mmaryjka
mmaryjka
  1 października 2011 (pierwszy post)

zainspirowana artykułem na opiniotwórczym;) portalu pudelek i przeczytaniu komentarzy jakie pod nim widniały postanowiłam założyć temat.

cytat:

Konto usunięte
Konto usunięte: Urbańska od kilku miesięcy pojawia się z podróbką torby Louis Vuitton Artsy Empreinte. Oryginał kosztuje około 7 tysięcy złotych.

zdjęcie poglądowe:


i kilka komentarzy co sądzą nasi rodacy o noszeniu podróbek:


i jeszcze wiele ciekawych, aczkolwiek w wielu padają wszelakie inwektywy etc.

1. A Wy co sądzicie o noszeniu podróbek?
2. Macie jakąś?
3. Uważacie to za coś wiejskiego czy przeciwnie, świadczy to o zaradności i oszczędności?

pozdrawiam:]
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A Wy co sądzicie o noszeniu podróbek? 2. Macie jakąś? 3. Uważacie to za coś wiejskiego czy przeciwnie, świadczy to o zaradności i oszczędności?

ze to okradanie tworcy.
nie mam
wg mnie sadzi to o braku klasy. mozna rownie dobrze sie ubrac za mniejsze pieniadze, ale bez siary.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

sylwik
sylwik
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A Wy co sądzicie o noszeniu podróbek?

zalezy. podrobki typu torebki "LV", szpilki z czerwona podeszwa nie-loubotiny, wszystko z nazwa "marki" = wiocha.
a np. 'chanelka'-cos co stalo sie klasykiem, czy rzeczy wzorowane na czyms, ale zmienione sa ok.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Macie jakąś?

chyba nie:woot:
Kusza
Kusza
  1 października 2011

Zacznijmy od tego, że nie mamy dowodów na to że to jest podróbka. Jeśli jest: Nataszka jak już chce się nosić jak gwiazdy i skoro sama gwiazdorzy to nie powinna kupować podróbek :zonk: Przecież to wieś. Ja nie rozumiem, można kupować podobne rzeczy, w danym kroju, kolorze, ale podróbka to jest kopia a kupowanie kopii to zwykła kradzież.
Ja podróbek nie noszę, owszem inspiruję się modą i projektami których nie kupię nawet za całą moją wypłatę ale szukam podobnych rzeczy w tańszych firmach i to mogłabym nazwać oszczędnością i zaradnością.

mmaryjka
mmaryjka
  1 października 2011
Prinz
Prinz: mozna rownie dobrze sie ubrac za mniejsze pieniadze, ale bez siary.

można, aczkolwiek niektórzy też są zdania, że zbieranie pieniędzy na przykład na oryginalne buty ysl to dopiero wieśniactwo.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy rzeczy wzorowane na czyms, ale zmienione sa ok.

wystarczy, że bez znaczka. przynajmniej wg mnie
mmaryjka
mmaryjka
  1 października 2011
Kusza
Kusza: Zacznijmy od tego, że nie mamy dowodów na to że to jest podróbka.

dla mnie podstawowym jest fakt, że torba którą posiada w oryginale nie występuje w takim odcieniu.

fajnie, padło słowo kradzież. więc nie jest jeszcze tak źle jakby można się było spodziewać po komentarzach z pudla:and:
Kusza
Kusza
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dla mnie podstawowym jest fakt, że torba którą posiada w oryginale nie występuje w takim odcieniu.

Czytałam ten artykuł. Jeden kolor różnie może wyglądać w różnym świetle. Owszem, to najlepszy argument, ale dalej są zdjęcia oryginałów i wg mnie jest tam jednak taki kolor :-)
Nie wiem czy gwiazdka która pcha się do show biznesu drzwiami i oknami pozwoliłaby sobie na coś takiego.

Konto usunięte
Konto usunięte: fajnie, padło słowo kradzież.

Nie tylko ja go użyłam ;P
mmaryjka
mmaryjka
  1 października 2011
Kusza
Kusza: Owszem, to najlepszy argument, ale dalej są zdjęcia oryginałów i wg mnie jest tam jednak taki kolor

ja widzę różnicę, ponieważ jednak jej jest ewidentnie brązowa, na każdym zdjęciu wpada w brąz.

Kusza
Kusza: Nie wiem czy gwiazdka która pcha się do show biznesu drzwiami i oknami pozwoliłaby sobie na coś takiego.

pewnie nie miała świadomości co kupuje. znalazła 'okazję cenową' bądź ktoś ją zwyczajnie oszukał
mirra20
mirra20
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A Wy co sądzicie o noszeniu podróbek? 2. Macie jakąś? 3. Uważacie to za coś wiejskiego czy przeciwnie, świadczy to o zaradności i oszczędności?

