pijana
pijana
  21 lipca 2011 (pierwszy post)

Witam :ziober2:
Odkąd zaczęłam się malować szukam idealnego podkładu - jeszcze nie znalazłam, dlatego znów zwracam się o pomoc.
Problem jest taki - jak kolor idealny, to sam podkład mi nie odpowiada, jak podkład idealny - to kolor nie.
Do rzeczy: szukam bardzo jasnego podkładu, kryjącego, dobrze aby długo się trzymał.
Nie polecajcie mi:
1. Bardzo tanich podkładów, szkoda mi cery
2. Lasting Performance'a - wszystko jest w nim idealne oprócz koloru, za ciemny.
3. Colorstay'a - kolor jest idealny, ale to jest podkład kryjący chyba dla cer idealnych :zonk: Podkreśla wszystko co się da, najbardziej rozszerzone pory.
4. Podkładów La Roche-Posay, wszystkie za ciemne.
5. Vichy Dermablend - robi się brzydki na twarzy

Wklejam kilka podkładów znalezionych na Allegro, które wydają się mieć jasne kolory, jeśli macie coś do powiedzenia na ich temat to również chętnie poczytam.

Z góry dzięki i pozdrawiam :bye:

1.
2.
3.
4.
5.

pijana
pijana
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a moze Ty po prostu uzywasz nieodpowiedniego kremu do twarzy? Wiesz podklad podkladem, ale baza tez jest wazna. Byc moze Twoj kremik za bardzo Ci wysusza skore lub ja zbyt natluszcza?

Nie używam kremu pod podkład, ani bazy - nic :) Wszystko zawsze używam tylko na noc. Ogólnie na policzkach mam cerę normalną, czoło, nos i brodę w kierunku tłustej, ale nie przetłuszczają się jakoś bardzo. LP wytrzymywał calutki dzień na całej twarzy, tylko czoło poprawiałam pudrem. Ogólnie problem nie leży w formule podkładu, tylko właśnie w kolorze.
boniwinter
boniwinter
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie problem nie leży w formule podkładu, tylko właśnie w kolorze.

wiec kup sobie gesty jasny kolor podkladu i wymieszaj go odrobine z kreme do twarzy.
Dzieki temu bedziesz mogla sama "zawladnac" nad odcieniem.
Krem wybierz mocno nawilzajacy absolutnie nie tlusty
pijana
pijana
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiec kup sobie gesty jasny kolor podkladu i wymieszaj go odrobine z kreme do twarzy. Dzieki temu bedziesz mogla sama "zawladnac" nad odcieniem. Krem wybierz mocno nawilzajacy absolutnie nie tlusty

Myślę, że wiele to nie pomoże, za ciemny to za ciemny, a jeszcze plamy się mogą porobić.
boniwinter
boniwinter
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a jeszcze plamy się mogą porobić.

nieprawda, jak dobrze wymieszasz uwierz mi, ze uzyskasz dobry kolor.
Bez kitu nie moge uwierzyc, ze przy tak duzej ilosci podkladow nie mozesz znalezc koloru.
To co Ci zaproponowalam jest dosc prymitywne, ale kiedys kupilam za ciemny podklad, szkoda mi bylo wywalic 12 funtow do kosza i mama mi polecila wymieszanie go wlasnie z kremem.....i powiem Ci ze sprawdzilo sie rewelacyjnie:)

Konto usunięte
Konto usunięte: za ciemny to za ciemny,

no wlasnie nie....podklad to tez krem:pavarotti:
pijana
pijana
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nieprawda, jak dobrze wymieszasz uwierz mi, ze uzyskasz dobry kolor. Bez kitu nie moge uwierzyc, ze przy tak duzej ilosci podkladow nie mozesz znalezc koloru. To co Ci zaproponowalam jest dosc prymitywne, ale kiedys kupilam za ciemny podklad, szkoda mi bylo wywalic 12 funtow do kosza i mama mi polecila wymieszanie go wlasnie z kremem.....i powiem Ci ze sprawdzilo sie rewelacyjnie:)

To muszę wypróbować jak będę cały dzień w domu, zobaczymy co mi wyjdzie :mrgreen: A kolor idealny też znalazłam (Colorstay 110), to zaś reszta mi nie pasuje.
boniwinter
boniwinter
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A kolor idealny też znalazłam (Colorstay 110), to zaś reszta mi nie pasuje.

och to wymagajaca kobita z Ciebie hehe.
Jezeli Ci z kremikiem nie wyjdzie to juz Ci nie pomoge, skonczyly mi sie pomysly :)
Daj mi tylko znac czy krem sie sprawdzil:rock:
pijana
pijana
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: och to wymagajaca kobita z Ciebie hehe. Jezeli Ci z kremikiem nie wyjdzie to juz Ci nie pomoge, skonczyly mi sie pomysly :) Daj mi tylko znac czy krem sie sprawdzil

Cera wymagająca, niestety :ziober2: Dam znać, dzięki za rady :* :))
boniwinter
boniwinter
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety

wlasnie "stety" kobieta ma wiedziec czego potrzebuje i ma wybrzydzac hehe:brawo:

Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki za rady :* :))

i tak Ci za wiele nie pomoglam, ja koeta starej daty lubie tradycyjne rozwiazania:mrgreen:
sylwik
sylwik
  22 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A kolor idealny też znalazłam (Colorstay 110), to zaś reszta mi nie pasuje.

zerknelam az na tabelke kolorow ( http://www.temptalia.com/foundation-matrix-sorted )
i mary kay i lancome z wstawionych w temacie nie ma tego konkretnego odcienia:)
i wlasnie chyba najlepiej w to zerknac i od tego isc jezeli masz taki problem z odnalezieniem idealnego koloru w innych:)

btw. w jakiejs sieci drogerii w pl jest nyx? :ninja:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  22 lipca 2011

ja ostatnie miesiące używałam manhattan perfect adapt makeup

oraz lasting finish 25h rimmela

jak dla mnie oba są bardzo dobre - kryjące, a zarazem dość lekkie, dają matowe jednolite wykończenie
oba są w jasnych odcieniach - ten z manhatanu miałam w odcieniu light beige, a rimmela mam odcień nr 102 (nie pamiętam nazwy)

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Paulinessa
Paulinessa
  23 lipca 2011

mialam najjasniejszy odcien z tonacji cieplej, naprawde jasny!
mmaryjka
mmaryjka
  24 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. w jakiejs sieci drogerii w pl jest nyx?

marionaud, ale są nieporównywalnie drogie:wtf:

jasne odcienie ma lancome, ale baaaaaardzo ciężko dostać je w polsce. jasne odcienie też ma givenchy, sisheido i może mieć sisley. ja bym jeszcze zwróciła uwagę na diora, aczkolwiek ich podkłady są dla mnie do dupy.
pijana
pijana
  29 lipca 2011

Znalazłam dziś Double Wear u siebie w mieście, ale wszystkie te kolory żółte jakieś, kuźwa mać :and: W dodatku te próbki wydawały się niezbyt świeże :zonk: Może dlatego były ciemne...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.