Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. skład

widocznie nie jest najgorszy, a na pewno nie robi gorzej niż l'oreal.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. nie radzą sobie z ciemnymi włosami i grubymi

mam grube włosy i sobie poradziła. na opakowaniu obok napisu 'nie polecany do ciemnych włosów' powinno być także napisane 'nie dla idiotów'.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym momencie się cieszę, że 'mój' jasny blond, który czasem miewam, jestem w stanie osiągnąć za pomocą farby.

no tak, jest to zaleta jeśli nie trzeba męczyć włosów rozjaśniaczem :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak już nie sięgnę po typowe rozjaśniacze, zbyt masakrycznie brzmi, to co piszesz.

rozjaśnianie nie jest złe, pod warunkiem, że przeprowadzi je ktoś, kto się zna, ma dobre preparaty i właściwie go nałozy, rozjaśniacz powinno się nakładać od tylnej części głowy, od karku, potem boki i czubek, nałożyć na środek włosów zostawiając 1 cm nasad i 2 cm końcówek, po X minut nałożyć na nasady i konce.
Absentiaa
Absentiaa
  26 lutego 2011

No własnie siostra ma grube włosy.Także chyba jednak poślę ją do fryzjera,żeby nie ryzykowac.

MIAŁ KTOŚ DO CZYNIENIA Z FIRMA "ALCANTARA"?
Mam na mysli szczególnie farby i odzywki/maseczki.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: widocznie nie jest najgorszy, a na pewno nie robi gorzej niż l'oreal.

uwierz mi, że jest w conajmniej 40% gorsza niż loreal, ale ja oceniam farbę trochę inaczej niż po efekcie :-) może dlatego mamy inne zdanie

Konto usunięte
Konto usunięte: na opakowaniu obok napisu 'nie polecany do ciemnych włosów' powinno być także napisane 'nie dla idiotów'.

jesteś bardzo chamska ;-) to raz
a dwa: dobra farba poradzi sobie z ciemnymi włosami, zalezy co masz na myśli pisząc ciemne, dla mnie ciemne to ciemny blond bo chyba każdy wiem, że na brąz nie ma co nakładać ;-)
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: widocznie nie jest najgorszy, a na pewno nie robi gorzej niż l'oreal.

na moich wlosach garnier nie lapal tzn. jak mialam naturalny kolor - lekko rozjasnial, ale ogolnie efekt byl kiepski jesli chodzi o farby jasniejsze niz moj naturalny kolor. ciemniejsze wychodzily, ale efekt trzymal sie jakos przez 8 myc glowy :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na moich wlosach garnier nie lapal tzn. jak mialam naturalny kolor - lekko rozjasnial, ale ogolnie efekt byl kiepski jesli chodzi o farby jasniejsze niz moj naturalny kolor. ciemniejsze wychodzily, ale efekt trzymal sie jakos przez 8 myc glowy

kiedyś ciemny blond z garniera złapał mi jak rudy na odroście...
:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: No własnie siostra ma grube włosy.Także chyba jednak poślę ją do fryzjera,żeby nie ryzykowac.

Palette sobie poradzi, garnier nie da rady, jest za słaby.
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedyś ciemny blond z garniera złapał mi jak rudy na odroście...

dziwne :woot:
ja z ciemnymi jesli chodzi o odcien nie mialam problemu, ale jak mowie, to bylo jak mialam 16scie lat :woot: moze mniej.
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ciemniejsze wychodzily, ale efekt trzymal sie jakos przez 8 myc glowy

mojej koleżance czarny wypłukał się po dwóch tygodniach, więc ogólnie hardo.
najgorszą farbą jak dla mnie jest inoa l'oreala, a tak reszta jest w miarę ok. ten garnier mnie nie przekonał, bo zazwyczaj zużywam niecałe 2 l'oreala, a tu zużyłam 2 i mi brakło.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dziwne ja z ciemnymi jesli chodzi o odcien nie mialam problemu, ale jak mowie, to bylo jak mialam 16scie lat moze mniej.

pamiętam, że to był z tej serii Naturals czy jakos tak ;d


nie jest wcale taki ciemny ;P słabe są te farby, czarny, ciemny braz jeszcze ujdzie ale reszta do bani, EW RUDOSCI
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mojej koleżance czarny wypłukał się po dwóch tygodniach, więc ogólnie hardo.

aha i dlatego takie świetne i godne polecenia są wg Ciebie te farby? :and:
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha i dlatego takie świetne i godne polecenia są wg Ciebie te farby?

nie. nie napisałam, że są świetne.
pytanie było zupełnie inne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie. nie napisałam, że są świetne. pytanie było zupełnie inne.

ale chyba skoro polecasz to conajmniej 'fajne' :woot:
czy polecałabyś g...?

owszem, było inne ale na ogół jeden produkt z serii świadczy o reszcie ;-) szczegolnie w przypadku farb
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mojej koleżance czarny wypłukał się po dwóch tygodniach, więc ogólnie hardo.

no wlasnie u mnie to samo bylo z brazem (Czy to moze ciemny blond byl, bo nie pamietam teraz) najlepiej to mam zdjecia robione, jedno zaraz po farbowaniu, a pozniej nastepne jakos 2 tygodnie pozniej i na tym drugim juz zero koloru :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: najgorszą farbą jak dla mnie jest inoa l'oreala, a tak reszta jest w miarę ok. ten garnier mnie nie przekonał, bo zazwyczaj zużywam niecałe 2 l'oreala, a tu zużyłam 2 i mi brakło.

no ja na krotkie wlosy zuzylam 2 farby garniera jak to wtedy farbowalam (polowe robilam ciemne, polowe jasne) ale farby mi nic nie zostalo, a mialam wlosy do ramion moze, jesli nie krotsze :woot:
inoy nie probowalam, ale widzialam u fryzjera ze za farbowanie nia sobie licza od 104 funtow (razem ze scieciem), wiec jak dla mnie lekka przesada :woot:
fajne farby sa od johna friedy, takie w piance, jak normalnie zuzywam 3 z loreala, to tej mi jednej wystarczylo na cale wlosy.

Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętam, że to był z tej serii Naturals czy jakos tak ;d http://img.bazarek.pl/43770/6412/232512/169955398448b84a0505b3e.jpg nie jest wcale taki ciemny ;P słabe są te farby, czarny, ciemny braz jeszcze ujdzie ale reszta do bani, EW RUDOSCI

ja mialam jakas inna z garniera, niestety nie pamietam dokladnie :woot:
no slabe, slabe, szybko sie wyplukuja.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: takie w piance

nienawidze farb w piance :and:
dla mnie to tak samo jakbym miała używać pasty do zębów w galaretce albo w proszku
:woot:
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: inoy nie probowalam, ale widzialam u fryzjera ze za farbowanie nia sobie licza od 104 funtow (razem ze scieciem), wiec jak dla mnie lekka przesada

właśnie ja zapłaciłam ponad 300zł za samo farbowanie, a wyszło nie tak jak myślałam.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy polecałabyś g...?

polecam jedynie to co sama stosowałam. było pytanie o rozjaśniającą farbę - stosowałam jasny blond i ją polecam. czy czarne/brązowe/szare są dobre to już mnie mało interesuje.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.