Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no już od dawna, a teraz od jakiegoś roku/dwóch są normalnie w rossmanie/super pharmie bo wcześniej tylko w douglasie. czekam na paulinesse/jasmine bo mam maskę z sephory i nie wiem czy opłaca mi się z nią siedzieć na łbie;d

jasmina byla online o 9tej jakos, ale teraz chyba jej nie ma :woot:
ogolnie jak nie masz co robic to mozesz posiedziec i zobaczyc, czy cos z tego bedzie :)
ja sie na maskach niestety nie znam :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi akurat ciut włosy zniszczyła. Miałam czerń, nie wiem, jak blondy wychodzą.

ja mialam kiedys z kolor xxl (ta sama firma co produkuje schwartzkopf) i kolor byl super, ale po paru miesiacach farbowania wysuszyla wlosy :/

Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie ceny chyba jakoś od 15 zł się zaczynają, z tego, co pamiętam.

wlasnie mnie zdziwilo ze tak nisko, loreal preference kosztuje 5 funtow, czyli chyba tez taniej niz w pl :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi też niby ładnie wyszło, ale jak przyszło co do czego, to włosy się piekielnie zniszczyły. Ja, nim coś zrobiłam z włosami, to na szczęście zawsze się wcześnij ciut dokształciłam, poczytałam, a dopiero potem eksperymentowałam. Przy farbowaniu jedynie na sobie - nie chciałam być odpowiedzialnaza ewentualne zniszczenie włosów jakiejś kumpeli. Znajomym też się zajmowałam takimi prostszymi rzeczami, jak podcięcie końcówek, obcięcie grzywki, czy ułożeniem włosów na imprezę. Na sobie do dziś eksperymentuję ze strzyżeniem [ta fryzurka np, którą sama miałaś- przód zrobiłam, tył miałam mocno cieniowany wcześniej, a znajome chciały, bym im fryzjera poleciła, który tak strzyże dobrze ], choć od kilku miesięcy ogranicza się ono jedynie do użycia maszynki do strzyżenia

:szok: no pełen szacunek :-) może powinnaś być fryzjerką?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kolor xxl

one są też rozjaśniające, wiem ze niektore czerwienie to po prostu czerwony rozjasniacz, nie farba.
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ogolnie jak nie masz co robic to mozesz posiedziec i zobaczyc, czy cos z tego bedzie

nie chce mi się jeśli ma nie zadziałać;d

Konto usunięte
Konto usunięte: loreal preference kosztuje 5 funtow, czyli chyba tez taniej niz w pl

średnio farby(trwałe, sklepowe) l'oreala to 30-35zł. jest taka 10minutowa jakaś, to ona jest tańsza no i casting, ale to szampon.
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale to szampon.

w sensie nie jest trwała.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: szampon.

koloryzujący.

jeden wyraz a zmienia sens 'zdania'.
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeden wyraz a zmienia sens 'zdania'.

sens zdania zmieniłby się gdybym nie napisała w temacie o włosach, odpowiadając napytanie na temat farb.
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mialam kiedys z kolor xxl (ta sama firma co produkuje schwartzkopf) i kolor byl super, ale po paru miesiacach farbowania wysuszyla wlosy :/

ja nią na fioletowo kiedyś zafarbowałam, to była jedna, wielka porażka - kolor zlazł mi w tydzień - gdzie nie gdzie jakieś różowawe refleksy. Włosy jakimś cudem wytrzymały we w miarę pożądnym stanie, może dlatego, że to był pierwszy i ostatni raz, jak wzięłam tą farbę do ręki.
Do tego, wybór kolorów zdecydowanie za mały ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: wlasnie mnie zdziwilo ze tak nisko, loreal preference kosztuje 5 funtow, czyli chyba tez taniej niz w pl

w pl coś koło 30 stoją te farby, o ile dobrze kojarzę.

Konto usunięte
Konto usunięte: no pełen szacunek :-) może powinnaś być fryzjerką?

Może i powinnam, lecz zdecydowanie nie zniosę użerania się z ludźmi za 400-500 zł miesięcznie.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to ona jest tańsza no i casting, ale to szampon.


Konto usunięte
Konto usunięte: sens zdania zmieniłby się gdybym nie napisała w temacie o włosach, odpowiadając napytanie na temat farb.

szampon (sam) myje, szampon koloryzujący koloryzuje i myje ;-) a rozmawiałaś o farbach, więc sam szampon był bez sensu :-)
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: one są też rozjaśniające, wiem ze niektore czerwienie to po prostu czerwony rozjasniacz, nie farba.

ja mialam ten:
kolor wychodzil taki: http://image.krtp.pl/images/55287055751804018639.jpg
nie patrzec sie na moj wyglad, bo to bylo jakies + 10 kilo :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie chce mi się jeśli ma nie zadziałać;d

lenistwo :P

Konto usunięte
Konto usunięte: średnio farby(trwałe, sklepowe) l'oreala to 30-35zł. jest taka 10minutowa jakaś, to ona jest tańsza no i casting, ale to szampon.

dziwnie jest z tymi cenami, wiekszosc produktow wychodzi taniej niz w polsce :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a nią na fioletowo kiedyś zafarbowałam, to była jedna, wielka porażka - kolor zlazł mi w tydzień - gdzie nie gdzie jakieś różowawe refleksy

to o czym pisalam, te farby często są na bazie rozjaśniacza i dlatego tak się dzieje

Konto usunięte
Konto usunięte: Może i powinnam, lecz zdecydowanie nie zniosę użerania się z ludźmi za 400-500 zł miesięcznie.

to na początek ;-) chociaz tez nie raz miałam ochotę rzucić robote i isc na kase do tesco, tam zarabiaja 1300 :lol: ale nie po to tyle inwestowalam i sue uczylam we fryzjerstwo zeby siedziec na kasie, poza tym kocham byc fryzjerem wiec... nie mam wyjscia :-) nie pieniadze sa najwazniejsze, wole robic to co kocham niz siedziec na tej kasie :D
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a rozmawiałaś o farbach, więc sam szampon był bez sensu

każdy bardziej inteligentny zrozumiał o co chodzi.
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nią na fioletowo kiedyś zafarbowałam, to była jedna, wielka porażka - kolor zlazł mi w tydzień - gdzie nie gdzie jakieś różowawe refleksy. Włosy jakimś cudem wytrzymały we w miarę pożądnym stanie, może dlatego, że to był pierwszy i ostatni raz, jak wzięłam tą farbę do ręki. Do tego, wybór kolorów zdecydowanie za mały ;/

moja siostra o ile sie nie byla robila czerwienia dol wlosow i sie jej do rozu wyplukal :/
ale blond byl dobry :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: w pl coś koło 30 stoją te farby, o ile dobrze kojarzę.

no wlasnie tak pamietalam ze cos w tym stylu kosztuja.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie patrzec sie na moj wyglad, bo to bylo jakies + 10 kilo

:-)
nie daje 99% ze rozjasniająca, a co zawierało opakowanie? tylko tubke i wode? czy proszek tez byl?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.