malami81
malami81
  12 kwietnia 2011 (pierwszy post)
Czyli hulaj dusza - bana nie ma
(możecie tu nawet nabijać o tych Waszych lodach sojowych)

Jedyne o co proszę - to o zachowanie kultury i brak kłótni
Szczurka
Szczurka
  5 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jaka jest Wasza ulubiona?

wszystko jestem w stanie pożreć, może prócz greckiej.

Najbardziej lubię warzywną, z majonezem, w wykonaniu mej Rodzicielki i sałatkę z mięsem z gyrosa w wykonaniu Rodzicielki mojego faceta.

Weź roszponkę, jakąś sałatę, pokrojony w kostkę świeży ogórek, pomidory - masz podstawę do sałatki. Dokładasz do niej, co lubisz - mogą być oliwki, kukurydza, pokrojony w kostke ser żółty, tuńczyk z puszki, ser pleśniowy, papryka... zależnie od tego, co lubisz.
Możesz dorzucić do tego dodatki na ciepło:
-grillowany lub smażony filet z kurczaka
-grzanki
-łososia z rusztu
-grillowany ser (najlepiej pleśniowy, typu brie, lub camembert, może być też ser kozi)
-grillowany bakłażan, papryka.

polewasz całość sosem vinegret, czosnkowym, musztardowym, majonezowym, albo jakimkolwiek, który lubisz i pasuje Ci do tego, co masz w sałatce.
Sensi
Sensi
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Znacie jakieś fajne przepisy na sałatki warzywne, owocowe? 2. Jaka jest Wasza ulubiona?
1. A może być z dodatkiem jakiegoś mięcha? :D
2. Nie mam ulubionej. Zresztą jestem na anty jeśli chodzi o owoce i warzywa. Nie przepadam za nimi. Jedynie co jem z owoców to: agrest, jabłka, kiwi, wiśnie, czereśnie, maliny, jeżyny, borówki. Warzywa to papryka, pomidory, ogórek (ale tylko kiszony!) i marchewka. I czasem sałata lodowa, ewentualnie pekińska. Reszty nie tknę, bo rzygam dalej, niż patrzę. A i nie jem serków, jogurtów, bo mi po nich niedobrze. :lol:
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Znacie jakieś fajne przepisy na sałatki warzywne, owocowe? 2. Jaka jest Wasza ulubiona?

1. Wiesz, ze na forum jest dzial kulinaria? I o ile sie nie myle byl konkurs na salatke, wiec zawsze mozesz przejrzec i zobaczyc, czy Cie cos nie zainteresuje :Tak:
Tu masz linka jakbys chciala przejrzec: http://www.fotka.pl/forum/kulinaria/1021,Wiosenna_salatka_KON
2. Szczerze to najbardziej smakuje mi salatka warzywna, chociaz nie wiem, czy mozna ja nazwac salatka, bo nie ma w niej salaty :woot:
a robi sie ja tak:

potrzebne: ziemniaki, marchewki, jajka, majonez, sol, pieprz, ogorki kiszone (no i moja mama dodaje jeszcze kukurydze, ale ja jestem jej przeciwna. no i groszek mozna dodac, ale wedlug mnie groszek to tylko sam i to na surowo, we wszystkich innych postaciach - a zwlaszcza w daniach - smakuje jak kupa).
oczywiscie to, ile wszystkiego wezmiesz zalezy od tego, ile salatki chcesz zrobic, ja ja robie mniej wiecej w proporcjach: 2 ziemniaki - jedno jajko - jedna marchewka - jeden ogorek
Bardzo wazne jest to, ze warzywa i jajko (poza ogorkiem, on jest w koncu juz ukiszony) gotujemy W SKORUPCE/BEZ OBIERANIA - wtedy ogolnie salatka smakuje lepiej, juz pomijajac to, ze nie trzeba sie pieprzyc przy obieraniu ziemniakow na surowo, bo po ugotowaniu w niej, skorka praktycznie odchodzi.
Po tym kroimy wszystko w mala kosteczke, nozem lub przez taka siateczke, cos jak ta po prawej:

Wszystko razem mieszamy, dodajemy majonez, sol i pieprz i gotowe.
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: polewasz całość sosem vinegret, czosnkowym, musztardowym, majonezowym, albo jakimkolwiek, który lubisz i pasuje Ci do tego, co masz w sałatce.

