koteczekxD1
koteczekxD1
  13 grudnia 2011 (pierwszy post)

Hej :)
mam pytanko do pań które noszą tipsy lub akryle długie mogą mi poradzić co jest lepsze.
[i prosze osoby które maja krytykować coś na ten temat niech wgl nie piszą ]

dont0say0anything
dont0say0anything
  13 grudnia 2011

Wgl nie piszę w takim razie

mmaryjka
mmaryjka
  13 grudnia 2011

tipsów ani akryli nigdy nie miałam i mieć nie będę, ale jeśli ktoś się zastanawia nad hybrydowym - ODRADZAM z całego serca.

boniwinter
boniwinter
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tipsy lub akryle

tipsy to ogolna nazwa i moga byc albo akrylowe albo zelowe

Konto usunięte
Konto usunięte: mi poradzić co jest lepsze

ja preferuje tylko zelowe, akrylowe sa matowe, duzo grubsze i wygladaja bardzo sztucznie mimo swojej juz wrodzonej sztucznosci jako tipsy
Babsy
Babsy
  13 grudnia 2011

jak juz to wole akryle, sa mniej lamliwe.

Karolinaaaaa
Karolinaaaaa
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jeśli ktoś się zastanawia nad hybrydowym - ODRADZAM z całego serca

Dlaczego? Ja raz zrobiłam, byłam bardzo zadowolona miałam idealne paznokcie prawie 2 tygodnie ;)
SoDope
SoDope
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mam pytanko do pań które noszą tipsy lub akryle długie mogą mi poradzić co jest lepsze.

ale lepsze jako co ? O_o

Konto usunięte
Konto usunięte: akrylowe sa matowe

uwaga, żelowe też mogą być mega grube .. jak się idzie do pseudoprofesjonalistki :crylol:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 grudnia 2011
żel: elastyczny, sam się formuje, utwardzany w lampie UV, aby wykonać tipsy żelowe trzeba nałożyć min. 3 warstwy żelu (grunt,cover/french, warstwa wierzchnia)
akryl: nie jest elastyczny (przy mocnym uderzeniu w coś twardego może pęknąć), kosmetyczka wykonując akryl sama go formuje (nadaje kształt), akryl sam się utwardza po kilku minutach, wystarczy dwie warstwy akrylu (każdy akryl ma właściwości budujące)

nie ma między nimi różnicy który lepszy, który gorszy - to jest indywidualne odczucie

Konto usunięte
Konto usunięte: akrylowe sa matowe, duzo grubsze i wygladaja bardzo sztucznie mimo swojej juz wrodzonej sztucznosci jako tipsy

nie zgadzam się z tobą - jeśli tipsy są dobrze wykonane to nie widać różnicy między akrylem i żelem,
poza tym akryl po utwardzeniu trzeba opiłować, by nadać mu odpowiednią formę, kształt i grubość, a potem wypolerować, lub nałożyć na niego 'ciekłe szkło', które utwardza się w lampie UV - dzięki temu akryle pięknie błyszczą i nie da się ich odróżnić od żeli
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uwaga, żelowe też mogą być mega grube .. jak się idzie do pseudoprofesjonalistki

dokładnie xD
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
feuliette
feuliette
  13 grudnia 2011

akryle - trwalsze i ładniejsze ;)

MaalutkaaMyszkaaa8
MaalutkaaMyszkaaa8
  13 grudnia 2011

Ja też wole akrylowe paznokcie :D

boniwinter
boniwinter
  13 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak się idzie do pseudoprofesjonalistki

nie wiem, ale byc moze masz racje....nalozenie zbyt grubej ilosci zelu sprawia, ze paznokcie sa grubsze

