwszym czy po drugim razie, ale miałam na paznokciach u stóp przez 4 miesiące i jest makabra. nigdy w życiu nie pomyślałabym, że będę musiała używać odżywek do paznokci na stopach i niestety moje koleżanki mają takie same 'efekty uboczne', ale one jeszcze gorzej bo na dłoniach

Bzdura, zapewne miałaś kiepskimi lakierami robiony, albo źle zdejmowany.
mmaryjka
mmaryjka
  13 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious:

a która metoda mniej zabójcza dla paznokci? tak z ciekawości pytam
mmaryjka
mmaryjka
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bzdura, zapewne miałaś kiepskimi lakierami robiony, albo źle zdejmowany.

dobre lakiery oraz dobrze zdejmowane.
wystarczy ponosić dłużej, nie jestem pierwsza i zapewne nie ostatnia.
Darunia511
Darunia511
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre lakiery oraz dobrze zdejmowane. wystarczy ponosić dłużej, nie jestem pierwsza i zapewne nie ostatnia.

Nosze długo :)
Z paznokciami nie dzieje mi się NIC, jestem w stanie nawet powiedziec że ich kolor bardzo się poprawił.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a która metoda mniej zabójcza dla paznokci? tak z ciekawości pytam


:woot: sama nie wiem. jedna kosmetyczka mówiła mi, że obie metody równie masakrują paznokcie, natomiast druga, że akryl bardziej niszczy płytkę - teraz sama nie wiem, której wierzyć
to jak bardzo paznokcie po tipsach będą zniszczone zależy tez od tego czy są dobrze wykonane (np. czy kosmetyczka nie przepiłuje naturalnej płytki paznokcia) i od tego jak długo się je nosi

Konto usunięte
Konto usunięte: Bzdura, zapewne miałaś kiepskimi lakierami robiony, albo źle zdejmowany.

jest tylko jedna metoda ściągnięcia hybrydy = odmoczenie w acetonie :tak:
więc jakość lakierów jest raczej mało istotna przy moczeniu paznokci w acetonie przez pół godziny :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
boniwinter
boniwinter
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wzięłam to z pewnej stronki internetowej, a zgadzam się z Tobą w 100 %

internet jest fajny bo jest w nim wszystko, ale czasami w praktyce wygladaja pewne rzeczy zupelnie inaczej.
Ja robie tipsy z lenistwa i braku czasu:and:

Gejszalicious
Gejszalicious: ak byłam na kursie stylizacji to kobieta, która nas uczyła robiła i akryl i żel tak dobrze, że nie dało się odróżnić :)

dobra mialas nauczycielke :tak:

Gejszalicious
Gejszalicious: tak minimum 3 1- warstwa budująca/gruntująca 2- warstwa kamuflująca/cover + ewentualnie końcówka french 3- warstwa nawierzchniowa, którą się opiłowuje po utwardzeniu w lampie, żeby nadać płytce odpowiedni kształt plus - czasem lepiej nałożyć dwie cieniutkie warstwy żelu niż jedną grubą, bo niektóre żele (szczególnie te lepsze) gdy się zaciskają na paznokciu sprawiają ból, a im grubsza warstwa tym bardziej boli ;/ no i jeśli wtapia się jakieś brokaty, diamenciki i inne pierdółki to też jest dodatkową warstwą 4- warstwa nabłyszczająca czyli tzw. płynne szkło

ja mam nakladane dwie warstwy zelu, po spilowaniu naklada mi cos jak bezbarwy lakier, ale to nie "szklo" a na koniec urtrafiolet bo tak sobie zawsze zycze.
Nic mi sie nie lamie (ok jak sie postaram to strace paznokcia) i jestem bardzo zadowolona....lenistwo mowiac szczerze, a jak sobie robie robie przerwe od tipsow to czasami mam wrazenie, ze nic innego nie robie tylko troszcze sie o paznokcie
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nosze długo :) Z paznokciami nie dzieje mi się NIC, jestem w stanie nawet powiedziec że ich kolor bardzo się poprawił.

:crylol: pewnie są też mocne, błyszczące, grube i twarde tak, że możesz nimi rowy kopać :rotfl:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
mmaryjka
mmaryjka
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Z paznokciami nie dzieje mi się NIC, jestem w stanie nawet powiedziec że ich kolor bardzo się poprawił.

no to dobrze, pozostaje mi zazdrościć azbestowych paznokci.
ja podziękuję, zważywszy na to, że podobny efekt trwałości mam przy lakierach essie i mimo wszystko zdrowsze paznokcie.
Adidasowa
Adidasowa
  13 grudnia 2011

Powiem tak - nie rób tipsów bo to zło niesamowite :zonk: zrób sobie lepiej przedłużane paznokcie. Miałam tipsy raz w życiu i nigdy więcej. Po przedłużanych moje paznokcie są w idealnym stanie. Stanowczo odradzam tipsy.

mmaryjka
mmaryjka
  13 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: to jak bardzo paznokcie po tipsach będą zniszczone zależy tez od tego czy są dobrze wykonane (np. czy kosmetyczka nie przepiłuje naturalnej płytki paznokcia) i od tego jak długo się je nosi

moja koleżanka nosiła tipsy(nie mam pojęcia czy akrylowe czy żelowe) parę ładnych lat, teraz zdjęła bo urodziła dziecko i o dziwo paznokcie ma w naprawdę dobrym stanie, dlatego się zastanawiam czy to zasługa dobrej manicurzystki czy azbestowych paznokci
Darunia511
Darunia511
  13 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: jest tylko jedna metoda ściągnięcia hybrydy = odmoczenie w acetonie więc jakość lakierów jest raczej mało istotna przy moczeniu paznokci w acetonie przez pół godziny :)

Mocze jakieś 2 minuty :ziober2: i wszystko schodzi mi pięknie.

Gejszalicious
Gejszalicious: pewnie są też mocne, błyszczące, grube i twarde tak, że możesz nimi rowy kopać

Żebyś wiedziała, zdjęcie dać? Z rowami nie wiem jak to jest nie kopałam nigdy, ale zaufam Tobie... ;)
Może jestem szczęśliwcem, któremu bardziej służy hybrydowy manicure co 2 tygodnie niż lakier+zmywacz codziennie lub co drugi dzień.
Darunia511
Darunia511
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja podziękuję, zważywszy na to, że podobny efekt trwałości mam przy lakierach essie i mimo wszystko zdrowsze paznokcie.

No widzisz, a ja mam odpryski na drugi dzień, zapewne dlatego, ze pracuję w rękawiczkach lateksowych, lub ze sztucznymi włosami i wysoką temperaturą.
Co prawda i tak od spodu daję odżywkę
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.