Mmm... Wlasnie, musze sobie zapisac zeby kupic potrzebne na niego skladniki, bo pizze dzisiaj mam na obiad, a pizza + sos czosnkowy = niebo w gebie :zakochany:
folkemon
folkemon
  6 maja 2011

Ja jutro wcinam pizze, kebaby i inne śmieci :zakochany: Wieczór kawalerski, wiadomo.

agoosiaaa
agoosiaaa
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jutro wcinam pizze, kebaby i inne śmieci

Ale to tylko smieci, jesli sa kupne :P Domowe sa dobre :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Wieczór kawalerski, wiadomo.

Patriszja w koncu zgodzila sie na malzejnstwo :pavarotti:
Szczurka
Szczurka
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mmm... Wlasnie, musze sobie zapisac zeby kupic potrzebne na niego skladniki, bo pizze dzisiaj mam na obiad, a pizza + sos czosnkowy = niebo w gebie

popieram!
Choć zalezy do jakiej, ja najczęściej wcinam hawajską z ananasem i brzoskwinią, do niej lepiej pasuje ostry sos. :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: popieram! Choć zalezy do jakiej, ja najczęściej wcinam hawajską z ananasem i brzoskwinią, do niej lepiej pasuje ostry sos. :)

Ja mam jakas z grillowanym kurczakiem, ale jest wyczepista, ma ser w boczkach :zakochany:
Do niej jak znalazl :tak:
Szczurka
Szczurka
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Do niej jak znalazl

Racja, racja.

Ogólnie, fajnie smakuje grillowanyfilet z kurczaka z sosem czosnkowym :) do tego jakaś sałatka i frytki :zakochany: Mniam!
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Racja, racja. Ogólnie, fajnie smakuje grillowanyfilet z kurczaka z sosem czosnkowym :) do tego jakaś sałatka i frytki Mniam!

Ja ogolnie bardzo lubie sos czosnkowy, wiec dopoki cos nie jest slodkie, to mi pasuje :lol2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Weź roszponkę, jakąś sałatę, pokrojony w kostkę świeży ogórek, pomidory - masz podstawę do sałatki. Dokładasz do niej, co lubisz - mogą być oliwki, kukurydza, pokrojony w kostke ser żółty, tuńczyk z puszki, ser pleśniowy, papryka... zależnie od tego, co lubisz. Możesz dorzucić do tego dodatki na ciepło: -grillowany lub smażony filet z kurczaka -grzanki -łososia z rusztu -grillowany ser (najlepiej pleśniowy, typu brie, lub camembert, może być też ser kozi) -grillowany bakłażan, papryka. polewasz całość sosem vinegret, czosnkowym, musztardowym, majonezowym, albo jakimkolwiek, który lubisz i pasuje Ci do tego, co masz w sałatce.

Robiłam podobną tzw właśnie gyros, a czemu greckiej nie lubisz?

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Wiesz, ze na forum jest dzial kulinaria?


malami81
malami81: (możecie tu nawet nabijać o tych Waszych lodach sojowych)