1. nie dla mnie i porównałabym to do fałszowania w bardzo ważnych sprawach czyjegoś podpisu

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Macie jakąś?

miałam ale spaliłam

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Uważacie to za coś wiejskiego czy przeciwnie, świadczy to o zaradności i oszczędności?

mam znajomą która po prostu jara się rzeczami z logo luksusowych marek i chyba uważa to za zaje..., ale coraz bardziej przekonuję się że to chyba pewnego rodzaju leczenie kompleksu, że mam coś super co noszą gwiazdy i jestem "tęndi", mniejsza z tym, że koło oryginału nawet nie leżało...
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: można, aczkolwiek niektórzy też są zdania, że zbieranie pieniędzy na przykład na oryginalne buty ysl to dopiero wieśniactwo.

zazdrosc. kazdy ma swoja glowe i pieniadze ktore wydaje na to co chce.

jezeli komus spodobaja sie buty z rynku, to mi nic do tego, ja kupie te z zary, a jak naprawde drogie wpadna mi w oko, to bede na nie zbierac.

z dwojga zlego wole byc 'wiesniakiem' i zbierac na drogie buty niz okradac tworce i projekt ktory stworzyl.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A Wy co sądzicie o noszeniu podróbek? 2. Macie jakąś? 3. Uważacie to za coś wiejskiego czy przeciwnie, świadczy to o zaradności i oszczędności?

1. dla mnie noszenie podróbek markowych dodatków, ubrań czy używanie podróbek kosmetyków wygląda jak chęć zaimponowania innym i w przypadku laików to się sprawdza, gorzej gdy trafi się na osobę, która się na tych rzeczach zna
2. nie mam - nie stać mnie na markowe rzeczy, ale nie kupiłabym podroby, bo bym się spaliła ze wstydu
3. o zaradności i oszczędności może świadczyć upolowanie markowego stroju na jakiejś wyprzedaży lub w lumpexie
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Kusza
Kusza
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja widzę różnicę, ponieważ jednak jej jest ewidentnie brązowa, na każdym zdjęciu wpada w brąz.


ta też wpada w brąz, a jest to oryginał :)
Jakby nie było jeśli jest to podróbka - jest wykonana idealnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie nie miała świadomości co kupuje. znalazła 'okazję cenową' bądź ktoś ją zwyczajnie oszukał

Najprawdopodobniej tak było, bo z tego co widać nie ma raczej swojego stylisty, średnio dobrane zestawy no i na 80% imprez te same koszmarne buty...
mmaryjka
mmaryjka
  1 października 2011
Prinz
Prinz: z dwojga zlego wole byc 'wiesniakiem' i zbierac na drogie buty niz okradac tworce i projekt ktory stworzyl.

wyznaję podobną zasadę. ostatnio nawet miałam na coś zbierać, ale nie wyszło

Kusza
Kusza: ta też wpada w brąz, a jest to oryginał

tak tak, ale dla mnie ta wpada w szary. nie wiem, ja tam widzę różnicę;)

Kusza
Kusza: Najprawdopodobniej tak było, bo z tego co widać nie ma raczej swojego stylisty, średnio dobrane zestawy no i na 80% imprez te same koszmarne buty

może nie mieć, ale może teraz zainwestuje.

swoją drogą dziwić się, że ludzie noszą podróbki? na allegro jest tego milion
Paulinessa
Paulinessa
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A Wy co sądzicie o noszeniu podróbek? 2. Macie jakąś? 3. Uważacie to za coś wiejskiego czy przeciwnie, świadczy to o zaradności i oszczędności?


1. Sądzę, że to przysłowiowa "wieś". Chęć zaimponowania, leczenie kompleksów - "nie stać mnie, ale niech myślą, że stać". Generalnie żałosne.
2. Nie. Wolę ubierać się w sklepach pokroju Carry, czy Cropp albo w ogóle w niefirmowe rzeczy. Nie będę się na siłę "wzbogacać" ;)
3. Wiejskiego, oczywiście. Zaradność to jest ubrać się fajnie za takie pieniądze jakie się ma ;)
mmaryjka
mmaryjka
  1 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie będę się na siłę "wzbogacać"

oj tam oj tam, wskakuj w jakąś szanelkę!

i pierwszy przykład z brzegu. tyle stron z butami i mix podrób, choć oryginałów pare może by się znalazło
http://allegro.pl/listing.php/search?category=1469&sg=0&p=4&string=louboutin
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.