Gejszalicious
Gejszalicious: poza tym akryl po utwardzeniu trzeba opiłować, by nadać mu odpowiednią formę, kształt i grubość, a potem wypolerować, lub nałożyć na niego 'ciekłe szkło', które utwardza się w lampie UV - dzięki temu akryle pięknie błyszczą i nie da się ich odróżnić od żeli

tak, to prawda trzeba opilowac i nadac odpowiednia grubosc, "szklo" to kolejna warstwa. Sa mniej lamliwe niz zelowe, ale jednak przystaje przy swoim, ze akryl wyglada malo naturalnie.
Kazdy ma inne doswiadczenia...wiec....
boniwinter
boniwinter
  13 grudnia 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: aby wykonać tipsy żelowe trzeba nałożyć min. 3 warstwy żelu

to dziwne....MIN.3 WARSTWY? to ile jest powszechnie uznawane? 4, 5 warstw?
Ja mam nakladane 2 warstwy zelu lacznie ze wszelkimi "wtopieniami" gadzetow.
Nie wiem o czym piszesz.
mmaryjka
mmaryjka
  13 grudnia 2011
Karolinaaaaa
Karolinaaaaa: Dlaczego? Ja raz zrobiłam, byłam bardzo zadowolona miałam idealne paznokcie prawie 2 tygodnie

jeśli chodzi o aspekt wytrzymałości i ogólnego wyglądu to super +, ale strasznie niszczą paznokcie. może nie po pierwszym czy po drugim razie, ale miałam na paznokciach u stóp przez 4 miesiące i jest makabra. nigdy w życiu nie pomyślałabym, że będę musiała używać odżywek do paznokci na stopach:and:
i niestety moje koleżanki mają takie same 'efekty uboczne', ale one jeszcze gorzej bo na dłoniach
MaalutkaaMyszkaaa8
MaalutkaaMyszkaaa8
  13 grudnia 2011

Osoby, które nie mogą poszczycić się pożądaną długością czy ładnym kształtem naturalnych paznokci decydują się często na założenie sztucznej płytki, akrylowej lub żelowej.
O sposobie wykonania paznokci akrylowych jest mowa w innym artykule, ten poświęcamy na paznokcie żelowe.
Pewne czynności wykonuje się podobnie.

Chcąc wykonać paznokcie żelowe rozpoczynamy, podobnie, jak w przypadku paznokci akrylowych od dezynfekcji i odsunięcia lub wycięcia skórek. Zabieg ten należy wykonywać delikatnie, by nie zniszczyć naturalnej płytki paznokcia. Odradza się używania metalowych narzędzi, bowiem mogą one uszkodzić i znacznie osłabić paznokcie.

W kolejnym podejściu piłujemy paznokcie pozostawiając je bardzo krótkimi, po czym delikatnie matujemy płytkę przy użyciu pilnika.

Czas na przyklejenie tipsów do naturalnej płytki. Wybieramy tu najbardziej odpowiedni kształt tipsów, pasujących do kształtu naturalnych paznokci, po czym mocujemy je przy użyciu kleju.
Miejsce łączenia delikatnie piłujemy, by było możliwie jak najbardziej gładkie.

Tipsy są długie, jednak można je skrócić do pasującej nam długości przy użyciu gilotynki.

Czas na przeczyszczenie tipsa przy użyciu szczoteczki i przemycie go gazikiem nasączonym cleanerem. Aby przejść do następnego kroku musimy poczekać aż płytka paznokcia wyschnie. Po upewnieniu się, że tak właśnie jest pora na nałożenie primera.

Płyn musi się wchłonąć i dopiero po tym można nałożyć pierwszą warstwę żelu, co wykonujemy przy użyciu pędzelka. Warstwa żelu powinna być cienka i kończyć się na 2 mm przed skórkami.
Powłokę żelową należy utwardzić w lampie UV trzymając w niej dłoń przez 2-3 minuty.

Po przemyciu pędzelka gazikiem nasączonym cleanerem zanurzamy go w białym żelu. Nakładamy go nierównomiernie, by pokryć odrastającą płytkę, następnie nadajemy mu kształt uśmiechu przy użyciu pędzelka.
Po nałożeniu białej warstwy dłonie ponownie trafiają do lampy, ze względu na grubszą warstwę żelu na 3-5 minut.

Po wyschnięciu płytkę paznokcia pokrywamy przezroczystym lakierem i suszymy w lampie przez 2-4 minuty.

Paznokcie przemywamy gazikiem nasączonym cleanerem, następnie piłujemy do pożądanego kształtu. Pozbywamy się pyłu przez umycie i osuszenie dłoni. Następnie paznokcie malujemy nabłyszczającym lakierem-żelem, którego warstwę ponownie utwardzamy w lampie przez około 2 minuty.
Ponownie przemywamy paznokcie i skórki cleanerem, następnie pokrywamy warstwą lakieru UV a skórki nawilżamy oliwką.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.