:ziober2: skoro można o lodach sojowych to ja o sałatkach :P

Konto usunięte
Konto usunięte: potrzebne: ziemniaki, marchewki, jajka, majonez, sol, pieprz, ogorki kiszone (no i moja mama dodaje jeszcze kukurydze, ale ja jestem jej przeciwna. no i groszek mozna dodac, ale wedlug mnie groszek to tylko sam i to na surowo, we wszystkich innych postaciach - a zwlaszcza w daniach - smakuje jak kupa). oczywiscie to, ile wszystkiego wezmiesz zalezy od tego, ile salatki chcesz zrobic, ja ja robie mniej wiecej w proporcjach: 2 ziemniaki - jedno jajko - jedna marchewka - jeden ogorek Bardzo wazne jest to, ze warzywa i jajko (poza ogorkiem, on jest w koncu juz ukiszony) gotujemy W SKORUPCE/BEZ OBIERANIA - wtedy ogolnie salatka smakuje lepiej, juz pomijajac to, ze nie trzeba sie pieprzyc przy obieraniu ziemniakow na surowo, bo po ugotowaniu w niej, skorka praktycznie odchodzi. Po tym kroimy wszystko w mala kosteczke, nozem lub przez taka siateczke, cos jak ta po prawej:

warzywną to znam, pycha moja mam robi troche inaczej :-)

Sensi
Sensi:

może być z mięsem :-)

A ja mam trzy ulubione:
Grecka, ale ją każdy zna

Druga: żółty ser, fasola czerwona + majonez i czosnek, ser kroimy w kostke, fasole z puszki odsączamy, dodajemy majonez i przeciśnięty czosnek, mieszamy - brzmi banalnie ale jest PYSZNA.

A druga: ziemniaki, pieczarki, cebula dymka, koperek, majonez - ziemniaki gotujemy pokrojone w kawałki już, pieczarki smażymy (pokrojone) a tą zieloną część z cebuli kroimy tak samo jak koperek, wszystkie składniki mieszamy na ciepło + koperek i tą dymkę i dodajemy majonez, można jeść na ciepło i zimno :P
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro można o lodach sojowych to ja o sałatkach :P

Nie, chodzilo mi o to, ze jak cos to zawsze tam mozesz zobaczyc za jakims przepisem, wiem ze tu mozna o tym pisac :D

Konto usunięte
Konto usunięte: warzywną to znam, pycha moja mam robi troche inaczej :-)

U mnie jest tak, ze moja mama i jej mama robia tak samo, ale juz strona taty, to babcia i obydwie ciotki kazda robi inaczej :mrgreen:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie jest tak, ze moja mama i jej mama robia tak samo, ale juz strona taty, to babcia i obydwie ciotki kazda robi inaczej

Moja mama robi tak:
marchew, seler (korzen), pietruszka (korzen), ziemniaki, jajko, ogórki KONSERWOWE, groszek + majonez. Marchew, seler, pietruszke ziemniaki gotujemy w tych skórkach i obiera się po ugotowaniu kroimy, jajka ugotowane tez, ogórki kroimy, wsypujemy groszek i dajemy majonez i mieszamy, do smaku pieprz i sól.
A od mojego narzeczonego mama dodaje jeszcze jabłko i kiełbasę (?) i miesza musztardę (?) z majonezem - mnie osobiście taka nie smakuje, a moja babcia dodaje tylko jabłko do tego co wyżej napisałam. I dobra jest :-)
Babsy
Babsy
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja najczęściej wcinam hawajską z ananasem i brzoskwinią, do niej lepiej pasuje ostry sos.

ja do hawajskiej wlasnie wole czosnkowy:)
Szczurka
Szczurka
  6 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja ogolnie bardzo lubie sos czosnkowy, wiec dopoki cos nie jest slodkie, to mi pasuje

to mamy tak samo :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Robiłam podobną tzw właśnie gyros, a czemu greckiej nie lubisz?

nie przepadam za fetą.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moja mama robi tak:

moja nie daje ziemniaków.
daje marchew, groszek, kukurydzę, pietruszkę, seler, jabłko, ogórki kiszone, jaja na twardo. Majonez i musztarda.

Babsy
Babsy: ja do hawajskiej wlasnie wole czosnkowy:)

mi nie pasuje mieszanka owoce + czosnek.
Czosnkowy lubię do grillowanych mięs.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.